Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: netLady   
Дата:   18-02-10 22:50

Вярно ли е толкова зле положението?


Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: nsirakov   
Дата:   18-02-10 22:52

ми кой те кара да одиш на дофтор... оди на баячка[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: Amigo   
Дата:   18-02-10 22:53

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: HP   
Дата:   18-02-10 22:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: Amigo   
Дата:   18-02-10 22:58

има и такива варианти все пак
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

те ви и Тотка [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: iPonche   
Дата:   18-02-10 22:59

Хората не са безгрешни!

На теб всички кадри ли са ти успешни и безгрешни?

Всички грешим, нормално е. Всяко стадо си има и черните овце и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: HP   
Дата:   18-02-10 23:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: Amigo   
Дата:   18-02-10 23:10

Темата си е сериозна и медицинските грешки по принцип са неизбежни. [cool] Дори и при много голям опит и най-добри намерения от страна на лекаря! Има такива, които се извършват обаче от явно незнание или небрежност, както и грешки на останалия медицински персонал - също поради незнание или небрежност. [cool] Лошото е, че човек ги изпитва върху собствения си гръб. [smilie8] Проучвания, извършени през 90-те, показват, че в САЩ поне 180 000 души умират годишно в резултат на ятрогенно предизвикана смърт. [cool] Това включва и медикаментозните увреждания. По данни на аемираканската FDA към края на 70-те например около 1,5 млн. американци годишно са били хоспитализирани в резултат на лечение с медикаменти. [smilie8] Въпросът е сложен. [smilie8]



Публикацията е редактирана (18-02-10 23:10)

Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: netLady   
Дата:   18-02-10 23:10

При мен сигурно 99% от кадрите са неуспешни щото съм аджамия фотографър. И да, всички правим грешки, но да си чула някой доктор да си признае грешката?


Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: ivenchev   
Дата:   18-02-10 23:13

Аз съм грешка на един доктор. [smilie10]

Майка отишла, той казал няма нищо.
После пак отишла, той казал абе има нещо ама е вече късно ... [smile]

Майка ми го е казала.

Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: iPonche   
Дата:   18-02-10 23:15

Пресен случай, но не знам това лекарска грешка ли е, лекарите от Сандански, които от една година приемат детенцето с разкъсвания на ануса без дори да заподозрат, че е имало сексуално насилие - небрежност ли е това или лекарска грешка? Какви са критериите за класифициране на лекарските грешки и има ли разлика между небрежността и грешката?

Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: fff   
Дата:   18-02-10 23:17

В много професии се работи с материали. За докторите това са хората. И както става в другите професии, когато сбъркаш просто бракуваш и забравяш [smilie5] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: Amigo   
Дата:   18-02-10 23:17

Иве, това с детето са го подозирали, те го казаха, но може и да не са предполагали, че може да има такъв изрод. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: Amigo   
Дата:   18-02-10 23:18

Е, има сериозна разлика дали поправяш една кола или лекуваш човек. [cool] Просто едното е механика, а другото - не е.[cool] [smilie8] [smilie21]



Публикацията е редактирана (18-02-10 23:18)

Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: krist   
Дата:   18-02-10 23:21

Човешко е да се греши, спор няма.. Въпросът е обаче колко от тия грешки са породени от недобросъвестни практики като масово предписване на антибиотици за щяло и нещяло, ваксини и т.н. - те тия биха могли спокойно да бъдат избегнати..

Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: kaiser.soze   
Дата:   18-02-10 23:22

няма разлика амиго. отношението на лекар към пациент е както на автомонтьор към кола.

това ми го е казавал хирург. много свестен.

иначе няма да са хирурзи..

Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: fff   
Дата:   18-02-10 23:24

Абе виждал съм инструментариума за операция. Всеки автомонтьор би завидял на такъв асортимент [smilie18] В конкретния случай щеше да се ремонтира коляно.

Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: Amigo   
Дата:   18-02-10 23:29

kaiser.soze написа:

> няма разлика амиго. отношението на лекар към пациент е както на
> автомонтьор към кола.
>
> това ми го е казавал хирург. много свестен.
>
> иначе няма да са хирурзи..




За някои може и така да е. Настъпва един такъв период: лекарят в определен момент просто се изчерпва психически, защото е голямо напрежение да преглеждаш всеки ден, да зависи животът на хора от теб, да се упрекваш, когато нещо си пропуснал поради невнимание или незнание, или просто се е случило нещо с болния, въпреки най-добрите усилия и грижи от твоя страна, да казваш на болния или на близките му, че нищо повече не може да се направи и да усещаш чуждата болка... [cool] Ако не си го правил, просто не знаеш за какво говоря. [smilie8] Имах една пациентка, която беше джипи - лекувах я, защото тя вече психически много затормозена да мисли за хорпата, които лекува, да им преживява проблемите, да се чуди дали правилно е постъпила и т.н. [cool] И в момента имам една такава лекарка от София, която прави и невъможното да помогне с каквото може на пациентите си, а ще ти кажа, че 90% от тях не разбират какво правят тези хора и на какви психически терзания са подложени [cool] Лекарят в някакъв момент трябва просто психически да се защити [cool]



Публикацията е редактирана (18-02-10 23:30)

Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: netLady   
Дата:   18-02-10 23:33

Преди години се сдобих с 2 топчета в дясната цица и попаднах в онкологията. Прегледаха ме и на другия ден на операция. Един готин доктор, арменец май беше, вика - легай, са ша та упраим. Упойката местна, докторите си правят смех за моя сметка, аз чувам всичко. По едно време доктора изважда една белезникава мръвка и гордо ми я показва. Зашиват ме, козметичен шев и айде ставай - готова си [smilie11] Дохторе, ми другото топче кога ще го махате? Кое друго топче бе?! Ми те тука си имам още едно. Доктора освирепе - "да им е-а майки, лели, . . .спомена всичката рода от женски род - тия кретени от долу(докторите) какво са ми написали бе, пак майки и "А легай сега пак на операционната" и упражнението пак отново

Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: luboar   
Дата:   18-02-10 23:48

...дам педерасти повечето..
една ме държа с навехнат глезен, прав, в кабинета си, без да ми предложи да седна.
като преди това ме пусна пред един дядо от опашката с чаша пикня за анализ, с думите към него:
".. ще почакаш малко дядо ! Не виждаш ли, какъв хубав мъж ми е дошел за преглед ? ;)"
(това му го каза като шега)

Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: HP   
Дата:   18-02-10 23:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: summer09   
Дата:   19-02-10 00:17

С мен си правят гавра вече от 5 месеца. Няма изследване или снимка , която да не съм си направил. И така и не могат да ми кажат какъв точно ми е проблема, а съм обиколил 80% от докторите,доцентите,невролозите и лекарите в София...
както се пее в една песен "държава малка - картинка жалка" за съжаление.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: atrifonov   
Дата:   19-02-10 00:43

ей пак големи разбирачи[smilie23]
Аз предлагам да се сменим с някой " разбирач" за 2-3 дни и после да говори
Не се спряхте бре. Мине не мине ден и пак глупости дърдорите

Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: ka7   
Дата:   19-02-10 01:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 7000 медицински грешки у нас на година?!
Автор: mayflowerbg   
Дата:   19-02-10 06:41

Баси, само на мен ли ми се е случвало все на човеци да попадам? Вече си мисля, че съм родена с късмет.

netLady, ужас, този доктор се оправдава с другите. Нали предварително се правят снимки и ехографии, подробни, с измервания - какво ще рече, че не ги е погледнал ли?


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.