Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: mun4o   
Дата:   18-02-10 09:37

Честито! Като начало върху 20 000 декара.
Да живеят Генно-милиционираните оргазми на ГЕРБ![smilie19]
Заявление за съзнателно пускане в околната среда на генномодифициран хибрид е постъпило в екоминистерството. Но тъй като документите са били непълни, молбата е останала без последствие. Това призна вчера екоминистър Нона Караджова на инфарктно заседание на парламентарната екологична комисия, която трябваше да гласува най-спорните текстове в закона за ГМО. Гласуването бе отложено за днес, за да имат депутатите време за размисъл.

Изказването на министър Караджова взриви залата. От депутата от БСП Георги Божинов се разбра, че искането е за засяване на 20 000 дка. Той отказа повече подробности, а Нона Караджова напусна заседанието, без да отговори на въпросите. Източници на "Сега" издадоха, че заявката е на "Монсанто" и е за разрешения в ЕС царевичен хибрид МОН810.[smilie19]

http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=5108§ionid=16&id=0000102


Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: d256h   
Дата:   18-02-10 09:44

А защо на ГЕРБ, че не хващам връзката?

Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: ejko   
Дата:   18-02-10 09:48

за драма...

Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: asahi   
Дата:   18-02-10 09:51

Защото като не разбираме нещо гледаме да го опростим до нещо, дето го разбираме.

Ако харесваме соца мразим Костов, Герб и САЩ.
Ако харесваме демокрацията мразим всички комунисти.
Ако не харесваме живота си мразим държавата и текущото правителство.
Ако имаме косми мразим Космоса и така...

Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: autosvet   
Дата:   18-02-10 10:49

Не е лошо да забранят и питбулите те са генномодифицирани както и далматинците и всякакви си там селектирани и крави Милка.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: ejko   
Дата:   18-02-10 10:53

Добре де, те какво точно смесват. Защото ако смесват една царевиза с друга, не ми се вижа кофти, но ако смесват царевица с гени на риба или нещо такова, тогава не е баш като с далматинците...
Аз не разбирам от теч ГМО-та, а и темите тук някак не да ме образоват достатъчно!

Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: d256h   
Дата:   18-02-10 10:59

autosvet, ако знаеш какво написа ....

Слекцията не е ГМО!

Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: emovla   
Дата:   18-02-10 11:02

ejko и другите, спомняте ли си Раундъб, производство на Монсанто?

ГМО царевица е такава, която издържа на този хербицид, който утрепва всички останали (в частност плевели).

Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: hery   
Дата:   18-02-10 11:03


"Слекцията не е ГМО!"

Може и да не е, но последствията са същите, съдейки по питбулите.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: autosvet   
Дата:   18-02-10 11:07

Мулетата и катърите те генно-модифицирани ли са или селектирани. С какво един пекенез прилича на вълк? Лично аз бих предпочел генно модефицирана царевица пред набухана с различни торове и пестициди хибриден сорт царевица от 65-та година.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: ejko   
Дата:   18-02-10 11:10

Добре де..., нека издържа! На мен мисълта ми беше какво смесват. Защото то сигурно е трудна работа, аз как да имам мнение като няма доказателства дали е вредно или не. Поне ми кажете нещо от процеса, за да се направят растенията толкова издръжливи. Защото като слушам изказвания като на autosvet и оставям с погрешното впечатление, че те от роза правят шипка, а то не е баш толкова просто!
Просто някак информацичта си стои специализирана, а мненията са доста обществени и емоционални. Това е най-кофти средата за формиране на мнение...

Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: krist   
Дата:   18-02-10 11:18

autosvet, грешиш в две неща:

първо, генно-модифицирани не значи липса на химия - нали Монсанто трябва да си продават и хербицида Roundup[smilie3]

второ: селекцията не е генно-модифициране, защото не може да селектираш видове, които нямат нищо общо, и в природата не могат да се кръстосат никога - пример - домат с ген от риба..



Публикацията е редактирана (18-02-10 11:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: ejko   
Дата:   18-02-10 11:29

Добре мен не ме кефи ген от риба... Те това ли правят?
Някак не ми се вижда редно.., все едно мен да ме смесят с морков..., странно е...

Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: emovla   
Дата:   18-02-10 11:37

Не до колкото знам, то не е и това целта (морков с риба :) ).

Целта е да кихаш всяка година за семе и за Раундъп.

Иначе колкото това дали е вредно или не - как въобще се доказва такова нещо?
Хубаво няма да си ял ГМО царевица, ма ша ядеш свинско, хранено с такава.
И след това ефектите като/ако се проявят следващото поколение?

Вчера по 'независимо' радио слушах, как водещата задава въпрос - "нали в Индия и Мексико не са забранени, защо при нас да са?"

Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: El_Fuego   
Дата:   18-02-10 11:39

Одобрявам само смесването на пиле със стоножка, на диня с муха, на таралеж със змия и на крава с пчела.
В резултат се получават съответно повече пилешки бутчета; диня, чиито семки отлитат след разрязването й; бодлива тел; повече пчелно млечице.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: Стефан   
Дата:   18-02-10 11:39

"пример - домат с ген от риба", каза видния форумен астролог kris, предвкусвайки как в сърцата на целокупното форумно общество за пореден път се надига свещен гняв срещу науката, този "луциферовски бяс", защото хората си представят образно как си хапват домат и почват да вадят рибени кости от него [smilie22]

Та така е, Ежко, много правилно го каза, че когато мненията са обществени и емоционални, това е най-кофти средата за формиране на мнение. Някои обаче имат изгода обществото да остане на това ниво на невежество по въпроса, защото в такава среда демагогията много добре вирее. Върви ти после обяснявай, що е то генно инженерство и има ли почва у нас. И че ако някой някъде си е направил експеримента да внедри гена отговорен за синтезирането на естествен антифриз от арктическа риба в някакъв сорт домат, за да стане този домат по-студеноустойчив и да може да се отглежда някъде си малко по-насевер, това съвсем не означава че въпросния домат ще замирише на риба и че ще му поникнат хриле (или вампирски зъбки като в анимационната анти-ГМО реклама на онзи политически шмекер Гамизов)

Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: Amigo   
Дата:   18-02-10 11:41

[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: autosvet   
Дата:   18-02-10 11:41

Ами разликата между твоят геном и този на прасето принципно е минимална, ама ти говориш пък то грухти и няма пръсти.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: nastradin2   
Дата:   18-02-10 11:42

emovla, Твърде Хентелегентна ша да е била тая мома, дето си я слушал[smilie5] Ми то и в Афганистан да се отглежда мак за опиум не е забранено. Що тука да е?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24]



Публикацията е редактирана (18-02-10 11:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: d256h   
Дата:   18-02-10 11:43

Стефан, връщаш темата преди дни!

Ако някой си е направил труда да промени който и да е ген в дадено растение, то със сигурност не е имал възможност да изтества творението си хиляди години, както е направила природата!

И понеже много се навъдиха хитреците на този свят, няма гаранция, че някой умник-генетик, няма да профука някоя отврат на хората, само и само да спечели пари!

Това са страховете на хората....

Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: krist   
Дата:   18-02-10 11:44

Стефанчо, първо се запознай какво работя и какво съм завършил, преди да ме наричаш астролог, ясно ли е? [smilie3] Второ, като лепнеш някой рак от същия тоя домат с ген на риба, ще се сетиш пак за зъбките и ще предпочетеш именно такива да е имал, ама ще бъде късно.. Айде ходи си снимай смешните нуди-автопортрети и недей лъга хората за нещо, за което ти и децата ти и всички поколения след теб (ако въобще имаш такива, щото ГМО не прощава), ще съжалявате горчиво!

Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: autosvet   
Дата:   18-02-10 11:58

Е то рак може да ти лепне и въпросният домат щото си наторявал с поредната гадост и си го пръскал с някой готин химикал да не го лазят буби. Рак можеш да хванеш и от това че те пече слънцето. Всяка крайност е вредна - не може напълно да се отрича селекцията и генното модифициране. Дайте да махнем и трансплантациите на органи защото не е природосъобразно и не се е случвало милиони години. Предпочитам да ям някое устойчиво генно-модифицирано бройлерче пред натъпкано директно с хормони и антибиотици както е в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: chill   
Дата:   18-02-10 12:07

Автор: krist
Дата: 18-02-10 11:44

Стефанчо, първо се запознай какво работя и какво съм завършил, преди да ме наричаш астролог, ясно ли е? [smilie3] Второ, като лепнеш някой рак от същия тоя домат с ген на риба, ще се сетиш пак за зъбките и ще предпочетеш именно такива да е имал, ама ще бъде късно..
---
Марш обратно в пещерата, бе, астролог от ВМЕИ имени Ленина. [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: d256h   
Дата:   18-02-10 12:09

autosvet какви сложни думи използваш в глупостите, които пишеш!

[smilie5]

Заяждам се!

Отговори на това съобщение
 Re: Първа заявка в екоминистерството за ГМО
Автор: ejko   
Дата:   18-02-10 12:11

Добре, а то ако е по-издръвливо на антибиотици и хормони, тогава ще му дават повече хормони и ще си свирка, а ние ще ги ядем...! Да не би това да е част от целта, когато имат предвид, че ги правчт пу устойчиви, в смисъл да са издърват на по активни пестициди или там каквото дават на растенията.
Питам само..., да не кажете, че говоря глупости, защото в училище ме учиха, че срамен въпрос няма...:)))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.