Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   16-02-10 10:43

Още в четвъртък от Microsoft направиха изявление, според което от компанията планират да пуснат нова актуализация, която напълно ще промени процеса по активация на Windows 7. Името на обновлението е Windows Activation Technologies Update и ще открива над 70 пропуска в активационния процес.

Актуализацията ще бъде пусната на сайта Microsoft Genuine на 16 февруари. На 17 пък ще бъде публикувана и в Microsoft Downloads Center. Джо Уилямс, мениджър на екипа Genuine Windows в Microsoft, съобщи, че актуализацията ще бъде пусната и през Windows Update с класификация „Important”.

Обновлението ще проверява за над 70 начина, чрез които може да бъде променен процеса по активацията на операционната система Windows 7. Ако на компютър с невалидна активация се инсталира този update, потребителят ще бъде уведомен, че операционната му система не е лицензирана. Освен това, wallpaper-ът на екрана ще бъде променен. Периодични напомняния и воден знак на екрана също ще уведомяват потребителя за нелицензираната ОС. Тук е мястото да се спомене, че потребителите няма да имат лимитирана функционалност на тяхното копие на Windows 7 – всички приложения ще си работят нормално и достъпът до персонална информация ще остане непроменен.

Операционната система автоматично ще пуска валидации през 90 дни, в които ще се изтеглят последните „дефиниции” за невалидни активации. Процесът доста прилича на актуализация с нови дефиниции за антивирусна програма.

Такова обновление ще се появи само за потребителите на Windows 7. Останалите, които използват Windows XP или Windows Vista няма да бъдат засегнати.

http://www.kaldata.com/comments.php?catid=3&id=53375

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: Diandimov   
Дата:   16-02-10 10:52

Друго - ясно, но Уиндоус не е скъпа програма и едва ли си струва да се краде. Още повече е някак основна, и би трябвало да е ОК.
Да подложиш на сигурно както се казва.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: imitev   
Дата:   16-02-10 11:44


Ще и намерят цаката и на тази "валидация"...

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: didesignbg   
Дата:   16-02-10 11:51

https://photo-forum.net/static/forum/2010-02/lbxp5500.JPG
http://i213.photobucket.com/albums/cc167/thors_elemnt/Pirates-inspirational.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: christal   
Дата:   16-02-10 11:55

"Ах мамицата им мръсна майкрософстка боржоазна !!! Само проблеми мислат как да ни саздават на нас бедните български души".


[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: lillia   
Дата:   16-02-10 12:30

При мен най-редовно се случва това. Обаче пък то има начинн да се оправя без да се преинсталира компютъра. Поне за XP беше така. Тея от Майкрософт ша им е трудно да ни заловят толкоз много пирати[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: asahi   
Дата:   16-02-10 12:33

Никакви ъпдейти повече!

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: tonal   
Дата:   16-02-10 12:59

без упдате не може, щото вирусописачите не спят. За радост на бедните "пробващи виндовса" юзери кракерите също не спят, и май са по-добри от копирайтерите на "МалъкМек".[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: ivodam   
Дата:   16-02-10 13:01

Diandimov - Колко стува всъщност един Уин 7, като казваш, че не е скъпо?

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: Plamss   
Дата:   16-02-10 13:04

ivodam, 200 лв. за хоум премиум[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: ivodam   
Дата:   16-02-10 13:18

Не мисля, че е евтино за средния българин, никак даже...

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: HP   
Дата:   16-02-10 13:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: navy   
Дата:   16-02-10 14:03

Аре 300 лева за кафе и цигари, аре аре... как бе?

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: Myth   
Дата:   16-02-10 14:04

Абе хайде да не обсъждаме за кой скъпо и за кой евтино всеки сам да прецени за себе си. Майка ми ползва компютър и е на пенсия 130 или 150лв. та евтино ли е или скъпо и аутокада и е пиратски ама повече от 6 месеца няма работа а когато има, хонорарите са доста мижави та можеш ли да ми обясниш, как да я накараш да сикупи и Windows, че i Autokad а?



Публикацията е редактирана (16-02-10 14:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: danbi   
Дата:   16-02-10 14:04

windows-ки неволи [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: navy   
Дата:   16-02-10 14:07

Данби, те мак-аджиите за тази цена на ПС са си платили 5 операционни предварително [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: ecobo   
Дата:   16-02-10 14:11

НЕ! на пиратството


Уиндоус НЕ Е скъп!

Аз си карам все още с ХП (лицензираки 3 копия имам) и нямам драми. Компютъра, на който работя, не е преинсталиран вече 2 години и си работи безпроблемно, доколкото безпроблемно може да работи компютър с Уиндоус.

За Аутокад-а: не Аутокад-а е скъп, а хонорарите са ниски... Но така или иначе, да си вадиш хляба с нещо и да не си го купиш - това няма оправдание и си е чиста проба кражба с утежняващи вината обстоятелства [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: ejko   
Дата:   16-02-10 14:16

Уиндолса дори да си си го купил е добре да му спреш автоматичния ъпдейт. И без това тези недомислени уиндолски ъпдейти, често водят до проблеми с вече инсталираните и платени програми. Колко счетоводители познавам, които изпадат поне веднъж годишно в паника, защото ъпдейта на уиндолса им е бъгнал скъпите, счетоводни, недомислени, Бг програми...!
Аз без ъпдейт на операционната програма си карам с години и вирус, веднъж съм имал и то сам си го инсталнах:)))
Само си ъпдейтвайте антивирусните и гледайте да са безплатни, че да не дразните и амбицирате платените и работещи про боно хакери по света:))))

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: HP   
Дата:   16-02-10 14:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: NeDDRaG   
Дата:   16-02-10 14:28

Дреме ми. Всичките ми Windows ОС са лицензни. XP Home - с лаптопчето. XP Professional - корпоративен лиценз, Vista Home Premium - с лаптопа. Windows 7 Ultimate 64 bit - закупена с компютър, ОЕМ. [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: Myth   
Дата:   16-02-10 14:38

ecobo иди го кажи това на майка ми, дето всъщност едвам спести компютър да си купи, монитора и го подарих аз, иди и и как това било кражба. Вадела си хляба от дъжд на вятър чертае нещо за мижави пари. Пък ти ми обяснявай за утежняващите вината обстоятелства. Не е скъп за западните стандарти, то и на запад плащат едни други пари за подобен вид работа, а тук жълти стотинки ама, за това не ревеш. Много неща трябва да се променят в тая държава, за да почне всеки да си купува софтуера. И промените не трябва да започнат от това да накараш всеки да си купува софтуера или който е с пиратски софтуер да ходи в затвора, това може да стане на един мнооооооооооого по-късен етап.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: danbi   
Дата:   16-02-10 14:41

navy, на Мак-а последната операционна система му струваше 57лв в магазина.

Но аз всъщност масово ползвам друго. И като казвам масово, сещай се за цифри. [smilie5]

Инак, съгласен съм, че ако ще ползваш Windows е редно да си купиш лиценза. А колкото до некадърно написаните програми, които се скапват от ъпдейтите --- трябва да се търси сметка на тези дето са ти ги продали, и са ти казали, че са за Windows.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: Myth   
Дата:   16-02-10 14:46

HP хем си прав хем не си, ще ти вземат 1000лв глоба ако има от къде да я платиш, ако няма ще ти вземат оная работа. От тоя дето няма, няма как да му вземеш. Както и да се лъжем и мажем за нашите стандарти софтуера е скъп. Нали все казваме ама то на запад си го купуват, ама то онова, то това, ама на запад и други пари взимат що за това никой не говори. Да не е правилно съгласен съм. Но преди да почнем да си плащаме софтуера, трябва мноооооого други неща да се променят в тая държава. Освен това тия пиратски версии да не би от България да излизат, имам предвид, че и там същата работа. И големите разработчици, много добре знаят това, ти за тях не се притеснявай те знаят как да защитават интересите си. И за да не съм разбран погрешно, да не е правилно, но това е положението и ще се промени, когато се променят много други неща, за кой ли път вече го казвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: danbi   
Дата:   16-02-10 14:48

Myth, ако един софтуер се краде, автоматично цената му става по-висока.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 пиратите да внимават днес!
Автор: Myth   
Дата:   16-02-10 14:49

Е то по тая логика, ако един софтуер е с дотатъчно ниска цена и достъпна цена, няма да се краде.[smile] А да и в такъв случай, значи всичко е наред можем да си крадем на воля, той производителя си го е включил в цената и който си го купува е преценил, че може да си го позволи. Това последното се надявам да не го приемете буквално.



Публикацията е редактирана (16-02-10 14:51)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.