Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Моторно масло
Автор: fundamental   
Дата:   14-02-10 10:54

Предстои ми първа смяна на масло, та се зачетох из форумите, да видя дали наистина след акто колата е на 130 000км /и колко още не се знае[smilie5]/ е нужно да слагам 5w 30, което се препоръчва от производителя, или да налея 10w 40, което доколкото разбрах отговаря на нашите климатични условия..... абе тъмна Индия ми е всичко... [smilie5] [smilie5]

мотора е 1.8 zetec E - ford, карана е само с 5w 30 и има едно тракане на клапаните в студено време /докато загрее/ ....

мненията на Тод и Юнга са желателни [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: SLR   
Дата:   14-02-10 10:58

Аз откакто взех моята, нов дизел преди 5 години, я карам със синтетика 5W40 и нямам забележки вече 210 000км.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: imitev   
Дата:   14-02-10 11:01


То между 5В30 и 10В40 щото има голяма разлика...

Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: fundamental   
Дата:   14-02-10 11:03

[smilie5] [smilie21] има, как да няма... в цената е едната разлика, другите не ги разбирам [smilie5] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-02-10 11:06





Публикацията е редактирана (14-02-10 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: vga   
Дата:   14-02-10 11:08

и аз съм с 1.8 на Мондеото и си слагам 10W40. Чувства се отлично. Смяням си го на 10-11 000, макар да казват, че и повече може да се кара, но аз обичам да я потдържам според собствените си разбирания [smile] Впрочем, моята я купих от Мото Пфое и в сервизната книжка пише, че и там са и слагали 10 W 40, та явно не е проблем. Цената е 12 лева на литър. Каква е на 5 W 40?

Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-02-10 11:11





Публикацията е редактирана (14-02-10 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-02-10 11:12

мненията на Тод и Юнга са желателни
-------------

Чак сега прочетох.
Изтривам си постовете ...

Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: SLR   
Дата:   14-02-10 11:13

60-90 лева тубата, зависи от марката и откъде го купуваш.
Аз го сменям на 15 000 хиляди, че като го забравя и на 20 000, пък досега не съм имал проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: samara   
Дата:   14-02-10 11:16

... това е сертификат за климатични условия, респективно вискозитет на маслото, нищо страшно:
5W30 ... -25 до +30C
10W40 ... -20 до +40C
... проблема, е че първото е пълна синтетика, а второто полусинтетика, тоест съдържа и минерално, от там и разликата в цената и качеството [smilie21]
едит: ... то има и масла 0W40 [smilie24] [smilie5] [beer]



Публикацията е редактирана (14-02-10 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: fundamental   
Дата:   14-02-10 11:23

Стоене [smilie5] не е до цената, шегувах се само.... търся просто по доброто решение за двигателя...

Чувал съм от познати, че след 120 000 км. е добре да се смени синтетичното масло с полусинтетично/минерално [smilie21] ... абе мнения да искаш [smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: imitev   
Дата:   14-02-10 11:25

Това последното са митове и легенди - ако колата не гори масло може и с 0В50 да я караш.

Освен това 120000 км са нищо за съвременните автомобили, просто тук идват на 320000, но на километража пише 120000 ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: fundamental   
Дата:   14-02-10 11:26

vga [beer] [beer] [beer]

Как е двигателя, проблеми нещо ?[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: vga   
Дата:   14-02-10 11:38

Ами аз купих колата преди 40 000 километра и двигателят е перфектен. Досега съм сменил накладки и гуми, така че и от другото по колата не се оплаквам, но двигателя се държи чудесно. Абсолютно безшумен и с никакви вибрации. Е, не е най-мощния, който Форд предлага, но на мен ми е достатъчен. Карам колата непрекъснато и не съм забелязал разлика в поведението на двигателя от температура, респективно да има проблем с маслото. Но то нямаше и -30 тази зима. Миналата обаче имаше и нямах проблеми. Та аз пак не разбрах, защо този въпрос, искаш да поддържаш колата си както трябва или ти е скъпо маслото. Не знам цената на 5W40, но ако не те притесняват 12 лева/литър си слагай 10W40 и не я мисли. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: fundamental   
Дата:   14-02-10 11:46

не е до цената.... по скоро до приказките и мненията, че по скъпото и препоръчвано от произодителя, не се сработва добре с двигателя, при нашенски атмосферни условия... а и приказките, че с 5w30 клапаните тракат и се "износват" при минусови температури.... коеот се случва и при мен /първите десет минути, след като я запаля сутрин/ [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: Славов   
Дата:   14-02-10 11:53

10W40 слагам на Сценика, това ми препоръчаха в сервиза на Рено, за сега няма проблеми ....

Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: samara   
Дата:   14-02-10 11:59

... GM 5W30 на астричката, така пише, така правя [smilie8] , ... гаранционна е [smilie24] [smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: Vinsent   
Дата:   14-02-10 12:11

И производителя е от значение. По-точно дали маслото е истинско, защото е пълно с ментета.

По-добре е да се ползва масло, макар и не от върхов производител, но да не е менте. Аз ползвам маслата Ликимоли, защото ги взимам от вносителя.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: samara   
Дата:   14-02-10 12:15

...хм, на моето пише GM [smilie8] ... ако и да знам, че те не произвеждат масла, прочее [smilie8] , ...надявам се те също да го знаят обаче, все пак!!! [smilie24] [smilie5] [beer]



Публикацията е редактирана (14-02-10 12:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: asahi   
Дата:   14-02-10 12:52

"Производителят" е лице с неясен произход.

Двигателното масло се получава от смесване на базови масла и добавки. Останалото е маркетинг и дистрибуция.
На Балканите най-много базови масла се произвеждат в Гърция. Повечето от рекламираните "марки" ползват тях за основен компонент. С увереност може да се твърди, че повечето масла в един клас са еднакви. Не по-лоши, но не и по-добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: venny   
Дата:   14-02-10 12:59

Не се скъпи за моторно масло, това е душата на колата [smile] Аз карам с Castrol magnetic 10W40, но двигателя ми е VW турбо дизел над 100 000 км.

Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: krassi50   
Дата:   14-02-10 13:10

слагай пълна синтетика, 10г продавам масла, та все разбирам нещо от тях[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: Diandimov   
Дата:   14-02-10 13:11

По принцип е добре да спазваш това което пише на капачката на маслото. Това е което производителя препоръчва. 5 на 30 е идеално масло, нямаш причина да го сменяш. Тия 10 на 40 и не знам си какво са тежки масла.

Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: imitev   
Дата:   14-02-10 13:32

Красси - да продаваш масла и да разбираш от масла са 2 различни неща. Виж ако кажеш че имаш магистратура в сферата на изследването на масла с дипломна работа изследване на продукцията на по-големите производители на пазара - ще се впечатля!

Диан димов - знаеш ли какво означават цифричките в означението 5W30 и какъв е стандарта?

А колко стандарта за качество на маслата? Кои са европейски, кои са американски?

Цифричките са малко като мегапикселите и ИСОто при апаратите...

И това че рейсинг колите не се карат с масла от магазина и бензиностанцията?

Един приятел си караше асконата с Диона Супер 300000 км -> ако наливаш Castrol Magnatec 0W50 колко км ще навъртиш на колата?

Маркетинг и реклама е всичко...

Отговори на това съобщение
 Re: Моторно масло
Автор: atrifonov   
Дата:   14-02-10 13:38

fundamental не искам да те разочаровам, ама на форда квото и да му сложиш все тая[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.