Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: boreto   
Дата:   13-02-10 10:00


Проучва се възможността за изграждане на завод за електромобили в Стара Загора

В Стара Загора се планира да бъде изградено предприятие за производство на електромобили. Това потвърди Джейми Робъртсън, представител на Зиро Карбон Технолоджи (Zero Carbon Technology (ZCTx). Британският фонд Куоръс венчърс е финансов партньор на Зиро Карбон Технолоджи при реализацията на проекта и има готовност да осигури нужното финансиране.

Финансови параметри не бяха съобщени официално по време на пресконференция, дадена от представителя на Зиро Карбон Технолоджи, бизнесменът от Стара Загора Енчо Енев, който е партньор в проекта (през последните години е ръководил предприятията Бисер Олива и Медийни системи) и кметът на общината проф. Светлин Танчев.
zct Zero Carbon Technology

Електромобилът на Зиро Карбон Технолоджи е разработван в продължение на 7 години и от компанията вярват, че той има редица предимства и е конкурентен на всеки друг в тази сфера. Технически характеристики обаче ще бъдат съобщени допълнително. По всяка вероятност автомобилът, задвижван с акумулатор ще има 4 места. Ще развива скорост до 120 километра в час. Предвидено е да изминава до 300 километра с едно зареждане.
Спряхме се на Стара Загора, като възможно място за изграждане на нашето предприятие, заради централната географска позиция на града и отличните транспортни връзки. Освен това нашето проучване показа, че тук има и квалифицирана работна ръка и обучени специалисти, нещо което ще позволи по-бързо да пристъпим към производство.


Много добра новина, ако този проект се реализира. България произвежда редица комплектоващи изделия за европейската автомобилна промишленост, но е една от малкото европейски страни, в която няма крайно сглобяване на автомобили. Такъв ход би ни изстрелял в челната редица на занимаващите се с тази нова, перспективна и с масово приложение технология. Държавата (ББ) би трябвало изкъсо да следи този проикт да не бъде замърсен с корупционни интереси.

Малко ме притеснява, че тази фирма ZCTx няма сериозна страница в интернет. Не намерих и нито една снимка на прототипи, за които се твърди че съществуват и се движат, наработвайки изпитателна експлоатация.

Има и други съмнителности. Като се разрових в нета, виждам че ZCTx е поделение на корпорацията Alchemie Technology, която е създадена 1999г. с основна цел комерсиализиране на руски материали и технологии. Има наистина върховни руски материали и технологии, които не са стигнали до комерсиално приложение, но всичките тези факти са леко притеснителни...

Дано съм само черноглед в случая...


Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: stoyan_5   
Дата:   13-02-10 10:02

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: asahi   
Дата:   13-02-10 10:18

За Гад Зееви се сещам на пръв прочит.
Другият вариант е да станем полигон за изпиране на пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: 798099   
Дата:   13-02-10 11:46

А аз веднага се сещам, че щяхме да сглобяваме "ROVER". Помните ли?
Такава далавера врътнаха тогава, че някои нагушиха милиони...

Схемата беше много, ама много проста: BMW купи въпросната марка. Естествено, трябваше да се преоборудват заводите, така че да произвеждат нещо ново. А най-добрият начин да се оттървеш от старото оборудване е да го продадеш на подкупни държавници, каквито у нас е имало, има и сега...

Та, накратко: Ние платихме 4 млн. DM на баварците, те ни набутаха 800-1000 бр. комплекти за кола, модел 1968 г., ние ги сглобихме, продадохме и...затворихме фабриката.

Някой да е чул нещо за продължение на историята? Защото аз не съм. Само помня къде им беше офиса - на гърба на "Докторската градина, в една луксозна жилищна кооперация с милиционерска будка отпред. Вече сещате ли се?

Ние и някакъв ФОРД щяхме да сглобяваме, май в Дупница...Върти ми се из главата, че моделът щеше да се казва "ПОНИ"...

Понякога наистина намразвам изреченията в бъдеще време![smilie22]



Публикацията е редактирана (13-02-10 12:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: vassilk   
Дата:   13-02-10 12:05

Можем да си отмъстим,като ги сглобявахме с качеството, с което сглобявахме Москвичи в Ловеч.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: boreto   
Дата:   13-02-10 14:00

Лично познавам човека, който движеше проекта за евтината джипка в Дупница. След куп перипетии се отказа, като осъзна, че без да напълни редица гушки, такъв проект не може да се реализира.


Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: shpexy   
Дата:   13-02-10 14:10

Нещо ми се мотае из главата, че за Ситроени почваха да правят във Враца, началото на 90-те, ама дали откараха и месец (не съм много сигурен) [smilie11]


Асахи [smilie24] и аз така си помислих веднага, ма нали все се надяваме нещо да се промени рано или късно.

Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: Todd   
Дата:   13-02-10 20:42

Баси , една лютеница кат ората не можем да правим камо ли таралясници ....

Не вервам аз .

А и бъдещето не е на електромобилите !!! Нито на вятърните мелници ...

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: boreto   
Дата:   13-02-10 20:50

Абе и файтонджиите едно време са викали че моторните файтони нямат бъдеще...
[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: samara   
Дата:   13-02-10 20:54

... в България нямаме култура за автомобили, за употреба [smilie8] ... да не говорим за производство [smilie23] ... тва е неква глупост, поредна [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: 798099   
Дата:   13-02-10 21:17

Боре, да не бъркаш нещо? Не беше ни най-малко джипка, а "баничарка", от типа на Строен С15, при това, доста недодялана.
По онова време имах доста сериозни интереси в доставката на определени елементи за автоиндустрията, та съм ходил навсякъде, където само продумваха за сглобяване на автомобили и кари...


Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: boreto   
Дата:   13-02-10 21:26

А, вероятно си прав. Беше нещо ръбесто. Човекът ми беше комшия. Тогава нямах интерес към возилото и не съм слушал внимателно. Другото беше по-интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: Amigo   
Дата:   13-02-10 21:27

направо совалки да почнат да произвеждат [smilie18] [smilie18] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: boreto   
Дата:   13-02-10 21:34

samara, не е така. В България се правят много интересни неща. Производствена култура има. Въпрос на интерес и организация. Но тези неща не са популярни.

А че може да е глупост си прав, но поради други причини.


Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: bobihot   
Дата:   14-02-10 00:35

И аз си имам такивата идеи, да видим до къде ше стигнем?[beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: hoti64   
Дата:   14-02-10 17:25

При нас се ползува ток,вода и ръботна ръка...

Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: samara   
Дата:   14-02-10 20:35

... асахи, пак с лошото, но верното !!! [smilie24] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: asahi   
Дата:   14-02-10 20:51

Бих искал добавя технически грамотна работна ръка, но май не е толкова вярно.

Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: drdelian   
Дата:   13-01-11 18:30

Пак ни изпревариха http://www.youtube.com/watch?v=8jCgh25adlo&feature=player_embeddedи, като гледам, добра колица се задава.


Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: djogata   
Дата:   13-01-11 18:41

Пичове, има една спънка и тя (не) е Параграф 22.

Достъпните за момента залежи от Литий ще стигнат за батериите на най-много за 200-300 милиона електромобила, това при условие, че междувременно не ползваме компютри, телефони и всевъзможни други джаджи с литиеви батериЙ.

Тоест, електроавтомобилите дори и за американците няма да стигнат.

Не, че е лошо да произведем 200 милиона автомобила де [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: fine   
Дата:   13-01-11 18:47

много офффтопик, но виждам, че е хем за коли, хем за старозагорци [smile] та да попитам някой дали е пробвал едно място по пътя към Дъбрава, на около 100м преди входа за селото, където изглежда надолнище, а колата се движи назад? [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: djogata   
Дата:   13-01-11 18:51

Хммм, електрически Форд Фокус. Ако е също такъв кеф да се кара, като бензиновият Фокус, ще е много добра колица [smilie24]

Аз обаче едва ли ще си го купя, щото и сега си имам кола с този размер. Ако пуснат обаче Мондео, което да изкарва 300-400 километра с едно зареждане, и сложат някоя и друга станция за заменяне на батериЙ за 5 минути, тогава вече ще се замисля сириозну [smilie7] [smilie5]


П.П. Деба, ако наистина така изглежда новият Фокус, направо са го обезобразили [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: drdelian   
Дата:   13-01-11 18:57

Ан така, батерийЯ да се заменя, да го унифицират като зарядното за мобилен телефон и става интересно

Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: asahi   
Дата:   13-01-11 21:24

Файн, има и други такива места. Зрителна измама, общо взето.

Отговори на това съобщение
 Re: Производство на електромобили в Стара Загора?
Автор: Gruyu   
Дата:   13-01-11 21:54

навремето много се чудех след Осводождението, що сме си внесли цар отвънка, а не сме си избрали някой наш български цървул за цар - поне да е българин!!! си казвах...ееее вече 20 и кусур години се убеждавам колко са били прави в избора си някогашните депутати или там които са го решили!!!



Публикацията е редактирана (13-01-11 21:55)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.