Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Искам да съм щрък !!!
Автор: Императорът.   
Дата:   11-02-10 15:04

По два бона за ремонт на гнездо на симпатичните пернати - кантонерите - при Любо Пенев.



[smilie10] [smilie19] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: SLR   
Дата:   11-02-10 15:06

Помислих че нещо не щрък-ва[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: equinox   
Дата:   11-02-10 15:07

Задачка-закачка: Aко едно укрепването на едно гнездо струва 2 бона, колко ще струва една нова детска градина? [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: Императорът.   
Дата:   11-02-10 15:08

СЛР - щръква, щръква - ако не - съдружник съм във "самолетната" фабрика... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: ivodam   
Дата:   11-02-10 15:14

Най-накрая нещо свестно и една добра новина в тая държава!

[smilie24] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: slav4cho   
Дата:   11-02-10 15:16

2000 лв за сламено гнездо направено от самите птици [smilie11] ??? къде е логиката да се дават пари за и то толкова за глупости

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: anete   
Дата:   11-02-10 15:17

equinox, ни съ заяждай. Какво тук значи някаква си детска градина [smilie8] ?!

Виж, щъркелите са жизненоважни за нацията. Ако няма кой да донесе бебета, детските градини ще си останат празни[smilie18] [smilie18] [smilie18] .

Затова - да живеят щъркелите.

А децата - да са мислели къде се раждат. Има толкова други места, дето децата са по-важни от щъркелите.


Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: ivodam   
Дата:   11-02-10 15:21

Една държава, която не се е научила да си уважава дивата природа, никога няма да се научи да си уважава и хората!

https://photo-forum.net/static/forum/2010-02/lwtl7630.JPG
http://87.121.7.213/site_pics/111/o_1206655944_stork-mramor-fragment1d.jpg




Публикацията е редактирана (11-02-10 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: НАСОО   
Дата:   11-02-10 15:21

тия детски градини нещо вече не са толкова актуални все да ги споменавате. В нашия квартал строят три нови. Сигурен съм че ще стоят наполовина празни. Българина е все в крайност.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: feliz   
Дата:   11-02-10 15:26

щръкНАЛ? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: nbg   
Дата:   11-02-10 15:29

Да бе, тр да има няква грешка! 2 бона ?![smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: Императорът.   
Дата:   11-02-10 15:31

Иводам - аз обичам щръците - дядо ми навремето е спасил от гладна смърт стотици (една пролет те дошли и паднал сняг и те нямали какво да ядат и той изорал две дъъълги бразди, за да им изкара червейченца) - но не виждам логика - они сами си правят гнездата - и какво струва 2 бона в едно гнездо? Ще им го застилат с употребявани банкноти ли ?!?

Кантонерите живеят в къщички, неремонтирани от 38 години, БДЖ-то за щръците се загрижило...

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: Amigo   
Дата:   11-02-10 15:32

ам 2 бона, щото на майсторите кой ще плаща?! [smilie19] [smilie19] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: stzz   
Дата:   11-02-10 15:34

Българският аналог на влакът стрела ще е сигурно влакът Щъркел, така де, затуй БДЖ-то инвестира в проекта!!!
[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: ivodam   
Дата:   11-02-10 15:36

Импи, добре е отдолу под гнездото да има укрепваща стоманена решетка, като мрежа. В Гърция се работи много яко в това отношение, при първа възможност ще снимам да видиш за какво иде реч. За сумата може и да има някаква грешка, но не съм специалист и няма да споря. Суперважно е обаче, че са започнали такива мероприятия, и суперпохвално!

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: Императорът.   
Дата:   11-02-10 15:40

Бльъ - на щръците от 38 658 000 години все хората са им укрепвали гнездата со стоманени мрежи.


Предлагам, така и така сме почнали, да се назначават на малките щръчета платени инструктори по хвъркане лятото... [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: Amigo   
Дата:   11-02-10 15:44

мдааа, и аз това се чудех - досега кой им е укрепвал на щъркелите гнездата[smilie11] [smilie11] [smilie8] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: mayflowerbg   
Дата:   11-02-10 15:56

Не са ги укрепвали някога, но не са и посягали на естествените им местообитания. А ние пресушихме блатата и гордо изписахме това в учебниците по история и география. Сега белите щъркели са разпространен, но намаляващ вид,а черният щъркел е застрашен вид. В западна Европа щъркелите са рядкост, а селища с щъркелови гнезда развиват туризъм.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: Amigo   
Дата:   11-02-10 15:57

[smilie8] [smilie8] аха [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: alsash   
Дата:   11-02-10 16:18

За целта ръководството е заделило по 2000 лева за всеки сламен дом на птиците........майкооооо.....

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: seymour_sz   
Дата:   11-02-10 16:53

[smilie10]
А стига бе, тоя свят и по-конкретно таз нашта "държава", и още по-конкретно БДЖ съвсем вече е сдало багажа [smilie10]
"Идеята е да свършим работа, преди напролет птиците да долетят от юг. Връщайки се тук, те ще заварят същите си домове, но вече съобразени с всички ЕВРОПЕЙСКИ ИЗИСКВАНИЯ за безопасност на защитените видове", коментира за Dnes.bg Димитър Станкулов от местния клон на железопътната компания.
Откога пък Европа взе да казва на щъркелите как да си правят гнездата? [smilie18]
Хвала за усилията за защита на дивата природа, ама все трябва да има някаква мярка бе... то ясно, че трябва да откраднат едни няколко хиляди лева (щото е безумие укрепването на едно гнездо да струва 2000 лв, с коитож пари немалко хора могат да направят ремонт на дома си), ама що до оня ден заплати на хората не плащаха, та стачкуваха, сега се втурнали да ръсят пари за абсолютно безсмислени глупости! [smilie9]
Кога ще прочетем, че примерно Пътна администрация ще плащат по 4000 лв за укрепване мравуняците на червените мравки? [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: netLady   
Дата:   11-02-10 16:53

[smilie10] [smilie10] [smilie10]Помислих си, че императора иска да разнася бебетата, а то к'во било!? До неотдавна в БДЖ-то нямаха пари за заплати и май още не са платили всичко на железничарите?! Сега що стана' сега?

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: Императорът.   
Дата:   11-02-10 16:53

mayflowerbg - ние пък си имаме много щръци - това е идея за туризъм - аз много обичам щръци... но въпреки това е кухо да им строим и ремонтираме гнездата - те и сами умеят.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: netLady   
Дата:   11-02-10 16:55

btw, доколкото съм чувала, ако им пипаш гнездото - напускат го.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам да съм щрък !!!
Автор: seymour_sz   
Дата:   11-02-10 17:01

netLady, може и така да е - аз това го зная със сигурост за лястовиците, може и щъркелите да са така, и на практика тази "помощ" да ги прогони оттам, но дори и да не е - е достатъчно абсурдна цялата тази история! [smilie9]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.