Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Ново 20!!!
Автор: 798099   
Дата:   10-02-10 17:26

От линк в една друга тема прочетох следното:

"Режат разходите на енергото, за да не скача токът", информира "24 часа". Всички разходи на трите електроразпределетелни дружества ще бъдат внимателно анализирани и от тях ще се реже, заяви вчера шефът на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране Ангел Семерджиев. Това се правело, за да не скача цената на тока от 1 юли.

На компаниите е разпоредено също да прегледат харчовете си и да търсят резерви за тяхното намаляване.


Ако това наистина го е казал шефът на ДКЕВР и вземе да го направи, жална ни майка! Защото договорите и на трите са написани така, че ако не си осигурят договорения процент печалба за годината, държавата им доплаща разликата.

Всъщност "орязване на разходите" означава само едно - намаляване парите за инвестиции, тоест, още по-сериозно занемаряване на разпределителната мрежа.

Дръжте се, дискотеката идва!


Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: snoopoff   
Дата:   10-02-10 17:29

Да, КАРЛ КОКС в Зимния на 17.04 [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: 798099   
Дата:   10-02-10 17:38

Да ти кажа, хич не ми е весело от тази "новина"...[smilie2] snoopoff написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: ivodam   
Дата:   10-02-10 17:46

798099: Не ги мисли, най-голямата мафия е в електриката, нема нефт, нема ала-бала, там са най-големите далавери и печалби, да им свият малко сърмите, а ако се правят на интересни и спират тока и не правят инвестиции - по воленсидеровски - шут, национализация и продажба на друг, а те да ходят да се плачат на арменския поп. [smilie2] [smilie23]

ПП: Да не бачкаш към някое от дружествата, че толкоз си се закахърил?

Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: snoopoff   
Дата:   10-02-10 17:46

И аз тва си помислих.

Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: Todd   
Дата:   10-02-10 17:50

Ако от мен зависи тия електроразпределители ще ги разкарам за 24 часа .И 5 милиарда неустойки да платя пак ще съм на далавера !!!

И пак ако питат мен тоя дето ги докара тук ще го обеся по националната телевизия !!!!

И мажоретки ще танцуват на церемонията по обесването !!!

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: snoopoff   
Дата:   10-02-10 17:59

и после коктейл... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: netLady   
Дата:   10-02-10 18:11

А те къде точно са направили инвестиции, че не съм разбрала [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: Todd   
Дата:   10-02-10 18:14

В обб :)


Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: 798099   
Дата:   10-02-10 21:58

Не, не бачкам за нито едно от дружествата. Не съм изпаднал дотам. А и с този характер...да са ме изхвърлили на третия ден. Бачкам във фирма-доставчик. И знам за тях повече, отколкото им се иска.

От години търся честен прокурор, за да му разкажа поне малко. Да, ама не!!! Щом си отворя устата и бягат...

Наистина, не можете да си представите какъв е размерът на далаверата. След бизнеса с лекарства и наркотици, този е най- най, та чак по-!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: netLady   
Дата:   10-02-10 22:02

E, разкажи на нас пък белким прокуратурата да се самосезира [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: dimi2007   
Дата:   10-02-10 22:05

Всъщност "орязване на разходите" означава само едно - намаляване парите за инвестиции,
--------

От кой счетоводен стандарт дефинира този извод !?!?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: 798099   
Дата:   10-02-10 22:30

Стандарт ЧЕЗ. Чувал ли си? Ако не си, мога да ти представя писмени документи.

Не се прави на много отворен. Тук няма счетоводство, има финансов интерес. При това, доста сериозен.

А извода не е от някакъв счетоводен или друг стандарт, а от практиката. За периода 2007-2008 година, ЧЕЗ намали на три пъти инвестиционната си програма, което означаваше намаляването й със 70%. И всичко това, само в името на достигането на заветните "гарантирани по договор" 16% печалба.

Отворко!


Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: Lalinda   
Дата:   10-02-10 22:34

В наше село инкасаторът ходи с един много интересен прибор и отчита показанията на електромера дистанционно.

Това не е ли инвестиция?

Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: dimi2007   
Дата:   10-02-10 22:35

Инвестирането НИКОГА не е било производствен разход.....ОТЧИСЛЕНИЕ от печалбата е, или се прави на КРЕДИТ........


Оритай се да разбереш това което обесняваш - иначе и другите не ще го разберат......

Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: 798099   
Дата:   10-02-10 22:38

Да, срещу уволнението на 700 инкасатора са закупени 300 такива прибора. Само дето могат да отчитат не повече от 30% от мотираните в мрежата електромери. Когато работят, обаче...



Публикацията е редактирана (10-02-10 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: 798099   
Дата:   10-02-10 22:43

Тоде, в СИТИБАНК са. Отскоро...

Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: 798099   
Дата:   10-02-10 23:02

Дими, ти го каза, но не го проумяваш. Да, инвестицията е отчисление от печалбата. Обаче коя инвестиция и в коя графа от баланса?

Ремонтът на сградите какво е? Стотиците нови коли (предимно Шкода) какво е? Лаптопите на когото трябва и когото не трябва, какво са? Апартаментите в "Радисън" и безотчетните за чешките "супервайзори" - те какво са?

Но тук става дума за друго. Това, което те наричат инвестиционна програма всъщност са средствата за онова, което трябва да правят - да осигуряват електроразпределението. Иначе казано - обезпечаването на продукта, който продават, тоест, електроенергията. Или както казва средностатистическия потребител - тока!!! Това ако не са производствени разходи...някой от двамата не е наясно със счетоводството и май не съм аз.


Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: dimi2007   
Дата:   11-02-10 00:45

Това ако не са производствени разходи...някой от двамата не е наясно със счетоводството и май не съм аз.
----------

Не! Не са производствени разходи - ДМА са.


На компаниите е разпоредено също да прегледат харчовете си и да търсят резерви за тяхното намаляване.
Няма обаче да се пипат парите, които са за мрежата.


Това значи, че средствата набрани по партида "Силови трансформатори", и тем подобни /немам представа как са ги дефинирали/ на фонд РТУ нема да се арчат.



Публикацията е редактирана (11-02-10 01:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: 798099   
Дата:   11-02-10 10:58

Такива фондове там няма! Предпазителите със стопяема влажка, които се слагат по разпределителните касети и трафопостовете, мислиш ли, че са ДМА? Или инвестиция? В коя подсметка на 204 ще ги отнесеш?

И понеже си специалист в счетоводството ще те помоля учтиво да ми отговориш на следния въпрос: допустимо ли е да си купиш стока с фактура от (да речем) магазин на Кауфланд в София, а към фактурата да ти прикачат касов бон от Кауфланд - Пловдив?


Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: dimi2007   
Дата:   11-02-10 11:17

Е как подновяват ДМА, пък немало фондове !?!?

Бушоните са малостойни или ги водят в м-ли.

Касовата бележка не е интересна - може да е забравена в София и не е проблем да се установи. По-интересното е, ако това по фактурата е заскладено от МОЛ.

Басси - чехите купили Енергото....ако се не лъжа.....

Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: 798099   
Дата:   11-02-10 11:25

Ами очевидно е безсмислено да ти обяснявам, защото не искаш да излезеш от рамката на счетоводното мислене.

Въпросът ми за касовата бележка беше принципен.

Ще ти го формулирам по-общо: допуска ли се да получиш фактура за стока или услуга от едно юридическо лице, а към нея да е прикрепен касов бон от друго такова? Или това, че и двете започват с ЧЕЗ е достатъчно?

Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: dimi2007   
Дата:   11-02-10 11:43

Щом като са на обща каса - може.....

Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: 798099   
Дата:   11-02-10 11:49

Там е работата, че не са! Едното е АД, другото е ЕАД. Ама това е вече минало, защото много хора схванаха далаверката...

Пък и темата беше за друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Ново 20!!!
Автор: dimi2007   
Дата:   11-02-10 11:54

Частна работа - кво да праиш.....и на немския пазар участват, и в Холандия и т.н........може и да ги бива.....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.