Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ГМС
Автор: Diandimov   
Дата:   09-02-10 11:29

Да кажем дружно "Не!" на ГМС (Генно Модифицирани Снимки).

Вероятно с оглед на това че ресурсите от годна за енджойване действителност на планетата са силно ограничени, или поне драстично недостатъчни с оглед на непрестанно растящото население, в последните години много автори спряха да се (само)задоволяват с традиционни похвати и прийоми като композиция, кадриране и прочее.

За сметка на това силно изръчкаха закономерната и може би лееееко бавна еволюция в тази област, модифицирайки снимките си из основи, на някакъв генетично базиран принцип, едва ли не.

Използват се шарлатански програми като ФШ, примерно, като целта е само една - незабавно задоволяване на населението с пригодна за "храносмилане" естетика, отговаряща на последните писъци на модата. И бързи, overnight дивиденти, разбира се.

Нека кажем "Не!" на това безумство!

Освен че се наблюдават засилени мутации на някои вътрешни ограни и мускули (най- вече мозъка), тези ГМС водят и до небивало пристрастяване, карайки потребителите да искат още и още.

И не само това: карат почти всеки да продаде баба си и да има за цел да си купи по- многопикселова камера! Да прави и той снимки, да ръчка с фотошопа, и да се добере до славата.

Това, смятам, е вредно.


Отговори на това съобщение
 Re: ГМС
Автор: neuromancer   
Дата:   09-02-10 15:15

сбъркал си адреса

Това е форум на любителите на Генно Модифицирани Снимки

Отговори на това съобщение
 Re: ГМС
Автор: Diandimov   
Дата:   10-02-10 00:19

Не съм сбъркал адреса.

След като има толкова много хора да реват срещу ГМО, не може ли да се направи една асоциация със снимките на базата на изнасилването на нещата с единствената цел всичко да е в повече и по- добро?
Или по- едро, не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: ГМС
Автор: мара   
Дата:   10-02-10 07:52

а, то може, ама няма да има членове. ааа, както е известно - без член накъде?

Отговори на това съобщение
 Re: ГМС
Автор: asahi   
Дата:   10-02-10 08:37

Сравнението ГМО/ГМС е неуместно.

Отговори на това съобщение
 Re: ГМС
Автор: Vanessa_atalanta   
Дата:   10-02-10 09:13

Аз пък ще продължавам да правя ГМС, защото ми харесва. [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ГМС
Автор: Diandimov   
Дата:   10-02-10 10:16

Ако помислиш малко, Asahi, не е чак толкова неуместно.

Отговори на това съобщение
 Re: ГМС
Автор: Vanessa_atalanta   
Дата:   10-02-10 10:28

Напротив, неуместно е. За разлика от ГМС, ГМО са вредни.


Направи ето такава снимка примерно
https://photo-forum.net/static/forum/2010-02/jlmo2099.JPG
http://fc06.deviantart.net/fs44/i/2009/157/0/3/Crash____by_GrandeOmbre.jpg



без да използваш фотошоп и ще ти повярвам, че фотошопът е излишен и вреден [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ГМС
Автор: Vanessa_atalanta   
Дата:   10-02-10 10:30

https://photo-forum.net/static/forum/2010-02/fvgn3741.JPG
http://fc02.deviantart.net/fs70/i/2010/013/f/7/Te_Power_of_Nature_by_HFFK.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: ГМС
Автор: Diandimov   
Дата:   10-02-10 10:44

Аз не казвам, че ФШ е вреден.

А това че ГМО са вредни са ти го втълпили лозунгите на твоите хипарливи приятелчета.

Както и да е - според мен е тъпо да се реве срещу ГМО, защото те - вредни или не - са част от бита на хората, а и ще бъдат все повече занапред.

Така както и снимките обработени с ФШ.

Ето я връзката - просто още един начин човек да се опита да задоволи своето желание за още и за повече.
Както например турбо двигателите. Или реактивните самолети.
Както русите мадами. Или съвременните чипове.

И така нататък.

Всичко трябва да се движи някак в комплект напред. Защо искате да имате телефон с какви ли не функции, бърз компютър и не знам си каква кола, и да приемате че е нормално и редно храните да се отглеждат от старци с цървули по традиции и рецепти отпреди 1000 години, отричайки труда който полагат генните инженери за да успеят да изхранят цялото това население на планетата?


Отговори на това съобщение
 Re: ГМС
Автор: Vanessa_atalanta   
Дата:   10-02-10 10:45

Освен това работата с фотошоп не е просто 'ръчкане', добрите колажи и фотоманипулации отнемат доста време и усилия.
https://photo-forum.net/static/forum/2010-02/mepi7223.JPG
http://itschool.bg/application/uploads/tutorials/gallery/maqpen4eva/660/1.jpg

https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/vikb5139.jpg
http://itschool.bg/application/uploads/tutorials/gallery/maqpen4eva/1663/27.jpg



'Използват се шарлатански програми като ФШ, примерно, като целта е само една - незабавно задоволяване на населението с пригодна за "храносмилане" естетика, отговаряща на последните писъци на модата. '

Това няма да го коментирам, просто защото е пълна глупост[smilie3]



Публикацията е редактирана (10-02-10 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: ГМС
Автор: мара   
Дата:   10-02-10 10:47

ааа, диански[ezik] . нещем нито телефон с повече функции от тва да е телефон. нито бърза кола, нито кой знай колко як комп. и гмо нещем. ако мое само гмс, вън от комплекта. дет се вика - готови сме да не получин пакетна цена, а да плащаме кат за един продукт[smilie18] (ама не много)

Отговори на това съобщение
 Re: ГМС
Автор: krist   
Дата:   10-02-10 10:59

ГМО за щастие са част от бита все още само на американците и известна част други излъгани народи от третия свят[smilie3] И дано да спре дотук, защото изхранването на света може да стане и по други начини, които са безвредни, екологични, евтини и лесни, справка тук

За ГМС - Асахи и други го казаха вече...



Публикацията е редактирана (10-02-10 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re: ГМС
Автор: Vanessa_atalanta   
Дата:   10-02-10 11:06

''Всичко трябва да се движи някак в комплект напред. Защо искате да имате телефон с какви ли не функции, бърз компютър и не знам си каква кола, и да приемате че е нормално и редно храните да се отглеждат от старци с цървули по традиции и рецепти отпреди 1000 години, отричайки труда който полагат генните инженери за да успеят да изхранят цялото това население на планетата?''


Тези инженери за изхранването на човечеството ли се грижат или търсят начини за масово производство на евтини боклуци (т.нар. ГМО)?
Но както и да е. Темата е за снимките, а не за храните.

Отговори на това съобщение
 Re: ГМС
Автор: Diandimov   
Дата:   10-02-10 23:30

Да, американците са глупави и лоши, и прочее. И ГМО били само за тях и за някои тарамбуки от третия свят. Само дето тук храната е много по- добра и качествена в сравнение с това което помня от България.
Да, беше отдавна, но и сега ако мина през някой маркет където има едно- друго внос от БГ, откривам че храните са същите боклуци от миналото.

За водораслите не се бях сетил, наистина, но това са хранителни добавки.

Както и да е.
Не мисля че трябва някакви откачени да се самозабравят в лабораториите, просто да се създават по- добри сортове и начини да се увеличи добива, нещо такова.

И относно ФШ - ето една снимка от първа страница в момента, която изглежда направена страхотно и по класическия начин, без да стои старомодно и кичозно като примерите, поствани по- горе от Vanessa.


Отговори на това съобщение
 Re: ГМС
Автор: Lalinda   
Дата:   10-02-10 23:40

като целта е само една - незабавно задоволяване на населението с пригодна за "храносмилане" естетика, отговаряща на последните писъци на модата.




Така си е. С изключение на работите на един тукашен автор, лично аз не мога да нарека работите на останалите "авторски", нито пък да позная коя на кого е...

Вероятно има, все пак, някакво следване на писъците на модата, по-скоро предпоследни, а не последни...
[smilie3]

Кафенеенето и зеленеето на кадрите в стил "фильм снят на пленке Свема" обаче доста се задържа като писък на модата...

***

Чудех се, и покрай една друга тема, дали щеше да се краде толкова много фототворчество, ако причината/целта отново не бе задоволяване на публиката... одмах?

Ей, на, аз например, си снимам прозорци, и никой не ги краде, щото още не са на мода и няма публика за тях... Ама дойде ли им модата, няма да им се размине, нали?
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: ГМС
Автор: krist   
Дата:   10-02-10 23:40

Добавки, добавки, ама са достатъчни, за да се реши проблемът с недохранването, повтарям недохранването, и без ГМО[smilie3]

Колкото до качеството на храните - ако външния вид и опаковката са ти критериите - сигурно си прав.. Но, ако сравним вкуса и аромата на един пластмасов домат с градинския домат на баба ти от Булгаристан, може с изненада да установиш несъмненото предимство на втория.. Явно наистина отдавна не си вкусвал нещо такова и си позабравил какво е..



Публикацията е редактирана (10-02-10 23:43)

Отговори на това съобщение
 Re: ГМС
Автор: Diandimov   
Дата:   11-02-10 00:09

Човек, защо ми говориш за опаковки? Никога не съм се вълнувал от тях. Говоря ти за храната.

Варива, които са готови за 15 минути, а не за 3 часа. Печени пилета, които НЕ посиняват на другия ден. Сиренето, кашкавала и месото. Просто няма база за сравнение!

Също пиенето и бирата.

А за доматите - намерил съм едни достатъчно дъхави.

Отговори на това съобщение
 Re: ГМС
Автор: AndreyIst   
Дата:   11-02-10 00:44

Най-обичам когато непрофесионалисти се изказват за неща, от които си нямат и идея. Сигурен съм, че миризливите необразовани радетели за чиста природа си нямат и идея какво е ГМО, но това е бъдещето и няма как да го спрете.
Това е моята работа и професия, ще продължавам да го правя, за да спасявам хора, които иначе биха умрели. Без генно-инженерство няма бъдеще.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.