Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: Pehata   
Дата:   04-02-10 21:41

На последния етаж съм и тече, ама яко. Събирам водата в едно легенче, ама мокрото се разпространява застрашително. Казаха ми, че трябвало да чакам да изсъхне и чак тогава да се работи "на сухо". Ама това може да е чак лятото. Какво да правя? Има ли някой опит с подобен род проблеми? [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: asahi   
Дата:   04-02-10 21:46

Качвай се на тавана и търси причината. Купи 2-3 шишета водно стъкло и ги излей в пукнатините.

Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: Pehata   
Дата:   04-02-10 21:52

Само водно стъкло ще свърши ли работа?

Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: asahi   
Дата:   04-02-10 22:02

Нали търсиш бързо решение? Най-доброто е нова къща, ама едва ли ще те устрои.
Регистрирай се в http://www.bgremonti.com/forum/ и потърси по-компетентно мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: 1vo   
Дата:   04-02-10 22:18

Пробий една дупка, където капе и се отърваваш от водата, да му мисли този отдолу [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: georgi969   
Дата:   04-02-10 22:24

Ако е кооперация или блок таванът е обща част,и всички плащат за ремонта.Трябва да се ремонтира целичт покрив-иначе не става.Не се знае къде е фугата.Може и да е на другият край на покрива.

Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: marchello   
Дата:   04-02-10 22:25

прав е жоро [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: lillia   
Дата:   04-02-10 22:27

Имам опит та и то с две легенчета[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: marchello   
Дата:   04-02-10 22:31

[smilie18] слагай ваната отдолу! евтина вода [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: georgi969   
Дата:   04-02-10 22:31

Питай чичо гугъл за
"НАРЪЧНИК НА ДОМОУПРАВИТЕЛЯ"

Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: asahi   
Дата:   04-02-10 22:37

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ebqw1333.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wdxk0189.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/gmat5774.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2010-02/fwfo1747.JPG

http://www.bgremonti.com/forum/images/smilies/moil.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: CB450   
Дата:   04-02-10 22:52

Използвай водоразтворим битум(за него влагата е предимство при полагане),но само ако темперетурата не пада под нулата!

Аз лично купих такъв от Практикер произведен в Гърция.


Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   04-02-10 23:01

Ако ще правите ремонт на покрива... приготви си здрави нерви.

Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: spacewalker   
Дата:   04-02-10 23:06

Ако си в панелен блок, качи се на тавана и виж при дъжд или топене на сняг, мястото около воронките (това е при хоризонталните тавани, където наклона е към даден отвор за оттичане на дъждовната вода), дали не е изскубната самата воронка. При нас това се случи и имаше дупка 40х40 и беше мазало у нас. Друго което може да е самата тръба в подпокривното пространство (дето спят гълъбите),да е имало вода и да е замръзнала и да е спукала самата тръба, тогава някой ВиК майстор (като мен) може да ти я оправи за 20 мин дори и да вали и да тече. Но първо погледни какво е :)

Ако е с керемиди покрива..виж дали не е някоя капандура протекла или ако е имало силни ветрове да е разместил керемиди нещо..за съжаление имам опит и с това..другия ми апартамент е с такъв покрив и трябва тепърва това да оправям .

Така виж тези неща и тогава прецени за какъв майстор си :) [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: Pehata   
Дата:   04-02-10 23:25

Благодаря ви много! Утре ще се напъхам в подпокривното пространство да погледна къде е локвата и откъде капе, после и на самия покрив и пак ще си говорим! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: djogata   
Дата:   04-02-10 23:29

Автор: Pehata
Дата: 04-02-10 21:41
Протече ми таванът - какво да правя?


Купи си чадър [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: asahi   
Дата:   04-02-10 23:29

Ама ти верно си в панелка. Можеш да се опиташ да хванеш водата в подпокривното пространство.
Междувременно уведоми домоуправителя и поискай спешно свикване на събрание.

Една позната ремонтира покрива, комшиите се направиха на интересни и тя оттогава не си плаща асансьора и стълбището.

Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: imitev   
Дата:   04-02-10 23:49


През зимата единственото което може да направи е да си изрива снега от плоския покрив за да не му тече.

Никой няма да се хване да ремонтира покрива докато не стане май месец.

Кофти работа.

Затова в щатите не живеят по блокове като нас...

Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: docenta   
Дата:   05-02-10 01:42

Общо взето си получил доста адекватни отговори. От думите ти оставам с впечатлението, че си със студен покрив тогава се качи в подпокривното и локализирай теча ако хидроизолацията е битумна дефектиралата зона няма да е далеч от мястото на теча и ще можеш да закърпиш положението с малко битумна мушама, но за траен ефект ще трябва по-сериозен ремонт.

П.С. Направи малко снимки да видим състоянието на покрива и на подпокривното.



Публикацията е редактирана (05-02-10 01:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: Pehata   
Дата:   05-02-10 21:27

Даа, помогнаха ми отговорите. Качих се в подпокривното пространство, но там е много ниско и е пълно със гълъби, пера и куришки. Видях и мястото откъдето шурти вода, но реших че е безсмислено там да се вра и да запушвам - водата ще си намери друго място. Качих се и на покрива и в дъното на една голяма локва установих две едва забележими пробойни. След като изгребах водата спря да ми тече. Дупките ги замазах с битумен уплътнител на основа на разтворител. Сега не тече, но ще видим като се понапълни отново локвата какво ще стане. Снимки не съм правил, защото залези от последни етажи сте виждали много [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: Lalinda   
Дата:   05-02-10 21:36

В нашия вход имаше теч от покрива към апартамента на последния етаж.

Жената настояваше целият вход да плати ремонта, но след някакви справки се оказа, че трябва да си го плати сама.

Никой не се е правил на интересен и дори и тя не се прави на интересна и си плаща асансьора и таксата за хигиенистка.

Най-интересното обаче е, че шест от 24 апартамента не плащат и май няма никакъв закон, който да ги накара да платят... Дори ни накараха, понеже сме касиери, да им покажем закона за етажната собственост, за да са чисти...

Скоро май никой няма да плаща. Ще свалим бушона на асансьора, на стълбищното осветление и ще си ходят пеша в тъмното.

Та, Пехо, готви се да си платиш ремонта сам.

Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: georgi969   
Дата:   05-02-10 21:42

лалинда-изказваш се неподготвена:
"Общи части в сградата са тези части, които не обслужват само отделно жилище, магазин или работилница. Общите части не са самостоятелни – те са елементи на сградата. Общите части не могат да бъдат притежание на други, освен на тези, чиято собственост са отделните обекти. Общи на всички собственици са земята, върху която е построена сградата, дворът, основите, външните стени, вътрешните разделителни стени между отделните части, вътрешните носещи стени, колоните, трегерите, плочите, гредоредите, стълбите, площадките, покривите, стените между таванските и избените помещения на отделните собственици, комините, външните входни врати на сградата и вратите към общи тавански и избени помещения, главните линии на всички видове инсталации и централните им уредби, асансьорите, водосточните тръби, жилището на портиера и всичко друго, което по естеството си или по предназначение служи за общо ползуване. Собствениците на отделни обекти в сградата същевременно са съсобственици в общите части на сградата"

"Течащият покрив - “ябълката на раздора” или как да постигнем джентълменско споразумение
Поддържането и възстановяването на общите части, каквато е и покривът, имат за цел да ги преведат в състояние, годно за тяхното предназначение. Разходите за поддръжка и ремонт са за сметка на собствениците в етажната собственост. Средствата, необходими за ремонт на покрива, се одобряват от общото събрание на собствениците и разпределят съразмерно дела им в общите части на сградата. Определя се размерът на вноската на всеки един от собствениците и срок за нейното внасяне."
Това е от наръчник на домоуправителя.

Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: georgi969   
Дата:   05-02-10 21:46

Та Пехо-свиквай общото събрание.А ти Лалинда-бегай при жената да и се издължиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: asahi   
Дата:   05-02-10 21:50

Лалинда, понякога жизненият опит и БАН не е достатъчен, за да си компетентна по всичко. Затова има Гугъл и закони:

ЗАКОН ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОСТ

В сила от 01/05/2009 г.
Обн. Държавен вестник: бр. 6 от 23 Януари 2009 г.

Задължения на собствениците и обитателите

Чл. 6. (1) Собствениците са длъжни да:
...
9. заплащат разходите за основния, текущия или неотложния ремонт, за реконструкцията, преустройството и обновяването на общите части на сградата съразмерно с притежаваните идеални части в тях;

Глава четвърта.
РЕМОНТ, ОБНОВЯВАНЕ И ПОДДЪРЖАНЕ НА ОБЩИТЕ ЧАСТИ

Общи правила

Чл. 48.
...
(5) За извършване на необходим ремонт на общи части на сградата се отпускат финансови средства незабавно с решение на управителния съвет (управителя). Общото събрание утвърждава направените разходи, които са удостоверени с платежни документи.
(6) Разходите за извършване на ремонт по ал. 5, направени от собственик за негова сметка, му се възстановяват с решение на общото събрание или се прихващат от дължимите от него вноски за фонда по чл. 50 след представяне на платежни документи.
(7) Ако разходите, извършени от собственик, не бъдат възстановени по реда на ал. 6, той има право да предяви иск срещу останалите собственици, които отговарят солидарно за възстановяването им.


Отговори на това съобщение
 Re: Протече ми таванът - какво да правя?
Автор: Marillion   
Дата:   05-02-10 22:59

На мен много ми хареса тази част:

"Най-интересното обаче е, че шест от 24 апартамента не плащат и май няма никакъв закон, който да ги накара да платят... Дори ни накараха, понеже сме касиери, да им покажем закона за етажната собственост, за да са чисти..."

Значи - показваме им закона и те започват да плащат.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ако сте регистрирани по закона, то следва да свикате едно Общо събрание и на него да си вземете решение кой, какво и колко да плаща. Много е важно да си спазите реда в закона - от начина за свикване на ОС, та до изготвяне на протокола и обявяването му.

След това този, който не плаща ще получи честитка от съдия-изпълнителя.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.