Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Windows 7 на iPad
Автор: asahi   
Дата:   01-02-10 15:32

Ще видим Windows 7 на iPad

Ще бъде възможно използването на Windows 7 върху новия таблет на Apple, който се нарича iPad. Това обещание направиха от Citrix.

Хората, които закупят модерното и ново устройство на Apple ще имат шанса да ползват екстрите на редмъндския Windows 7. Това ще стане с помощта на технология за виртуализация. За целта те ще трябва да имат софтуерното приложение Citrix Receiver. То ще бъде налично през март. Това съобщава компанията, която го разработва. От Citrix твърдят, че тяхната програма е базирана на актуалната версия на операционната система, която задвижва iPhone.

По думите на Крис Флек, който е вицепрезидент на Citrix, целта на разработваното от тях приложение е да позволи на потребителите на iPad, да свършат някаква реална работа с лъскавото си устройство. Приложенията на iPad в съвременната бизнес среда са със съмнителна стойност, но с помощта на Citrix Receiver покупката на устройството ще стане по-оправдана.


Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: djogata   
Дата:   01-02-10 15:58

Асахи, Citrix приложенията осигуряват дистанционна връзка с друг компютър, който евентуално да върви под Уин7.

Тоест, АйПад-а ти се явява терминал на друг компютър. Нищо не върви на самия АйПад, само графично изображение (виртуален десктоп) се прехвърля през интернет.

Пробвал съм такова приложение през телефонна връзка - ползвах си мобилният телефон като модем (естествено, уиндоус телефон - айФона май още нямат тази опция работеща като хората). Става, ама е много тегаво (поради недотам летящата скорост на мобилната връзка) - така че ползването е оправдано само ако е абсолютно наложително.

Демек - не, мерси, все още предпочитам да ползвам нетбук [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: william   
Дата:   01-02-10 16:00

извращенийце [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: asahi   
Дата:   01-02-10 16:06

За виртуализация говорят хората. Аз си го представям като витруална машина, а не отдалечен достъп до друга машина.

Докато се натуткат ще се появи China Pad със всякакви портове и ОС.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: NeDDRaG   
Дата:   01-02-10 16:09

Абе аз и сега ползвам Citrix. djogata е прав. Има обаче едно уточнение. Виждаш собствените си ресури като част от този комп. При добра интернет връзка не би трябвало да е проблем. Макар, че ще стане като при лунуксоидите: Линукс е най-добрата система, ама щото нямам този и този софтуер си качвам Wine, за да ми върви.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: didesignbg   
Дата:   01-02-10 16:10

то това дето ти го обяснява джогата си е баш виртуализация, просто мисли за ipad-а, като за тънък компютър. За това поне трябва му стигнат ресурсите[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: asahi   
Дата:   01-02-10 16:15

Явно нещо не ми е ясно.
Решавам да си отворя сайт със флаш. На iPad-a ли ще се отвори или на друга машина, ако река да сваля видео от Youtube на iPad-a ли ще попадне или на друго място?

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: djogata   
Дата:   01-02-10 16:16

НедДраг, съгласен съм - виждаш собствените ресурси (примерно локалната памет на твойто устройство се вижда като отделен драйв, до който си имаш достъп).

Ползвам Цитрикс често, но поне по мои впечатления, ако се ползва мобилна 3Г връзка, може и да бави. Ако е нормален уайърлес, може би ще работи достатъчно добре.

Но като цяло не ми харесва такава идея - моментално губиш автономност - трябва да имаш добра интернет връзка, за да можеш да свършиш работа. Предпочитам устройството ми да може само да я свърши тази работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: NeDDRaG   
Дата:   01-02-10 16:17

Автор: didesignbg
Дата: 01-02-10 16:10

то това дето ти го обяснява джогата си е баш виртуализация, просто мисли за ipad-а, като за тънък компютър. За това поне трябва му стигнат ресурсите

Ми Цитрикса не е виртуализация. Нещо подобно на ремоут десктоп. Само че позволява много връзки едновсременно, ограничава достъп до ресурсите на отдалеченото РС, позволява на отдалеченото при разрешение от твоя страна да ползва твоите дискове да кажем като мапнати при него, но видими само за теб

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: asahi   
Дата:   01-02-10 16:18

Почва да ми се прояснява.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: djogata   
Дата:   01-02-10 16:18

Асахи, информацията ще се отвори на друг компютър.
До твоя компютър се трансферира само графика. Тоест, трябва добър интернет (за да може да се опреснява подобаващо графиката, да не насича, и да нямаш чувството, че всичко е гумено), както и относително добра видео карта.

Единствено ако решиш да отвориш нещо на мобилното устройство, ще трябва да се прехвърлят файлове.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: djogata   
Дата:   01-02-10 16:24

Citrix-a не прави емулация, ами просто осигурява ремоут десктоп към компютър с по-добри изчислителни ресурси. Ако отвориш някаква програма, то тя се отваря на сървъра. Ползват се изчислителните ресурси на сървъра. Единствената разлика с другите подобни приложения е, както каза НедДраг, че виждаш и файловата система на мобилното устройство - просто ти е мапната като допълнително устройство.

Ако се ползва само информация, записана на сървъра или в неговата локална мрежа, всичко е много бързо, понеже всичко става дистанционно, на мощните компютри, а на пад-а идва само графиката.

Но, ако искаш да отвориш документ, който е запазен на мобилното устройство, то тогава ще почувстваш сериозно забавяне, защото документът ще трябва да се прехвърли до сървъра през интернет.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: danbi   
Дата:   01-02-10 16:24

Че какво по-гумено нещо от един Windows? Пък бил той и 7? [smilie5]

Виртуализацията в случая се употребява като термин за това, че сървърния софтуер на Citrix, който ще работи на Windows 7 ще ти създава виртуални машини към които ти имаш отдалечен достъп.

Със същия успех, може да си ползваш iPad-а като графичен терминал на UNIX машина или на каквото ти е угодно.

Всичко все още е в сферата на концепциите.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: NeDDRaG   
Дата:   01-02-10 16:28

данби, не прави виртуални машини, машината е една. Както писха, почти Ремоут десктоп е, ама за много усери.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: vuzhy   
Дата:   01-02-10 16:42

Ами всъщност Цитрикса е терминален сървър. До скоро беше доста по-съвършен от Windows Terminal Server най-вече по отношение на необходимата скорост и принтирането. Citrix Reciever ще си е терминален клиент. Това с виртуализацията най-вероятно си го е измислил журналиста който е писал статият [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: danbi   
Дата:   01-02-10 17:09

www.citrix.com друго казва. [smilie5]

Както и да е, нещото е отдалечен графичен клиент. Много хубаво, че ще го има за iPad. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: navy   
Дата:   01-02-10 18:02

Ха ха ха ха, Асахииииии...

... китайците ВЕЧЕ май си имат такова... чина пад дъ'гей [smilie5]

http://www.macworld.co.uk/mac/news/index.cfm?newsid=28510&pagtype=allchandate

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: Kanonir   
Дата:   01-02-10 18:10

бе тоя иПАД, много ще му се събере....
между другото покрай тия истории с името иПАД някъде прочетох че са имали същия проблем с iPhone при пущането му, само че с Cisco, но са стигнали до извънсъдебно споразумение и двете компании да ползват името....

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: navy   
Дата:   01-02-10 18:16

Накрая ще се окаже, че целия тоя шум е работил като реклама на Ейпъл...
Навсякъде все Айпад, айпад... да отвориш консерва копърка - вътре айпад!
Няма лоша реклама...
Навсякъде в устата на хората айпад, айпад...

После се чудете що хората купуват безполезни неща [smilie18]

[smilie25]

П.П.
Заяждам се бе [smilie5]



Публикацията е редактирана (01-02-10 18:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: holden   
Дата:   01-02-10 18:20

Не се знае дали ще мине през цедката на чичо Стив. Щото чичо Стив иска хората да си купуват приложения от него, а не да купят една програмка и после лиценз за Windows.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: Kanonir   
Дата:   01-02-10 18:27

чекай да пиатам нещо плзвателите на цитрикс.. Значи интересува ме:

1. с него можеш ли да субудиш през интернет машина с "ip kvm switch" да си свършиш ресурсоемката работата на нея, после да си дръпнеш резултата на нетбуука и да преспиш отново голямата машина?;
2. До колко бързо работи с тежки приложения (кат фотошопа примерно) по гигабитов лан? Идеята е - доколко може да се ползва, каква да е хилава машина като отдалечен десктоп на "голямата"?;
3. Коя от версиите на цитрикс ми върши работа за справяне с горните въпроси?

благодаря предварително на отзовалите се![thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: danbi   
Дата:   01-02-10 20:13

Kanonir, ами то класическия Citrix си е софтуер за отдалечен достъп. Стана популярен във Windows средите, защото Windows просто нямаше такава технология. Нищо по-особено не е.

Citrix също продават виртуален "сървър" за XEN, и там може да си пускаш и спираш виртуалната машина без значение дали ползваш Citrix, или примерно VNC.

В случая с KVM според мен най-адекватно е да си пускаш/спираш машината със софтуера на KVM-а, а с Citrix-а да си гледаш нещата отдалечено.

Което ме навежда на мисълта, че ще е по-добре да има читав VNC на тази машинка, което вероятно ще стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: navy   
Дата:   01-02-10 20:17

VNC .vs. TeamViewer [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: Kanonir   
Дата:   01-02-10 20:35

Данби, Нави благодарско![beer]

П.С. ма пак шъ тряа съ чете д'ге

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 на iPad
Автор: asahi   
Дата:   01-02-10 22:22

VNC .vs. TeamViewer?
TeamViewer не е ли наследник на VNC?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.