Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Задграничен паспорт за под 18г.
Автор: spacewalker   
Дата:   28-01-10 17:59

Никъде в интернет не намерих актуална информация колко струва сега изваждането на задграничен паспорт за човек под 18г.

Някой да има идея как стоят нещата с цените?
И въопще с процедурата.Преди беше задължитено с родител да се извади. И сега ли е така?

Отговори на това съобщение
 Re: Задграничен паспорт за под 18г.
Автор: MiTaka   
Дата:   28-01-10 18:21

С двамата родители!Поне за моят син,който е на 10 години беше така!

Отговори на това съобщение
 Re: Задграничен паспорт за под 18г.
Автор: djogata   
Дата:   28-01-10 18:30

Ето, тука пише:

http://www.mvr.bg/Guide/new_BG_documents_10.htm

Таксата е като за възрастни, ако е над 14. Тоест 30 лева нормална, 60 - бърза поръчка.

Отговори на това съобщение
 Re: Задграничен паспорт за под 18г.
Автор: spacewalker   
Дата:   28-01-10 18:42

Джогата , благодаря ти :)

И Митак , кога си ходил за твоя син ?[beer]



Публикацията е редактирана (28-01-10 18:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Задграничен паспорт за под 18г.
Автор: plamenp   
Дата:   28-01-10 18:46

Задължително с родителите и специална бележка от кварталния. Или пълномощно от родител.
Лятото на 2009 г. беше така. За деца на 2 и 5 г.

Отговори на това съобщение
 Re: Задграничен паспорт за под 18г.
Автор: plamenp   
Дата:   28-01-10 18:48

Тя май бележката от кварталния беше за постоянен адрес...

Отговори на това съобщение
 Re: Задграничен паспорт за под 18г.
Автор: captainme   
Дата:   28-01-10 18:52

на кого викате "кварталния"?

Отговори на това съобщение
 Re: Задграничен паспорт за под 18г.
Автор: plamenp   
Дата:   28-01-10 18:54

"Кварталния" е полицаят, който отговаря за района, където живеете. Всеки има такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Задграничен паспорт за под 18г.
Автор: spacewalker   
Дата:   28-01-10 18:56

Става дума за сестра ми, ще пътува април , а август става на 18, и за няколко месеца малко кофти се получава за съжаление та искам да събера малко повече инфо:(

Отговори на това съобщение
 Re: Задграничен паспорт за под 18г.
Автор: trace74   
Дата:   28-01-10 18:58

Никаква бележка от кварталния не са ми искали. Просто си подаваш заявлението в паспортното и чакаш. В моя случай паспорта беше готов за около 15-20 дни, обикновена поръчка си бях пуснал (август 2009). Заедно с жената ходихме, та не знам как е, ако само единия ходи.

Отговори на това съобщение
 Re: Задграничен паспорт за под 18г.
Автор: plamenp   
Дата:   28-01-10 18:59

А, ще трябва нотариално заверена декларация от двамата родители, че са съгласни детето им да пътува в чужбина. Нотариусите знаят - и отново: двамата родители с удостоверението за раждане и личните карти при нотариуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Задграничен паспорт за под 18г.
Автор: plamenp   
Дата:   28-01-10 19:00

Аз за кварталния писах - изисква се за постоянен адрес, ако детето не е родено на същия адрес.

Отговори на това съобщение
 Re: Задграничен паспорт за под 18г.
Автор: da.fo   
Дата:   28-01-10 21:00

А ако родителите нямат брак и/или майката е с друга фамилия трябва да се представи на границата удостоверението за раждане за да се види коя е майката (или става и с копие но нотариално заверено). Ако единия родител не излиза зад граница - трябва да има от него нотариално пълномощно , че разрешава на детето да излезе ... - а бе сложна процедура докато не влезем в еврозоната [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Задграничен паспорт за под 18г.
Автор: spacewalker   
Дата:   28-01-10 21:12

Там е въпроса че ще заминава ма у-щен стаж, и няма да има родители, а придружаващи учители от училището. Трябва ли пълномощно тогава ?

Отговори на това съобщение
 Re: Задграничен паспорт за под 18г.
Автор: asahi   
Дата:   28-01-10 21:16

Винаги трябва пълномощно. Докато навърши 18 години ще е така. Учителите вероятно не за първи път участват в такива неща и ще те информират. Ако сериозно те вълнува не е късно да звъннеш на класната му.

Отговори на това съобщение
 Re: Задграничен паспорт за под 18г.
Автор: spacewalker   
Дата:   28-01-10 21:21

Благодаря :)

Аз за наще събирам информацията, че не искам да се бавят излишно с някакви документи и да се разкарват напразно насам натам :))

Иначе аз съм брата, не бащата :)[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Задграничен паспорт за под 18г.
Автор: plamenp   
Дата:   28-01-10 21:23

Трябва пълномощно!

Двамата родители при нотариус и там знаят.

Ние,............., даваме сагласието си нашето дете.............. да пътува..........., придружавано от........
.......

И превод от лицензиран преводач на съответния език или на английски.

Отговори на това съобщение
 Re: Задграничен паспорт за под 18г.
Автор: mariana88   
Дата:   29-01-10 03:01

Двамата родители с детето трябвало да отидат за подаване на документи за паспорт .Цената била само 8 лева в момента (ако не е за експресен).Става въпрос за 7 годишно дете.Снимките за паспорта са също 8 лева.



Публикацията е редактирана (29-01-10 03:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Задграничен паспорт за под 18г.
Автор: NeDDRaG   
Дата:   29-01-10 09:46

spacewalker написа:

> Никъде в интернет не намерих актуална информация колко струва
> сега изваждането на задграничен паспорт за човек под 18г.
>
> Някой да има идея как стоят нещата с цените?
> И въопще с процедурата.Преди беше задължитено с родител да се
> извади. И сега ли е така?


Задграничен паспорт на лица под 18 се вади само с разрешение на двамата родители, нотариално заверено от единия и присъствието на втория или единия и съдебно решение, ако втория родител не може да бъде намерен или не иска да подпише. За цена не знам. Миналата година вадихме на моя син, на 11 беше тогава. Ама цената не я знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Задграничен паспорт за под 18г.
Автор: TheBossBG   
Дата:   29-01-10 19:24

Понеже имам две деца и са им вадени паспортите по различно време та съм вадил поне 4 пъти. Навремето първият паспорт беше безплатен, но май сега са въвели някаква такса. При подаването е хубаво да са и двамата родители(избягваш пари за пълномощно), получаването е само от единия родител. Детето ЗАДЪЛЖИТЕЛНО присъства на подаването на документите, за получаването не трябва да идва. Щом е на 17 години значи има лична карта, това означава, че трябва да носи снимка, РАЗЛИЧНА от тази на картата. Такова жУвотно квартален няма, има районен инспектор, а за бележка от него чувам за пръв път, хич и не се занимавай да ходиш и да искаш такава.
Понеже дъщерята също ходи на училищна обмяна та и за там поназнайвам. Двамата родители подписват пред нотариус Съгласие за напускане на страната, още му викат пълномощно, но не е правилно. В съгласието трябва да е отразено времето, през което ще пътува. Ние писахме, че е безсрочно. Не писахме и име на водача за да може да се ползва многократно. Пишеш че може да пътува сама. Много важен момент, направете поне 5-6 копия на съгласието на ксесокс!!! На границите само да показва оригинала, а да им оставя копията!!!

П.П. съгласието не е задължително да ти го пише секретарката на нотариуса, може да си го занесеш написано. При един такъв ми поискаха 15 лв. за писане, башка таксата. Е, духаха го. Прибрах се и си преписах едно старо. Ако искаш, ще ти пратя едно да си го попълниш. И още нещо, носете акта за раждане при нотариуса, нещо са ги подгонили за трафик на деца и без акт за раждане не издават съгласия.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.