Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: navy   
Дата:   27-01-10 09:48

Заскрежаването се получава от конденза на топлия и влажен въздух в купето върху стъклата на колата.
Тъй като и при мен се получаваше в малка степен, снощи реших да 'го направя' като хората.
И наистина тази сутрин стъклата отвътре бяха сълзичка, нито едно скрежче нямаше [smilie5]

Понеже колата така или иначе до сутринта ще изстине, то аз я 'изстивам' още като се прибера. Отварям всички врати и студения и сух зимен вятър издухва всичко от вътре.
После с гумената стирка минавам леко изпотените стъкла и обирам кондензиралата влага по тях.
За 3-4 минути колата си изстива порядъчно, затварям я и на сутринта е сълзичка [smilie7]

П.П.
Ако се притеснява, че сутрин много чака да загрее и вечер трябва да 'виси' 5 минути за да направи тази елементарна операция... вече не мога да го мисля.
Превърнахме се в глезен народ, който като поизмръзне малко и почва да се оплаква [smilie3]
Времето е чудесно и нормално като за зима. Трябва по често да излизаме навън хи хи хик, не само до супера за бутилка уиски [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: Todd   
Дата:   27-01-10 10:29

Баси а аз нищо не правя.... само ако е затрупана от снега я разривам паля и тръгвам....[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Заскрежават се отвътре само на колите с климатици - щото конденза де е ????

Под таблото [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Зима лете все мокри ... и като му свалиш таблото на 3 годишен таралясник и отвътре е ръжда та знае ли се ...
Особенно от как спряха да ги боядисват там де се не види [smilie19]

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: promis   
Дата:   27-01-10 11:22

"Мъж в тутраканското Старо село подпалил автомобила си при опит да го размрази, съобщават от полицията в Силистра. Инцидентът е станал вчера около 10.00 ч. Мъжът поставил електрическа печка тип „духалка” под „Опел”-а си, паркиран в паянтов гараж, и се прибрал вкъщи. Но късо съединение в печката подпалило автомобила и докато собственикът се усети, колата изгоряла. Тутракански огнеборци успели да спасят къщата на стопанина." via DarikNews

Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: Lito   
Дата:   27-01-10 11:32

продават на сонакс едни спрейчета против изпотяване на стъкла. от това което съм виждал по моите коли, действа безотказно :") струва 7лв и стига за много време.. да не кажа зими :") [beer] /аз си го вземам от омв, може и по другите да го има/

Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: tofo   
Дата:   27-01-10 12:19

Това си е супер идейка.[smilie24] Защото конденза се лепи не само по стъклата, а по всички студени повърхности в колата и си остава вътре.[smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: Блясък   
Дата:   27-01-10 12:53

Такова спрейче за заскрежаване на стъкла ПОДАРЯВАМ. Това прави един мазен филм, и не се вижда мног през него. Като матирано прави стъклото. Два пъти съм се опитвал да го ползвам, и двата пъти сле 10 мин го излъсквам със сух парцал от стъклото. Яд ме е за парите , хвърлени за НИЩО. Да си пъскат с него отзад!!! Толкова много мошенгии се продават, че немам нерви да псувам...

Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: c41   
Дата:   27-01-10 12:57

23 годишния ми пасат, не се заскрежава отвътре. Той направо замръзва и леда е по дебел отколкото тоя отвън.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: Gruyu   
Дата:   27-01-10 12:58

заскрежаване отвътре се получава и когато напече слънце през деня, конденза избива и като падне студа към 17-18ч замръзва, аз оставям страничните стъкла по половин пръст отворени и така се спестявам досадното размразяване

Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: stzz   
Дата:   27-01-10 13:03

Спрейче за туй, спрейче за онуй,..........за уста за дупи за...и да ги объркаш все спрей!
[smilie23] [smilie23] [ezik] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: tonevjr   
Дата:   27-01-10 15:37

Против вашите болежки,занимавки и тем подобни....белите хора си имат гараж![smilie18][smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: navy   
Дата:   27-01-10 16:11

ТъДжъ, и като отидеш на работа и за да не ти стои цял ден колата на студа, дъжда или снега... си влачиш и гаража с теб [smilie18]

На колелца [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: tonevjr   
Дата:   27-01-10 16:15

Ми виж сега...първо,че си говорим за рано сутрин,ама както и да е да го оставим на страна.
Знам пределно добре как е положението с паркингите в Бг и ми е чак жал да се пресмивам,ама тук всяка сграда има къде колелото си да паркираш...сам се сети как стоят нещата за колите![smilie18] Училището ми има подземен гараж ебаси![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   27-01-10 16:17

Моето училище пък има кула, от която можеш да мяташ снежни топки!

Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: tonevjr   
Дата:   27-01-10 16:20

Орлине,ти понеже си вечно гладен....моето има барбекю за дебели пържоли!ПЪК![ezik] [smilie5][beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: navy   
Дата:   27-01-10 16:21

Че присмивай се [smilie18]
Не се стискай [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: tonevjr   
Дата:   27-01-10 16:23

Предпочитам да не се...често си идвам в Б-я и все няма къде да се паркира![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: navy   
Дата:   27-01-10 16:44

Нинам... [smilie8]

Свят шарен [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-01-10 16:58

Абе колата е за да се кара бе! Не да ми стои в гараж. Ръчка до дупка из снегове, калища и локви. Кви са тия глезотии гаражи? Пък спрейчета, пък не знам си кво.

Паля, разривам, остъргвам отвън джамовете и докато свърша всичко това вътре ако са изпотени вече са се оправили, сядам и карам.

Много рядко ми се случва да ми се заледят от вътре. Редовно в много студено време когато съм карал колата доста и вътре има влага от дъха, от стопилия се сняг от обувките и т.н. отварям широко врати и прозорци да излезе топлия и влажен въздух и на другата сутрин обикновенно няма проблеми.
Е и бате Нейви е в час с тоя трик хем се вози на супер дупер Киа. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: Amigo   
Дата:   27-01-10 17:04

аз между другото си купих за десетина лева едно спрейче за вратите, че понякога нали замръзват на голям студ и май върши работа - пише Unil Opal Lubricant [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: navy   
Дата:   27-01-10 17:11

Охооо... лубрикант... ясно защо си го взел, само чакаш да се стопли времето и да метнеш стопаджийките [smilie18]

Иначе като ми залепне двувратката... влизам през багажника, знаеш ли каква емоция е [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: cicomanco   
Дата:   27-01-10 17:13

Нави , изрежи си отдолу десантен люк! Тогава ако знаеш каква емоция е....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: Amigo   
Дата:   27-01-10 17:14

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: NeDDRaG   
Дата:   27-01-10 17:17

IvoZafirov написа:

> Абе колата е за да се кара бе! Не да ми стои в гараж. Ръчка до
> дупка из снегове, калища и локви. Кви са тия глезотии гаражи?
> Пък спрейчета, пък не знам си кво.
>
> Паля, разривам, остъргвам отвън джамовете и докато свърша
> всичко това вътре ако са изпотени вече са се оправили, сядам и
> карам.
>
> Много рядко ми се случва да ми се заледят от вътре. Редовно в
> много студено време когато съм карал колата доста и вътре има
> влага от дъха, от стопилия се сняг от обувките и т.н. отварям
> широко врати и прозорци да излезе топлия и влажен въздух и на
> другата сутрин обикновенно няма проблеми.
> Е и бате Нейви е в час с тоя трик хем се вози на супер дупер
> Киа. [smilie3]


Е Иво, аз с гаража само сядам, паля и карам! [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (27-01-10 17:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: emovla   
Дата:   27-01-10 17:17

Ma Блясък, то така се прави - пръска се, и после се избърсва :)

При мен имаше полза определено навремето (против изпотяване отвътре).

Отговори на това съобщение
 Re: Заскрежаване на стъклата отвътре - за Данби :)
Автор: cicomanco   
Дата:   27-01-10 17:20

Карайте Субару! [smilie24]
Изпотеното и замръзнало по стъклото просто изчезва!На първата минута след запалването на двигателя ти става гот , а на петата се събличаш истерично![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.