Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстават??
Автор: cameraman   
Дата:   21-01-10 00:47

Отоплявам апартамента си с 4 климатични сплит системи... Трите са откровено китайски... Една Осака, едно Нео, Една Мидеа и накрая за детската преди 2 години реших да взема климатик от уж позната и разпространена марка/все пак марков/... Спрях се на Самсунг, заради изгодна промоция... Във Варна рядко има зима..... Ама в детската трябва да е топло.... щото там спи детето, а не гости от провинцията...Изискванията за обем са спазени... дори презастраховани..... По друг начин казано..... От четирите ми климатични системи най-неефективна през зимата е Самсунгът.... Сега е -7 градуса по целзий а детето спи в мойта стая, щото за разлика от Самсунга, Осаката работи, а аз съм в кухнята, която сочи на север, но това не смущава Неото...... Не искам да вярвам, че този боклук по изключение се е паднал на мен... Как да си купя уред от тази марка, която вие предпочитате??? /Заради цената и качеството/

Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстават??
Автор: navy   
Дата:   21-01-10 00:52

Що толкова се мразиш, че се отопляваш у дома с климатици? Че и 4 на брой [smilie10]
Климатика е най-големия антикомфорт, който човека е измислил...
1. бучи, вибрира, зависи къде си го монтирал, парапет, стена...
2. духа, създава течение постоянно
3. някои им хрумва да се размразяват баш когато и на теб ти е студено...
4. като го спреш и много бързо пак става студено
5. на главата топло, на краката - лед
6. развъдник на болести, алергии... еко-бомба
7. при минусови темп. само си мислим, че е ефективен
8... да, лятото е хубаво, че ги има, но САМО лятото...

Имам чудесен климатик.

Пускам го само лятото [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстават??
Автор: emovla   
Дата:   21-01-10 01:03

.



Публикацията е редактирана (21-01-10 01:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстават??
Автор: GM   
Дата:   21-01-10 01:07

daikin

Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстават??
Автор: cameraman   
Дата:   21-01-10 01:21

Отоплявам се с това, защото това мога да си позволя... Ако сменя панелката, може да помисля за друга система на отопление, а на панелката daikin не и ходи.... Доволни ли сте от отговора???... А аз всъщност питах дали всички корейки са такива боклуци??? За автомобилите съм склонен да вярвам...Един хладилник ЛГ се крашна...за 4 години... Имам и една прахосмукачка самсунг, готова за еко оферта- смяна ново за старо на 5 години... Пък другите неща бачкат... Имам тука 25- 30 годишни апаратчета... Не е от палачорлък де...



Публикацията е редактирана (21-01-10 01:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстав
Автор: asahi   
Дата:   21-01-10 01:48

При -5 градуса климатикът не е ефективен, а някои модели дори не работят. Когато купуваш климатик изрично питай хладилен (климатичен) техник дали работи при ниски температури и как се държи. Подходящите климатици не са евтини. Митцубиши 12BTU е 1300 лева и няма промоции.

При отрицателни външни температури конвекторна печка ще ти е по-полезна или любимата на Нейви лъчиста.
Гледам Теси пуснали някакви лъчисти панелчета под 100 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстават??
Автор: Yulo   
Дата:   21-01-10 01:48

Самсунга за телевизори горе долу стават..
Ама за друго май не. Хладилника ми е самсунг,
на 1г. е само и вече така трака понякога..все едно става военен преврат :) За малко и климатик да взема от таз марка...ама един приятел от бранша ме вразуми,та понабутах се малко ама Митсубиши..

Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстават??
Автор: da.fo   
Дата:   21-01-10 02:23

Аз пък съм доволен от "корейските боклуци"
Имам един Samsung 24ka с който топля и охлаждам ателието (33м2) вече 18 месеца без проблем. Имам и кола Matiz a преди това Tico - много съм доволен и от двете.


Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстават??
Автор: Diandimov   
Дата:   21-01-10 06:04

Е с това ме закопа:

"Във Варна рядко има зима..... Ама в детската трябва да е топло.... щото там спи детето, а не гости от провинцията..."

Че Варна не е ли провинция?

Иначе за отоплението - купуваш си къща, правиш си съответно газова или някаква друга система на отопление, и си добре. Не може да живееш в общежитие и да очакваш нещо повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстават??
Автор: cameraman   
Дата:   21-01-10 08:21

Варна не само не е провинция, ами е друга държава уважаеми колега.... Както пише в Германия на входа на окръг Мюнхен: "Добре дошли в държавата Бавария"....

Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстават??
Автор: pivanov   
Дата:   21-01-10 08:42

Климатиците 'Самсунг' са недомислица. Приятелката ми имаше такъв. Бил най-хубавия /най-добре изглеждащия/. Затова пък печката с реотани работеше добре и топлеше.

Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстават??
Автор: pivanov   
Дата:   21-01-10 08:45

Според мен не можеш да наречеш място, отдалечено на 20 и повече километра от морето другояче освен провинция.

Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстават??
Автор: thingfish   
Дата:   21-01-10 08:45

Накарай техниците да го надуят с фреон и да не се офлянкват. Старите Осака са отвсякъде Митсубиши и работят много добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстав
Автор: asahi   
Дата:   21-01-10 08:48

Вероятно Самсунг имат и свестни климатици.
Погрешен е по-скоро подходът, с който харесваме климатик. Дизайнът и цената не могат да будат водещи. Климатикът се избира в зависимост от вида си, отоплявания/охлаждания обем и климата в населеното място. Според тях трабва да се нагласят и очакванията на клиента.

Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстават??
Автор: danbi   
Дата:   21-01-10 09:03

Нищо самсунг не купувам. Всичките ми климатици са Панасоник и не зъзна...

Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстават??
Автор: Todd   
Дата:   21-01-10 09:20

Автор: danbi
Дата: 21-01-10 09:03

Нищо самсунг не купувам.


[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Даже и климатици не купувам !!!

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстават??
Автор: lomidol   
Дата:   21-01-10 09:40

Имам Самсунг и съм доволен.Може би монтажа ти е калпав.Имам още 5климатика та мога да ги сравня.Извикай си някой неутрален техник да ти го прегледа че като ги знам тия от Техномаркет какви специалисти са.

Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстав
Автор: asahi   
Дата:   21-01-10 09:41

"тия от Техномаркет" са местна фирма-подизпълнител.

Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстават??
Автор: navy   
Дата:   21-01-10 09:45

Абе и телевизорите им не стават [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстават??
Автор: sirkhann   
Дата:   21-01-10 09:48

Аз имам една прахосмукачка Samsung... от по-старите модели... Що бой е изяла, сменяни са и почистащите четки отпред, маркуча почна да поддава, че е многослоен, контролата на оборотите и тя яде бой, обаче... железо. Работи като змей. Просто толко погром е видяла, и пак вилнее като нова [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстават??
Автор: kevi53   
Дата:   21-01-10 10:18

Проблема на евтините Самсунзи е че нямат термодатчик който да размразява външното тяло при обледяване а това става по програма - примерно 45 минути топли и после размразява навън. Осаките се размразяват когато датчика отчете това за необходимо а при - 5 и висока влажност това става примерно през 15-20-30 мин... По-сложната електроника обаче според горчивия ми опит не е "предимство" защото вече изхвърлих 2 нискотемпературни ОСАКИ а евтиния ми Самсунг в кухнята си бачка безпроблемно вече 3 години и от самото начало си беше по-ефективен от тях[smilie8]

Апропо сега злощастните ОСАКИ ги сменихме с новите стенни конвектори на ТЕСИ - разликата в комфорта е фрапираща в полза на конвекторите а сметката за ток ми се вдигна само с около 10%.



Публикацията е редактирана (21-01-10 10:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстават??
Автор: RAFA   
Дата:   21-01-10 10:30

Голям кеф ми е да се отоплявам с климатици.[ezik] Цъкам копчето в началото на зимата и забравям за тях, на месеца веднъж почиствам филтрите. Който иска да си мъкне дърва да си зарежда газ да си слага незнам какви си личисти и ала бала радиатори, важното е че плащам прилични сметки за ток и ми е топло вкъщи. На климатика най му пречи влагата затова идат проблемите с климатици във Варна, много е важно как е монтиран до такъв извод достигнах и разбира се да е прилична марка .


Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстават??
Автор: navy   
Дата:   21-01-10 10:31

"по-ефективен от тях" [smilie7]
При -5 не само, че хачи като голям маслен радиатор... ами и топли 3 пъти по малко [smilie5]
Това ако се нарича ефективност...

При мен как е. Там, където сега живея е 80 квадрата с терасата. Казвам тази квадратура, защото апартамента ми е с една дълга обща тераса, 14 метра на метър и половина, по цялата дължина на жилището. Остъклена, а вътрешните прозорци избити и направени на плотове и преградни декоративни стени. Дефакто цялата външна стена е остъклена един вид.
Дневната от 22 квадрата е свързана с тази тераса и коридора, като вратата към коридора е избита. Образува се едно голямо П [smilie7]
В единия край на целия апартамент е сложен едни лъчист радиатор 2 киловата. В другия край, в детската едно делонги радиаторче на 1 киловат, но е настроено на малко градуси.
Навън е от -10 до -5 до към обяд.
Топло е [smilie7]
И още по важно... комфортно е [smilie7]
Нищо не ми бучи, нищо не ми духа във врата, няма течение от тези конвекции, които създават онези жежки радиатори...

Идеята на лъчистата печка е да топли отдалечените предмети директно, а не като другите отоплителни тела - въздуха, да го изсушава и да го завърта и създава течение.

Разликата в комфорта е огромна, но все още малко хора вярват в това [smilie7]
Не, че държа на всяка цена да ги убедя... аз не спя у тях [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстават??
Автор: Todd   
Дата:   21-01-10 10:41

Автор: RAFA
Дата: 21-01-10 10:30

Голям кеф ми е да се отоплявам с климатици.[ezik] Цъкам копчето в началото на зимата и забравям за тях, на месеца веднъж почиствам филтрите. Който иска да си мъкне дърва


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Аз пък не си купувам климатик и се грея на дърва за да върша нещо - не да влезна и да седна ...

Всъщност за това напуснах града [smilie19]

Особенно в снега като нацепиш половин кубик е фантазия...[smilie24]

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Климатикът Самсунг е слабото звено... Как да повярвам,че телевизорите имстават??
Автор: krist   
Дата:   21-01-10 10:47

напълно споделям първото мнение на navy. тъй като все още нямам парно в новия хапартамент съм с един конвектор адакс, от който съм сравнително доволен особено на тема шум..

за марката самсунг - след една аудио-система, която изглеждаше страхотно, но имаше яко проблеми, повече нищо от тая марка (май само единия хард на лаптопа ми е такъв, ама когато го купувах не знаех..)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.