Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 КАКВО СТАВА ????
Автор: Todd   
Дата:   19-01-10 23:19

Слушам новините сега , стоя чудя се и не мога да проумея ...

Кво става бе хора ????

30-40 сантиметра сняг блокират някаква област , град или село ????

В държава където 40 - 50 см сняг са напълно нормално състояние зимният сезон .

Преди седмица - две 7 сантиметра блокираха два милионен град .

Какво става ???

30 см блокираха училища , служби ....

Ба си , сигурно аз съм изкукуригал....

Преди "глобалното затопляне " снега по тия земи беше 60 и повече сантиметра , почистването му също беше държавна грижа ,хората караха Москвичи и Жигули ,Шкодички и Трабанчета ,гумите бяха само каквито има -обикновенно летни видинки ....

И всеки стигаше до там където е тръгнал в преспи по 2 метра .....и никой никога никого не обвини в бездействие.

И никога се не затвориха училища, служби или каквото и да е .

Какво ства днес при 30 см ....

На даскало децата ходеха пеша в пъртините , в даскалото печките бяха с дърва и въглища и прислужниците чистиха училищният двор .

Какво става днес ???

Държавата спира при 30 см или при 7 ....

Ба си , не ми излиза от акъла .

Ко ша праим ако стане като в Англия където никога не е валяло и ги затрупа ????

Де а знам , може аз да не съм прав .Ама нещо не е в ред ....

[smilie19]

Не дай боже да ни затресе хаитското - пу пу .

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: georgi969   
Дата:   19-01-10 23:21

кво става ли?Плащат се едни пари,на едни фирми, дето никва работа не вършат.Щото са фирми на правилните хора.Ей тва става.

Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: slivenski   
Дата:   19-01-10 23:22

Тва, дет на ББ му става, на него да не седаме... Ама, май сме се нахендрили вече яко... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: ka7   
Дата:   19-01-10 23:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: autosvet   
Дата:   19-01-10 23:23

Ами преди и журналистите бяха по-интелигентни и не търсеха сензация във всичко и не всяка кифла имаше количка и не всеки борчо караше пластмасов джип.

Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: canonio   
Дата:   19-01-10 23:25

Кво става?
Снегът си е същия, вятърът си е същия, шофьорите са същитезлета... и всичко щеше да си е същото, ако журналистите не го изкарваха 10 пъти по-страшно от колкото е....

Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: Todd   
Дата:   19-01-10 23:26

И като не правят сега нека някой ми каже някога да са правили ????

"Снегът пак ни изненада" е термин поне на 40 години !

То не е от сега но до скоро поне на никого не пречеше...

И никъде нищо не спираше.

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: gradskia   
Дата:   19-01-10 23:26

Постановка! Да има с какво обикновените хора да се занимават. Да не поглеждат към прафителството.
Открай време е така.
Навремето капитализмът беше поставян пред очите ни. Снегът беше свързам със СССР, значи беше добро.

Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: canonio   
Дата:   19-01-10 23:30

Todd,
във Варна от оснощи се чисти нон-стоп. Снегът вали като замаян, и вятърът си навява. Аз не мога да се оплача от почистване. Отидох с колата на работа, колегите дойдоха с рейса. Нищо по новините не е това, което е....

Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: the_drug   
Дата:   19-01-10 23:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: CB450   
Дата:   19-01-10 23:33

Преувеличават се "злините"за да се държи читателя в тревога и в очакване на развитието на случая!Така той утре ще си купи новия брой на вестника с поредните преувеличени бедствия.


Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: Todd   
Дата:   19-01-10 23:34

Що са спрели училищата тогаз ???? Да не се намокрят децата в снега или не дай боже да си намокрят дантелите ???

Требе родителите да удушат тия де им спират децата в тоя сняг ама ...

Баси , отнемат им най-големият кеф .

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: gogo   
Дата:   19-01-10 23:36

и не само... сега на никой не му се работи... Много по-лесно е да кажеш: ми не дойдох на работа щото.. ВАЛЯ сняг!!! [smilie5]
И това е удобно на хората, които са на заплата ... ходиш/не ходиш - заплатата тече!!
За времето, за което говори Тод - имаше СТРАХ !!! Веднъж кат те клепнат пред партийния, че не си бил на работа или скатаваш... ходи обяснявай после, че имало сняг през януари месец... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: autosvet   
Дата:   19-01-10 23:36

Ех като си спомня какво беше да играеш футбол в снега ...

Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: canonio   
Дата:   19-01-10 23:37

Щото даскалите, барабар с параджията, не ебават да отидат на работа. Затова се затваря.

Другата причина е, че като затвориш училищата, ще ти простят купчина други неуредици (примерно що линейката не дошла на време). Една буля пак роди в къщи...

Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   20-01-10 00:14

Утре ще проверя колко см са на Витоша!!!

Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: Marillion   
Дата:   20-01-10 00:22

И какво ненормално има не мога да разбера?

Проблема Тод е не толкова в снега, отколкото в гадния вятър.

Не може в момента да е -5, а да се усеща като -16.

А гадния вятър е премесен със сняг.....

Джип с вериги се блъсна днес в дърво точно пред очите ми. Не знам как с москвич и летни видинки ще издрапаш.

Снегорините не са спряли от вчера. Не можеш да си представиш, че 15 мин. след минаването на снегорина пряспата е отново по средата на пътя и е дори по-голяма от предишната.

Лекарите ходят по селата с МТЛБ. Има населени места с прекъснато електричество и замръзнали водопроводи.

Лесно е да си седиш пред компа и да слушаш новини, докато хората не могат да излязат от къщите си, за да си купят хляб.

Баща ми работи в бърза помощ и беше в последните 12 часа на работа. Разказа ми, че се е налагало снегорина да кара пред линейката в града, защото на места има преспи над 2 м.

И това за теб, ако е нормално... не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: pmartinov   
Дата:   20-01-10 00:25

Источна България няма балкани наоколо и стават голями навявания винаги .

В Пловдив сняг има само по тревата тук-там...

Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: IvoZafirov   
Дата:   20-01-10 00:34

Марилиън, е кое не му е нормално на преспите 2м. ако има навявания??? Все едно в БГ никога не е навявало преспи по 2 м.?

Аз също се чудя и не мога да вдена мода ли стана да се мрънка за всичко??? Сняг било валяло... Ми ще вали! Януяари е.

Тва мрънкане е щото българина се уяде и вече нищо не го задоволява. Никой да не ми обяснява как сме били зле и прочие. Зле са тия дето гладуват, а не тия дето мрънкат пред компа, че не могли да стигнат с колите си някъде си на време....
Зле са в Хаити. Зле са в Судан. А ние сме просто балкански мрънкачи.

[smilie21]



Публикацията е редактирана (20-01-10 00:38)

Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: jekopj   
Дата:   20-01-10 00:43

Наскоро даваха филм за Холандия и техните прословути диги с които са отвоювали голяма част от сушата си /заключението не е мое/...имаше кадри на скъсани диги и съответно вода навсякъде.Много хора помагаха за укрепването им.

Чудя се,ако тук стане нещо подобно колко от нас ще излезнат доброволно да помагат...снегът е нищо в сравнение с водната стихия.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: digitalgab   
Дата:   20-01-10 01:01

От 1947 до към 1961 известната партия е изкарвала населението на шосетата да чистят.
Като войник и нас ни изстрелваха да чистим жп линиите от снега.

Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: tan4o   
Дата:   20-01-10 01:01

Излизат хората да помагат, преди няколко години когато Дунава се беше качил и беше залял доста от брега, хората от засегнатите градове се включваха с готовност да помагат, да се строят диги и да се укрепва с чували, с пясък.Помагат и при сняг, когато се бухнеш в някоя преспа или ако се наложи да те издърпат. Помагат и през лятото, когато малоумници с джипове решат че могат да минат през пясъка на плажа и се заровят!

Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: jekopj   
Дата:   20-01-10 01:09

Виждал съм доброволци да гасят горски пожари и на закъсали автомобили да помагат,но не е масово...свикнахме друг/и да ни вършат работата и сега май повече мрънкаме,отколкото да вземем нещата в свои ръце...било при проблем със снега,било при проблем с корумпирани власници...[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: sunnyshot   
Дата:   20-01-10 02:27

нещо за новините.... [smilie5]

Случи ми се преди години, през зимата, когато почти всяка седмица пътувах на I 90 от upper NY state до Торонто. Пътят заобикаля Бъфало и пресича границата при Люистън мост.

Та си пътувам аз, около 6 часа вечерта, тъмно вече, и сняг вали. Чистачките на SUV-то гонят снежинките, пътят е мокър, но чист, скоростта ми е 80 мили, а радиото гърми: "Бедствено положение на I-90 до Бъфало! Най-големият сняг за сезона затрупва пътя! Спасителни екипи летят! Бъфало в криза!"

Гледам и не вярвам на очите си: ами аз съм точно там, където е тъй нареченото "бедствено положение"! Пътят е по-чист от всеки друг път през зимата! Снегът, който вали е слаба работа, дори и милиметър не се е задържал на настилката!

Щипя се за да проверя дали не сънувам... а радиото гърми: "Бедствено положение! Кошмар на пътя!"

Та такива ми ти работи...

ето пътят, на който щях да бъда отдавна затрупана, ако истерията беше вярна:

https://photo-forum.net/static/forum/2010-01/xrkt8087.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2010-01/omnn3334.JPG

___________________

Варна [smilie3]



Публикацията е редактирана (20-01-10 02:38)

Отговори на това съобщение
 Re: КАКВО СТАВА ????
Автор: Todd   
Дата:   20-01-10 06:29

Автор: Marillion
Дата: 20-01-10 00:22

И какво ненормално има не мога да разбера?

Проблема Тод е не толкова в снега, отколкото в гадния вятър.

Не може в момента да е -5, а да се усеща като -16.

А гадния вятър е премесен със сняг.....

Джип с вериги се блъсна днес в дърво точно пред очите ми. Не знам как с москвич и летни видинки ще издрапаш.






Ами ще се блъсне - като му е летен шофьорът !!!

Щото както обикновенно каруцата е пред коня .

Не ще джип - иска да можеш да караш !

С москвича не само ще издрапаш - просто никога не сме спирали . [smilie19]

И като е некадърен що не оди пеша тоя с джипа ???

Джип с вериги - представящ ли си ???[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Или шофьора му е много некадърен или джипа е неква асфалтова лятна помия [smilie19]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.