Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 kолоездене
Автор: Luxor   
Дата:   18-01-10 05:20


или колоезда - оставам на вас да реüите как се казва

ûвал съм, 4е не било много полезно да са кара много колело [smilie11]

за кво става въпрос, знаете ли?

Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: ffwd   
Дата:   18-01-10 05:54

Не, нямам никаква представа.. [smilie6]

https://photo-forum.net/static/forum/2010-01/jpbl5512.JPG
http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs158.snc1/5889_131473523145_754093145_3238247_1349948_



Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: Славов   
Дата:   18-01-10 06:21

Много полезно е дори, освен ако не се карат над 10-15 хиляди км. на година ....

Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: MarinY   
Дата:   18-01-10 06:32

Много е "полезно", стига да си си изпълнил задължението на български гражданин разрастване на нацията. [smilie3]

Сега сериозно: много е добро, натурално натоварване, стига да не прекаляваш и с малко резерви към мачо функциите. Има доктори да ти го обяснят по-подробно.

Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: atrifonov   
Дата:   18-01-10 08:51

Светльо заеби тва колоездене[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: tofo   
Дата:   18-01-10 09:03

Нищо им нема на мачо функциите. Гледаш само да не сядаш върху важните елементи. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: kkkolelo   
Дата:   18-01-10 09:11

Наверно се има предвид травмирането при мъжа на артерията между краката, която кръвоснабдява члена му и нарушаването на това води до импотентност (от което казват, че страдали колоездачите преди години). При силно стесняване и дори запушване (а тя не можела да се възобновява, оставала си така) не е добре и за сърдечно съдовата система, защото се променя и циркулацията на кръвта и налягането в кръвоносните съдове. Но въпроса е решен [smile] със специални за целта седалки с вдлъбнатина или отвор по средата. (изобретението е на двама американски лекари в края на 19 в.). До преди година карах нон стоп в продължение на 5-6 години всеки ден, по 8000 км на година и нямах проблеми, ползвайки седалка "Velo"

https://photo-forum.net/static/forum/2010-01/llfs6139.JPG
http://www.niko-bikes.com/shop/userfiles/productimages/product_567.jpg


Velo 1100
Твърда седалка с анатомичен канал, подходяща за крос-кънтри и шосе.

Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: Rustygun   
Дата:   18-01-10 09:12

Мда, трябва да си седиш на задника,а не на та.... Колоезденето било полезно за простатата.Мачкаш я и всичку е гут.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: LTG   
Дата:   18-01-10 09:32

Нема да се плашиш! От каране на колело (разбира се с мярка) най-много на баджаците сланинките на мускули да ги обърнеш и да си подобриш дишането, но иначе не се безпокой за самолета - с добра седалка няма страшно.
Добрата седалка не означава скъпа, а такава, която ти пасва на д-то и не ти причинява болка след 20 км каране, а след 120 км.
При избор е най-добре ако намериш магазин, в който да ти разрешат да пробваш няколко седалки за по 1-2 км за да ги усетиш как ти пасват.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: Todd   
Дата:   18-01-10 09:32

Купете си мотори !!!

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: sirkhann   
Дата:   18-01-10 10:01

Пази простатата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   18-01-10 10:13

То няма нищо лошо да караш колело ама в София е много гадно [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]
Почти веки ден карам от Люлин 3 до центъра или Южен парк и ми е супер гадно да правя слалом между колите(особено в тунела) [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]
А велоалеи има 2/3 и те не ми вършат почти никаква работа , добрече съм с по - стабилно колелце че да не ми прави впечетление дупки,бордюри и други неравности по пътя [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: Lalinda   
Дата:   18-01-10 10:42

Не е полезно и да се ходи много.
Най-много да си заработиш някой шип в петата.

Впрочем, на тези, които вече са с шип в петата от много ходене, им препоръчват да карат колело или да плуват.


Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: cicomanco   
Дата:   18-01-10 10:54

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smi
Да!! Особено ако ходиш на пети!!! [smilie18] lie18] [smilie18] [smilie18]
По-голямам глупост не съм чувал!!!![smilie18] [smilie18] [smilie18]
Аз не слизах от колело като ерген , а хлапетат ги направих от раз! С колелото смятам да продължа!
Мачовските функции по-скоро се влияят в доста голяма степен от пиене , пушене и обездвижване!

Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: asahi   
Дата:   18-01-10 11:02

Велоседалката не е фотьойл, че да си цопнеш задника връз нея. Когато имаш правилна стойка тялото се натоварва равномерно и можеш да караш надалеч без никакви опасности. Най-много да ти влезе муха в окото на някое спускане.

Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: Insight   
Дата:   18-01-10 11:09

Кадийски, слалома между спрелите в трафика коли е любима част от придвижваането ми с колело.

Седалката ми не е много читава, но аз пък рядко сядам.

Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   18-01-10 11:11

Явно има велосипедисти тук [smile]
Дали някой би ми препоръча маршрут от София до Пазарджик който да става за колело [smilie11] [smilie11]
Я да видим дали някои ще ми помогне [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: LTG   
Дата:   18-01-10 11:14

asahi по-гадно е оса в крачола на бермудките.
Добре, че я видях и успях да я спра преди да влезне съвсем навътре, че щеше да е страшно, а иначе ми се случи на спускане от Леденика към Враца. Гадината тъкмо забиваше жилото в крака ми и аз успях да я хвана, не успя да пусне отрова преди да я смачкам. Абе луд късмет си беше, че се справих. Точно тогава бях на прав участък и нямаше коли иначе щеше да стане яка изцепка.

Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: alsash   
Дата:   18-01-10 11:20

майкоооо....а оса по ташаците......[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   18-01-10 11:25

Insight то маита седалка е под всякаква критика https://photo-forum.net/static/forum/2010-01/yohv0141.JPG
http://212.36.3.59/site_pics/163/9_1263806473.jpg
ама пак си карам по 30/35км на ден и нямам проблеми [smilie5]
а иначе най се кефя да карам между хората на тротоара [smilie5] [smilie5] [smilie5] много е забавно

Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: asahi   
Дата:   18-01-10 11:27

Карайте с клинове. По-секси е.

Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: LTG   
Дата:   18-01-10 11:27

От Вакарел до Костенец има готино каране, което мисля, че може да се направи за 1 ден.
Има и маркировка на места.
Незнам от Габра (Чукурово) до Вакарел дали има
път.
Ако има такъв можеш да направиш София - Ел. Пелин - Габра - Вакарел - Костадинкино - Борика - (там има ловно стопанство над Яз. Искър и трябва да се внимава да не се влиза в него, че е охраняемо) по билото на планината и се слиза в Костенец от към Момин Проход. От там вече Белово - Септември - Пазарджик.
Цялата тази щуротия обаче е доста като километри и трябва сериозна подготовка за сериозно каране, малко почивки, голяма издръжливост и много светли часове през деня и пак не съм сигурен, че ще стане.
Ако искаш мога да снимам 1 карта на района и да ти я пратя

Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: zizero   
Дата:   18-01-10 11:28

Мен така ми влезе оса под тениската... Спускам се аз от Красно село надолу по Житница с колелото и с доста висока скорост, при което няква оса ми влезе под блузата и започна да ме жили... За малко да се пребия много стабилно, ама по чудо успях да спра и да се съблека та да излети гадинката..

Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   18-01-10 11:36

LTG определено една карта би ми помогнала много ! Иначе аз си мислих само по асвалтов път да карам .... а като разтояние не много 100км [smilie11] все си мисля че за 4/5 часа ще ги мина [smilie11] или повече [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8]



Публикацията е редактирана (18-01-10 11:39)

Отговори на това съобщение
 Re: kолоездене
Автор: LTG   
Дата:   18-01-10 11:43

4/5 часа едва ли... виж за 6/7 може. Има доста баири, а и зависи от вятъра. Ние като карахме в района есента направихме 2 тура - Ихтиман Костенец и Ихтиман Вакарел, но и двата пъти имаше кофти насрещен вятър и на равно с повече от 15 км/ч трудно се дигаше, че беше и студен мам... му.
Иначе по стария път трябва да може [smile]
Карта - довечера.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.