Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 предсрочно отваряне на заведение
Автор: chicken   
Дата:   17-01-10 19:51

Готов съм на сто процента, инспектора от ХЕИ мина на оглед и одобри всико. Единственото, което чакам е чиста формалност, но бюрократично бавеща се. Тоест официалния документ от ХЕИ (една седмица) с който да отида до общината за техния документ (още една седмица)
Та някой има ли представа прекалено рисковано ли е ако отворя тези дни и съответната евентуална санкция?

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: asahi   
Дата:   17-01-10 19:54

Смяташ (дневен приход)-(разход за глоба) и оценяш риска. Ако сега е вървежен сезона - отваряй. Потърси начин да ускориш процедурата.

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: chicken   
Дата:   17-01-10 19:57

Да де, ама глобата не знам. А като опитах да питам официално се получи много забавно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: djogata   
Дата:   17-01-10 19:59

Чикен, колко ти поискаха [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: atrifonov   
Дата:   17-01-10 20:01

chicken в това заведение само пилешко ли ще сервирате[smilie18]
Майтапа на страна- къде се намира заведението

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: Императорът.   
Дата:   17-01-10 20:01

Успех в начинанието, Пилев !!!

Отваряй, а ако чиновничетата пробват да ти се зъбят, обясни им кротко, че ще ги съдиш за пропуснати ползи, задето ти бавят документацията.

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: stzz   
Дата:   17-01-10 20:01

(разход за глоба) / 2 = помощи за социално слаби държавни служители

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: samara   
Дата:   17-01-10 20:01

... няма лошо, отваряй [smilie21] ... поне ще е разнообразие, покрай многото затваряния [smilie24] [smilie5] [beer] ... УСПЕХ!!![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: chicken   
Дата:   17-01-10 20:03

Ти пък! Те са държавни служители, как така ще ми искат?!? Започнаха с въпрос :"Ама как така ще отворите по рано?". И неуспешни опити от моя страна да ги убедя, че не питам това което питам и, че всъщнодт всичко я над техните възможности да го разберат защото аз не мога да го обясня... и 20 мин. в тоя дух [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: chicken   
Дата:   17-01-10 20:06

Благодаря за проявения от всички оптимизъм, ама все пак на моя Г. се пече и забавянето и прибързването.
А то не за друго, ами от петък ми тече наема, а трябва да започне да се изкарва по малко

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: Императорът.   
Дата:   17-01-10 20:16

Ами отваряй - ако ти се зъбят чиновничетата, питай ги те ли ще ти плащат наемът.

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: danbi   
Дата:   17-01-10 20:19

послушай asahi, направи си сметката

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: джъмбо   
Дата:   17-01-10 20:29

щом ти се рискува да надцакаш хеи давай....

преди 18 години си спомнян какво ухажване и ежедневно леко подкупване бе необходимо да не ме закачат....

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: Lalinda   
Дата:   17-01-10 20:30

Ако обсъждаш точно тук какво сматяш да правиш, очаквай, отвориш ли, веднага да те глобят.

И после, защо искаш да отвориш заведението си, тръгвайки с нарушение? Смяташ така да я караш ли?

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: Императорът.   
Дата:   17-01-10 20:31

Лалинда - а редно ли е да го мотаят с едно кирливо документче и да пречат на работата му? Не забравяй, че тия, дето го мотаят, живеят от неговите данъци.

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: chicken   
Дата:   17-01-10 20:46

В интерес на истината, Императоре, това са си законните срокове. Друг е въпроса, че не ми се чака. Джъмбо, не си и помислям да надцаквам някой, ше ми резнат м.....те за норматив. Всичко ми е ОК, просто чакане да се напишат документите.
Лалинда, или така я караш или хич. А едно от първите неща, които ще измъдря, въобще няма да те зарадват. Ама то теб какво ли те радва...

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: джъмбо   
Дата:   17-01-10 20:50

ще я зарадват водородни клетки за вибратора [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: Императорът.   
Дата:   17-01-10 20:53

Е разбира се - те си приемат закончета, които ги устройват. В нормалните стране можеш да регистрираш за дейност корпорация с милиарди оборот, отколкото тук сергийка на пазарът - и после защо нямало инвестиции.

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: djogata   
Дата:   17-01-10 20:54

Чикън, ако една седмица (надявам се за толкова време да може да се оправят документите) работа ти е толкова решаваща за бизнеса, че да се налага да рискуваш глоби и разправии, значи може да си се надценил с размера на инвестицията [smilie5]

В смисъл - в момента не знам да има някакви фактори, които да увеличат клиентелата - един такъв никакъв сезон е, и оборотите едва ли ще са впечатляващи...

Всичко това, естествено, не важи, ако заведението ти е в ски-курортите, за които сега е моментът. [smilie5] [smilie5] [smilie5]

(щото при дължина на ски-сезона в БГ максимум 16 седмици, 1 седмица си е 5% от евентуалният годишен оборот...)

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: asahi   
Дата:   17-01-10 20:57

Ти какво си регистрирал на твое име в нормална страна, та съветваш?

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: georgi969   
Дата:   17-01-10 21:01

Императоре-в една тема громиш тези дето не спазват законите,в друга сам призоваваш към това.Или щом не е тъмно зелен може да нарушава?

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: джъмбо   
Дата:   17-01-10 21:14

както се вика.... ползвай тази седмица за допълнително обучение и доизглаждане... със сигурност има какво още да се пипне [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: asahi   
Дата:   17-01-10 21:18

Джъмбо прояви слонска мъдрост[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: BirdOfPray   
Дата:   17-01-10 21:57

Аз преди коледа влязох в едно готино заведение. Механа някаква. Добре изглеждаше. Учудух се, че не съм го виждал до сега... Като влязохме вътре беше много топло, приятно ...и вонеше ужасно на боя.
За едната минута, през която бяхме вътре и докато попитам сервитьора, каква е тази миризма и той да ми отговори гордо "Защото днес отваряме" и докато излезем и ми призля от миризмата. Ума ми не го побира как останалите клиенти (5-6 човека имаше по масите) можеха да седят и да ядат на такъв въздух.
Та това е по въпроса за бързата работа.... и клиентите.

Отговори на това съобщение
 Re: предсрочно отваряне на заведение
Автор: chicken   
Дата:   17-01-10 21:59

Едва ме убедихте[smile] Че изкушението голямо [smilie5] А за доизпипване, ами то край няма...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.