Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Що така записвачката ми. . .
Автор: netLady   
Дата:   09-01-10 15:39

Що така записвачката ми спря да записва и да чете DVD дискове? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: C41   
Дата:   09-01-10 15:43

Или и е дошло време или захранването ти си отива...


Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: lumix   
Дата:   09-01-10 15:43

А чете ли и записва ли ЦД-дискове?

Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: netLady   
Дата:   09-01-10 17:11

CD-та и чете и записва. Някои по-стари не ще да ги чете.

Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: netLady   
Дата:   09-01-10 17:13

Може ли да е от самите ДВД дискове. Купени са преди доста време и не разпознава, че в устпойството има диск.

Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: C41   
Дата:   09-01-10 17:18

Може и това да е, Но обикновенно, когато се скапва писачката спира първо ДВДта да чете и пише. Може и ток да не му стига...


А чете ли вече записани?


Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: lumix   
Дата:   09-01-10 17:23

Щом чете ЦД-та, значи ти е заминала главата, която чете ДВД ...съвременните за да са евтини лещите пред лазерчето са пластмасови и потъмняват ....и край! Ако е в гаранция, сменяй ако не е ...за 30-40лв ново.



Публикацията е редактирана (09-01-10 17:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: random   
Дата:   09-01-10 17:42

И аз имах подобен проблем, смъкнах си нов firmware за записвачката, флашнах я и тя взе, че проработи. Успех....мойта е Sony nec optiarc...нещо си, чувал съм и други с тази марка да имат подобни проблеми

Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: netLady   
Дата:   09-01-10 17:43

Ne, не чете записани дори и от нея самата. Казва, че в устройството няма диск. Отдавна не е в гаранция. И каква да е новата?

Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: netLady   
Дата:   09-01-10 17:49

tazi е nec dvd rw nd - 4551a

Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: netLady   
Дата:   09-01-10 17:52

thx Random - kakво ще рече "флашнах я". Да взема и аз да я флашна. По-зле не може да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: Императорът.   
Дата:   09-01-10 18:20

И мойта спихнала - вземай си нова, туй то. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: netLady   
Дата:   09-01-10 18:52

Da де ама к'ва да е новата?

Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: asahi   
Дата:   09-01-10 20:11

Взимай най-евтината с гаранция 2-3 години и не пуши при компютъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: netLady   
Дата:   09-01-10 21:34

thx по принцип там не пуша [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: mariana88   
Дата:   10-01-10 02:25

Една възможна причина може да е:
Ако имаш стартирана някоя видеообработваща програма и в същия момент пуснеш Нерото тогава се получава този проблем.Затваряш видеообработващата програма вкарваш отново dvd-то в записвачката и проблема се решава.

Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: random   
Дата:   11-01-10 12:11

Отиваш на сайта на производителя и от продукти търсиш твоето ДВД....по модел и номер. От downloads намираш нов firmware за него. Върви в комплект с малък software за флашване и качване на новия Firmware. Имай предвид, че докато флашваш е важно да не рестартираш компа, щотото лошо. грубо казано, флашването представлява изтриване на паметта на ДВД-то. С новия firmware, ще може да чете повече видове дискове(ако проблема не е harware-ен ). Моето по съвсем същия начин пише един диск на 10, после не може да го прочете, със ЦД-та никакъв проблем.... сега работи като пушка. Запомни от my computer/ device manager/ IDE/ATA controllers, намираш твоя channel и го сменяш от ДМА на PIO only, инак може да не проработи флашването....то има хелп в програмката :) успех

Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: Mick   
Дата:   11-01-10 13:21

Имах проблем с писането на двд-та преди месец
и се оказа че вирус прави белята...
Не знам до колко ще ти е в помощ това, но все пак погледни и този вариант като възможно решение. [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: compur   
Дата:   11-01-10 14:34

ако си с Неро - драйверът му се е скапал и трябва да го деинсталираш и отново инсталираш. може да си свалиш безплатната ImgBurn и да пробваш дали ще се запише диск с нея. Ако стане с нея - Нерото да го д..а! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: netLady   
Дата:   11-01-10 16:46

[smilie10] Random май точно това му трябва. Устройството просто е забравило, че е и двд. Лошото е, че в сайта на NEC не намирам firmware моя модел. Щe се поровя още малко и явно ще купувам друга, ама се заинатих да разбера, какъв й е проблема на тая . Луд умора нЕма.
Mick, thx. и това проверих, но няма вируси.

Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: Mick   
Дата:   11-01-10 17:01

за нищо,
btw, когато имах подобния проблем при мен
аз възстанових един имидж на системния диск
и нещата се оправиха,
/после си сложих антивирусна и сега се пазя и имам едно наум :)/
А иначе- разбира се че не финансите за нова са проблема, след като и новата може да не тръгне ...ако примерно 'болното място' не е в нея.. [smilie8]
та така, търси последователно и внимателно . Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: random   
Дата:   12-01-10 09:49

Бе то и мойто ДВД пише , че е SONY/NEC optiarc......потърси по-внимателно, конкретно търси не driver a firmware....aз се преборих с този проблем преди не повече от месец

Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: asahi   
Дата:   12-01-10 10:06

"Устройството просто е забравило, че е и двд. "
Това се вижда по Уиндоус.
Ако се опиташ да заредиш външна ОС през CD-то, например една инсталация на Уин 7 на DVD ще разбереш проблемът дали е в hardware/firmware или драйвери на Уиндоуса.
Имах такава случка с един Уиндоус - беше си забравил DVD-то. Проблемът не беше в hardware/firmware. Пробвах стандартните неща и понеже имах имидж на инсталацията го възстанових оттам и си тръгна.

Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: didesignbg   
Дата:   12-01-10 10:20

интересно аз моето лг се наложи да го префлашна, не искаше да пише двд-та, по скоро не искаше да пише двд+р. Другите ги пишеше.
Firmware свалих от тази страница www.rpc1.org Има за всички марки, но е хубаво да прочетеш малко из нея, за да добиеш представа какво и що. Модела трябва да е точния!
Разбира се както при всяко флашване съществува риск да се сдобиеш с тухличка, но при положение, че едно дуведе струва 30 лева...

Отговори на това съобщение
 Re: Що така записвачката ми. . .
Автор: netLady   
Дата:   18-01-10 20:45

С две думи с префлашването (Random, didesignbg - thx) не се справих. Не намерих firware (1-07)еxe нито във фирмения сайт, нито rpc1.org(той ме препраща към фирмения). За сметка на това намерих в друг сайт (ако някой нещо си търси)- http://liggydee.cdfreaks.com/page/en/NEC-ND-4550A/ една дузина, само че *.bin , koito не знам какво да ги правя; Пробвах с 1-09.еxe, но не разпознава устройството. Изчетох де що намерих хардуерни форуми по темата и . . започнах отначало. Изчетох инструкцията, дето пише, че драйвер не му требе, но задължително да се инсталира NERO 6.6.1.3. Ta вчера махнах nero8 i инсталирах това. Туй Nero ми каза, че ASPI не е инсталирано. Свалих, го - но и него не знам какво да го правя. Иначе нищо не се промени.
Днес инсталирах DaemonTools. Не съм създавала виртуален drv и в device mager-а се появи следната картинка https://photo-forum.net/static/forum/2010-01/oznp3498.JPG
http://photo-zona.net/images/user63397/album21196/large/1263839759_wgdh3418_SnapShot_010814.jpg

Второто устройство, оказа се си има и дравер. Прочете един стар ДВД диск; записа един и повече не ще. Ако някой има идея какво е станало - моля да ми каже.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.