Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 jobs.bg - едни съмнения ме налегнаха...
Автор: lumix   
Дата:   09-01-10 09:48

Тааа, малко история. От две години фирмата, за която работя върви здраво надолу и аз редовно си гледам в джобса и се ослушвам за нова работа.
В джобса преди (май преди 2г) публикуваха мейлите на фирмите, но сега не са обявени, а попълваш една тяхна форма (мот. писмо, Сv,,,).
Накрая натискаш "изпрати" и се появява "Вашето Сv беше изпратено успешно.
Та тия 2г. съм пращал поне 20 Сv ....и абсолютно нищо, никакво обаждане, никакви интервюта...нищо!
Е, казвах си аз, сигурно ЕГН-то не им харесва
Само да вметна, че аз Сv-та пращам само, когато отговарям на 95-100% от условията на фирмите!!!

В началото на декември си харесах една работа...на изискванията отговарям 100%...и пак нищо!
Вчера, случайно пак мернах сайта на въпросната фирма и реших да си пратя Сv-то на публикувания на страницата мейл!
Нямаше и час ....и ми се обадиха да отида на интервю в понеделник. [smilie10]

Нека ако има запознати ...да кажат защо се въведоха тези форми в джобса ...и по какъв начин да съм сигурен, че Сv-тата стигат изобщо до фирмите?


Отговори на това съобщение
 Re: jobs.bg - едни съмнения ме налегнаха...
Автор: alsash   
Дата:   09-01-10 10:12

много може да се разсъждава.....ама на, намерил си отговора[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: jobs.bg - едни съмнения ме налегнаха...
Автор: morpher   
Дата:   09-01-10 10:22

Мога да споделя същото. Докато си търсих работа, която да върви с ученето, съм изпращал страшно много CV-та. Никой не ми е отговорил, след използване на он-лайн формата. Имал съм контакт само след телефон или мейл. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: jobs.bg - едни съмнения ме налегнаха...
Автор: lumix   
Дата:   09-01-10 10:33

.....хъм, значи съмненията са ми били правилни.
Ц-ц-ц, абе как успяваме да опорочим всяко нещо?


Отговори на това съобщение
 Re: jobs.bg - едни съмнения ме налегнаха...
Автор: e-mil   
Дата:   09-01-10 10:37

В грешка си. И преди 5 години я имаше тази форма. Според мен е била измислена за фирмите, които не искат да си дават данните примерно ако известна фирма публикува обява, куцо и сакато праща документи и по този начин поне малко да ги филтрират. Другият вариант е, когато фирмата не иска конкуренцията да знае, че търси човек за дадена позиция.- По същия начин работят и HR агенциите.
Но е факт, че много рядко се ползва по този начин. Почти винаги има поне име на фирма и телефони.

А обяви с телефони и мейли има и то много - просто не си ги отварял. В момента първата страница с обяви за София - от 20 обяви, около 15 имат и-мейли, няколко имат телефони и само 1-2 нямат данни, но имат или име на фирма или на HR агенция.

Отговори на това съобщение
 Re: jobs.bg - едни съмнения ме налегнаха...
Автор: lumix   
Дата:   09-01-10 10:53

e-mil,
не съм в грешка! Преди 3г., когато кандидатствах за сегашната си работа, мейла беше публикуван и не съм попълвал форма!
Ето сега отворих 10-тина обяви ....само на 2 имаше публикуван мейл!
И още нещо аз на фирма без да е дала истинското си име и адрес не пращам CV!

Отговори на това съобщение
 Re: jobs.bg - едни съмнения ме налегнаха...
Автор: e-mil   
Дата:   09-01-10 11:15

Еми, явно точно тези дни, точно в твоята сфера обявите са такива. Не разбрах какво ти пречи да звъннеш във фирмата и да питаш за и-мейл?
Обаче отвори първата страница с търсачката. Чукни някой по-голям град без да задаваш категория и почни да ги отваряш наред. Болшинството от тях ще имат и-мейли и телефони.

А за истинските имена на фирмите си струва да се позамислиш. Доста от най-интересните предложения минават именно през HR агенции. Понякога въобще не стигат до сайтовете.

Отговори на това съобщение
 Re: jobs.bg - едни съмнения ме налегнаха...
Автор: lumix   
Дата:   09-01-10 11:25

А как тогава ще обясниш, това че 2г. никой не ми се обади, нито повика на интервю, а в мига в който пратих мейл директно ми се обадиха след 1 час?
Естествено ако има директен мейл, аз ще използвам него, но 90% от обявите които ме интересуват нямат директен мейл!
И какво се "филтрува", чрез тази форма?
Нали ако е някоя известна фирма, чрез формата пак ще изпратят 100-тици мейли?


Отговори на това съобщение
 Re: jobs.bg - едни съмнения ме налегнаха...
Автор: e-mil   
Дата:   09-01-10 12:39

1. Аз на казах, че се "филтрува". Казах, че вероятно за това е замислена формата.
2. Нямам намерение да обяснявам защо не са те потърсили, защото нямам представа какво правят от сайта с подадените CV-та. Това което обясних е, че и преди 5 години формата си беше там, а мейли и телефони все още масово се попълват. 80-90% от обявите, които съм виждал имат мейли и телефони.
3. Ако нямат в текста, то отдолу под всяка обява има едни буквички, които казват: "Повече за Фирмата Х" и "Всички обяви на фирмата Х". В обявата може да няма данни, но като чукнеш профила на фирмата често ще намериш сайт, адрес и телефони или само сайт.
4. Ако няма профил в джобс-бг, то фирмата може да се потърси в Интернет.
5. Ако пак не я намериш, то вероятно не си заслужава да им пращаш документи.

Така че, като кажеш: "случайно мернах сайта" - ами не си се интересувал от фирмите в които кандидатстваш. Човек като търси - намира.

Отговори на това съобщение
 Re: jobs.bg - едни съмнения ме налегнаха...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   09-01-10 12:54

Моите наблюдения са точно обратните. Започнах работа тук, в София именно с кандидатстване с тази форма. Бях пуснал на още две места. Получих обаждане от всички. Явно си е и до фирмата.

Отговори на това съобщение
 Re: jobs.bg - едни съмнения ме налегнаха...
Автор: lumix   
Дата:   09-01-10 13:24

e-mil - написа:

"Така че, като кажеш: "случайно мернах сайта" - ами не си се интересувал от фирмите в които кандидатстваш. Човек като търси - намира."

Не си ми прочел правилно поста! Написал съм :
"Вчера, случайно ПАК мернах сайта на въпросната фирма и реших да си пратя Сv-то на публикувания на страницата мейл!

ПАК, защото в началото на декември, бях посетил сайта, но си пратих CV-то, чрез формата! Вчера го изпратих на мейла, който беше публикуван на сайта!

NeDDRaG, явно ти върви! Трябва да почерпиш ...[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.