Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: krist   
Дата:   06-01-10 17:44

Гледам има най-различни, то може би и няма значение какъв точно ще е, но ми се иска да не се счупи и стане нестабилен още първия месец.. Дървен или метален (ще стои само у дома, така че теглото няма значение)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: мара   
Дата:   06-01-10 17:51

дървен
чакай да поогледам в слънчогледите кво има и ще ти постна кат линк по-удобните.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: мара   
Дата:   06-01-10 18:00

ето един добър, но тук е в настолен вариант. на шипка 6 вероятно има и голям. не е евтин, но е възможно най-доброто за стационарно.
http://www.slanchogled.com/sunflower/product.aspx?id=1107


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: krist   
Дата:   06-01-10 18:01

Благодаря! Защо предпочиташ дървените?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: мара   
Дата:   06-01-10 18:17

ми много по-леки и добни са. имат място за платното(или дървото, или картона...или квото там) много по-масови са - аз лично не съм виждала много метални, освен пригаждани. ако видя някой, дет ми се стори удобен, що не?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: biso   
Дата:   06-01-10 18:22

да, това е статива !!!
и цената му е смешна

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: biso   
Дата:   06-01-10 18:24

металните приличат на статив за фотоапарат.
този дървения е истински статив за живопис.
най малкото, не можеш да го събориш случайно, минавайки покрай него

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: krist   
Дата:   06-01-10 18:27

А, някой от тия тук виждала ли си?:

http://impresia.bg/products.html?category=7

Или тоя ?

По принцип при фото-стативите нали алуминиевите се водят по-леки от дървените? Чудя се дали и при тия за рисуване не е така.. Но, повтарям предпочитам стабилност, здравина и удобство за боравене пред тегло.. Е, евентуално и размерът има значение, че е за жена ми[smilie5], само че има двойствено изискване - да лови колкото може по-големи картини, но в прибрано състояние да заема по-малко място..[smile]



Публикацията е редактирана (06-01-10 18:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: мара   
Дата:   06-01-10 18:40

http://impresia.bg/products.html?productid=271
този.

ако искаш да заема по-малко място сгънат...ми нямаш избор - класически триножник. алуминият е по-лек от дървото, да, ма е много неудобен за професионална работа,. просто фотографските са едни, за рисуване - други. триногите не са най-удобни, ама па наистина могат лесно да се прибират. даже разгледай етюдниците - там може целият панаир да се прибере бързо в куфара. ето го:
http://impresia.bg/products.html?productid=273


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: kali222   
Дата:   06-01-10 18:47

Подкрепям Мара.
Имам сгъваем трикрак статив, но не е много стабилен. Става, ако трябва да го носиш насам-натам, но бих избрала също този от първия линк в горния пост за стационарна работа. Много по-устойчив е от другите.



Публикацията е редактирана (06-01-10 18:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: мара   
Дата:   06-01-10 18:51

и аз съм с тринога...ма ми е жал да я изхвърля и да си купя голям и стабилен...особено кат знам колко ми е тясно...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: krist   
Дата:   06-01-10 18:51

OK, благодаря ви! Сега остана да намеря и къде да ги пипна на живо.. Дано на Шипка има![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: мара   
Дата:   06-01-10 19:13

чакай сега...начи на шипка има няколко магазина, после - на кракра, съвсем близко, има магазин ГАМА, там също би могло да има, още маааалко по-надолу по кракра е ИМПРЕСИЯ. ако и там не откриеш, иди до слънчоглед, на ул. иван вазов, виж в гугълчо сайта им.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: krist   
Дата:   06-01-10 19:20

ок, по-подробно не бих могъл и да желая! Благодаря още веднъж на всички отзовали се!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: thingfish   
Дата:   06-01-10 20:51

Трикракият сгъваем е изключително нестабилен. Докато му затегнеш всички болчета и ще ти се отще да рисуваш. Не понася удари/на четката/ хич [smilie5]

ей този се излъгах да си купя преди време:
http://impresia.bg/products.html?productid=275



Публикацията е редактирана (06-01-10 20:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: christal   
Дата:   06-01-10 22:24

В споменатите магазини на Кракра и на Шипка има компромисни стативчета, дето ги отвява вятъра и са боклук като изработка, с перчатки, които ти се забиват в кожата и т. н. За работа в ателие - голям, прав статив. Понеже хубави не се продават, вариант е да се поръча при добър дърводелец. За това удобство си струва да се плати и повече.
А може и без статив - ако работата е голяма, опираш я на стената, ако е по-малка, слагаш я на стол [smile] кво толкова [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: мара   
Дата:   07-01-10 08:12

абе, кристале, гледах и аз, че големите, правите ги няма в наличност. аз имам прав малък, настолен, него го местя по столове, сандъци и маси. ма искам един голям барем цената да му видя...не че имам място за него. имаш ли идея кво струва?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: christal   
Дата:   07-01-10 09:29

Нямам идея. Правят се само някакви триноги и етюдници за пишман пленеристи... хубави големи няма. Тоя от твоя линк е 240 лева, но бъди сигурна, че и той е зле. Вариант е само поръчка при дърводелец - да го напраи такъв, ама по-широк, по-висок и по-дебел [smilie5]

Аз имам прав огромен... подари ми го един пич дето го е правил за себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: мара   
Дата:   07-01-10 09:33

хм...аз що не намерих цена? нещо не съм гледала... ма няма в наличност. от поне 10 години не съм виждала в магазин голям хубав як статив. мое ли да ми пратиш снимки на твоя? може да му сваля чертежче и да дам на дърводелеца...ако успея да си дигна поне 16м2 работилничка.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: alsash   
Дата:   07-01-10 09:34

става и МАНФРОТО с дребни подобрения....

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: christal   
Дата:   07-01-10 09:58

Ами не е при мен сега, щото правих размествания. Ще трябва да го снимам.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: мара   
Дата:   07-01-10 10:36

ок ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: krist   
Дата:   07-01-10 11:00

Мтакааа.. Тъкмо милех, че сме на прав път и Кристал пак ме хвърли в тъч[smile] Тъй като не искам да се занимавам с дърводелци, че и там колко ядове могат да отидат, нека свием едно от изискванията и да видим ша са получи ли нещо или напротив: значи изискването за хващане на по-големи картини може засега да отпадне, тъй като поне в близко бъдеще ще се рисуват основно икони.. Това за големите размери го вмъкнах, имайки пред вид картини от минали периоди на хмм творечката, творкинята или както трябва да е женският род на думата творец[smile] Тоя период с големите работи обаче е преди доста време, така че в момента и по-малък купешки статив може би би свършил работа.. Кристал, мислиш ли, че все пак поне най-стабилният от купешките ще е поне донякъде годен за икони, при които размерът е до към 40х30..?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: kirile   
Дата:   07-01-10 17:11

За размери до към 30х40 на мен ми е по-удобно на маса (бюро) да ги рисувам, а за статив трябва да са поне 50х70см и по-големи.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте триножник за рисуване
Автор: christal   
Дата:   07-01-10 20:19

E, за толкова малки ще върши работа. Проблема е в това да купиш нещо, което еди-кой си го е правил с идеята да го продаде, без да е достатъчно удобно и стабилно и на което ролята в ателие бързо се обезсмисля.
В моето предишно ателие бях направил една "стена" 2.50х4.00м., която се състоеше от дебела дървена рамка с напречници, отгоре завити плоскости с винтове. И с винтове бях завил и "поставките" за платната - 3 на брой една под друга - долната най-издадена, средната по-прибрана и горната най-тясна.
Бяха неподвижни, ама не съм имал по удобен статив [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.