Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: 1vo   
Дата:   04-01-10 15:17

Изгоря ни парната ютия. Понеже не е в гаранция разглабям и установявам проблема. Биметална пластина/реле за 145 градуса. Хваната с винтчета, сменя се за секунди и да струва макс 5 лв. Да ама не...

От сервиза ми казват, че релето върви комплект с целия бойлер, общо 109 лв. А ТО Е ЗАХВАНАТО С ВИНТЧЕТА, НАПРАВЕНО Е ДА СЕ СМЕНЯ.

Бива ли така да ни тесларят като потребители в Бг [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: MiTaka   
Дата:   04-01-10 15:21

Що ходиш в сервизи, те искат да ти вземат пари и за демонтаж и монтаж.
А биметалната пластина можеш да я намериш по магазините![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: lumix   
Дата:   04-01-10 15:24

.....парната ютия с бойлер ли върви?

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: MiTaka   
Дата:   04-01-10 15:24

Не знам откъде си, ама аз се сещам поне за 3 магазина в Русе, които работят с каталози и доставят всечко!

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: 1vo   
Дата:   04-01-10 15:26

Митака, не съм ходил, по телефона си комуникирахме. А за пластината сигурно, но трябва да обикалям цял ден, а и нали за това има официален сервиз ве майка му стара, да ми продадат каквото ми трябва.

Вече ще пазарувам само он-лайн от чужбина, това отношение тука не се издържа [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: spacewalker   
Дата:   04-01-10 15:26

Taка е съгласен съм с теб.

Но има и друга гледна точка. Тази на сервиза.
Работил съм сервизна дейност и съм запознат с нещата за части и подмяната им (вярно медицински машини).
В доста голям процент от повредите, оправянето се състой да се смени наистина някаква малка част която струва да речем 5-10лв. Но идва другия момент, обаждаш се на производителя (давам пример с мен) и казваш какво ти трябва, но той ти отговаря , да имаме го но върви комплект с еди кое си така че не може да ви го продадем отделно и тук става цялата бъркотия.
Сервиза лесно ще ти сложи часта за 10 лева, но другите части за 90 като няма на кой примерно да ги сложат не им е изгодно.
Ако не ти харесва не купуваш. И на мен не ми харесваше тази политика, но ..като си изкарваш хляба с това всеки си гледа от неговата паничка.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: 1vo   
Дата:   04-01-10 15:27

лумикс да, има отделен бойлер.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: 1vo   
Дата:   04-01-10 15:30

спейсуолкър, не мога да я разбера тази логика. Искаш да си купиш капачка, но ти я продават само с обектив?

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: lumix   
Дата:   04-01-10 15:33

"Биметална пластина/реле за 145 градуса."
Ако бойлерите се изключват при 145 градуса .....майко мила!!! ...
Все ми се струва, че това реле за бойлер трябва да изключи най -много при 70-80 градуса!
Т.е ютията ще ти работи при 70-80град. ...може и да изгладиш нещо с нея но няма да е парна![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: spacewalker   
Дата:   04-01-10 15:36

Добро сравнение. Но в случая капачката е консуматив отделен и не играе много съществена роля в работата на обектива.
Всичко е напревено с цел пари пари пари, колкото се може повече пари.
Много са малко сервизите който ще направят това което ти обясних,и да запазят оставащите части на склад барем потрябва някъде.На тях доходите им далеч не идват само от сервизни дейности, и гледат да си запазят името и реномето, защото не знаят следващия път за какво може да отидеш.
[shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: 1vo   
Дата:   04-01-10 15:37

за лумикс


Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: lumix   
Дата:   04-01-10 15:43

1vo,
вярвам ти че релето на ютията изключва при 145 град., но релето за бойлер не е възможно да изкл. при 145град. щото бойлера ще гръмне при тази температура ....а и не приятно да се къпеш с пара!
Т.Е. реле за бойлер (както си го написал) няма да ти свърши работа за ютията!


Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: asahi   
Дата:   04-01-10 15:47

Като потребител си прав, но има и друга гледна точка. Ако сервизът не работи с такива окрупнени сервизни единици (асемблита) може да се окаже, че сервизирането е неизгодна дейност и да се занимават с нещо друго.
Една бърза сметка показва:
109лв -20%ДДС = 98,33.
От тях 15 лева диагностика и ремонт.
+ 40 лева куриерска доставка - остават 35,83 лева за бойлер + терморегулатор.
Не съм слагал надценки, печалби, режийни и административни разходи.
Ако не ти харесва поръчвай си чарк по нета и си го монтирай сам.


Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: e-mil   
Дата:   04-01-10 15:54

Абе, lumix! Бойлерът е съд в който се загрява течност, не е непременно бойлер за баня.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: Todd   
Дата:   04-01-10 15:57

Биметална пластина /реле нема .Има терморегулатор !!!

Струва 5 лева ама не става за твоята ютия ! Онова за твоята ютия струва 100 [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Та въпросът ми е - ти ли я разглоби ? Ти ли установи какъв е проблема ????

Ти .

Ами тогава ко търсиш в сервиза ????

Просто си сбъркал мястото - никъде в света в сервизите не продават части !!!

Там се ремонтира !!!

Ти си за магазин за резервни части !!!

Така че нито ти нито сервиза имате отношения !!!

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: 1vo   
Дата:   04-01-10 16:00

lumix, аз бойлер казвам на това свързаното с ютията.

асахи, 109 лв. без да включват диагностика и ремонт. Когато някой продава такава стока, не е ли длъжен да осигурява и резервни части за нея, пък както иска да ги вкарва. Не съм им казал, че ми трябва спешно. И 40 лв. за нещо дето тежи 10-20 грама моля ти се.

По твоята логика ако отида в автосервиз за крушка трябва да си купя цял фар за да им е игодно на сервиза[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: Todd   
Дата:   04-01-10 16:03

Автор: 1vo
Дата: 04-01-10 16:00

По твоята логика ако отида в автосервиз за крушка трябва да си купя цял фар за да им е игодно на сервиза[smilie8]



Ако идеш в автосервиз да си купиш крушка може и да не ти дадат !!!

Крушките са в магазина .

Ако си закараш колата да ти я оправят тогава ти нищо няма да купуваш - само ще плащаш !!!

Нещо ги мешаш сервиз с магазин !!!

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: e-mil   
Дата:   04-01-10 16:04

То не е непременно вина на сервиза, а на производителя на резервни части. На мен като ми изгоря вентилатора на процесора, в 7-8 магазина проверих - никъде не намерих само вентилатор. Продават само в комплект с радиатор.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: 1vo   
Дата:   04-01-10 16:08

тоде, наричай го както искаш. Въпросът е , че ако бях отишъл във въпросният сервиз щаха да ми сменят здрава и работеща част за над 100 кинта. И ако сервиза не продава резервни части, то вносителя е длъжен. Три пъти ги питах, кой е официалният вносител - не знаели, ай сиктир [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: asahi   
Дата:   04-01-10 16:13

Иво, логиката не е моя. Занимавам се със сервизна дейност доста години и те информирам как стоят нещата. Ако искаш ги приемай. Ако не щеш - посочих ти решение.

Следгаранционното обслужване е на принципа Time & Material. Няма заделени количества части, няма къси срокове, няма замени на устройството в периода на изчакване. Поради горните особености читавите сервизи предлагат Extended Warranty. За професионалната техника се предлага абонаментна поддръжка или т.нар. (на бълг.) договори за пълно сервизно обслужване. Всичко това струва пари и носи сигурност.

Като купувате стока се запознавайте предварително със сервиза, на който ще разчитате за в бъдеще.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: Todd   
Дата:   04-01-10 16:15

Ами глей ся - ако ти изгори един чарк за 0,30ст в компа на колата в сервиза ще ти го сменят за сумата от 2500 лева да речем .

Или ремонтиран за 500 лева .

Но тоя чарк фирмата Томсъм го е произвела за Бош и не се продава никъде в света !!!

Ко прайм тогаз ???? Мамка им деба ли ???

Това е положението !!! Ако ще го правиш сам - прави го - що мрънкаш срещу сервиза .

Кой им бил официалният вносител - ами естествено че няма да ти кажат !!!

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: asahi   
Дата:   04-01-10 16:17

Няма закон, който да задължава вносителя да осигурява части и сервизна поддръжка. Гаранционните проблеми се поемат от търговеца.

Ако вносителят желае да облекчи търговците и те с желание да продават неговата стока чак тогава може да се замисли за внос на части, създаване и поддръжка на сервиз и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: 1vo   
Дата:   04-01-10 16:17

e-mil, може и да си прав. Просто някои от частите са залепени, а други са хванати с болтове и удобни за смяна и това да ме е подвело. Все си мисля, че на друго място ще се постараят да сменат малката джачка само.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: emovla   
Дата:   04-01-10 16:20

Хаха аз попаднах на по-големи измекяри и от Канон България :)

Едни прахосмукачки-робот, които едно на ръка, че в щатите струват $300, тука ги продават за $550, и освен това резервните части видите ли струват с 30% повече от обявените цени, ако не сте си купили прахосмукачката от _б_ългария, а евентуалните ремонти са със 100% по-скъпи при същата ситуация.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз в Бг =тесла и половина..
Автор: 1vo   
Дата:   04-01-10 16:23

тодд, ако за смана на чарк ти вземат 2500, а по магазините го има за 0.30 ст. и не е някаква екзотика, няма ли да се почувстваш лееко попреебан [smilie19]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.