Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Рутерни неволи
Автор: НАСОО   
Дата:   01-01-10 19:06

Натрупах няколко компа у нас и реших да си взема рутер въпреки че много не обичам разни работи дето излъчват до главата, но да не се отклонявам.. та взех рутера препоръчван в една друга или по точно TP-Link TL-WR841ND . Настроих го и всичко ток и жица. Докато днес не почна да ми се разпада постоянно ппое връзката и да се кънектва през три минути. Напушен звъня на доставчика те не вдигат. Тъкмо се чудя кво да правя и изведнъж момчетата висят на стълба пред нас и като ме видяха първия въпрос "ко правиш.. гасиш нета на целия град". Аз [smilie11] викам пичове то да не съм Батман та да гаса аз нета и се хиля, а те некви супер сериозни ме гледат и викат че висели от 8 сутринта по всички клонове да разберат от къде се разпада мрежата. Свалихме рутера и всичко ок. Сега съм го оставил да видят къв е проблема. Искат да си купя неква ванда.[smilie11] Има ли такъв вариант моя незначителен смешен смотан рутер да троши цялата мрежа. Или да си слагам рутера пък те да си търсят проблема другаде?


Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: gbdesign   
Дата:   01-01-10 19:15

С рутер /маршрутизатор/ не можеш да бутнеш мрежа, обаче...с подходящият набор от бацили в компютър зад рутер, можеш да направиш "чудеса"[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: gbdesign   
Дата:   01-01-10 19:16

А РРОЕ е най-безумната от всички възможни технологии за контрол на достъпа[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: НАСОО   
Дата:   01-01-10 19:21

мерси и за много години.. Значи да си видя компа. [beer] За ппое-то тва искат хорицата тва правим

Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: H.Kostov   
Дата:   01-01-10 19:23

Извинявай но кой ти го препоръча това НЕЩО?Комбиниран рутер за тези пари ми звучи от смешно на трагично.За домашни и малки офис мрежи(а и не само) е Линксис.Иначе пробвай да рестартираш рутера до фабрични настроики и да го настроиш на ново.За рестартирането потърси някъде малко бутонче.Най вероятно до входа за захранването е.Може да е малка дупка в която се бърка с нещо тънко за да с стигне до бутона.Освен това си виж кабелите да не си объркал нещо свързването и да си лупнал мрежата.

Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: НАСОО   
Дата:   01-01-10 19:34

ето тази тема https://photo-forum.net/forum/read.php?f=48&i=1259756&t=
1259756&offset=all&&phorum_uriauth=#reply_1259756 тема гледах. Иначе в кабелите не съм сбъркал нищо и то в общи линии няма какво да се сбърка. Не се сетих да го рестартна, но утре ще пробвам. Сега претърсих компа от който го връзвах и Нод-а не засича нищо. За всеки случаи пуснах и едно онлайн претърсване и пак нищо. Значи варианта с вирусите отпада, а ми изглеждаше най-обещаващ. Остава рутера да не е съвместим с тяхното оборудване което ми се вижда меко казано странно[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: cade   
Дата:   01-01-10 19:39

HACOO, погледни от хубавата страна на нещата, ако гасиш цялата мрежа значи (все пак) си батман [smilie18] [smilie6] [smilie5] [beer]

не разбрах и кое е смешното на трагичното но избора е спорен наистина. колкото до онези висящите от 8, явно ако така я карат следващия път ще висят от 6, че и цяла нощ може [ezik] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: cade   
Дата:   01-01-10 19:42

НАСОО написа:

> ето тази тема
> https://photo-forum.net/forum/read.php?f=48&i=1259756&t=
> 1259756&offset=all&&phorum_uriauth=#reply_1259756 тема гледах.
> ...

...в която 19 пъти пише Linksys WRT54GL? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: gbdesign   
Дата:   01-01-10 19:42

Не слушай разбирачите дето са чули от някъде Линксис и го повтарят, като папагали. От както Циско ги купи не са мръднали и сантиметър напред. В бюджетният клас на ТП-Линк нищо не може да стъпи на малкият пръст.
Провери какво ти става с компютъра и каква му е мрежовата актимност с конзолните команди:
netstat - a
netstat - n
netstat - b

последната показва кое приложение, какво прави с връзката ти.
Мойте уважения към НОД и подобни, но съм срещал всевъзможни Злонамерени софтуери, които генерират гигантски трафик а НОД.а и подобни не реагират по никакъв начин. За са ти разпада връзката, най-вероятно тя самата се "скъсва" от претоварване на мрежови комутатори /суичове/ и губиш връзка с управляващият сървър. Не е изключено и да си жертва на проблем генериран от някой друг. Един окъсен мрежов кабел създава такъв Луп, че може да събори и най-качественото и скъпо оборудване.

Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: НАСОО   
Дата:   01-01-10 19:47

хааахха знае ли човек, никога не късно да стане...батман[smilie10] [smilie18] [beer] [beer] а на повелителите на нета сега им звънях и те казаха че като изкарал няколко часа в изключено положение и го подвързали нямало проблем, та сега го чакали да видят кога че бутне мрежата отново. В крайна сметка се разбрахме че ако до утре вечер е ок ще си го взема. Казаха че обикновено като поседяли при тях и видят как се отнасят към техниката се оправяли от самосебеси[smilie11] [smilie18] [smilie18] [smilie18] би му мамата.. важното е че е първата нова година от няколко насам в която съм в супер настроение и нищо не може да ми накриви шапката. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: NeDDRaG   
Дата:   01-01-10 20:30

Единственото нещо, което ми идва на ум е нещо електрически да скапва... Макар, че...

Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: evelinster   
Дата:   01-01-10 20:42

включил си lan кабела в lan вместо wan порта и dhcp-то на рутерчето ти се бъзика с другите потребители ?

Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: H.Kostov   
Дата:   01-01-10 20:46


gbdesign това за разбиращите няма да коментирам.Аз говоря от опит,почти 2 години всеки ден ми се налагало да работя с някой такъв рутер и опита ми показва че Линксис са най добри за момента,особено когато си имаш работа с PPPoE протоколи.Прав си че от как Сиско ги докопаха малко застояват но ако се смени фърмуера с DD WRT се получават още по качествени продукти.
НАСОО щом си им го дал най вероятно ще рестартират ще сменят фърмуера с най новият и ще ти го дадат.Иначе подобни проблеми съм виждал и с прегряване на хардуера вътре.не в този модел и марка но при други се е случвало.Ако нещо не име наред(една лоша спойка стига) може да се получи подобен проблем след няколко часа работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: насоО   
Дата:   01-01-10 22:12

Автор: evelinster
Дата: 01-01-10 20:42

включил си lan кабела в lan вместо wan порта и dhcp-то на рутерчето ти се бъзика с другите потребители ?

не съм! уан порта е с различен цвят и съм абсолютно сигурен. dhcp-то го изключих тъй като първо се опитах да го вържа комбинирано за да имам достъп и до мрежата, но не стана и го вързах само през пппое-то. Може ли от това да е бил проблема? Междувременно проверих кабелите с мултисета и всичко си е ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: asahi   
Дата:   01-01-10 22:18

Джиткам със същия рутер и никакви грижи. Викни доставчика да ти закачи и конфигурира рутера и да не се правят н апалячовци. Научили една Ванда и само с нея искат да си играят, ама нъцки.

Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: gbdesign   
Дата:   01-01-10 22:25

1. Не е сигурно че проблема е бил при теб. Техниците обикновено си търсят проблемите, като рестартират или заменят комутатори, включват им и изключват кабелите или прекрипват РЖ конекторите. Познанията им по компютърни мрежи най-често са на нивото на домашен потребител. Всеки ден ми белее всичко от една такава шайка, некомпетентни идиоти.

2. DHCP служи за раздаване на мрежови настройки, но няма отношение към процеса на рутиране. Ако искаш достъп до мрежата пред рутера, добави статичен маршрут, към мрежата.

3. Под окъсен кабел нямах в предвид че той е при теб...Всъщност след рутера можеш да Лупнеш само собствената си мрежа но не и тази на доставчика. При този вятър сутринта, се получават големи натрупвания на статично електричество в кабелите и при разреждането му в някой комутатор, стават доста грозни проблеми. Кадърно изградени заземявания за съжаление не са често срещана практика из ЛАН мрежите.

Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: насоО   
Дата:   01-01-10 22:32

[smilie8] знам нали затова го купих. От малкото пъти които сме се виждали правиш впечатление на много точно копеле и знам че като препоръчаш нещо обикновено е изпробвано. Не ми беше проблем да взема линксис. А пичовете от нета едва ли могат да го настроят по добре от мен[smilie5] поне от това което видях. Карат я малко на слуки, което ме накара да пусна темата

Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: ecobo   
Дата:   01-01-10 23:24

Абе не знам може ли или не може да се бутне мрежата с един рутер, ама аз съм го правил веднъж - значи може [smilie5]

Бях с QUBS - проблеми с комуникацията с Мак-а. Сега съм с епълски рутер - никакви грижи. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: tyunkata   
Дата:   01-01-10 23:41

Щом скапваш цялата мрежа, значи доставчика не ти е направил необходимите защити, не спазал някои стандарти, нямат сносен мониторинг или никакъв такъв и мн. др. Потребителите могат да причинят доста щети при LAN мрежите, въпроса е да ги сведеш до минимум. Щом 8 часа търсят къде им е проблема и не знаят на какво се дължи, по-скоро смени ги. А за рутери, трудно може да каже човек, кой по-добър и кой не става, особенно в SOHO класа. Да Линксис са ОК, поне в повечето случаи работят добре и не създават проблеми, но това не означава, че други марки не предлагат същото качество, даже и по-добре за и по-малка цена. Аз лично съм с Линксис от 2 г. и доставчика ми е 6 точки. Взаимно сме си помагали даже при разни проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: ecobo   
Дата:   01-01-10 23:56

Аааа, мене ме намериха след 5-тата минута. И не скапах цялата мрежа, само на 2-3 блока в квартала [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: насоО   
Дата:   02-01-10 00:27

нема други, нема цифрова централа за Адсл, нема gprs покритие, въобще нищо нема, освен пиенье и убави жени. И природата тоя странен народ и такова мамата - по цял ден карат дърва на лево и десно. Казаха че и преди имали проблем с един "Тъп Линк" както те ги наричат но той спрял само една улица, а сега моя направо им разказал играта.. Ако някой се сеща за кво иде реч да ида да ги светна де се не мъчат, че аз седя без нет - сега използвам преимуществото си в злобата и килограмите да изтикам малкия брат от компа, но скоро силите ще бъдат изравнени и тогава от мен ще останат само спомени..

Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: danbi   
Дата:   02-01-10 00:52

Даже и да ги светнеш, това едва ли ще промени нещата. Този род мрежи са един абсурден продукт на прехода, но за съжаление ще ги има още години. Освен ако с новия си закон МВР не ги извадят от бизнеса.

DHCP няма приложение в мрежи с PPPoE, а PPPoE като протокол сам по себе си не е проблем -- вероятно реализацията на доставчика ти обаче е.

Най-вероятния проблем, който е възникнал е препълване на MAC таблицата на някой комутатор (тоест, на всички в мрежата им) -- това може да стане както от скапано устройство, така и от лоши кабели дори (включително и от статично електричесто, но там пак отиваме на варианта скапано устройство).

Виждал съм много такива случаи - всякакви жични и безжични устройства. Обикновено повредата е безвъзвратна! Тоест, ако твоя рутер сега работи едва ли е от него.

Не е вероятно да имаш проблем зад рутера, който да им срива мрежата, освен ако нямат някакъв сериозен софтуерен проблем.

По-добре не се прави на учен пред тях, да не те нарочат. В такива фирми работят от хората, които аз лично наричам "отворко" и са способни да ти създадат сума ти грижи, само и само да ти докажат, че са "нещо повече от теб".

Просто ги помоли, да ти настроят правилно руера, както трябва да бъде настроен. И не пропускай да добавиш, че изобщо не се съмняваш, че могат да го направят! (и може да добавиш, че нямаш възможност да си купиш друг модел!)

Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: tyunkata   
Дата:   02-01-10 00:53

Оооо, проблем голям! :( Щом те не могат да кажат какво им прекъсва, надали ний тука ще можем да ти помогнем повече.

Поне да ти кажат какъв в бил проблема от твоя рутер, какво си им спирал на ЦЯЛАТА мрежа. Ако не могат ... за**и ги тия и натискай хубавите жени и добрата пиячка. Поне от тях може да излезе нещо хубаво! :)[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: Amigo   
Дата:   02-01-10 01:23

абе като стана дума за рутери, я ми кажете как да си оправя настройките на рутера и компа - с какви действия де[smilie3], че от 3 седмици барем се прецака връзката между тях и не мога да си ползвал лаптопа в легълцето [smilie5] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Рутерни неволи
Автор: насоО   
Дата:   02-01-10 10:53

[smilie8] живия класик в този жанр[smilie5] [smilie18] [beer] [beer]това си е престъпление в легълцето само други работи се ползват

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.