Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 акумулатори
Автор: Marillion   
Дата:   29-12-09 22:54

Акумулатора ми иска да си почива в мир. Служи ми добре 4 години на 3 автомобила. Марката е МонБат и повече нема да си купя такъв. Водих го на доктор, ама доктора каза - "Нема го бъде още много! Дай 10 кинта за профилактиката"

Сега, чувал съм, че има някакви измами с разреждане на акумулатора и след това зареждане, че да се оправел електролита. Не му разбирам.

Иначе за сега съм се насочил към 1-2 марки.

Та, питането ми е по-скоро свързано с друго. Колата е дизел и харчи мнооооого ток при палене. До сега съм ползвал 74 ah с пусков ток от 640 EN. Та се чудя, понеже имам място за големичък акумулатор, дали не мога да си взема един 100 ач, с пусков ток 780-800 EN. Дали алтернатора ще успее да го зарежда т'ва чудо.

Отговори на това съобщение
 Re: акумулатори
Автор: slivenski   
Дата:   29-12-09 22:57

Бош Силвър [smilie21]

То имало и по-убави - http://www.bosch.bg/bg/products/car_equip/downloads/ba_s6_s5_s4_s3.pdf [smilie5]



Публикацията е редактирана (29-12-09 23:02)

Отговори на това съобщение
 Re: акумулатори
Автор: Todd   
Дата:   29-12-09 23:02

На джипката взех 82 Ач - австрийски BANNER - 100% необслужваем.

Ногу кара ей - и ногу върти....

[smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: акумулатори
Автор: asahi   
Дата:   29-12-09 23:08

Акумулаторът е консуматив. Вземи най-големия, за който има място. Вземи най-скъпия, за който ти се дават пари. Не я мисли колата как ще го зарежда. По-важно е да караш колата, а не да я мислиш.
4 години са достатъчно за служба на един акумулатор. Дай го на вторични суровини, вземи 8 лева и си поръчай едно малко в любимата кръчма. Дано ти стигнат 8-те лева.

Отговори на това съобщение
 Re: акумулатори
Автор: Marillion   
Дата:   29-12-09 23:16

asahi, място имам, тъй като акумулатора се намира в багажника на комбито. В повечето магазини изкупуват старата батерия и ти правят отстъпка 10-на лева от новия.

Разчетох се за алтернатора и мисля, че ще мога да го зареждам без проблем. Обикновено минавам около 80 км/ден и акумулатора се зарежда добре. Искам по-силен пусков ток, че тия подгряващи свещи лапат ток като за световно.

Марките - или ще е АЦ Делко или Бош /немско производство/.

Отговори на това съобщение
 Re: акумулатори
Автор: emovla   
Дата:   29-12-09 23:17

МонБат повече никога, впечатленията ми са от 2 коли.

Отговори на това съобщение
 Re: акумулатори
Автор: C41   
Дата:   29-12-09 23:19

Аз на Ладата карам некаф бош. Дадоха ми го за заминал преди 10 години. За бус е. След края на зимата го качван за 24 часа на зарадно. Така вече десет години, надявам се тази да му е единадесета.

Ладата пали от четвърт оборот...


Отговори на това съобщение
 Re: акумулатори
Автор: asahi   
Дата:   29-12-09 23:20

С Мобат съм карал по 5 години. Що не си премерите зарядното напрежение, тока на утечка и чат-пат плътността на електролита? Повечето акумулатори се скапват от неправилна поддръжка. Някои модели са по-устойчиви, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: акумулатори
Автор: Marillion   
Дата:   29-12-09 23:24

asahi, аз си поддържам нещата. Проверявам автомобила преди зимен и летен сезон. Това включва всички течности, накладки, сменям гуми и т.н.

Винаги поглеждам и акумулатор.

Просто тоя монбат си умре...

Винаги съм карал с необслужвами акумулатори. Монбата ми беше в наследство и така изкара 1 год. Сега е време за нещо, което ще си върши работата.

Отговори на това съобщение
 Re: акумулатори
Автор: sekira   
Дата:   29-12-09 23:33

Tвърдо за banner и по-добре монбат от бош.

Отговори на това съобщение
 Re: акумулатори
Автор: юнга   
Дата:   29-12-09 23:35

Стария замина от некаране и ми сложиха миналата седмица Силвър.
Тръгнаха да ми търсят някакъв друг, но се оказа, че акумулаторите се били посвършили и намериха този Силвър. Бил добър.
Най-много в студовете се продавали дръжки за врати, чистачки, течности-антифриз и за стъклата, акумулатори.

Отговори на това съобщение
 Re: акумулатори
Автор: samadhi   
Дата:   29-12-09 23:35

chetki i remaka na alternatora smenyate li

Отговори на това съобщение
 Re: акумулатори
Автор: fundamental   
Дата:   29-12-09 23:43

motorcraft [smilie5] [smilie24][smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: акумулатори
Автор: asahi   
Дата:   29-12-09 23:43

На съвременния автомобил забравяш къде са му четките на алтернатора, втулките на стартера, съединителя барабар с аксиалния лагер, сегментите на цилиндрите, клапаните, водна, маслена, безинова и спирачна помпи и още много други работи.

Отговори на това съобщение
 Re: акумулатори
Автор: Todd   
Дата:   30-12-09 09:27

Автор: asahi
Дата: 29-12-09 23:43

На съвременния автомобил забравяш къде са му четките на алтернатора, втулките на стартера, съединителя барабар с аксиалния лагер, сегментите на цилиндрите, клапаните, водна, маслена, безинова и спирачна помпи и още много други работи.



[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Забравяш - щото не те пущат в сервиза да видиш какво му се случва на съвременият автомобил [smilie19]

Същото като на ЗИС 5 преди 70 години !!! На парчета !!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Един огромен лексус преди 20 дена - ако го бехте видели тоя нов курник кво му се беше случило....

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/opbr7535.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2009-12/othy7943.JPG


е този точно - всичкото това де се вижда беше на камара до него отвън ..... че не му бачкаха еъркъндишаните
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Пластмасеняк та знае ли се...[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: акумулатори
Автор: cicomanco   
Дата:   30-12-09 09:29

Тъпо е акумулатора да е по-скъп от колата....иначе аз бих си взел пак ДЕЛКО!!!

Отговори на това съобщение
 Re: акумулатори
Автор: boreto   
Дата:   31-12-09 09:05

Има два крайни подхода:

1. Купуваш скъп акумулатор. Галиш го, целуваш го и се надяваш да изкара 7 години. Е, не винаги се получава, а по-дълги срокове са екзотика...

2. Взимаш евтин акумулатор. Риташ го по кокалчетата и след 4 години го хвърляш. При този подход можеш да си вземеш Монбат, с което подпомагаш родната икономика.

Аз действам по втория начин.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: акумулатори
Автор: burningice   
Дата:   31-12-09 09:15

Моят е пазарджишки, 85 А/ч, кара пета година.

Отговори на това съобщение
 Re: акумулатори
Автор: georgi969   
Дата:   31-12-09 09:53

Предният ми МонБат ме изкара 4 години.Мокър,необслужваем.

Отговори на това съобщение
 Re: акумулатори
Автор: Todd   
Дата:   31-12-09 10:10

Аз отдавна надживях грижите за акумулатора .

Изтрайвам го веднъж да ми създаде проблем - вторият път го сменям с нов !!!

Не го гледам на колко години е или квото там .
Зарежда ли колата той требе да върви - не върви ли - на белканто !!!

Марки ????

Пазарджишки - никога !!! Монтана - ако е за бензинова кола .

За другите МПС-та - второ направление !!!!

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: акумулатори
Автор: burningice   
Дата:   31-12-09 10:17

Преди вземах монтански акумулатори. Изкарваха по две години и им прекъсваха мостовете между клемите. Монтански повече не купувам [smilie19].

Отговори на това съобщение
 Re: акумулатори
Автор: stingray   
Дата:   31-12-09 10:40

Интересно...Аз съм продал няколко хиляди МОНБАТ-а и има примерно 50-60 рекламации. Какви са тези вашите коли и изисквания не можах да се сетя :) А и БОШ-овете са два пъти по скъпи от тях и повярвайте ми не са кой знае каква стока.
Весело посрещане довечера и не се кахърете много за материалните неща ;)

Отговори на това съобщение
 Re: акумулатори
Автор: reje   
Дата:   31-12-09 11:10

АЦ ДЕЛКО и никой друг - имам чувството, че мога да карам колата си само с него(без бензина).Много яко магаре.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.