Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 FM трансмитер за компютър (вход 3.5мм)?
Автор: riddick   
Дата:   26-12-09 14:16

Някаква идея от кой български производител мога да си поръчам нещо подобно като на снимките. Без значение дали е в готов вид или сглобяем кит. Трябва ми само да емитира на една честота. Стабилно, на малко разстояние и с опростено захранване. Това от китайците е добро, но не ми се занимава с транспорта и има прекалено много опции. Искам по-опростено - да предава стабилно и чисто стерео на една честота ми стига[smile]

https://photo-forum.net/static/forum/2009-12/jbey7985.JPG
http://www.dealextreme.com/productimages/sku_0625_3.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2009-12/hxht1798.JPG
http://www1.dealextreme.com/productimages/sku_0625_4.jpg


http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.625


Отговори на това съобщение
 Re: FM трансмитер за компютър (вход 3.5мм)?
Автор: asahi   
Дата:   26-12-09 14:36

Не съм чувал български производител да работи по-евтино от китайците. Ако си сръчен можеш да преправиш един ФМ трансмитер за кола.

Отговори на това съобщение
 Re: FM трансмитер за компютър (вход 3.5мм)?
Автор: gbdesign   
Дата:   26-12-09 15:02

Правил съм такива преди години. Устройството е просто с 1 или 2 транзистора. Единственият по-сложен елемент е бубинката, коя то е с по 2-3 навивки и подходяща сърцевина. Захранването е 1 батерийка от 1,5 V.

Отговори на това съобщение
 Re: FM трансмитер за компютър (вход 3.5мм)?
Автор: neddrag   
Дата:   26-12-09 21:26

Подобно нещо гледах в техномаркет.

Отговори на това съобщение
 Re: FM трансмитер за компютър (вход 3.5мм)?
Автор: Marillion   
Дата:   26-12-09 22:08

Има толкова много такива, че ти е бедна фантазията.

За около 17 лв. си взех едно, което има дистанционно, подава на 3-4 честоти, изписва мп3-ката, с 2 гига карта и отделно има УСБ и поддържа де що флашки има.

Намират се по "китайските" магазини, Неудобството му е, че се включва във запалката, ама сега го приспособявам и ще го вграждам в таблото. Ще му слагам и точно такъв вход (3.5 мм).



Публикацията е редактирана (26-12-09 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: FM трансмитер за компютър (вход 3.5мм)?
Автор: НАСОО   
Дата:   26-12-09 22:20

20тина лева струва китайско за кола с дисплей, дистанционно и усб вход. Подава на каквато честота решиш. Да си го вкараш във вида който искаш не вярвам да има проблем. Един поялник няколко кабелчета и си готов. Само че се чудя какво точно искаш. Да ти плейва сигнала който ти излиза на изхода на звукова карта или да ти плейва мп3 и други файлове от усбто. Ако е първото няма да стане (това което си показал горе също не става) и ще трябва да си направиш някаква самоделка.

Отговори на това съобщение
 Re: FM трансмитер за компютър (вход 3.5мм)?
Автор: palmenpep   
Дата:   26-12-09 22:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: FM трансмитер за компютър (вход 3.5мм)?
Автор: riddick   
Дата:   27-12-09 00:05

[cool]
Благодаря на всички отзовали се.

Както естествено се очаква, събитията ме изпревариха. Днес съвсем случайно минах покрай един магазин за електронни елементи и производни. След кратко колебание влязох и открих, че вътре все пак се продава това което търся[smile] Има зададени 4 фиксирани честоти, захранва се от 2 ААА батерии, от запалката на колата или от друг източник. Няма излишни неща като дисплей, USB и вградена памет, но пък струва 10 лв[cool] Китайско е, но си го взех с гаранция[smilie3]

Сега изчиствам варианта с външното захранване, понеже се получава неприятен брум от нефилтрирането на напрежението и само с един кондензатор не е задоволително[smilie8]

Накратко - Одисеята прие неочакван обрат[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FM трансмитер за компютър (вход 3.5мм)?
Автор: Todd   
Дата:   27-12-09 00:11

Естествено че ти трябва стабилизатор или импулсен преобразувател от сорта зарядно за гсм - сименс С55 да речем .....5v 300-400mA .

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: FM трансмитер за компютър (вход 3.5мм)?
Автор: asahi   
Дата:   27-12-09 00:18

Ама с батерии си е най-чисто, да знайш.

Отговори на това съобщение
 Re: FM трансмитер за компютър (вход 3.5мм)?
Автор: riddick   
Дата:   27-12-09 01:40

Точно със зарядно съм в момента, обаче от една стара Нокия. То и затова се налага филтриране. Иначе май наистина ми се мотае едно зарядно точно за С55.
Ще видя до къде ще стигна с Нокианското и ако още се опъва ще му заваря някакъв стабилизиращ интеграл[smilie21] Но със сигурност няма да е днес[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.