Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Я вижте това филмче
Автор: elrisha   
Дата:   23-12-09 12:36

http://vbox7.com/play:db52f90b&start=1253&r=emb


Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: equinox   
Дата:   23-12-09 12:56

Вчера гледах едно документално филмче за Великденският остров. Първите заселници стъпват на един същински рай. Няколко века по-късно всички гори за изсечени, най-голямата колония от птици в света е изчезнала, почвата ерозира, хората стигат до канибализъм. На края идват белите и част от местните са убити или взети за роби, а огромната част умират от болести.

И така - не не чака светло бъдеще. Струва ми се, че и средната продължителност на живота ще намалее, както и раждаемостта.


Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: atrifonov   
Дата:   23-12-09 13:23

много готино филмче и напълно отразява действителността[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: d256h   
Дата:   23-12-09 13:44

Природата си знае работата, само регулира си бройката на тези които я рушат и съсипват...


Хората са най-опасните вредители на тази планета.

Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: atrifonov   
Дата:   23-12-09 13:49

d256h абсолютно си прав[smilie24] [beer]
И в този ред на мисли "Аватар" показва точно това

Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: asahi   
Дата:   23-12-09 13:49

Проблемът беше показан и в Home на Бертран.

Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: darksorrow   
Дата:   23-12-09 13:52

всъщност има немалко глупости в него, но ако и на 50% е вярно, то... абе че сме боклуци не е нищо ново като инфо (:

Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: lumix   
Дата:   23-12-09 14:00

Ел, имаше няколко теми за "потребителското общество" ....включително и за това филмче. С прискърбие установих, че болшинството от хората ...и тези във ФФ не вярват на такива неща...!


Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: neuromancer   
Дата:   23-12-09 14:15

как бе, тва еколозите до един са някакви наркомани, които искат всички да живеят примитивно като тях
това е общоприетото мнение в България за съжаление. И когато се осъзнаем ще бъде късно

Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: elrisha   
Дата:   23-12-09 14:32

За Аватар си има тема,моля!
За НОМЕ също се говори преди време..нека тук да споделиме мислите за това филмче.
Лично на мен ми хареса със своята достъпност,простота и за жалост..реализъм.

Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: promis   
Дата:   23-12-09 14:45

Често опростяването води до неверни изводи. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: ivodam   
Дата:   23-12-09 15:30

lumix: Ел, имаше няколко теми за "потребителското общество" ...включително и за това филмче. С прискърбие установих, че болшинството от хората ...и тези във ФФ не вярват на такива неща...! - Мда, само преди няколко дена един от форумните политкомисари припадаше от възторг от факта, че американците харчели сега преди Коледа всеки ден не знам си по колко милиона долара само за онлайн покупки... направо лигите му течаха от телешкия възторг [smilie2] Малко е пропуснал очевидно обаче факта, че повечето онлайн покупки не правят човека по-щастлив. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: danvan16   
Дата:   23-12-09 15:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: ivodam   
Дата:   23-12-09 16:38

danvan16: не се КОси, аз си имам осигурено НОРМАЛНО бъдеще и съм доволен от живота, ще я оставя политиката на разни комплексари, наполеончета, вождизчета или просто цървули, да се оправят.

Не беше лошо обаче, щом се обръщаш директно към мен, да поясниш какво по-точно имаш предвид, щото въпросното изказване мога моментално да ти го линкна, ако не вярваш, че има такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: elrisha   
Дата:   23-12-09 16:39

Иводам, темата не съм я пуснала за да се карате! Ако държите да го правите,моля,пуснете си специална тема за това!

Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: ivodam   
Дата:   23-12-09 16:44

elrisha: Ами аз и нямам никакво намерение да се карам с никого. Изказах си се по темата. Филмчето наистина е хубаво и информативно. Защо непрекъснато някои хора просто неудържимо ги влече да се занимават с мен и собствената ми персона, а не с конкретната тема, искрено ме учудва и изпълва с недоумение.

Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: SLR   
Дата:   23-12-09 16:57

Средностатистическия американски консуматор ще си го премести от единия крачол, в другия.

Иначе е хубаво децата да имат часове по устойчиви екологични практики, и да ги учат че само с ядене не става, но в следващите 20 години промяна към по добро няма да настъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: ivodam   
Дата:   23-12-09 17:45

SLR: Абе не мисля, че е точно така - хората наистина са вкарани в една абсолютно откачена въртележка, и много яко си го усещат това безумие включително и американците и изобщо хората, живеещи в Америка... не е случайна тази статистика, че през 50-те години са били най-щастливи. Гришам описва младите адвокатчета, че вече си носели спални чували, и спят в офисите, на мокета, да не губят време да ходят до вкъщи. Ма какво Гришам, на моя кум брат му живее в Щатите, бачка по 10 часа на ден, събота и неделя никъде не ходят с жена му, имаше отпуска 2 седмици през лятото, докато си дойде и трябва да се връща. Ами то някъде трябва да избие - хвана го една история някаква с щитовидната жлеза, едвам се отърва и още не се е закрепил напълно... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: Insight   
Дата:   23-12-09 17:51

Филмчето е много точно.
В този контекст горещо препоръчвам "Кой уби електическата кола" - може да се намери в колибката.

Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   23-12-09 18:35

https://photo-forum.net/static/forum/2009-12/cnqc9135.JPG
http://www.richard-seaman.com/Travel/Indonesia/Highlights/IjenSulfurWorks.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2009-12/kcwi3247.JPG
http://www.richard-seaman.com/Travel/Indonesia/Highlights/SulfurPorter.jpg


Добиване на сяра в Индонезия...


Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: chill   
Дата:   23-12-09 18:49

Инфантилно. Но ясно защо импонира на масите.

Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: Vinsent   
Дата:   23-12-09 19:56

Някой мислител, разхождайки се през пазара беше възкликнал: от колко много неща нямам нужда! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: nsirakov   
Дата:   23-12-09 20:36

За да може да гледате видео клипoве, трябва да имате инсталиран FlashPlayer!
Можете да го свалите от ту

само дето го инсталирах и пак се появява този надпис ;(

Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: elrisha   
Дата:   23-12-09 21:18

chill, за сега водиш класацията ми за хейтър на форума..веднага след това е Лали [smilie5] Понякога се менкате.

Отговори на това съобщение
 Re: Я вижте това филмче
Автор: dimi2007   
Дата:   23-12-09 21:38

Напоследък е модерно да се копира и перифразира Маркс - нищо чудно, той винаги е актуален и аксиомен.....но когато се стигне до целта на капитала - сички се въздържат, ронеже всеки се надява, че еди кога си може и той да удари кьоравото.....

Пък и колко трогателно една американка с добра охраненост да приказва против ПАЗАРУВАНЕ....[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.