Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Рашомон
Автор: tonal   
Дата:   23-12-09 01:32

Четейки стотиците постове със стотици лични истини, неистини и просто тупане по гърдите и особенно след гига-хипер-зрелищния "Аватар" , се чудех нали имаше едно време едно черно-бяло филмче с неособенно качество , където Акира Куросава с простички средства и нисък бюджет показваше почти "теория на относителността в филмов вариант".
Та се чудех дали зашеметяването на очите и ушите с 3Д мега ефекти не ни позагрубява сетивата за истина, човечност и други трудно обясними и приложини усещания, които обикновено са двумерни - или ги имаш - или ги нямаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Рашомон
Автор: IvoZafirov   
Дата:   23-12-09 01:47

Американ стайл ръиш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Рашомон
Автор: lipostok   
Дата:   23-12-09 01:58

И разказа на Рюноске Акутагава е чудесен!

Отговори на това съобщение
 Re: Рашомон
Автор: alsash   
Дата:   23-12-09 09:44

помня и "Додескаден"...и други де..

Отговори на това съобщение
 Re: Рашомон
Автор: tonal   
Дата:   23-12-09 09:52

Постоянно се сещам за този филм, когато слушам някой да защитава идндивидуалната си и единствена истина за нещо, без значение дали е фотография или нещо друго.[beer] [beer]
Повече ми е интересно мерилото , което хората използват за определяне.
Уфф уфилософих сее..[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Рашомон
Автор: tnt   
Дата:   23-12-09 09:58

"идндивидуалната си и единствена истина " - че има ли такова животно [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Рашомон
Автор: tonal   
Дата:   23-12-09 10:13

tnt - да не би за първи път да четеш фото-форум [smilie18] [smilie18]
Тука е пълно с истини и почти всички са "идндивидуалната си и единствена"
Все пак всичките ни усещания са субективни, обективни стават когато някой друг от немай-къде се съгласи , колкото да не ни развали кефа. [smilie5]
Ако искаш поредна порция доказателства - посети някоя Nikon-Canon тема [smilie18]



Публикацията е редактирана (23-12-09 10:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Рашомон
Автор: tnt   
Дата:   23-12-09 10:18

бе да ти кажа, не ми е за първи път, ама все ми се ще да видя, че и други не са виждали такова животно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Рашомон
Автор: tonal   
Дата:   23-12-09 10:21

то е като онуй дето сичкте путребители тука се опитват да манипулират, без да са го виждали
тоест - светлината
Знаем че го има , усещаме му резулатата, ама кои са и какви са парченцата дето го носят никой не знае.[smilie6] [ezik]



Публикацията е редактирана (23-12-09 10:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Рашомон
Автор: snoopoff   
Дата:   23-12-09 10:28

Тонал - на кой му пука за Куросава, след като го има АВАТАР? Хората не обичат да мислят. [smilie23]


А лична истина всеки си има... И тя е толкова обективна, колкото можем да приемем Цялото като такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Рашомон
Автор: tonal   
Дата:   23-12-09 10:38

сноопоф мисленето е резултатно когато черпи правилна информация , и е много важно когато някой казва нещо да знаеш какво всъщност иска да ти каже {благодарности на другарката Павлова по литература [smilie5]}
А шарените картинки и аз обичам да ги разглеждам, и шарени пилета обичам- особенно печени.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Рашомон
Автор: snoopoff   
Дата:   23-12-09 10:41

Първата част на поста ми беше изключително иронична :)

В общество, като нашето е съвсем нормално 99% от всичко да е абсолютна боза [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Рашомон
Автор: tonal   
Дата:   23-12-09 10:49

недей така за обществото, хората обичат по-малкото съпротивление, също като тока [smilie5].
Лошото е че най-малкото съпротивление обикновенно е късото съединение[cool]
Затуй хората често прегарят[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Рашомон
Автор: Lalinda   
Дата:   23-12-09 10:58

Тези, които са харесали "Аватар", вероятно няма да харесат "Рашомон", може би затова, че е чернобял, японски и няма "визуални ефекти"...

Неотдавна слушах близка изкуствоведка, която говореше за съвременен руски фотограф, да казва, че хората няма да го харесат, защото е твърде модерен, и поясни, че хората днес не искат да ги карат да мислят...

А искат ли да ги карат да чувстват (твоят въпрос отива и натам)?

Забавлява ме идеята ти, че две субективни "истини" правят една обективна.
[smilie7] [smilie7] [smilie7]

Проблемът често е в това, че човек чувства независимо дали се среща с обективна (хм!) или субективна истина (хм!).

***

Истините в приказките не трябваше ли да са именно по-двуизмерни? Какво казваше другарката ви Павлова по литература по въпроса?

Обсъждахте ли американско кино в час на класния? Или само японско?

Отговори на това съобщение
 Re: Рашомон
Автор: damiaven   
Дата:   23-12-09 10:59

Това "чернобяло ФИЛМЧЕ с неособено качество", за което споменава ТОНАЛ, все още фигурира в учебните програми на доста Филмови факултети.
Както и битката в проливния дъжд в "Седемте самураи"...
"Аватар", и подобните му, са просто етап в развитието на софтуера и толкоз.

Отговори на това съобщение
 Re: Рашомон
Автор: snoopoff   
Дата:   23-12-09 11:01

"Аватар", и подобните му, са просто етап в развитието на софтуера и толкоз.

Това иди го обясни в съседната тема... казах го - наплюха ме.

Отговори на това съобщение
 Re: Рашомон
Автор: schenzou   
Дата:   23-12-09 11:39

Не знам защо ви трябва да стигате чак до Аватар(който не съм гледал), за да дадете пример за скучен филм. Подозирам че повечето съдят просто по бюджета на филма и разточителните ефекти, което е възможно най- глупавият критерии за това дали един филм е "хубав" или не. Надявам се, че имате и по-сериозни аргументи и най-вече, че можете да дефинирате контекста, в който даден филм е "хубав". Не един и два и три филми на Куросава, смятани за класика, са с мнооого сериозен, дори рекорден, за времето си бюджет. Макар че Рашомон много ми харесва, това не ми пречи да харесвам много и Бездна, Ежик в тумане и Backdoor sluts 9

Отговори на това съобщение
 Re: Рашомон
Автор: tonal   
Дата:   23-12-09 12:51

Lalinda,недей така,
дай да не бъркаме споделяне със съглашателство или бъзикане на сетивата.
Приказките по начало са създадени да предават/преподават {да не се бърка с продават/препродават) аксиомни истини и мъдрости във времена когато писането и четенето са били достъпни на по-ограничен кръг.
Истинските приказки /не ДрисниЛанд историите/ са създавани от хора, които са можели да опаковат полезното в приятното и това да не дразни.
И не се ебавай с Другарката Павлова.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Рашомон
Автор: riddick   
Дата:   23-12-09 22:12

Явно съм по-младичък от болшинството взели отношение по темата, защото имената на филмите, предизвикали появата на темата, както и техните автори, не ми говорят нищо.[smilie8]
Има ли добри люде, които да ме упътят към начини за запознаване с творчеството на гореспоменатите японци[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Рашомон
Автор: schenzou   
Дата:   23-12-09 22:51

един гугъл ползваме, бе джанъм


Отговори на това съобщение
 Re: Рашомон
Автор: tonal   
Дата:   23-12-09 23:31

RASHOMON в замунда.нет

Отговори на това съобщение
 Re: Рашомон
Автор: riddick   
Дата:   23-12-09 23:41

С Гугъл сме откърмени, но той не е безгрешен. Редовно пропуска важните неща[smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.