Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане към разбиращите астро ...
Автор: PeterPAN   
Дата:   21-12-09 23:25

Обещах на един приятел да направя програмка да смята положението на планетите спрямо земята за определена дата от определена географска точка. (за нуждите на астрологията [smilie5])

Помогнете малко с формулки ...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към разбиращите астро ...
Автор: hotsnail   
Дата:   21-12-09 23:40

Питър ПАН виж на някой никонски или канонски астро форум

те имат едни програмки дето правят именно това ама не само за планетите и въртят телескопите автоматично докато снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към разбиращите астро ...
Автор: asahi   
Дата:   21-12-09 23:44

Няма ли вече готови?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към разбиращите астро ...
Автор: PeterPAN   
Дата:   21-12-09 23:55

сега се ровя но ми е трудно да формулирам правилно въпроса на английски [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към разбиращите астро ...
Автор: asahi   
Дата:   21-12-09 23:57

Пробвай с astro software

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към разбиращите астро ...
Автор: krist   
Дата:   22-12-09 00:14

ето ти безплатна, има и сорсове.. едно време бях тръгнал да ги превеждам от C на Java ама се отказах, щото е много трудоемко..

http://www.astrolog.org/astrolog.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към разбиращите астро ...
Автор: georgi969   
Дата:   22-12-09 07:31

Има и една програма Stelatium

туk


Отговори на това съобщение
 Re: Питане към разбиращите астро ...
Автор: PeterPAN   
Дата:   22-12-09 08:09

Супер програмка мерси, но продължава да ме интересува методологията и формулите за мсятане [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към разбиращите астро ...
Автор: krist   
Дата:   22-12-09 08:39

Абе гледайки кода, е бая сложно, та не знам дали си заслужава, ако нямаш комерсиален план[smilie3] Плюс това, специално Луната не може да е опише само със формула май или поне формулата е достатъчно сложна, та ти трябват и ефемериди, които има в тая програма.. Между другото бях виждал някъде една библиотека, която можеше да си я купиш и интегрираш в твоя код, която праввеше астро-изчисления..

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към разбиращите астро ...
Автор: didesignbg   
Дата:   22-12-09 10:18

на Starry Night какво не му харесваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към разбиращите астро ...
Автор: PeterPAN   
Дата:   22-12-09 10:29

сега ще я погледна и нея ;) аз съм изпълнител човека каза че търси нещо аз обещах ако не е много сложно да проуча и да му го направя ;)

интересува ме методиката, не бих преписвал код без да разбера как действа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към разбиращите астро ...
Автор: krist   
Дата:   22-12-09 10:47

Starry Night не съм я ползвал, но ми се вижда астрономически ориентирана, а не астрологически.. Може да погледнеш още Janus, Astro 22 и Solar Fire, ако ти е интересно, но едва ли от тях ще разбереш формулите.. Според мен задачата не е толкова проста, колкото си мислиш.. Ако беше, щях вече да съм преписал C-кода, но ставаше дума за стотици, може би дори хиляди редове код.. Но, щом ти се занимава, дерзай.. Ако има икономическо оправдание.. Аз лично не видях такова и за това зарязах проекта..

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към разбиращите астро ...
Автор: b0bb0   
Дата:   22-12-09 22:00

PeterPAN, смятането на такова нещо не е много леко, даже май няма единна възприета теория, приложена в различните готови програми (ама в тия случаи става въпрос за точност дъгови секунди). При всяко изчисление трябва да се взима предвид положението на планетите в Слънчевата система, от там небесните им координати спрямо звездите за всеки момент, както и видимото положение над хоризонта (височина и азимут) за всеки момент - и те като Слънцето и Луната изгряват и залязват. А тия неща се менят постоянно.

По-любопитно ми е обаче каква е връзката между астрономическото положение на планетите и астрологическото. Мисля, че няма много общо - когато някоя планета е в съзвездието Змиеносец в коя астрологическа зодия се пада? Не съм сигурен, но в астрологията зодиите май са с еднаква продължителност, което би облекчило задачата, а не както астрономическите зодиакални съзвездия - едно е по-голямо, друго по-малко.

От тук може да се видят небесните (Right А. и Declination) и земните координати (Altitude и Azimuth) на планетите за всеки зададен момент и място, но не пише в кое съзвездие са:
http://www.fourmilab.ch/cgi-bin/Solar

Тук може да се направи реална звездна карта с местата на планените сред звездите:
http://astronet.ru/db/map/

ПП От последния линк разгледайте "Картинка дня"


Отговори на това съобщение
 Re: Питане към разбиращите астро ...
Автор: ffwd   
Дата:   22-12-09 22:22

http://www.stellarium.org/ [smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.