Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: kkkolelo   
Дата:   22-12-09 11:27

Имам една молба към пътуващите София - Търговище - Варна, а и тези които точно знаят: С какви точно пътни знаци (вкл знак за опасен завой) е означен завоят на околовръстното на 2 км след Търговище в посока Варна, над него има надлез. Фактически по тъмно все едно минавате през тунел, защото отляво има висок насип с растителност и едва когато минете под надлеза виждате наляво завоя (и насрещното платно с коли) - над 100 градуса е, с малък радиус, с обратен вираж !?, няма никаква маркировка - мантинела със светлоотразители има в последната част на завоя. Инфото трябва за евентуално обжалване на наказателното постановление (сумата) към акт.

https://photo-forum.net/static/forum/2009-12/wmag1857.JPG
http://photo-zona.net/images/user38774/album19059/large/1261472029_sklo0603_map.JPG


Завоят съм маркирал с червено.

Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: Rand   
Дата:   22-12-09 12:18

Доколото си спомням има знак за ограничение 40 км/ч и за опасен завой наляво.

Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: ffwd   
Дата:   22-12-09 12:25

На този завой една млада дама - състудентка на моя приятелка е превърната в инвалид от шофиращия неин бай Ганьо - приятел. Разбира се - и тя е допринесла с това, че не е била с предпазен колан и е била легнала на задната седалка.
Чалгата не прощава. Като, разбира се, не оправдавам състоянието на пътищата ни и конкретно на този завой. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: Polarbear   
Дата:   22-12-09 12:34

Не съм минавал съвсем скоро, но този завой познавам добре. Сигнализиран е с надпис и със знак за ограничение на скоростта 40 км, преди няколко месеца. Не вярвам да са махнали сигнализацията. Обратният напречен наклон е особено неблагоприятен и ограничението е наложително. Но нека каже някой, минавал тези дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: 798099   
Дата:   22-12-09 13:37

Има знаци, няма мантинела и наистина не е обозначен и обезопасен както трябва. С повече от 50-55 км/час е почти невъзможно да се мине. На всичко отгоре, при излизането нямаш предимство пред онези, които идват от града.

Това, обаче, е инфо от преди три месеца.

За какво те щрафосаха?


Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: neuromancer   
Дата:   22-12-09 13:45

Абе това е пътен възел, трябва да очакваш завой, не може да караш като че ли си в равното поле. Не знам какви знаци има, ама и малко мислене трябва

Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: kkkolelo   
Дата:   22-12-09 14:33

Благодаря ви. Разбира се, че трябва да се внимава и да очакваш всичко, особенно когато минаваш за първи или втори път и не ти е познат маршрута. 798099, за несъобразена скорост - малко преди това да ми показваше ~53 км/ч, но бяха привлечени от малко по екстремното, шумното му взимане (което се повтаряше от колите, минаващи след мен) И катаджията ми каза ограничение 40 и голямата черна точка (повиш. ПТП), за опасен завой нищо не каза. Единствено вниманието ми беше разсеяно от необичаен шум - вдясно, като допирателна на завоя минава ж.п. линия и в туй време (~21:20) минаваше влак.

Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: asahi   
Дата:   22-12-09 15:09

От 5-6 години го знам този завой. По околовръстното на Търговище ограничението е 60, преди заоя - 40. По-опасно е включването в главния път, защото видимостта в този ъгъл на включване, поне в моята кола, е кофти.
Мястото е проблемно и трябва да се внимава, особено при първо минаване.

Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: neuromancer   
Дата:   22-12-09 15:26

Tия знаци с черната точка са голяма глупост. Нищо конкретно не означават и са ги наслагали с хиляди, което просто ги прави част от пейзажа. По-добре да бяха сложили знак опасен завой.

Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: korn   
Дата:   22-12-09 15:29

И аз мисля че има знак за ограничение на скоростта, освен стрелките за ляв завой, но мисля че се виждат в последния момент!

Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: 798099   
Дата:   22-12-09 15:30

neuromancer, най-добре ще е да оправят завоя. Ама нали знаеш: знак-хранилка, завой-хранилка, катаджия-храненик!


Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: asahi   
Дата:   22-12-09 15:32

По-добре е да има катаджия, отколкото паметник. А от 60 на 40 не е никакъв проблем да намалиш за 20-30 метра.

Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: ivenchev   
Дата:   22-12-09 15:36

Ако не се лъжа на едната подпора на надлеза има две ограничения едно над друго: 60 и 40 км/ч.
Мястото е любимо на катаджиите от години (спомен от далечната 1992-ра)... [smilie2].

Най-добре някой колега от Търговище да скокне до там и да щракне 1-2 кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: NeDDRaG   
Дата:   22-12-09 15:40

Автор: 798099
Дата: 22-12-09 15:30

neuromancer, най-добре ще е да оправят завоя. Ама нали знаеш: знак-хранилка, завой-хранилка, катаджия-храненик!


10 декара място за един пътен възел ли искате... А за хранилките и храненика - ми не ги храня, нека пишат....

Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: exile   
Дата:   22-12-09 15:42

Ограниченията по българските пътища са невероятен абсурд. Не коментирам въпросното място, говоря принципно.
Като се излиза от Пловдив към магистралата през бул. Васил Априлов, по пътя към с. Царацово, е пълна класика, особено откакто изместиха табелата за край на града на майната си и се чудиш последно ограничението 50 ли е, 90 ли е, ако е първото - защо има табели за ограничени 60 на изходите на предприятията, а ако е второто... и т.н. Маркировката няма да я коментирам, защото за да се коментира нещо то първо трябва да е налично.

Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: neuromancer   
Дата:   22-12-09 15:48

Бе не знам какво има да му оправят на завоя, поне на картата си изглежда нормално. При положение че ще се включваш към главен път е напълно нормално да има завой и ограничение 40. Минавал съм оттам, ама не помня какво е.
Може би е по-логично главния път да е околовръстното, а не идващия от Търговище, ама за това трябва да преработят всичко основно, което естествено няма да стане

Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: Marillion   
Дата:   22-12-09 15:51

С колко точно си превишил скоростта.

Показаха ли ти показанието на радара. Поиска ли да ти покажат документ за метрологичен контрол на измерващото у-во?

Какво пише в акта?

Дай малко инфо.

Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: danbi   
Дата:   23-12-09 10:58

На този завой чух култовата реплика "господине, карате с 10лв/час над ограничението" -- глобиха колегата който ме возеше.

Мястото е особено неприятно, особено през нощта. Принципно има ограничение 40км/ч но има и храсталаци. Лошо е осветено и завоя след това е неприятен. Биха могли поне да осветят под и около моста!!!

Най-добре някой минаващ колега да го снима как е сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: d256h   
Дата:   23-12-09 11:20

Аз на този завой съм катастрофирал...без никой от нашата компания да пострада. Бяхме командировка, пътувахме през нощта и шофьора се унесе, да не кажа заспа и направо изправихме завоя.

Прелетяхме над насипаните купчини, играещи роля на мантинели и добре че ги бяха сложили там иначе си заминавахме!

Шофьора каза, че нямало предупредителни знаци,аз не му повярвах и се върнах да видя. Резултата е 6 броя табели. Всички са наредени през интервал и всички предупреждават за опасен завой и ограниение на скоростта! Ако някой каже, че мястото не е обозначено като опасен участък трябва, веднага да му се вземе книжката и повече да не пипва да кара!



Публикацията е редактирана (23-12-09 11:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: 798099   
Дата:   23-12-09 12:21

NeDDRaG

10 декара място за един пътен възел ли искате... А за хранилките и храненика - ми не ги храня, нека пишат....
................................................
Има си правила за оформяне на завой, които трябва да се спазват така, както от нас искат да спазваме правилника. Ако във форума има някой, завършил ПГС във ВИАС би могъл да те осветли професионално.

В конкретния случай би могло поне да оправят обратния наклон на завоя и да сложат мантинела. Никой не говори за разширяване и тотално преустройство.

Впрочем, почти същата е ситуацията с изхода от Ботевград, ако искаш да се качиш на магистралата в посока Варна.


Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: PolarBear   
Дата:   23-12-09 12:33

ПГС е "Промишлено и гражданско строителство", сега е заменено със ССС - "Строителство на сгради и съоръжения". Това само за сведение. Иначе си има отделен Транспортен факултат и специалност "Пътно строителство".

Но ВСЕКИ завършил УАСГ (ВИАС, ВИСИ, ИСИ според годините) може да каже, без да мери каквото и да било, че напречният наклон на завоя е обратен. За което споменах по-горе. И че въобще проектантът, строителят и надзорът нещо не са си свършили работата.

ПП. И аз помня двата знака - 60 и 40 км заедно.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: exile   
Дата:   23-12-09 12:52

ВИАС-аджи като пътуват по магистралата Пловдив - София и обикновено всеки завой ми обясняват този път какво точно са скапали строителите и как по тази магистрала да караш с повече от 150 е самоубийство. С тях винаги пътувам най-сигурно, понеже повече от 120-130 не смеят да вдигнат (то толкова е ограничението де) [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: kkkolelo   
Дата:   23-12-09 13:06

Приближавайки към завоя по тъмно, който е минавал рядко започва да се взира в тъмното, нищо не отразява светлината, а е поглъща - сива пръст. някоя стара гума (от 4 една е останала), тъмни храсти ...гледаш пътя свършва, още повече обратния наклон засилва това усещане... и едва когато ти свърши отляво високия насип и преминеш под надлеза отляво виждаш първо няколко отразителя от парче мантинела вече в изправения участък на завоя и по нататък светлините на потока коли ... но завоя е над 100 градуса и с малък радиус. Едно очертаване с бяла фосфоресцираща боя, както на много други места преди това или друга маркировка, която да осветиш фронтално и да ти окаже посоката на пътя е достатъчно. 6 табели преди това ... добре (разбрах, че до преди 3-4 год е имало и 3 легнали полицаи - ами в тъмното, те по скоро усложняват ситуацията).

Повече пътувам по южния път и на завоите в планината преди Слънчев бряг гледам ограничение 30 км/ч ... но сякаш излишно, казваш си за лади и москвичи ли са тези ограничения ... но след 7-8 завоя наистина има един който дори и 20 трябва да е ограничението ...

Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: 798099   
Дата:   23-12-09 13:22

exile, тази година през септември пътувах из Германия с един такъв от ВИАС и изслушах същата лекция.

Имам любима поговорка по този повод: "Ако един човек ти каже, че си кон - не му обръщай внимание. Ако втори ти каже, че си кон - набий го, ако искаш и можеш. Но...ако и трети ти каже, че си кон - тичай да си купиш седло!" https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Към пътуващите София (Тщ) - Варна по северния път
Автор: asahi   
Дата:   23-12-09 13:51

Факт е, че завоят може да се маркира по-нагледно. За заспал шофьор спасение няма.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.