Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Новото ми лого...
Автор: Pulsar   
Дата:   18-12-09 23:14

https://photo-forum.net/static/forum/2009-12/qnnf7801.JPG
http://www.badzhakov.com/badzhakov_photography_logo.jpg


Очаквателни са коментарите по темата [beer], а ето личната ми гледна точка за дизайна, логата и конете с капаци в БГ и имат ли те почва у нас...

http://www.badzhakov.com/blog/?p=2600

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: exile   
Дата:   18-12-09 23:17

Защо му е на един фотограф лого, ей това се питам...

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: lumix   
Дата:   18-12-09 23:18

...много прилича на това:
https://photo-forum.net/static/forum/2009-12/fcvd9989.JPG
http://www.planettours.bg/02/images/Bg_info/logo_bulgaria_09.jpg


не че има нещо лошо...[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: Diandimov   
Дата:   19-12-09 03:44

Ми добре си ти е логото. Малко е като цинобър мак/ роза и това вече, особено в БГ има вторични асоциации. Като махнем това че прилича на червен сфетофар също.

Моето лого е по- добре, сам си го правих. Както на началната страница, така и вътре в сайта.
Малко самореклама...


Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: Diandimov   
Дата:   19-12-09 03:48

Www.ivegasphotography.com

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: didesignbg   
Дата:   19-12-09 08:29

Не е този шрифт.
Не знам разказал ли си на дизайнера, но на мен това лого не говори фотография. Виждам печат с червен восък и три бумеранга. Набива се на очи и дисбаланса между стилизацията на печата и бумеранзите.
Понеже тук някои рядко пуска нещо за коментар по същество, по-скоро очаква супер, и фантастично. Бих казал: !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: ivenchev   
Дата:   19-12-09 08:58

Ами като за начало бих започнал с това, че в български форум е добре да се покаже логото и с надпис на български (предполагам, че има и такъв вариант). Сега ми звучи претенциозно.

За дизайна - не съм капацитет по въпроса, но има два елемента които се "бият" помежду си. Централната част с инициалите и "бумеранзите", както са наречени в по-горен пост. Бумеранзите са строго геометрични и сякаш не се връзват с артистизъм, фотография и пр. неща клонящи към изкуството, а не към математиката. За мен без тях логото би звучало по-добре, или ако са сметнати за неразделна част, то защо е избягано от "стила" на централната част?

Какъв е смисълът в един и същи пост да се иска мнение по даден въпрос, а същевременно да се дават "ценни наставления" по същата тема?

Иначе приветствам идеята бизнес, занятие, "бренд" и пр. да се идентифицират с графичен образ. Желая успех! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: d256h   
Дата:   19-12-09 09:18

Предполагам, че темата е пусната с цел провокация, в най-лошия случай да се изберат враговете, които не харесват? [smilie5]

Гледаме просто една картинка. Има цяла наука за правене на гербове и лога. Някои от дизайнерските студия имат хора занимаващи се с такова нещо. Най-добрия случай е логото да бъде разработено от художник. Правейки лого трябва, да може да си отговорим на въпросите:

1.Къде ще се използва?
- за сух печат ли;
- за плакет ли;
- за тъкани и текстил;
- за хартия, кашони, опаковки от хартия;
- за пластични и лъскави повърхности;
- за флаери, брошури, плакати, билбордове, видео екрани, видео стени, сайтове, и др.електронни медии;
- за визитни картички, бланки, пощенски пликове;
- за рекламни материали, като химикалки, и др. подаръци;
- и още какво ли не.... което допълнително поставя изисквания съобразени с технологиите на възпроизвеждане...

Най-добрите лога позволяват надграждане и трансформиране, без да губят основното си внушение и разпознаваемост...

Може да се каже още много по въпроса, но ако някой иска качествено лого трябва, да си го поръча на истински дизайнер...

иначе всеки може да си шляпне картинка с ФШ и да е щастлив...

======
Показаното лого не ми харесва!

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: matataupa   
Дата:   19-12-09 09:26

Интересно лого- с графика и детайли си опитал да кажеш много неща. На теб със сигурност ти разказва много- дори и пътя, по който си минал. Дали говори и на потребителите е въпрос, чийто отговор ще знаеш след време [smilie24]

На мен лично ми харесва- няма как да е фотографско и да не е изчанчено- по един или друг начин. Иначе щеше да е лого на Хлебозавод[smilie5]

[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: d256h   
Дата:   19-12-09 09:32

Е за тия дето не го разбират, няма да е лошо да се каже поне какво е предназначението му за използване..

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: Pulsar   
Дата:   19-12-09 10:41

didesignbg /

Благодаря за коментара! Използуваните шрифтове бяха добре разгледани като варианти, но този остана като безспорен в крайна сметка. Етиката не ми позволява да качвам останалите разработки и варианти. Все пак уважавам труда на дизайнера си.

ivenchev/

Изначалният вариант беше започнат само с окръжноста, без така наречените "бумеранзи". Не съм казал нищо за тях на този етап, но това са елементи, които аз лично свързвам с определена цел и състояние и са абсолютно целени като част в общата картинка. Така че те са личен избор в крайния вариант. Вариант на български има, но никога няма да влезе в употреба, точно както го реших и за печата на фирмата си. Зад това оставам твърдо 100% категоричен.

d256h/

Благодаря за допълнителните насоки. С твое позволение бих ги добавил в темата си. За информация просто, дизайнерът е истински при това работи за огромни компании и кампании. Личното ти мнение също е важно, за което благодаря. Провокация не е целена!

matataupa/

Точно си нацелил и моята посока. Това си е личното ми лого и философията, която следвам. Дали и как ще бъде възприето от зрителите, които го наблюдават и не ме познават лично е наистина само и въпрос на време. Благодаря и на теб за мнението.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: livinginchaos   
Дата:   19-12-09 11:01

Логото е едно от най-трудните неща, които се уцелват.Който е правил - той знае. За мен истината е в опростените неща. Някой беше казал, че добро лого е това, което можеш да нарисуваш с пръст на пясъка. Това не е моето лого, но щом на теб ти харесва - мисията е изпълнена. Най-важното е това да е твоето лого. Със здраве! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: ivenchev   
Дата:   19-12-09 11:12

Тук възниква въпросът: На кого трябва да въздейства логото? На притежателя или на отсрещната страна?

Като потенциален клиент на рекламна/фотографска агенция смятам, че е редно посланието наречено лого да е насочено и към аудиторията, а не да е само израз на вътрешни състояния и виждания. Все пак не е "ex libris" за собствена употреба.

А бе сложна материя за събота сутрин. Имам предвид себе си. [smilie2]

Още един път желая успех! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: exile   
Дата:   19-12-09 11:42

Нека поразсъждаваме по въпроса защо му е на едн фотограф лого?

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: Lalinda   
Дата:   19-12-09 11:58

Странно, но го свързах първо с пилотски шлем и самолет!
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Ако си пилот, логото ти е прекрасно!
Имай го предвид, станеш ли пилот!

Прочее, комбинацията от червено и черно е тази на този, който сее смут...

От червено и бяло обаче е на еротиката и удоволствията на плътта...

Следователно, тези различни варианти ще внушават съвършенно различни представи/очаквания за работата ти...

Като цяло, дясното лого ми напомня и светофар...

Пък и British Petroleum - когато бях дете, живеехме във Враца и врачани се шегуваха, че сиглата на града им ВР била по бензиновозите...
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: Тед   
Дата:   19-12-09 12:00

А защо да няма свое собствено лого, което да поставя под документи, снимки и прочие?

Иначе като аматъор и мнение на зрител. При пръв поглед ми се "вряза" в очите 2-ия символ на буквите - изглеждащ поне на мене като сърп (дано не го възприемат като такъв символ; не стои арт, а по-скоро ззплашително)[smilie3]
Не знам, сигурно това е крайният вариант и няма да търпи промени, но дайте да видим същия вид лого, но вътре да има "ламели" на обектив и да се получи и ефект на спирала (може и нищо да не стане).[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: exile   
Дата:   19-12-09 12:21

Ами мога да се опитам да обясня защо според мен един фотограф няма нужда от собствено лого, но като се замисля - по-скоро на маса и бира, тук ще се започнат едни глупости.
Конкретно за логото - не ми харесва, но защо също може би е тема за маса и причините произлизат от първо точка, а именно - защо му е на един фотограф лого. Защото логото си има някаква функция и тя не е на герб или на екс либрис или на печат, който си слагаш на първата страница на книгите, опа, снимките. Но дори и това да махнем - според мен е слабо и като графика, по-слабо и от това на българия, на което казаха, че приличало (аз не бих казал, че прилича особено...) и като идея.


https://photo-forum.net/static/forum/2009-12/kwio9342.JPG
http://www.frozentoy.com/blog/leo.gif



Аз не съм сила в логата и ми е друга "спациализацията", но мисля, че право думам и хората, които копаят по цял ден лога ще се съгласят. Само че тях ги няма в този форум, така че едва ли ще получиш реална "критика" тук, а и едва ли ти трябва, а защо не ти трябва - връщаме се на точка първа с въпросът "Защо му е на един фотограф лого?".

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   19-12-09 12:35

Като Екзила

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: _alice_   
Дата:   19-12-09 12:45

като Зафиров, ...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: d256h   
Дата:   19-12-09 14:14

Логото си е лого и щом някой е решил, че му трябва, значи е така. Отделен е въпроса какво виждат другите в него..

Доктора дава на пациента едно квадратче и го кара да обясни какво си представя, като го гледа...
-Едно квадратно легло, върху него гола мацка;
Доктора дава на пациента едно кръгче и го кара да обясни какво си представя, като го гледа...
-Едно кръгло легло, върху него гола мацка;
Доктора дава на пациента едно триъгълниче и го кара да обясни какво си представя, като го гледа...
-Едно триъгълно легло, върху него гола мацка;
...-Абе Докторе ти да не си секс маниак?

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: exile   
Дата:   19-12-09 14:31

"Щом някой е решил че му трябва значи е така"

Аз много неща мога да реша че ми трябват, ама това значи точно нула...

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: d256h   
Дата:   19-12-09 14:54

Всеки си носи отговорност за постъпките и действията..

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: ivenchev   
Дата:   19-12-09 18:18

Бе то и на Дядо Владика не му трябва, ама си го носи за всеки случай ... [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Смятам, че не е тема за обсъждане на кого му трябва лого. Който е решил, по какъвто и да е повод може и нека да си има лого.

Въпросът на изначалния пост беше за лични коментари във връзка с конкртния графичен дизайн и изказаните от притежателя мнения и съвети ...

Аз също имам нещо като "лого" и не го смятам за излишно. В определени среди и кръгове е абсолютно въздействащо. Повече от визитка, препоръки и т.н. Няма да се задълбочавам.

Смятам, че темата е по-скоро: логото като средство за общуване (комуникация). Може и да бъркам.
Айде дайте като Лалинда: "От червено и бяло обаче е на еротиката и удоволствията на плътта..." [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: promis   
Дата:   19-12-09 18:39

Щом човек е решил че иска лого, никой нищо не може да му каже. Точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми лого...
Автор: navy   
Дата:   19-12-09 18:41

От една страна Пулсара развива цяла теория, в която обяснява защо логото ме бива да има визуална прилика с нещо фотографско... от друга страна това лого страшно много ми бие на обектив с квадратен сенник [smilie7]
Също така и на нещо от рода на бурканбулгарплод ама не мога се сетя точно на какво... както и да е...

П.П.
Не сенник, ами държач за кукин? [smilie8]

Честно, не ме грабва, ама какъв съм капацитет, че да казвам де...
В стремежа си дизайнера да направи нещо хем семпло, хем небрежно... май... май... та чак до декември [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.