Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: zizero   
Дата:   18-12-09 15:07

Здравейте,

Имам нужда от помощ [smilie5]

Как да направя Принтера да принтира цветно? От къде по дяволите се задава тая настройка, че нещо не мога да се ориентирам и да я намеря.

Става въпрос за принтер Xerox PFASER 3300mfp

Другото ми питане е как да го направя това чудо на техниката да принтира цветно върху пликове за писма?

В word документ, през - tools > Letters and Mailings > Envelopes and Labels и там на Feed има някакви указания, ама аз явно съм доста зле, та не мога да се оправя, хем ми е със картинки показано..

Та искам да принтирам цветно върху пликове формат А4, как аджеба да стане [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: zizero   
Дата:   18-12-09 15:07

Моля, помагайте! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: HP   
Дата:   18-12-09 15:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: e-mil   
Дата:   18-12-09 15:15

Клиент: Не мога да печатам в червено.
Поддръжка: А имате ли цветен принтер?
Клиент: Оу... извинете!

Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: asahi   
Дата:   18-12-09 15:17

www.xerox.bg

Телефон на директния сервиз: 02 460 69 19.

Като го накараш да печата цветно се обади да си вземеш уискито.

Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: didesignbg   
Дата:   18-12-09 15:18

от принт менюто на уърд
срещу името на принтера ти Properties
на Properties отиваш на таба Graphics там си избираш color. Ако нямаш таб Graphics, поразгледай другите.

Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: didesignbg   
Дата:   18-12-09 15:20

asahi на ксерокс.бг не пише нищо за уискито?

Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: asahi   
Дата:   18-12-09 15:24

Защото е само 1 бутилка.

Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: c41   
Дата:   18-12-09 15:25

Едно време у фотото, ме питаха.
Това апаратче, може ли да снима цветно...
[smilie5]
С този можеш да сканираш цветно. Цветен принт, ако ъпгрейднеш до 6125 примерно...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: zizero   
Дата:   18-12-09 15:26

c41 искаш да кажеш, че не може да принтира цветно?

Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: NeDDRaG   
Дата:   18-12-09 15:34

http://www.xerox.bg/bg/catalog/464/52330
Доколкото мога да чета - пише:
Главна страница на XEROX > Оборудване за дома и офиса > Мултифункционални устройства > Черно-бели до 30 стр. в мин. > Мрежови устройства, формат А4 > Phaser 3300MFP

Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: Insight   
Дата:   18-12-09 15:35

може и да може, но дотук никой не е успял.

Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: c41   
Дата:   18-12-09 15:37

Мдаа [smilie8] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: loveforever   
Дата:   18-12-09 15:40

Xerox България пусна на пазара ново комбинирано устройство от типа 4 в 1 - Phaser 3300MFP, което обединява възможностите на принтер, копирна машина, скенер и факс. Предназначено е за малки и средни работни групи.

Новото устройство е формат А4 и работи със скорост 28 страници в минута. Phaser 3300MFP печата и копира в монохромен режим, като функциите сканиране и изпращане на факс могат да се изпълняват и в пълноцветен. Отличава се с подобрено качество на печат и притежава функция за автоматичен двустранен печат, с която всеки потребител може да оптимизира използването на хартия. Стандартната тава за захранване с хартия от 250 листа се разширява до 500 и заедно с двустранното автоматично подаващо устройство (50 листа), осигуряват непрекъснатата работа на машината. Phaser 3300MFP е готов за работа в мрежа и се интегрира лесно в съвременната офис среда.

Phaser 3300MFP притежава USB порт, разположен на предния панел на корпуса. Това дава възможност за печатане и сканиране на документи, без нужда от прехвърлянето им на компютър или към паметта на устройството. Високата разделителна способност на вградения цветен скенер – 4800х4800 пиксела – осигурява много добро качество на детайла при работа с пълноцветни изображения.

източник


Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: zizero   
Дата:   18-12-09 15:42

Мдаааам, color fax, color scaning и прочее, ама няма принтиране.

Сега прочетох спецификацията.. Пу, а аз 2 часа се мъча да го подкарам да ми принтира цветно [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: NeDDRaG   
Дата:   18-12-09 15:46

Автор: e-mil
Дата: 18-12-09 15:15

Клиент: Не мога да печатам в червено.
Поддръжка: А имате ли цветен принтер?
Клиент: Оу... извинете!

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: tenax   
Дата:   18-12-09 15:47

е тва, ако не е купено от Метро пък - на....

там на етикета пише

Цветен скенер, лазерен принтер, копир, факс

и сичкото народ го купува за цветен принтер, без да се замисли.... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: LTG   
Дата:   18-12-09 16:29

Но пък ако си търсиш консуматив можеш да ми пишеш на ЛС. За момента се предлагат само оригинални тонери (няма заместители и не се презарежда оригиналната касета).
След няколко месеца може и това да е възможно де...
Китайците от съседния завод за тонери още не са изкопирали касетата и записа на чипа за да ти ги предложа, но работят по въпроса [smilie18] [smilie21]



Публикацията е редактирана (18-12-09 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: LTG   
Дата:   18-12-09 16:33

М/у другото много ми е чудно има ли някой цветен факс, че да му пращаш шарени факсове, както пише [smilie11]
Не че вече някой пуска факсове де... всичко бичи на PDF-и по мейла [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: asahi   
Дата:   18-12-09 16:37

Засега 3300 не се хаква.
При ползване на неоригинални консумативи ти отпада цялата гаранция.

Относно това МФУ един форумец възкликна: "За първи път в мрежата ми се появи интелигентно устройство!"

Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: LTG   
Дата:   18-12-09 17:19

Ако си купиш машинка от мен и я караш с моите съвместими нови касети няма да ти отпадне гаранцията.
Въобще това си е една от далаверата на производителите - купуваш евтин принтер или копир и после за 1-2 касети даваш толкова, колкото за цялата машина. Чрез консумативите производителите си избиват парите за машината. Пък и за това съществуват производителите на по-евтини съвместими консумативи - при по-големи количества произведени касети цената им пада, пък и те нямат какво да избиват, а вече са достатъчно качествени за да се използват в ежедневната офисна дейност. [thankyou]

Някой да ви е задължил да си карате новата кола с бензин само от ШЕЛ???? [smilie19] [smilie18] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: gorskio   
Дата:   18-12-09 18:00

ТАКА така и аз като си купих преди 5 години нов жип ми казаха да сипвам нафта само на OMV, ама в нащо село няма и сипвах от лукойл, и на първия голям студ ми замръзна нафтата в движение

Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: asahi   
Дата:   18-12-09 19:56

Абе, LTG, какви са тези евтини пропаганди?
Малките машинки печатат скъпо. Големите печатат евтино. В това няма никакво скриване на цена и последващи печалби. Работя в такава фирма и виждам, че всички са на печалба - търговците на принтери, търговците на консумативи, търговците на хартия, търговците на софтуер и хич не на последно място доставчиците на услуги. Никой не влачи другия.

Що мислиш, че билингите на големите мобилни оператори, енергодоставчици, банки и застрахователи не се печатат на малки "предобрени" машинки?

Що мислиш, че на хората времето им е по-евтино, отколкото отпечатаното листче?

Тонерите фиктивно са 4 типа, от които 2 се използват и търгуват основно. Това не означава, че с 2 типа тонер можеш да зареждаш или произвеждаш съвместими касети. Не че няма да печата. То и в Поршето можеш да наливаш масло Приста Ойл, ама ще го караш като Голф 1.

В основата на разработките на нова фамилия принтери (енджин) стои точно новия тонер с новите си свойства. Всичко произтича от тези свойства и по-точно от разликите им.

И за теб ще има бизнес, но не от истинския. Пълненето на касети в бранша се смята за най-ниското ниво и всеки бърза да се оттласне оттам.

Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: ltg   
Дата:   18-12-09 22:15

Само, че аз не продавам пълнени, рециклирани или незнам кфи си касети, а нови на друг производител, които са с до 50-60% по-ниска цена. Икономията реализирана от първите 3-5 касети се равнява на стойността на целия принтер т.е. е безмислено да се купуват оригинални, освен ако не се гони супер-дупер качество при цветен печат. В повечето случаи става дума за обичайния документооборот в една фирма - фактури, стокови разписки, договори, гаранционни карти, за които такова качество не е належащо. Отделен е въпроса, че видимо рядко има разлика м/у отпечатаното с оригинален и съвместим консуматив при масовите модели машини.
Няма смисъл на принтер за 160 лв. да плащаш по 6 ст. на страница, вместо по 2-3 ст. при положение, че живота на принтера е не повече от 20000 стр., което е 10-15 касети. [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Техничесий проблем за принтер/уърк център.
Автор: asahi   
Дата:   18-12-09 23:32

Какво се случва после с тези касети? Кой ги поема след като отдадат живота си в копията на принтера?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.