Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Малко компютърна помощ ?
Автор: bendy   
Дата:   17-12-09 22:41

Ха добър вечер. Имам следния проблем. Имам си лаптопче, имам си и настолен компютър. Харда на настолния обаче е в пъти по- голям от този на настолния. И ми се ще някак си, като си седна пред телевизора с лаптопа (и си зяпам мача на Левски с Лацио, примерно) да мога да използвам съдържанието от хардовете на настолния. Надявам се че ме разбирате. Имам си рутерче за интернет, и на лаптопа виждам настолния ма не мога да ровичкам в него. Съществува ли въобще вариант да стане тва дет си го мисля ?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: marchello   
Дата:   17-12-09 22:50

съществува, но не знам как става ...[smilie25] само вдигам темата [smilie24] хоп!

Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: slivenski   
Дата:   17-12-09 22:52

Със сигурност може... Някакво IP там се въвежда... и парола, ако има... Правили сме го, ама не знам как точно става... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: lumix   
Дата:   17-12-09 22:54

щом виждаш настолния, значи 2-та са в мрежа, иди на настолния и разреши диск С: да е достъпен за другия комп!

Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: vga   
Дата:   17-12-09 22:55

Пробвай това:
http://www.remotepc.com/

Имаше и още такива предложения, от този тип, ма съм забравил как се казва.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: siluet23   
Дата:   17-12-09 22:56

щом го виждаш можеш ...трябва да шернеш хардовете от настолния ...може и без да слагаш IP-ta само една и съща WORKGROUP после само даваш с дясното копче на мишката върху дяловете sharing ..и би трябвало да си готов ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: bendy   
Дата:   17-12-09 23:01

siluet23 , би ли ми обяснил тва с работната група малце по- подробно! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: asahi   
Дата:   17-12-09 23:03

Има вариант. Нарича се мрежа. Тя може да бъде:
Жична
Означава, че между компютрите има връзка с LAN кабел. Тъй като вероятно интернета идва до твоя комп по някакъв начин ей така статистически предполагам, че идва по жица. Ако е някакво ADSL имаш жица от ADSL модема до всеки комп. В тази ситуация най-лесно ти се сбъдва мечтата като дадеш ръчно IP адреси на двата компа и шернеш някаква директория/диск, който искаш да е видим в мрежата*. Това става, като кликнеш с right click в/у съответната директория/диск и избереш Sharing and Security. После Share this Folder on the network, после даваш име на нещото, с което то ще се вижда в мрежата, ОК.
От другия комп в Windows Explorer цъкаш на My Network Places, Entire Network, Microsoft Windows Network, вероатно Workgroup**, после почва да мисли, ама ти чакаш и О!Чудеса онова шернатото нещо се вижда в мрежата. Можеш да копираш от него.

Следва продължение...


Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: bendy   
Дата:   17-12-09 23:07

Ми Асахи, на практика мрежата ще е безжична [smile] Връзката трябва да е рутера.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: Insight   
Дата:   17-12-09 23:12

Независимо жично или безжично, ако компютрите имат настроени еднаква уъркгрупа, ще виждат шернатите си папки в МайНетуърк Плейсес.

вай-лесно е - уиндоус експлорър в адресното поле -
//IP-то на другия компютър
... така няма да ти се налага да сменяш всеки път уъркгрупа (например като отидеш на работа).

Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: asahi   
Дата:   17-12-09 23:15

Безжична, демек Wireless
Това се случва, ако имаш Wireless Router. Лаптопа се връзва към рутера по Wireless връзката, а към Голямото ПеЦе - с LAN кабел. Евентуално и Голямото ПеЦе може да се връзва по wireless, но е малко вероятно.

Действа се като при жичната връзка.

Понежа имам една рутин апри връзването на разни прости мрежи вероятно изпускам някои моменти, в които може да срещнеш проблем. Питай при всеки неуспех, но описвай конкретно и подробно какво си направил. Важно е!





* При чисто нов Windows вертоятно ще те пита нещо от рода на "Искаш ли да научиш нещо за шеринга?" - прескачай го и продължавай уверено.
"" За да се случат нещата двата компа трябва да са в една и съща работна група. Името и е само с главни букви и се задава от My Computer, right click, Properties, Computer Name, Change, Workgroup: и там задаваш името на работната група. Трябва да е еднакво за рутера и двата компа.

Всичко гореописано важи за Windows XP, но и при другите е горе-долу така. Ако си вържеш компчетата според тези инструкции си голямн късметлия, защото пиша на prima vista и няма да проверявам нито верността на текста, нито правописните грешки.

Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: siluet23   
Дата:   17-12-09 23:16

Асахито ме е изпреварил ...следваи неговите стъпки ..и ще успееш ...няма да се плашиш [beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: asahi   
Дата:   17-12-09 23:19

Insight, чертите са обратни. Не //IP-то на другия компютър, а \\IP-то на другия компютър\шернатата директория(диск).

bendy, by default работната група на рутера и комповете е WORKGROUP. Ако не на,ираш смисъл не я сменяй.
Не сме коментирали сигурността, но се надявам, че не работиш към ДАНС/CIA/FBI/ФСБ.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: Insight   
Дата:   17-12-09 23:21

.... леле верно - хем горе http-то е със слаш-ове... обаче винаго познавам най-много от втори опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: d256h   
Дата:   17-12-09 23:24

Колегите говорят за ползване на файлове от настолния. Обаче има и втори вариант - Remote Desktop. Стартира се така:

Start/All Programs/Accessories/ Remote Desktop Connection


В прозореца, който ще се появи се въвежда IP на машината в която искаме да влезнем и username и съответстващата му парола.

По този начин се 'влиза' в далечната машина като на екрана на лаптопа се вижда екрана на далечната машина, като изцяло всички действия се изпълняват на далечната машина, а на лаптопа се използва само екрана и клавиатирата. Равносметката от това нещо е много малък трафик по мрежата и липса на проблеми свързани със съвместимост на инсталиран софтуер върху двете различни машини....


Въпрос на предпочитане е кой метод на работа ще се избере и двата имат предимства и недостатъци!

Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: bendy   
Дата:   17-12-09 23:27

Ххехе, Асахи, за малко да познаеш ! [smilie21] Както и да е, поуплетох се малко - досега не съм си имал два компютъра все пак. Шъ се справя. А кво викате за сигурноста ?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: the_psycho   
Дата:   17-12-09 23:31

ако си с уиндоус пробвай вградената функция remote desktop

Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: asahi   
Дата:   17-12-09 23:32

d256h, зависи от целите.
) Ако ще искаш да работиш на оптдалечения компютър - Remote Desktop. Аз ползвам безплатния TeamViewer и си бъркам в старото ПЦ (което май вече е сървър) отвсякъде по света.
) Ако ще ползваш файлове и споделяш ресурси - принтер, скенер, нещо друго, шерингът е решението.
Комбинацията между двете е абсолютно разрешена.

В този сезон пия Столично тъмно.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: bendy   
Дата:   17-12-09 23:49

Бе за бира едвам ме нави. Ма нещо не ми се получават нещата. Шернах една папка от настолния (следвах магьосника), след тва в браузъра на лаптопа изписах ай пи то, диска, папката - цъ. Единственото което се случи е че сега на лаптопа имам две икони за другия комп. Май утрото верно ще е по- мъдро.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: lumix   
Дата:   17-12-09 23:49

Я и аз да питам! Имам споделена ЛАН в-ка за 2 настолни компа в къщи. Как да ги направя в мрежа без да опъвам още 1 кабел и още 1 рутер?


Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: asahi   
Дата:   17-12-09 23:59

Бенджи, трябва IP-тата да са в един range (не знам как е на български).
Например:
рутер:
IP 192.168.0.1
Subnet mask: 255.155.155.0
Workgroup: Workgroup
Голям Компютър:
IP 192.168.0.2
Subnet mask: 255.155.155.0
Workgroup: Workgroup
Лаптоп:
IP 192.168.0.3
Subnet mask: 255.155.155.0
Workgroup: Workgroup



Публикацията е редактирана (18-12-09 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: imitev   
Дата:   18-12-09 00:03


Забравете да гледате филми през уайърлеса. Даже на 100 мегабита не върви.

А и повечето безжични рутери не държат скорост - забиват или се забавят драстично.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: asahi   
Дата:   18-12-09 00:06

Аз си гледам, що? Даже имидж от другия комп записвам на bootable DVD. Връзката ми е на 130MB/s - N.
Не е непостижимо. Сигурно за HD ще издиша, ама не съм пробвал, пък и проблемът може да не е в трансфера.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: d256h   
Дата:   18-12-09 00:07

Глупости imitev ! Аз имам Линксис ВРТ54ГЛ рутер и вървят спокойно филми с висока резолюция 1080р, ако не вярваш ще ти покажа, но ще заложим по 100лв на масата, да има тръпка!



Публикацията е редактирана (18-12-09 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко компютърна помощ ?
Автор: asahi   
Дата:   18-12-09 00:16

Хайде сега - няма да си ги мерим. От толкова много фактори зависи, че на база на сравнение не могат да се направят валидни изводи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.