Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за ЕООД
Автор: slivenski   
Дата:   17-12-09 21:24

Къде може да се прочете, ако човек има ЕООД, какви са всички такси покрай фирмата, дори и да няма дейност... Примерно осигуровки и разни такива... Мерси. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ЕООД
Автор: likeduh   
Дата:   17-12-09 21:26

собственика ..задължително се самоосигурява..от нова година ....гласи 150 кинта на месец...около
това минимум, а служителите по класификатора....

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ЕООД
Автор: Nushenceto   
Дата:   17-12-09 21:29

Виж някъде из нета в Комисия по вписванията,там може да пише нещо за твоите въпроси... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ЕООД
Автор: Marillion   
Дата:   17-12-09 21:39

Ако няма дейност, т.е. е подадена декларация, че фирмата не осъществява дейност или е спряна, мисля че не се дължат осигуровки.

За повече инфо - счетоводител.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ЕООД
Автор: chicken   
Дата:   17-12-09 21:57

При незапочнала или спряна дейност нищо. Дори ако си на трудов договор някъде през това време и те съкратят си имаш право на обещетение от борсата. Абе все едно нямаш фирма.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ЕООД
Автор: martinis   
Дата:   17-12-09 22:25

[smilie24] Аз имам ЕООД от 2 години и половина. Пускам нулеви декларации и нищо никъде не дължа. Но и дейност наистина не извършвам през фирмата...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ЕООД
Автор: slivenski   
Дата:   17-12-09 22:33

А ако издаваш пет-десет фактури годишно, предполагам, че нещата се променят вече... В смисъл, че трябва да се плащат осигуровки на собственика на фирмата, при положение, че няма други служители... И ако купуваш стока с фактура на името на фирмата също... [smilie8] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ЕООД
Автор: martinis   
Дата:   17-12-09 22:35

Мдааар една фактура да пуснеш за един лев дори, автоматично се води, че имаш дейност...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ЕООД
Автор: gogo   
Дата:   17-12-09 22:37

В момента осигуровките на самоосигуряващ се са около 80 лв. Ако си регнат по ЗДДС и издаваш ф-ри е едно.. ако не си друго... [smilie5]
Ако имаш конкретни въпроси... давай на лични.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ЕООД
Автор: dimi2007   
Дата:   17-12-09 22:42

5 или 5000 е едно и също....

Или 0 или е действаща, като за предпочитане е да се пуска месечно нулен касов бон за да се засича с нулевата декларация....

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ЕООД
Автор: asahi   
Дата:   17-12-09 22:43

Много по-важно е каква е целта на занятието.
Ако искаш да ти върви бизнеса - кеф ти ЕООД, кеф ти ЕТ, ООД, СД (дали още има?) съобразно стопанската дейност.

Ако ще скатаваш данъци - трудна работа. Трябва ти добро счети. По-добре оттам почни.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ЕООД
Автор: slivenski   
Дата:   17-12-09 22:47

По-скоро, още се чудя дали да е ЕООД или патент... Но съм по-склонен за ЕООД...

Значи, ако е ЕООД само с един служител - аз, следва да се осигурявам на 430 лева ли, колко беше там минимумът от догодина... Може и на повече, знам... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ЕООД
Автор: black_swans   
Дата:   17-12-09 22:53

има СД, как? и КДА има [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ЕООД
Автор: black_swans   
Дата:   17-12-09 22:54

Сливенски, патентния данък е само за ФЛ, в т.ч. и ЕТ за определени дейности, изброени изчерпателно в закона.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ЕООД
Автор: Vinsent   
Дата:   17-12-09 23:42

Тук ще намериш едни калкулатори, може да са ти полезни.

Фирмата може да си я регистрирал, но не активирал. Тогава не дължиш никакви данъци, но празна годишна декларация трябва да се пусне. От момента когато е активираш на практика започва дейността и всичките задължения.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за ЕООД
Автор: Marillion   
Дата:   18-12-09 00:18

Vinsent да добавя, че освен НУЛЕВИ годишни декларации в НАП трябва да се подава и годишен финансов отчет в Търговския регистър. Без значение дали е ЕТ или Дружество.

Не го забравяйте - глобите са от 500-1000 лв.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.