Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Айде пак русофобчетата! :-)
Автор: slivenski   
Дата:   01-12-09 15:43

Руската ракета „Зенит-3SLB” успешно изведе в орбита американски спътник

01 декември 2009 | 06:50 | Агенция "Фокус"


Москва. Руската ракета-носител „Зенит-3SLB”, която излетя от космодрума Байконур, успешно изведе в орбита американския комуникационен спътник „Intelsat-15”, съобщи представител на „Роскосмос”, цитиран от РИА Новости.
„Отделянето на спътника „Intelsat-15” от ракетата протече нормално. Управлението на космическият апарат е предадено на поръчителя”, уточни източникът.

http://www.focus-news.net/?id=n1307444

--------------------------------------------

Що ли ние ще сме едни от последните, чиито глави ще уврат, че не фобията или филията, а икономическия интерес и сътрудничеството, носещо взаимна изгода са по-важните... [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   01-12-09 15:44

Добър ден! [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbdesign   
Дата:   01-12-09 15:48

slivenski, явно наистина си последният дето осъзнава че частника си търси най-ниската цена. Интелсат са частна фирма за ТВ разпространение. Биха си изстреляли сателита и с патагонска ракета, стига да им е по-изгодно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   01-12-09 15:51

gbdesign, явно ти все още не си разбрал, че като става дума за такова стратегическо направление, като комуникациите, частните компании се съобразват доста стриктно с външната политика на държавата, от където са... Съмнявам се, че ако Северна Корея им предложи по-ниска цена, те биха изстреляли със севернокорейска ракета... [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   01-12-09 15:52

[smilie18] [smilie18] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivenchev   
Дата:   01-12-09 15:55

На крива ракета - Космосът и виновен ... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbdesign   
Дата:   01-12-09 15:57

slivenski, комуникациите са нещо дето не се отдава на слабо-развити в технологично отношение страни, като Русия. В крайна сметка ако вземеш един електронен часовник, колкото и да го гледаш, снимаш и разучаваш, вероятността да успееш да го изкопираш е нулева...какво остава пък да произведеш нещо по-модерно[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   01-12-09 16:01

Слаботехнологичната Русия извежда евтино спътници в Космоса... Високотехнологичните САЩ им гърми по една совалка на всяка петилетка горе-долу... Добре... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   01-12-09 16:02

[smilie18] [smilie18] не предполагах, че Русия е толкова слабо технологична [smilie8] [smilie8] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   01-12-09 16:06

Ами да... у нас пък снимат холивудски филми.
[smilie7]

Който колкото може...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   01-12-09 16:13

Автор: slivenski
Дата: 01-12-09 16:01

Слаботехнологичната Русия извежда евтино спътници в Космоса... Високотехнологичните САЩ им гърми по една совалка на всяка петилетка горе-долу... Добре...



що бе я гледай как американците коги са казали че има старт на совалката, винаги са я изтреляли точно - без отлагания, а тъпите руснаци за всеки старт отлагат, отлагат - щот времето, техниката... бе слаборазвита технически държава са и туй то [smilie19] [smilie19] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   01-12-09 17:15

Иван Кръстев: Стигат ли силите на САЩ за "рестарт" с Русия


01.12.2009 16:40

За сложния танц на Обама с Русия пише политологът Иван Кръстев във "Вашингтон пост"


Съдия Оливър Уендъл Холмс веднъж казал, че отношенията между двама души всъщност включват шестима: собствената представата за себе си на двамата, представата на всеки за другия и реалните им личности.

В този смисъл успехът на политиката на "рестартиране" на отношенията с Русия на президента Обама зависи не само от правилното разбиране за американския подход към Русия, но и от опознаването на начина, по който Кремъл вижда САЩ и техния нов президент, пише във в. "Вашингтон пост" българският политолог Иван Кръстев.

За разлика от много критици, новото правителство на Обама не е склонно да разглежда Русия на Владимир Путин като смекчена версия на Съветския съюз. Днешна Русия не е демократична държава, но не е и управлявана от идеология тирания.

Руснаците са по-богати и се радват на повече свободи от когато и да било в историята си, а руският елит вече не е в бизнеса с унищожаването на капитализма, а в бизнеса с извличането на ползи от него.

Голямата част от руснаците са благосклонни към демокрацията, но повечето се отнасят с дълбоко подозрение към желанието на Америка да им внесе демокрация, така че всяка надежда, че американският натиск може да донесе демократични промени в Русия е илюзорна, пише Иван Кръстев.

Обама е прав да вярва, че Русия в момента е по-скоро в упадък, отколкото в период на промяна, и че скорошният ревизионизъм - демонстриран миналия август във войната с Грузия, е по-скоро доказателство за несигурността на Кремъл, а не за имперския му статут.

След пика на световната икономическа криза Русия е ужасена от слабостта си и от мястото си в ерата след Студената война. Руските държавници

отчаяно се опитват да опазят имиджа на Русия на "голямата сила"

във време на огромни геополитически сътресения. Както Путин каза през 2008 г., "Русия или ще бъде голяма сила, или изобщо няма да бъде".

Така че Обама има сериозни причини да вярва, че политика, базирана на прагматизъм и уважение, може да спечели в Москва.

За Кремъл ще бъде по-лесно осъществимо да опази статута си на суперсила ако действа в съглашение със САЩ, отколкото ако се конфронтира.

Щатите и Русия едва ли имат еднакви цели и мечти, но пък имат общи проблеми - и двете държави са притиснати от възхода на Китай и заплашени от радикалния Ислям.

Русия е европейската държава с най-голямо мюсюлманско малцинство и следователно е най-уязвима към проявите на радикалния Ислям.

Въпреки многото си слабости, Русия има стратегически потенциал, който може да бъде решаващ за усилията на САЩ да балансира световните сили.

Белият дом може би греши единствено в разбирането си за руската предства за американската мощ и нейната бъдеща роля в света.

Има причини да се смята, че руският президент Дмитрий Медведев е решил да заложи на успеха на Обама, но Русия не е само Медведев.

Руската външна политика е до голяма степен изградена върху колапса на Съветския съюз и последиците от него. Руският елит е склонен да мисли за САЩ чрез директни аналогии, изградени върху опит от края на 80-те години на миналия век.

Много хора в Русия гледат на трудностите на Америка в Афганистан като на повторение на неуспеха на окупацията на СССР в тази държава. Те смятат и че политическите последствия от срива на "Уолстрийт" са подобни на тези от падането на Берлинската стена върху влиянието на СССР на световно ниво.

Например Игор Панарин, професор в московската дипломатическа академия, стигна до това да предрече разпадането на САЩ през следващото десетилетие. Неговата гледна точка е крайна, но емблематична за този вид мислене.

В статия за "Русия в глобалната политика" Александър Крамаренко, високопоставен служител във външното министерство на Русия пише, че "на кризата в САЩ може да бъде гледано по същия начин, както на разпадането на СССР".

Руснаците очевидно смятат, че световното влияние на САЩ е в необратим упадък и че американското общество е съсипано от политическа, икономическа и идеологическа криза.

В Русия възприемат Обама до голяма степен като американския Михаил Горбачов,

но руснаците са по-малко впечатлени от другите европейци от блясъка и популярността на Обама, който е сравняван с рокзвезда.

Те помнят манията по Горби, която завладя планетата в момента, когато Съветският съюз бе пред разпадане.

Руснаците са изкушени да гледат на глобалния реформизъм и напредничавите цели на Обама като на проява на американската слабост, а не като на признак за възстановената мощ и легитимност на Америка, посочва политологът.

Какво означава всичко това за политиката на "рестартиране"? На първо място, че руснаците няма да бързат да отвърнат на положителните сигнали на Вашингтон и всяко усещане за слабостта на Вашингтон ще намали желанието на Москва за сътрудничество, дори в области от общ интерес.

Не различността на Обама, а неговата сила може да убеди Кремъл да сътрудничи с Вашингтон. По-просто казано, за да убеди руснаците да го подкрепят, Обама трябва първо да покаже, че не се нуждае от тях.

Той има нужда от категорична победа, без значение дали тя ще е срещу талибаните в Афганистан, над иранските ядрени амбиции или над склонността на Пекин да обезценява валутата си.

За да успее политиката на "рестартиране", Обама трябва да покаже, че е силен, подчертава Кръстев.

Иван Кръстев


http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2609131


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   01-12-09 17:22

Виждал съм с очите си как пали Лада на минус 34 в Москва, и как разни западни лъскавини не могат да отлепят. В основния форум пък днес прочетох, че на Еверест като са се качвали наште, само Смената е продължила да работи, всичко друго е замръзнало. А, има и интересна тема за батериите на Маковете [smile] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   01-12-09 17:39

Автор: gbdesign
Дата: 01-12-09 15:57

slivenski, комуникациите са нещо дето не се отдава на слабо-развити в технологично отношение страни, като Русия.
------------

Мда.....

The first national network of satellite television, called Orbita, was created in Soviet Union in 1967, and was based on the principle of using the highly elliptical Molniya satellite for re-broadcasting and delivering of TV signal to ground downlink stations. The first domestic North American satellite to carry television was Canada’s geostationary Anik 1, which was launched in 1972.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   01-12-09 17:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MiTaka   
Дата:   01-12-09 18:17

С какво пали?Със запалка или с кибрит?![smilie18] [smilie18] [smilie18]
Аз за мойта Лада други спомени имам, трудно палеше и при +34!
Недоразумение нЕкъкво на автомобилостроенето!
Но въпроса не беше за Ладите, май![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   01-12-09 18:31

Абе, Ладата, че е шибана кола, шибана е... И Москвичът е още по-шибан... [smilie21]

Мисълта ми беше, че "нажать кнопку" има същото значение като "push the button"...

А ако противопоставим едното на другото твърде силно, отиваме по дяволите...

Това са го разбрали самите руснаци и американци отдавна...

Вече я няма идеологията...

Само някои наши бетонни глави не могат да разберат, че в случая няма или-или, а и-и... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Айде пак русофобчетата! :-)
Автор: Vinsent   
Дата:   01-12-09 18:33

slivenski написа:

> Руската ракета „Зенит-3SLB” успешно изведе в орбита американски
> спътник ...
> ...
> ...Що ли ние ще сме едни от последните, чиито глави ще уврат, че
> не фобията или филията, а икономическия интерес и
> сътрудничеството, носещо взаимна изгода са по-важните...
> [smilie21] [smilie21]
>

Сливенски, големите държави (не фиксирам кои) никога няма да се откажат от империалистическите си амбиции! [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: georgi969   
Дата:   01-12-09 18:34

Хората освен ниска цена,търсят и сигурност-руснаците явно ги съчетават и двете.
Пък аз май дочух отнякъдече таралясниците совалки май ще ги спират 2010.
Що ли?[ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: georgi969   
Дата:   01-12-09 18:42

Бе кво значение има ква кола пали?
Работат е до центровка.Аз мойта лада цяла зима на газ я палих.ама есента-задължително елкон и смяна на каквото трябва.Та така за паленето.пък не ти ли е наред центровката както каза MiTaka и бентли да е пак няма да запали.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbdesign   
Дата:   01-12-09 18:58

1. Лада-та не е руски автомобил а само е произведена и сглобена от руснаци. ВАЗ-овските заводи са изградени от италианският консорциум Фиат, а произведените коли са по патент на същите.
2. Ако искаш да пътуваш примерно от София до Варна, със самолет струва 280 лв. с автобус 30-тина, с влак 20-тина. Така че всеки си прави сметка. Между другото през последните няколко години доста американски /частни/ сателити се разхвърчаха на части из Байконур, заради предпочетеният ефтин транспорт.
3. Совалките спират свойте полети но ще бъдат заменени от следващо поколени космически апарати....руснаците обаче още си летят със старата, та макар и надеждна технология от 60-те години на миналият век и няма изгледи да я заменят с по-нова. Разликата между руските ракети и Спейсшатъл е в многократно по малката извеждана в орбита маса и екипаж. Ако нямаше СпейсШатъл нямаше да има и МКС.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: georgi969   
Дата:   01-12-09 19:13

След последната катастрофа на совалката (колумбия мисля ,че беше) през 2003 колко време совалките не летяха,и кой снабдяваше тогава МКС?
Чия толетна се повреди преди време?Руската или американската?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tofo   
Дата:   01-12-09 19:32

Голееемо откритие!!! [smilie5] Америкнската ракета-носител Атлас и Делта летят с руски джигател от 15год. бря!
РД 180...[smilie21]
За квото си ги бива си ги бива. Комплексът Енергия-Буран беше много по-напред от совалката, но се оказа без работа и се скапа работата.



Публикацията е редактирана (01-12-09 19:46)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbdesign   
Дата:   01-12-09 20:02

Баба ти лети.... Атлас 3 има всичко на всичко 4 полета между 2000-2004 г. и то с търговски цели. А Делта си е с твърдогоривен американски двигател. Това че са купили няколко двигателя за по-ефтино извеждане на орбита на някой и друг сателит, не означава че летят с тях. Моторола купи доста руски балистични ракети, с които изеде част от сателитите за Иридиум, но това не означава че ги е купил САЩ. А руската совалка незнам колко е модерна но не посмяха да и качат нито екипаж нито двигатели а просто летя, като "полезен" товар в единственият си полет на гърба на Енергия.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: georgi969   
Дата:   01-12-09 20:14

gbdesign -ти за кенефа кажи.[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.