Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Тея в Копенхаген съвсем позеленяха!
Автор: asahi   
Дата:   29-11-09 22:22

Вързали си крушките от градската елха за велогенератори и се редят на опашки да въртят като улави, че да не изгасне.

У нас ако беше бат Бойко щеше да врътне два пъти да изгори инсталацията и толкоз.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jekopj   
Дата:   29-11-09 22:31

У нас трябва да вържат генератора за боксова ръкавица и който мине...а,един на тъщата...после на началника...после...[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   29-11-09 22:31

Ми и аз съм мислил за подобна електроцентрала - познайте кои ще турна да врътят, пришпорвани с камшици... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   29-11-09 22:32

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Asahi, споко, аз още си карам колата на бензин, не са чак толкова зелени.

По-интересното е, че измислиха нов данък - от догодина всички придобивки, платени от фирмата, се цакат с данък с минимална стойност 750 лева годишно. Ако ползваш фирмен телефон или лаптоп - 750 кинта.
Ако ползваш фирмена кола за лични нужди (тоест, да ходиш с нея до работа и т.н) - данък до 1/4 от цената на колата ВСЯКА ГОДИНА.

Те с това са изтрещели, мани ги нек'ви лампички [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   29-11-09 22:35

djogata
Дата: 29-11-09 22:32



Asahi, споко, аз още си карам колата на бензин, не са чак толкова зелени.

По-интересното е, че измислиха нов данък - от догодина всички придобивки, платени от фирмата, се цакат с данък с минимална стойност 750 лева годишно. Ако ползваш фирмен телефон или лаптоп - 750 кинта.
Ако ползваш фирмена кола за лични нужди (тоест, да ходиш с нея до работа и т.н) - данък до 1/4 от цената на колата ВСЯКА ГОДИНА.



Значи е време да се вдигате на бунт [cool] [smilie8] Какви са тези ненормални данъци и кой ще ги плаща залудо тези пари?! [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   29-11-09 22:38

Автор: djogata
Дата: 29-11-09 22:32



Asahi, споко, аз още си карам колата на бензин, не са чак толкова зелени.

По-интересното е, че измислиха нов данък - от догодина всички придобивки, платени от фирмата, се цакат с данък с минимална стойност 750 лева годишно. Ако ползваш фирмен телефон или лаптоп - 750 кинта.
Ако ползваш фирмена кола за лични нужди (тоест, да ходиш с нея до работа и т.н) - данък до 1/4 от цената на колата ВСЯКА ГОДИНА.
-----------------------------------

Къв е тоя данък - We-are-so-stupid-we-joined-EC Tax?



Публикацията е редактирана (29-11-09 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NShte   
Дата:   29-11-09 22:48

>Значи е време да се вдигате на бунт

Амиго, Дания е от малкото страни, дето над 50% от запитаните (в някакво изследване на Световната банка) казали, че предпочитат да плащат високи данъци.

Както се казва тука из зоната, замислете се върху това и ще ви стане.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   29-11-09 22:49

ми значи толко им е акъла [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   29-11-09 22:52

Засега май поне в нашта фирма се разбрахме фирмата да го плаща данъка (да ни дигнат заплатите с допълнителни 750 лева годишно).

Всъщност, не мисля, че трябва да се оплаквам от този данък толкова много.

Правителството намали директните данъци - по-точно вдигна праговете за топ-данъка с доста сериозна сума. Topskat е допълнително облагане с 15% на всичко, което изкараш над определен праг. До миналата година прагът беше около 90 хиляди лева годишно, от догодина ще е над 100 хиляди. Тоест, 10 хиляди по 15% си е 1500 лева по-малко данъци на всеки. Което е ОК за мене, особено ако фирмата се навие да ми плаща медия-данъка [smilie5]

Просто с намаляването на прекия данък правителството си отвори дупка в бюджета, която сега се опитва да запълни с допълнителни данъци. Примерно въвеждат и данък върху нездравословните храни.

Но докато данъкът върху нездравословните храни бих го приел, то мултимедийният данък е много смешен, защото първото нещо, което хората по фирмите си мислят за този данък е:

"Ебаси, и ся к'во, трябва да си ПЛАЩАМ затова, че работя вкъщи? Ми тогава няма да работя вкъщи, и без това си имам фиксирано работно време, и работата вкъщи е в повечето случаи извънредна. Връщам лаптопа на фирмата, искам фиксиран компютър. Също мобилният телефон няма да излиза от работата, и без това не обичам да ме притесняват вкъщи"

И точно заради това май много фирми се навиха да плащат този данък на работниците си, за да си задържат лаптопите и телефоните, щото така е по-полезно за фирмата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   29-11-09 22:55

И ваш'та не е лесна... [smilie2] [smilie8] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   29-11-09 22:57

Абе факт е, че непрекъснато се чудят какви данъци да измислят, особено пък сега покрай това глобално затопляне, за да дерат средния гражданин, а европаразитите прибират по 360 000 и не знам си колко евро за нищоправенето си, банкери си раздават премии от милиони и десетски милиони долара или като фалират се компенсират с подобни суми, а останалите да духат сумата, нали [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   29-11-09 22:57

NShte - и аз навит да плащаме високи данъци, ама ако парите се връщат при нас като социални придобивки, както е в Дания.
А тук едни плащат данъци, такси, осигуровки, акцизи като улави, за да могат други само да лежат, ядат и серат на техен гръб. [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] Е, така не съм навит и стотинка данък да платя.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   29-11-09 23:01

Импе, бегай в Дания да въртиш педали на елхата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   29-11-09 23:02

В случая съм склонен да се съглася с Императора. Няма по-демотивиращо нещо за данъкоплатеца от това, да вижда парите си хвърлени на вятъра... То оттам идва и нихилизма, май... Как да имаш гражданско съзнание? Всъщност, то се изразява с парите, които плащаш на обществото и доверието, което гласуваш на определени хора да ги харчат... Като виждаш как те ги харчат неразумно или откровено ги присвояват, как да имаш доверие и да плащаш... Ще гледаш да скатаваш, естествено... [smilie21] [smilie21] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   29-11-09 23:05

Много ясно, че е така. Ако датчаните виждат, че техните политици използватн половината от парите им за да хранят всякаква измет, а другата половина присвояват, не само че нямаше да плащат данъци с готовност, ами революция щяха да вдигнат... а ние си караме андрешковската...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rand   
Дата:   29-11-09 23:07

Мен ми се въртят разни практически въпроси из главата. Как точно датскяит НАП ще разбере, че ходя до работа и обратно със служебния автомобил, GPS ли ще ми монтират? Ами телефона? Добре че не живея в Дания, че за едни обективи си мисля, ама само с мислите щях да остана ако бях датчанин. Бе има нещо гнило.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   29-11-09 23:10

Тия или тези се казва и пише.
[ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   29-11-09 23:13

Rand, няма да ти монтират GPS, просто работодателят ти сам ще си каже на данъчните [smilie5]

Същото и с телефона.

Никой от работодателите не би искал да скрие такива неща (поне мнозинството, не говорим за субекти, родени на изток от Виена, щото те си правят каквото си знаят) - щото никой не иска да си има проблеми с данъчните.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   29-11-09 23:14

В свободен разговор, какъвто провокирам, имам свободата да пиша и на диалект включитено. Та тея или онея - не е твоя работа.
Капиш?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   29-11-09 23:15

Асахи, споко, и на мене веднъж Лелка ми се развика, че съм използвал "нашта" вместо "нашата" или нещо подобно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   29-11-09 23:17

Как съм се обезпокоил, ако знайш!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   29-11-09 23:18

Автор: djogata
Дата: 29-11-09 23:15

Асахи, споко, и на мене веднъж Лелка ми се развика, че съм използвал "нашта" вместо "нашата" или нещо подобно

--------------------------------


Ми ползвай и апостроф, и няма за кво да ти вика... [beer] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   29-11-09 23:18

Забелязал съм, че една досадна муха ако я проектираш с един вестник млъква по-бързо, отколкото ако я отпъждаш със същия вестник.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rand   
Дата:   29-11-09 23:18

Т.е. субектите на изток от Виена ще са напред с едни 750 лв, щото данъчните няма как да ги хванат, а карат на едната добра дума, така ли?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   29-11-09 23:24

Автор: Rand
Дата: 29-11-09 23:18
Т.е. субектите на изток от Виена ще са напред с едни 750 лв, щото данъчните няма как да ги хванат, а карат на едната добра дума, така ли?


Абе, по принцип може и да е така, ама много хващат, деба и данъчните [smilie21]

Например, като бях студент, имаше едно магазинче вътре в университета, близо до сградата, където учех. Продаваше манжди и бири на студентите. Един ден го хванаха, че продава стоки (кола, бира, шоколади), докарани от Германия, без платени акцизи и т.н. Удариха му такава глоба, че в следващата година магазинът му беше на практика празен, и накрая фалира.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.