Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 HD media player
Автор: LSK_Lindemann   
Дата:   28-11-09 17:30

Знаете ли откъде мога да си купя HD Media Player???? Искам да го свържа с външния си харддиск и да гледам HD филми на телевизора. Гледах един за 300 лева в Plesio, но той е и Wi-Fi, а не ми трябва. Трябва ми да има USB за връзка с харда и HDMI. От техномаркет ми казаха, че струват по 200-300 лева, но те не продават, а в Плесио и Мултирама не видях да има. Технополис пък имат най-пробития сайт на света. Благодаря :)[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: юнга   
Дата:   28-11-09 17:38

Ето я темата.
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=48&i=1291734&t=1291734&phorum_uriauth=

чети и тук

http://forum.setcom.bg/index.php/board,97.0.html

Аз взех пуканка на 338лева.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   28-11-09 17:51

Пуканка [smilie24]

Ако се мяташ на ХДТВ... огледай се към геостационарната орбита [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: LSK_Lindemann   
Дата:   28-11-09 18:03

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=537959 Това изглежда готино. Какво ще кажете????

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: юнга   
Дата:   28-11-09 18:10

Каква геостационарна орбита Нейви?
Днес бях в Техномаркет. Сестра ми си взе едно 23"во за спалнята и за терасата да го разнася.
Та като се изтъпанили едни консултанти, та като се като купуват едни ЛЦДта, ама ако може да е по евтино, но да готви и мусака само.
Не знаят дори кой телевизор с каква матрица е.
Един пъпеш си призна- Ами каквото пише на етикета, това е. И ние това знаем.
какво да коментира човек повече?


П.С. Послушай Нейвито! Вземи пуканака!
В другата тема Георги даде линк, аз я взех от там на споменатата цена.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: LSK_Lindemann   
Дата:   28-11-09 18:26

Е какво му е на WD-то????

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: юнга   
Дата:   28-11-09 18:30

Нищо му няма, но прочети в сеткома /дал съм линк/ и си избери какво ида бъде и от къде да бъде. Не знам да ли е с чип на Сигма, който е по-доброто нещо?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   28-11-09 18:45

Юнга, имах предвид тия, дето летят на геостационарна и пускат едни хубави ХД-та [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: юнга   
Дата:   28-11-09 18:53

Разбрах те, нали сме говорили. В тези неща си ми като пътеводна светлина.
Аз за друго говоря.
За масовият клиент на Техномаркет и консултантите им.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: terminator   
Дата:   28-11-09 21:27

Нищо му няма на WD-то, аз от миналия декември (вече една година) имам предишния модел - WD TV и съм много доволен. Моя само няма мрежов интерфейс и вграден DTS to AC3 декодер, които в новия модел WD TV Live ги има. Ако имаш външен 2.5" диск - не се колебай, вземай плеера, цената му е даже много добра.
Между другото WD е със Sigma чип.
Малко по-добро е Popcorn-a защото диска е вътре в кутията на плеера и май с това се изчерпват разликите на практика.
Все пак виж на линка в сетком какво се коментира и във форума на hardware.bg също има коментари на тема мултимедийни плеери, като и на двете места обърни внимание на коментарите на lazarus18 - това е човекът даващ най-достоверната, точна и полезна информация на тема плеери, HD филми, телевизори (ТФТ или плазма).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   28-11-09 21:36

В Метро гледах някаква кутийка за 350 лева.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: terminator   
Дата:   28-11-09 21:50

асахи, да не си гледал Hyundai - http://pcmania.bg/?go=gadjets&p=detail&articleId=2625

а на този линк има ревюта и на други плеери [smile]

Когато се купува такъв плеер е важно да се чете по спецификациите да поддържа .mkv контейнер и съответните h264 кодеци. Иначе ако това го няма на практика - не е оферта никаква. Дори и да има HDMI изход - пак не е гаранция че плейва горните формати, така че ... гледайте и ако може пробвайте преди покупката :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   28-11-09 22:00

Нямам намерени е да купувам. Едно марково ПЦ секънд хенд върши повече работа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cade   
Дата:   28-11-09 22:37

> Автор: asahi
> Дата: 28-11-09 22:00
>
> Нямам намерени е да купувам. Едно марково ПЦ секънд хенд върши повече работа.

точно [smilie24] [beer] само трябва да има оптика и DVI (до full hd, че не всички го могат) [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   28-11-09 22:53

Е, не всеки явно държи на качеството... важното е там картинките да се движат [smilie18]

Човек рано или късно проглежда... е, някои доста късно... понякога 2-3 прераждания трябват [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cade   
Дата:   28-11-09 23:06

хаха [smilie19] ей понякога има покъртителни изказвания [ezik] ама друго си е басс рефлекса [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: terminator   
Дата:   29-11-09 10:20

Асахи, препоръката с купуването не е конкретно към теб, ами за всички които четат тук :)

А това за марковото PC - наистина става, ама не съвсем. Аз от година и половина ползвам сглобен HTPC за филмите, но миналия декември се принудих да купя WD TV плеер заради малкия terminator :)
Дори и на него му е по-лесно да натисне две-три копчета на дистанционното и да почне филма, отколкото да ми цъка по HTPC-то с мишката, да отваря 34534 прозореца, да мести папки незнайно къде и накрая пак да ме вика да му пусна филм :)
А в интерес на истината сега съм намислил да си направя ново HTPC, щото на старото му е много голяма кутията. Спрял съм се на ей това дънце - ZOTAC GeForce 9300-ITX WiFi и кутия Aplus Case SFF Case Blockbuster BA Aluminium или Aplus Case SFF Case Blockbuster Storm. Останалите чарколаци ще си ги ползвам с новото дъно.
Затова още отсега слушкам и папкам, че да ми донесе Дядо Коледа подаръка [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   29-11-09 14:08

До сега не съм видял ПС, което да изкарва по добро изображение от качествен ХДТВ плеър...
На обикновен монитор може би няма разлика, но на голямо ТВ... ме гонят едни съмнения [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: HD media player
Автор: GOSPODIN   
Дата:   29-11-09 21:56

юнга, зелен хайвер сложи ли в пукакнката, че ме интересува как се държи. Аз още карам на мрежовия , но мисля да и взема един зелен WD, та за това питам.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   29-11-09 21:58

Ама как намирате време да ги гледате тези устройства акъла не ми го събира.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   29-11-09 22:00

По малко вися у форума, те така [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   29-11-09 22:01

При мен в пуканката вече година работи тоя зелен хайвер non-stop. Няма грижи, даже след като го пуснах и в тих режим не може да се разбере че диск работи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   29-11-09 22:04

Един въпрос... освен за торенти (ако има тази функционалност) този диск вътре в плеъра за какво основно го ползвате ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mike74   
Дата:   29-11-09 22:06

Един глупав въпрос, но тези плейъри имат ли ЦД/ДВД?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   29-11-09 22:08

Възможност за външно може би, за какво ти е ЦД, ДВД - да плейваш директно от там ли ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   29-11-09 22:13

При мен постоянно тегли и сиидва. Ограничил съм го на ниска скорост и си църцори. Естествено всичко се 4ете и пише на локалния диск.

mike74 Ако закачиш външен диск - ДВД, флашка или каквото имаш си се управлява от попкорна.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cade   
Дата:   30-11-09 01:55

> Автор: navy
> Дата: 29-11-09 14:08
>
> До сега не съм видял ПС, което да изкарва по добро
> изображение от качествен ХДТВ плеър...
> На обикновен монитор може би няма разлика, но на
> голямо ТВ... ме гонят едни съмнения [smilie7]

coooool! и дори не е петък! [smilie19] [ezik] [smilie18] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   30-11-09 10:08

Не е, я, но виж, имаш 4 дена да съчиниш някой глупост [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   30-11-09 10:47

Каква е разликата м/у 1920/1200, гледано от 50см, и големият телевизор с по-малко пиксели, гледан от 5м в контекста на твоето изказване, Морски?

Отговори на това съобщение
 Re: HD media player
Автор: mike74   
Дата:   30-11-09 10:59

>Възможност за външно може би, за какво ти е ЦД, ДВД - да плейваш директно от там ли ?

Ами да, защо не?
Все пак имам и ЦДта/ДВДта. Вярно че отдавна не записвам филми на дискове, но все пак имам такива стари. И кво, за да ги пусна пак трябва да имам външно още едно устройсто [smilie23]
Като ще мултимедиен плейър, да е наистина такъв - МУЛТИмедиен. Така пак ще наредя поне 3 устройства + ТВ-то и трябва да ръчкам на 4 дистанционни [smilie23]
-Мултимедия плейър
-ЦД/ДВД плейър
-Аудио система
-ТВ
Малко множко ми идват [smilie2] То вярно че в другия случай спестваш само едно устройство, ама пак е нещо.
Не знам за вас, ама аз момента съм само с 2 дистанционни и пак ме дразни много, ако ги наредя 4 сигурно накрая ще ги изхвърля всичките.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   30-11-09 11:12

Майк74, не е задължително, моето устройство си плейва без проблем по мрежата [smilie7]
А сега кой гледа филми от ДВД-та... малко хора в редки слачаи [smilie7]
Та мрежата е голямо удобство, всеки си има домашно ПС, нали... или почти всеки [smilie5]

Асахи, опитваш се да генерализираш нещата.
Всичко е свързано с разделителна способност на единица площ и в частност - за тази на окото на всеки индивид.
Със същия успех може да си гледаш ХДТВ филм на 13 инчов ХДТВ лаптоп от 20 санта, но... голямото ТВ си е голямо ТВ.
Та в моя случай съвсем адекватно споделих, че видима разлика от 2+ метра на 46 инча има, но е много малка.
Сега, когато си пусна нещо много яко без много движения на 1920х1080 прогресив си заслужава и то много да седна на метър и половина от ТВ-то и да се размажа от кеф [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   30-11-09 11:24

Приказката беше за разликата м/у плеъра и ПЦ-то. Казваш, че има такава и тя се забелязва на голям ТВ. Аз мисля, че няма.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cade   
Дата:   30-11-09 11:54

asahi [smilie24]

абсолютно сигурно е че няма, PC-то вади DVI/HDMI + optical/spdif, същото, което вади и всеки player (който всъщност е просто PC).

navy тренира за петък [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   30-11-09 12:18

КАДЕ, Асахи поне е разумен човек и каза: аз мисля, че няма!
А ти си категоричен без дори да се замислиш [smilie7]
Разлика има [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: samara   
Дата:   30-11-09 12:28

... поредните глупости, що не ги пишете в сеткома [smilie21] ... поне да ви изтрият овреме [ezik] [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   30-11-09 12:45

Щото там не става купона [smilie5]

Ама ко разбираш ти ...
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: samara   
Дата:   30-11-09 12:49

... краси, прав си - нищо [smilie8] ... ама имам от всичко и по много, както му е ред [smilie24] [smilie5] ... с трици маймуни, не гоня [ezik] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   30-11-09 13:02

Трици в къщи нямам [smilie18]

Имам и двата варианта, хубав ХД плеър, имам и добро ПС с видео 4870 май тоя модел взех миналата година, видеокарта за 300-400 пари.
Имам възможността да пусна паралелно един и същи сигнал по ХДМИ на ХДТВ ТВ и да видя кои и къде са разликите, мен не ме мисли [smilie7]

Затова и казах за тия като Вас, които или не вярват, че има разлика, или не искат да повярват, или може би тази разлика за тях не е толкова важна, или пък гледат бози и им е все тая [smilie18] , та казах, че е най добре да си гледате това, което сте си направили и да не му мислите многу [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: samara   
Дата:   30-11-09 13:09

... ти пък си фен на сериали бе [ezik] [smilie18] [beer] ... заяждам се [smilie24] [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   30-11-09 13:11

navy, а бе я да те питам аз, най-отговорно, като човек дет' ги разбира тия неща....

Според теб, тази 'пуканка' не е ли едно малко компютърче, с едно линуксче вътре? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: samara   
Дата:   30-11-09 13:12

... отива за пуканки, без кавички [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   30-11-09 13:20

Данби, всичко е компютър, въпроса е в това - какъв [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   30-11-09 13:27

navy, аз твърдя, че компютъра в пуканката е доста по-мижав от тия, дет' могат да седят на маса, които пък са още по-мижави от тия, дет' седят на шкаф в прохладно помещение. [smilie8]

Единственото, неоспоримо предимство на пуканката е, че струва жълти с'тинки, не работи с Windows и бръмчи по-малко от типичното PC.

Инак, едно сет-топ-че с nVidia ION и Atom процесорче ще му скрие шапката отвсякъде.[smile] Че даже ще си имаш DVD, порядъчен диск и сума ти ресурс.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: юнга   
Дата:   30-11-09 13:34

Аз пък твърдя, че в спалнята, където ще използвам моята пуканка, не е задължително да има компютърче.
Компютърчето, по евтино ли е от пуканката?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   30-11-09 13:38

Данби, заблуждаваш се и то е защото твърде много си нагазил в тази материя и сам себе си бъркаш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   30-11-09 13:38

Фактически между пуканката и ION базирана платка общото е, че процесорите нямат общо при плейване на ХД стрийм-а. Имам ги и 2-те (само че HTPC-to не е на zotac, a на point-of-view заради pci слота) и спокойно твърдя че DSP-to на сигма се справя по-добре с тежките сцени, отколкото на nVidia.
Относно качеството на 2-те - не забелязвам осезема разлика, но ако спра ъпскейла (за не-хд филми) от пуканката и оставя ТВ-то да прави това - Филипса я удря в земята [smilie18]

ПС. Междодругото телевизорите на Сони (или поне допреди година моделите) ползват същия Сигма DSP за деинтерлеисинг-ъпслийлинг както и попкорна.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   30-11-09 14:06

Факт е, че на моя панасоник плазма 46 инча откривам видима разлика в полза на сигма чипа с един от последните ъпдейти на Azbox-a спрямо скъпо видео от тоя калибър:

https://photo-forum.net/static/forum/2009-11/rndb4041.JPG
http://www.hothardware.com/newsimages/Item7111/ati_radeon_hd_4850.jpg


както и спрямо нвидия фул ХД, което ми е на вайото и е предвидена именно за такава цел, всичко тествано по ХДМИ кабел с перфектни матряли [smilie5]

Тук не говоря за ъпскелинг.
Иначе ъпскелинг-а на Азбокс-а се справя великолепно, направо съм впечатлен [smilie5]

Той си има уеб браузър за нет-а, както и отделно за youtube, и тия малките клипове как магически ги разпъва на метър и 20 не е истина [smilie18]
Е, то като няма инфо няма и отде да дойде, но просто го прави много добре [smilie24]

Сега, пуканката не знам как се представя, но има голямо значение с и кой фирмуеър сте.
Лично аз съм препрограмирал СТБ-то 4-5 пъти в различни версии, докато открия най-добрия [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   30-11-09 16:34

jivkojj и navy а случайно да ползвате компютърчетата с Windows [smilie8]

щото пуканката не го ползва [smilie18]

що ли така? [smilie8] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   30-11-09 16:41

1. Щото ще качи цената поне със 70-80 долара заради лиценза.
2. Щото не е необходима универсалност, plug and play и други прозоречни глезотии.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   30-11-09 16:45

jivkojj и navy а случайно да ползвате компютърчетата с Windows

Мне, отодавна не ползвам Прозорци, освен в случаи които го налага.

Иначе Линукс-а на пуканката се грижи за визуализацията, мрежата и управлението, но не и за видеото. Когато искаш да си пуснеш филм (натиснеш Ентер върху филма) се стартира програма (mono, но да не се бърка с .нет имплеменцатията), която прихваща потока от мрежата или харда, добавя параметрите и го подава на DSP-to. Процесора е MIPS 300MHz (намира се на същия чип със сигма-та) и е твърде слаб за видео. Грижи се мп3-ките и радиото когато слушаш и това го товари почти на 60-70%. Подбно се случва и при ION, но не и при гълтачите на ток, дето тука се споменаха 2-3 пъти.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   30-11-09 17:47

Абе Данби, що си мислиш, че червата на всяка джаджа са едни и същи?
И дори навсякъде да са си ПС-та с операционна система не мислиш ли, че въпреки еднаквостта изхода може да е много различен [smilie7]
И че едно видеоизображение има значение дали е на 'монитор' и на телевозир, че двете неща са различни, че много фактори влияят и т.н. и т.н.

Ако ще и формули да ми цитираш и докторски трудове върху процесорната техника и еднаквостта на частите... как ли ще се почесваш... и къде, като видиш разликата, която не може да обясниш [smilie5]

Специализираното устройство СИ Е специализирано устройство!

Не знам дали знаеш, но чистите ЦД плеъри възпроизвеждат най добре аудиото спрямо ДВД и САСД преърите, въпреки, че се касае за почти едно и също нещо... дориииииии ДВД-тата уж са ниво нагоре!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   30-11-09 19:33

navy, ама аз изобщо не твърдя, че частите са еднакви [smilie5]

даже твърдя, че по сравнение със всяко скромно съвременно PC, тая пуканка е пълно дърво!

трябва да правиш разлика между софтуер и хардуер. едно време Епъл бяха известни с крилатата фраза, че със софтуер оправяли хардуерни проблеми [smilie18]

а за CD-тата, не бъркай аналоговото с цифровото аудио... пък и, що да ти вярвам? [smilie18]

инак, и аз предпочитам специализирано дръвце, пред компютър да ми бръмчи [smilie3]

ПП: мда, тия 300MHz мипсчета напоследък са навсякъде из евтинийката. Макар че, от година-две на пазара има и 680 (800) MHz версия. Кой знае, може някой нов чип на Сигма да е вече с туй.



Публикацията е редактирана (30-11-09 19:35)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.