Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 За Световната банка, от позицията на гражданин и данъкоплатец
Автор: ivodam   
Дата:   26-11-09 17:48

Като гражданин на РБ и съвестен данъкоплатец в последно време ме вълнуват разни въпроси около институцията, наречена Международна банка за възстановяване и развитие, или по-накратко известна с претенциозното име Световна банка.

Доста ме притеснява фактът, че въпросната банка сама в своите анализи е стигнала до извода, че едва 40% от реализираните и проектите могат да се считат за успешни. Банката е създадена с основна цел да се бори с бедността в слаборазвитите страни, но практиката показва, че няма нито един пример на страна, станала по-богата след интервенция на въпросната банка. А примерите за още по-голямо обедняване са много. Според някои специалисти ролята на СБ се свежда до увеличаване на външните дългове на бедните страни и последващо налагане в същите на програми за евтина приватизация на основни сектори като водоснабдяване и електроснабдяване, и последващо изсмукване на ресурси на безценица.

Като данъкоплатец ме вълнуват следните въпроси: някой може ли да ми каже каква е вноската на България в тая банка, като сума.
А каква е задлъжнялостта ни към същата банка? Какви проекти реализира и е реализирала у нас от 90-та година насам и с какво сме забогатели в резултат на тези проекти?

Моля също и за друга всякаква информация, позволяваща да преценим има ли смисъл изобщо от участие и сътрудничество с тая според немалко хора институция с неоробовладелски цели, манталитет и практики, рай за продажни международни лапачи-бюрократчета?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   26-11-09 17:49

подкрепям[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   26-11-09 17:50

Почвай от сайта на БНБ.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   26-11-09 17:57

Преди да са скочили някои хора да ме обвиняват, че пак обиждам несправедливо, или недоказано, нека видим фактите, нека погледнем какво всъщност става зад стените на тая институция, защото като ви казвам лапачи и мошеници наистина имам предвид нещо конкретно:


Шефът на Световната банка уредил любовницата си със $193 хил. заплата

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   26-11-09 18:01

Тук си много прав, всъщност ролята на световната банка е да купува бедни страни а не да ги подпомага да станат по-богати. Отпускат се заеми, които общо взето са непосилни за връщане и.....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: oleven   
Дата:   26-11-09 18:01

ivodam, ама Дянков яко ти е влязъл под кожата и те дразни, меко казано.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   26-11-09 18:11

Абе аз колко пъти казвам да се въведе натурално стопанство !!!

Ша ми земат голият хуй тогаз секви европейски помияри !!!

Сбрали некой лев и правят пари на гърба на бедният народ ... аре у леву !!!

Прайш сайт на некой - 300 кила ябълки .Като ти се счупи колата - 100 кила на монтьора !!! На Топлофикацията ще плащаш кога заколиш прасето ....

И така ....

Разни финансисти ще изядат голата опашка за 3 месеца ...

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Marillion   
Дата:   26-11-09 18:16

Някой е гледал Цайтгейст....

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Ама е вярно, че тая Световна банка нищо хубаво не е направила за бедните страни. Само дългове. Освен да корумпира правителства друго не върши.

И аз чакам да кажат колко и дължим.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fonnayden   
Дата:   26-11-09 18:17

Според мен виновна е не световната банка а ужасяващата корупция в развиващите се страни. Парите не стигат до бенефициентите а в шепата мошеници. После парите отиват в швейцарските банки.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   26-11-09 18:19

ivodam, прочети това, за да поддържаш огъня [smilie5] :

http://books.wwnorton.com/books/detail.aspx?ID=7447

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   26-11-09 18:21

Според мен виновна е не световната банка а ужасяващата корупция в развиващите се страни.

Ужасяващата корупция в тези държави е следствие на безумните проекти на въпросната банка, а не причина за провала им.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   26-11-09 18:37

Автор: Marillion
Дата: 26-11-09 18:16

Някой е гледал Цайтгейст....

Абе така е, но Цайтгест, само потвърждава това което съм си мислел преди това, специално за Цайтгест 2 не се съмнявам много в това, което се казва. Свалят се правителства, неудбните хора се отстраняват и т.н. Всичко което се прави е за пари, няма такова нещо, като подпомагане на бедните държави, наистина ли вярвате в това.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   26-11-09 18:49

А един мърмот потрива доволно ръце и загъва швейцарски шоколади... [smilie18] [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   26-11-09 18:50

"няма такова нещо, като подпомагане на бедните държави"
E то какво значи подпомагам? Кой ще ти хариже каквото и да било без да спечели??!?!? Няма такива филми..., и през комунизма не ги е имало..., освен в теоритичния такъв. Системата е ясна, взима се една разплетена кошница и си я правиш своя. Колкото и да е разплетена, все ще носи нещо, те просто искат да им носи на тях, а не на друг!
Освен това не може хем да казваш колко скапана е монетарната система и как скоро балонът ще се пукне, хем да си против задлъжняването, защото балонът няма как да се пукне по начин различен, от невъзможност да се покрият задълженията.
Според мен проектите се правят с давност около половин човешки живот, пък после каквото и да стане, ще се кърпи. Ако не се закърпи, ще се стреля. Ама първо ще се стрелят другаде, надявам се:)))
Абе някой ще го отнесе в един момент, ама кой точно, това не се знае.... Вие ще кажете ние..., аз по скоро си мисля, за тях...! То ние каквото и да стане ще паднем от много ниско...



Публикацията е редактирана (26-11-09 18:52)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: otto   
Дата:   26-11-09 18:56

До там стигнаха нещата, че хората вярващи на филми кат Цайтгейст 2 ги изкарват промити и параноясали. Вярно че тези филми са също промивка, но не чак толкова брутална.
Да вярваш или да не вярваш, същия ташак си е всичко.

И все пак [smilie23] Световната банка!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: netLady   
Дата:   26-11-09 19:00

Финикийците са виновни [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   26-11-09 19:01

Има едни пичове, крадат, крадат, па току се поЯви некой, па им ебе майката... Историята врти, врти, па преврти... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   26-11-09 19:05

slivenski

Я кажи тоя мърмот, като си завива шоколада, какво ти казва мърмота, че в Ирак влязоха, защото им пукаше какъв е режима там ли. Хайде да не започваме да си задаваме въпроси, че са мноооого.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   26-11-09 19:08

Ще ти кажем едно... Последният хамерикански мосю льо президон дойде на власт с обещанието да изтегли войските на САЩ от Ирак, Афганистан и изобщо да приключи намесата им в този регион... Сега се оказа, че за това ще трябва да чекаме 8 години... Наздраве верващи... [beer] [beer] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   26-11-09 19:10

ам той просто не е уточнил човека кога точно ше го напрай, бе, к'во са некакви си осем години?[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-11-09 19:10)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   26-11-09 19:10

Требат си факти - иначе ще е като по митингите: Кой не скача, е червен......гледам че почва засилването.....[smilie5]

линк

Abstract

The development objective of the Financial Sector Development Policy Loan (DPL) Program for Latvia is to ensure long term financial stability. This loan will support crisis management measures and structural reforms to stabilize the financial sector and increase its resilience to future shocks. The Bank is also preparing a social sector DPL that will aim to minimize the social impact of the crisis by ensuring that safeguards are in place to maintain critical social services in the midst of the economic contraction and fiscal adjustment. The loan will be a Euro-denominated fixed spread loan of - London Inter-Bank Offered rate for euro (LIBOR) plus 200 basis points, a front-end fee of 100 basis points, with a maturity of 10 years.



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fonnayden   
Дата:   26-11-09 19:22

Аз сериозно смятам че трябва смяна на модела и в Иран. Но говорейки за развиващи се страни не говорим за тези страни а за сържави особенно в Африка. Те са скоросъздадени и няма как да се осъществява одит на парите по проекти. В България не стана а камо ли там. Аз като данъкоплатец смятам че е необходимо да се създават условия за развитие и в развиващите се страни. Не трябва да сме тесногръди. Но да съществуват и схеми за максимална усвояемост.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   26-11-09 19:22

Ами именно де и тогава няма да излязат не се безпокой.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   26-11-09 19:28

Начи, краденето навремето е ставало пак, ама поради липсата на комуникации, хората са се усещали едва след четри-пестин години... Па вдигнат една революцийка, па изринат крадливата измет нанекъде, па миряса светът за няколко столетия... НО! алчността човешка нема граници... Ама сега, в ерата на информацията нещата стават много по-бързо. На крадците им лъсват задниците ежедневно... Верно е - богати са, силни са, притежават цели държави, имат ядрено оръжие... Но все ще си намерят и майстора, и маргаритата... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   26-11-09 19:32

само ни не лепнат по некое чипче.. че ще видим тогава свобода ама друг път!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.