Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Крив ли е "хоризонта" според вас в този кадър?
Автор: Myth   
Дата:   25-11-09 21:47

Понеже получих критика, че хотела ми падал силно на дясно от един човек, всички останали са на мнение че си наред всичко, та реших и вас да питам, как го виждате вие, м/у другото клиентите много си харесаха кадъра, ето го и самия кадър:

https://photo-forum.net/static/forum/2009-11/dbol9602.JPG
http://photosbg.net/blog/wp-content/themes/photonexus/phpThumb.php?src=http://photosbg.net/blog/wp-c

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atrifonov   
Дата:   25-11-09 21:48

според мен не

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: LSK_Lindemann   
Дата:   25-11-09 21:49

Кадърът е супер [smile] Ама верно пада малко надясно. Но не мисля, че е болка за умиране. Още по-малко след като са си го харесали ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   25-11-09 21:49

Не, не е!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Marillion   
Дата:   25-11-09 21:51

Не...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marchello   
Дата:   25-11-09 21:51

да, бяга малко на дясно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vanessa_atalanta   
Дата:   25-11-09 21:51

като го видях за първи път ми изглеждаше идеален и след като прочетох, че пада на дясно, взе и на мен да ми се струва, че е така [smilie10]
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: LSK_Lindemann   
Дата:   25-11-09 21:53

Да го събарят и да правят нов [smilie5] Как така ще криви хоризонта! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   25-11-09 21:55

Сега и да си кажа, снимал съм със статив и мноооого съм внимавал апарата да е хоризонтиран и да ми е прав "хоризонта", но понеже в случая има доста силна перспектива и се чудя дали наистина не се създава усещане за падане на дясно, на мен ми изглежда нормално, ама ми беше интересно да чуя какво впечатление създава в другите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boyanb   
Дата:   25-11-09 21:55

не е крив, ма понеже е на хълм и подлъгва хората [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Marillion   
Дата:   25-11-09 21:58

"падането" на дясно се дължи на предната лява част, която изглежда по-висока от дясната част. Това се дължи на комина - махни го и ще видиш разликата.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atrifonov   
Дата:   25-11-09 22:01

http://212.36.3.59/site_pics/182/r_1258805296_DSC_0700.jpg
https://photo-forum.net/i/1219441

като стана въпрос за хоризонта какво ще кажете за тази- снинах със статив макар и много трудно докато го натамъня


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atrifonov   
Дата:   25-11-09 22:02

не мога даа разбера що не излезе снимката[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   25-11-09 22:06

atrifonov ами на мен твоята с античния театър ми пада силно на ляво, от друга страна пък това, което трябва да си е вертикално си е такова, странно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atrifonov   
Дата:   25-11-09 22:08

значи на заден план се падат очертанията на Родопите които не са равни- възможно ли е това да е причината[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Marillion   
Дата:   25-11-09 22:08

atrifonov - крив е... наклонен е на ляво.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   25-11-09 22:17

Ами не е от очертанията на Родопите, възможно е светлините да са по такъв начин светнати, че да създават подобна илюзия, но според ме си е крив, както казах на ляво и то доста, чудя се как може ти да имаш колебания относно това. Единственото странно нещо, което ми изглежда е че вертикалите са си прави.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   25-11-09 22:20

Добре е. Има спорни моменти, щото фигурата е много разчупена. Плочника вдясно ми се струва наклонен наляво, но може и да си е такъв.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thingfish   
Дата:   25-11-09 22:25

Махни комина и няколко тераси, че много пада на дясно тоя хотел, бе [smilie5]

Чувал съм за един термин "перспектива" и че има начин да се провери, дали е вярна ако хотела е нарисуван [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex1954   
Дата:   25-11-09 22:30

на "ротатето" на айсидисито, вертикалните линии се накланят.може да се изправи малко.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   25-11-09 22:33

най-важното е.....КЛИЕНТА

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   25-11-09 22:35

При снимки като тази, където хоризонта е "виртуален", усещането идва от вертикалните линии, на това, което приемаме, че "трябва да е вертикално" В случая стените. Заради накланянето на широкоъгълния обектив и тези линии са перспективно изкривени.
В случая, трябва да си избереш на-важните, според теб ръбове и те да станат наистина вертикални. Обикновено в централната част на снимката.
Различните мнения се получават от "изкривената перспектива" и от това, че наблюдателите си избират акцента на различно място.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   25-11-09 22:36

алекс ако имаш пред вид моя хотел вертикалите са си вертикални специално съм оправял перспективата, аз съм 99% сигурен, че хотела ми е прав, но все пак реших да попитам какво впечатление създава, защото понякога...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   25-11-09 22:36

най-важното е.....как мисли КЛИЕНТА

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   25-11-09 22:38

alsash клента е супер доволен там проблем няма.

MarinY ами аз си избрах вертикалите в края да са прави за да не се събура хотела в горната си част.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.