Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Позорно ли е убийството на Александър I Караджорджевич...
Автор: Стефан   
Дата:   24-11-09 21:57

Я виж ти - след малко от 22ч. по БНТ ще дават филм от поредицата "Позорните убийства на ХХ век" а именно

Позорните убийства на ХХ век: Убийството на югославския крал Александър Първи /документална поредица на Би Би Си/

Такова е заглавието на поредицата, но е интересно да се види позорно ли е наистина убийството на тоя крал според ББС... И как въобще ще го представят... ще споменат ли въобще за знаменателната, хм, среща в центъра на Скопие през 1912г. между престолонаследника (тогава) и малкото българско момиченце... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: georgi969   
Дата:   24-11-09 22:02

ПОочна.ще ми е интересно да разбера какво мислят от Би БИ Си

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rand   
Дата:   24-11-09 22:09

И на мен ми е интересно, но Барса–Интер ми е по-интересно. Може ли с две думи после да преразкажете [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: georgi969   
Дата:   24-11-09 22:15

Възмездието на поробените - 75 години от подвига на Владо Черноземски.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: georgi969   
Дата:   24-11-09 22:19

Между другото-имам вестник,мисля че беше Утро от следващият ден.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: georgi969   
Дата:   24-11-09 22:27

Баси историците[smilie23]
Като си помисля ,че са 26 серии за "позорните убийства на 20 век"[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: black_swans   
Дата:   24-11-09 22:27

доста посредствено филмче [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Стефан   
Дата:   24-11-09 22:39

Мда, България почти не я споменаха, но по-добре въобще да не я бяха споменавали, щото според тях е мюсюлманска държава [smilie22]
Буквално се каза, че Александър през 1912г. се бил проявил в бойните действия срещу Турция и България "both a muslim countries", това последното не го преведоха в българските субтитри, защо ли [smilie18]

Владо Черноземски го показаха, имах си хас пък да не кажат кой е атентатора, но нито дума за това че е българин, нито дума, че освен член на "Усташа" е член и на ВМРО, въобще Македония, ВМРО никакви не ги споменаха даже във филма. Скъсаха се да обясняват за хърватските националисти от Усташа, за това как Мусолини ги бил подкокоросал да убият краля на Югославия, ама за това какви ги е вършил същия този крал, че така да си "постеле", така почти под сурдинка казаха нещо. Предимно в контекста Хърватия, както написах думичка не беше казана за Македония, пък аз се надявах да споменат за "знаменития" му шамар през 1912г. [smilie18] Вместо това нас българите ни изкараха правоверни мюсюлмани [smilie22] [smilie4]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: black_swans   
Дата:   24-11-09 22:41

дори само Владо, без Черноземски [smile]
Още - от филмчето стана ясно, че непобедимия Александър е избегал на Корфу, подгонен от австоунгарски войски [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: black_swans   
Дата:   24-11-09 22:43

https://photo-forum.net/static/forum/2009-11/wekx5657.JPG
http://photo-zona.net/images/user7233/album3488/large/1259095379_jiqf0498_8615-LIBERTATOR.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Позорно ли е убийството на Александър I Караджорджевич...
Автор: Стефан   
Дата:   24-11-09 23:00

Да, бе, както си постигал победа след победа срещу Австро-Унгария и изведнъж, незнайно как се озовава на о.Корфу, останал без държава [smilie18]

Те и за името в бългаския превод ги бяха, така, отредактирали - в оригиналния текст само веднъж-дваж си изкривиха езика да кажат Чиерноземски, останалите пъти праскаха само Владо или Владо Шофьора [smilie18] По-горе вече писах за "двете мюсюлмански държави", как са спестили този стрес на уважаемия български зрител, но годината 1912, дето не е имало как да се прояви в бойни действия срещу България преди 13.06.1913, това не го бяха оправили в превода, щото то тогава е трябвало съвсем да им пренапишат текста [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   24-11-09 23:21

май поредните скалъпени манипулацийки заформят по тивито [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: black_swans   
Дата:   24-11-09 23:29

ББС бе, човек [smilie5] много са им яки хисторитата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.