Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Техническо питане
Автор: Amigo   
Дата:   24-11-09 02:11

Моля, предложете някоя програма (безплатна, ако може) за конвертиране на pdf във word, но такава, че да конвертира и пидиефи на български! [smilie2] Щото съм си дръпнал 2-3, но те стават само за английски тестове. Освен това одеве един приятел ме подлъга да си инсталирам Адобе рийдър 9.2 и менюто му е на български, как мога да го направя на английски?! [smilie11] Или да върна стария вариант на адобето, който ми беше инсталиран - 8, който си беше на английски? [smilie11]
И още едно питане - понеже пробвах да копирам текста от пидиеф на български език в уърда и някои ги пейства нормално на български, а други стават на маймуница, що така?! [smilie11] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tan4o   
Дата:   24-11-09 02:12

започна се!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   24-11-09 02:19

явно всички техничари спят, само разни спамаджийки вампирстват наоколо [smilie8] [smilie5] [smilie5] [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jordansl   
Дата:   24-11-09 02:22


Simpo PDF to Text Portable 1.5.0

http://www.portable.bg/bg/portable-office-apps/458-simpo-pdf-to-text-portable-150

Програмата е "Portable" версия и няма нужда от инсталация. Успех! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   24-11-09 02:30

Благодаря, обаче не става [smilie2] същите маймуни и не конвертира в уърд, асамо в текст. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jordansl   
Дата:   24-11-09 02:53

Как да извадим текста от PDF документ?

При работа с документи от формата PDF често се налага бързо да извадим намиращата се в тях текстова информация. На пръв поглед това е много лесно, но на практика - не винаги.

При работа с документи от формата PDF често се налага бързо да извадим намиращата се в тях текстова информация. На пръв поглед това е много лесно – отваряме документа с Adobe Reader, маркираме текста, копираме го и го пастваме в Word. Това на теория, на практика при копиране на текста често възникват различни проблеми – от нарушаване на форматирането до промяна на шрифтовете. В такива случаи не остава нищо друго, освен да се използват различни други методи за измъкване на текста от PDF-а.

Първи начин – използване на пощенската услуга Gmail. Схемата е много проста – убеждаваме се, че размерът на PDF файла не надвишава 20 МВ и го изпращаме в собствения си Gmail акаунт. След като писмото пристигне, кликваме на View as HTML, за да разгледаме съдържанието на документа в хитертекстов формат. Това е всичко. При това пощенската услуга на Google се справя отлично със задачата за преобразуване на документи, поддържа кирилица и не иска пари.

Втори начин – използване на разработената от американската компания Snowtide Informatics онлайн услуга PDFTextOnline. Базирана на технологията AJAX, тя бързо се справя с PDF файлове директно в прозореца на браузъра. PDFTextOnline е безплатен инструмент, поддържащ обработката на кирилски шрифтове и не само на тях.

Трети начин – използване на специализирани продукти, например ABBYY PDF Transformer, Solid Converter PDF или PDF to Text Converter (платени). По правило комерсиалните програми имат широки възможности и добре се справят със своите задължения. Но за да не си хвърляте парите на вятъра, пробвайте тези програми предварително като си свалите техните ограничени във времето версии и след това си изберете тази, която ви харесва най-много.

Още един вариант – използване на алтернативни PDF редактори. Такива има много и повечето от тях са платени, а за тези които не искат да се занимават да търсят можем да препоръчаме Infix на английската компания Iceni Technology. Независимо от западния си произход, тя добре работи с кирилица и може да изважда текст от PDF както със запазване на форматирането, така и без него.

Разбира се, хората които не искат да харчат пари за подобно нещо, могат да рискуват да използват и различните безплатни програми за обработка на PDF. Тези програми също не са малко, но гаранция че ще се справят с кирилицата няма.

Връщайки се към онлайн продуктите можем да ви препоръчаме универсалната услуга за конвертиране Zamzar.com. Тя също умее да обработва PDF файлове и да ги преобразува в обикновен текст или Word документ.

И накрая, при наличие в компютъра на офисния пакет Microsoft Office 2007 версия Home and Student или Ultimate можете да се възползвате от услугите на програмата OneNote. Нейното предимство е, че тя може да разпознава в графичните файлове кирилски текст. Всичко, което трябва да направите е да преобразувате PDF документа в изображение, дори и като използвате клавиша PrtScr на клавиатурата и графичния редактор Paint, който съществува от памтивека в операционните системи Windows.

http://pcworld.bg/7576_kak_da_izvadim_teksta_ot_pdf_dokument


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   24-11-09 02:57

[smilie24] [thankyou] [thankyou]
Дръпнах някаква трайъл версия на Abbyy PDF Transformer и с него сега видях, че е разчело частично. [smilie11] [smilie2] Доколкото знам може и с Файн рийдъра, но не ми е ясно какъв е производственият процес - пробвах, но нещо не се получи. [smilie2]



А за това утре ще видя, че вече стана време за лягане [smilie5]

И накрая, при наличие в компютъра на офисния пакет Microsoft Office 2007 версия Home and Student или Ultimate можете да се възползвате от услугите на програмата OneNote. Нейното предимство е, че тя може да разпознава в графичните файлове кирилски текст. Всичко, което трябва да направите е да преобразувате PDF документа в изображение, дори и като използвате клавиша PrtScr на клавиатурата и графичния редактор Paint, който съществува от памтивека в операционните системи Windows.
[smilie6] [smilie6]



Публикацията е редактирана (24-11-09 02:58)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jordansl   
Дата:   24-11-09 02:59

Amigo, погледни и тези два линка:

http://pdfonline.blogspot.com/2008/10/convert-your-pdf-to-word-online.html

Предлага онлайн конверт от PDF към Word.


http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=91773

От един форум, питане по същата тема.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jordansl   
Дата:   24-11-09 03:00

Айде лека. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vinsent   
Дата:   24-11-09 08:19

Кой ти конвертира по нущята PDF-и? [smilie11]
[smilie21] [ezik] [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vinsent   
Дата:   24-11-09 08:26

Кат написах "нущята", та се сетих за това стихотворение [smile] [smilie25] [smilie18] [smilie18]


Кой лопа тъй посряд нущя?
Яз лопам – речи Филю.
Въри си. Яз ни съм такваз!
Ни си ли!? – речи Филю.

Си чул ти някуй уйдурма...
Съм чул ми! – речи Филю.
Възгеч бе! Въх, чи срамута...
Ми... срам ма й! – речи Филю.

Да зема ся да дода вън...
Ила, де – речи Филю.
На портата сидиш кат пън.
Кат пън съм – речи Филю.

Да флезиш, ама де да знам...
Да фляза – речи Филю.
Ши гръмни целия мигдан!
Ши гръмни – речи Филю.

Виднъш да скочиш тос дувар...
Ши скоча! – речи Филю.
Шта праа дармадан пужар.
Напрай ма! – речи Филю.

Шта пусна, ама глей сига...
Пусни ма! – речи Филю.
Шми висниш утре пак така...
Шти висна! – речи Филю.


Пък утпудир да си мълчиш!
Ш’ мълча, ми! – речи Филю.
Оф, ши стисна май учи...
Стисни ги – речи Филю.

[beer] [beer] [shtrak] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Marillion   
Дата:   24-11-09 08:33

Скоро правих тази гимнастика. В ПДФ-то имаше доста дребен текст и ми беше трудничко да го запазя във вида, в който беше.

Отворих ПДФ-то с фотошопа, направих си го на снимки /сейв фор уеб/ с голяма резолюция и после с AABBY fine reader си го прехвърлих в уорд и запазих форматирането.

Играчка си е...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   24-11-09 08:38

идеята на PDF-a е да неможе да се редактира. Не вярвам да постигнеш нещо съществено със задачата, която си с ипоставил. най-вериоятно ще утрепаш сума време, докато разбереш че нема как да стане. ако пък и шрифта в пдф-а е ембаднет, тогава съвсем губиш. По-скоро както марилиън е направил, но с илюстратор (CS и нагоре). Само че го сейвваш като black/white документ (bit).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: АНЧО   
Дата:   24-11-09 09:00

По моя личен опит FineReader версии 8 и нагоре се справя блестящо не само с текстови файлове и тяхната кирилица но и по-сложнички неща - например EXCEL таблици.
От къде да си го набавиш няма да кажа - сещай се сам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   24-11-09 09:10

Ситуацияа с ДФ-ите е много разнообразна и няма униврсално решение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   24-11-09 09:12

Амиго, ще се наказваме. Миналата година нали го дъвкахме същия проблем и назначихме лечение, на два пъти при това...
Отварям картона и си припомням анамнезата.
Проблема на твойте пдф-и е в ползвания шрифт, бяха със много нестандартен кирилски шрифт, нещо като руски еквивалент на нашенския флекс тайп. Можеше да се постигне частичен успех с програми поправящи текст с грешна кодова таблица. Препоръчителната програма за това е Shtirlitz (да точно Щирлиц ;). За съжаление не е нито лесно, нито повторимо.
Стигнахме до вариант Б свързан с прочитането на текста като картинка и оптичното му разпознаване. Файн ридъра, се справя някак си, но за съжаление е платен. Безплатната алтернатива се казва CUNEIFORM http://www.cuneiform.ru, само дето трябва да му подаваш картинки което си е играчка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vinsent   
Дата:   24-11-09 09:30

Всъщност има ли програма, с която да може да се редактира PDF-а? Например някои документи ги дават като бланки в ПДФ формат, но можеш само да ги разпечатиш и после да попълваш на ръка. Как това може да се избегне?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Marillion   
Дата:   24-11-09 09:38

Винсент, това може да стане само, ако ПДФ-то не е защитено и може да се редактира. Отвяря се с акробат /пълна версия/ и си правиш поленца където искаш да се пише. После си го запазваш и следващия път като го отвориш с акробат рийдъра можеш да пишеш в поленцата.

Такива документи са тези, които са качени на сайта на Агенцията по вписвания, преназначени за регистрации на фирми.

Другия вариант /по-лесния/ е да си свалиш една безплатна програмка PDF-XChange Viewer. Има полезна функция Typewriter, с която можеш да пишеш в/у ПДФ документа, с шрифт по твой избор, после да го принтнеш или запазиш.

п.п. Сега пробвах с ABBYY 9 - конвертира си от ПФД в Уорд без никакви проблеми. Има я в замундата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: El_Fuego   
Дата:   24-11-09 09:49

Интелигентно направените бланки/формуляри могат да се попълват в PDF формат, след което да се разпечатват с попълнената информация или да се изпращат по e-mail.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: НАСОО   
Дата:   24-11-09 09:58

голяма част от пдф-те са конвертирани от изображения и директното обръщане в word е невъзможно. Пишеш пдф word конвертер фрии в гуглето и ти изкачат поне 100. Има безплатни, платени който лесно може да си купиш и т.н. Но това не решава проблема като шитнеш пдф картинка и всеки път трябва да следиш кво е.. На мене ми се налага постоянно да попълвам разни пдф-ски бланки и отдавна го правя само през файн риидъра без въобще да мисля. Става за по малко от минута със съвремен комп с точно три цъкания на мишката..кво толкова ви измъчна [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   24-11-09 10:03

[smilie6] [smilie6] [thankyou] [thankyou] нямам време сега да чета какво сте писали, че имам много работа [smilie8]

ама кажете ми как се прави с Файн рийдъра - стъпки и т.н., че не можах да се справя снощи [smilie2] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Marillion   
Дата:   24-11-09 10:06

Амиго, като инсталираш АББУУ с десен бутон на ПДФ-то - намираш де пише АББУУ и от там излиза - конверт то Уорд.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

По-просто от това, здраве му кажи...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: El_Fuego   
Дата:   24-11-09 10:17

1) отваряш файла (Ctrl+O), които ще подлагаш на OCR - без значение дали е в някой от графичните формати или е PDF
2) избираш си какви езици съдържа
3) пускаш да прочете документа (Ctrl+Shift+R)
4) запазваш в .doc формат

Достатъчно ясно ли е, като за лекар?
[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vinsent   
Дата:   24-11-09 11:08

Marillion, благодаря! [thankyou] [thankyou] [thankyou]

АББУУ конвертира но някъде се загубват части от изображението. Остава само текста, а бланката изчезва. Дали аз нещо не бъркам?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   24-11-09 11:18

Vinsent: Хи-хи, умрях от кеф на стихотворението, благодарско [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.