Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 клиника "Селена" и да си плащаш и да не си плащаш...
Автор: Myth   
Дата:   23-11-09 16:27

... все тая. После ми кажете, че да за получиш качествна услуга, трябвало да си плащаш. И пак кажете за толкова пари толкова. Днешен случай, намоя колежка на мъжа и на братовчед му жената, са я подготвяли за "ин витро" по думите на лекарите съвсем рутинна операция, колежката каза козметична, незнам дали това са били думите на лекарите и какво става при тази рутинна съвсем безобидна операция, отишло си е момичето, просто не се е събудила от упойка, отговора от клиниката бил, ЗАБЕЛЕЖЕТЕ: "Нямахме кардиолог", представяте ли си, нямали кардиолог, баси наглостта, баси безочието. Гадове, предполага се, че като си плащаш, пък дори и да не си плащаш, щом е започнала една такава операция и за нея е нужен да присъства кардиолог то той би трябвало да писъства и защо операцията е започнала без наличието на такъв незнам. Нека лекарите кажат, нека кажат и защитниците на тезата, че за да получиш качествена услуга, трябва да си плащаш, е плащаха си хората, поне да беше някакъв спешен случай, или операция на живот и смърт, нямам думи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   23-11-09 17:22

мир на духа и!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   23-11-09 17:25

У панделата! И като дойдат негрите да кажат - нямаме вазелин!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: princess_Lia   
Дата:   23-11-09 18:08

Мислех вчера в другата тема за Токуда да напиша, че "плащането" не е гаранция за качествена услуга и за сигурност, но не го написах, защото там акцентът беше другаде. Сега пак няма да го кажа, защото би било студено и бездушно.
Какво да ви кажа...много е страшно, и за близките, и за лекарите, защото това наистина е една краткотрайна и ежедневна манипулация, но при една анестезия, или казано иначе, "упойка", риск винаги има. Не знам какво се е случило там, но е било неочаквано и страшно, защото иначе лекарите, пък и близките щяха да бъдат подготвени, че има по-голям риск от обичайния. В АГ клиниките обикновено няма кардиолози, там пациентките са млади и здрави жени, без особени проблеми. Ако има някакво сърдечно (или друго) заболяване, пациентката се консултира допълнително със съответния специалист. В случая най-вероятно не е имало някакво съпътстващо заболявание и случилото се е резултат на инцидент. Може да е било алергичен шок, може да е прекален срив на кръвното налягане (което е нормално да спадне доста при анестезия) и сърцето да не е успяло да се настрои да работи на много бързи обороти, за да поддържа кръвното налягане нормално, може да е работило прекалено бързо и от това да е излязло от нормалния си ритъм, може нещо съвсем друго да се е случило. Всичко се случва за секунди. Само тези, които са били там, знаят какво точно се е случило и, уверявам ви, са се опитали всячески да се борят за живота на момичето, защото е много страшно да се загуби млад и здрав човек, дошъл с надежда да даде още живот, а безсънните нощи после, в които се питаш: "Къде сбърках? Какво можех да направя? Ами ако...?", са безкрайни...

И за да бъда все пак полезна с нещо - избирайте големи болници с много специалисти, не се хвърляйте на малките чисти и излъскани частни клиники или кабинети, в които работят малки екипи. Едно е консултация или преглед, друго е някаква манипулация или интервенция с анестезия, била тя локална или общо (пълна упойка). Ако имате възможност, информирайте се колко специалисти работят там на ден, има ли възможност някой друг да бъде повикан, ако се усложнят нещата, ако има двама анестезиолози, или поне сестра, ще е по-добре. Същото се отнася за гинеколозите/хирурзите. Съобщавайте винаги, когато имате някакви здравословни проблеми или алергии, дори за упойка при зъболекаря, или някакви усложнение при предхождащи анестезии.
И накрая, бог да ни пази всички!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   23-11-09 18:25

При такава вест, честно казано, ми е неудобно да казвам каквото и да било от всичко, което ми идва на ум, но един въпрос не ми дава мира: не трябва ли някакъв тест за поносимост към упойката да се направи предварително? Моля, специалистите дето по другите теми са толкова храбри поне да ни светнат..!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atrifonov   
Дата:   23-11-09 18:27

Отдавна имам негативно отношение към к-ка Селена както и към повечето частни болници
Преди година на мой приятел жена му ражда там. Упитах се да ги убедя, че е по добре в университетската АГ, но не ме послушаха- мотивът им бе по-добрите условия и лукс в Селена, както ми каза:" Все едно да сравняваш Новотела с циганската махала" Е добре детето се роди, но имаше здравословен проблем и веднага го изпратиха в Университетската АГ
Тогава го попитах дали е щастлив, че жена му е "Новотела, а детето в "Циганската махала"[smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atrifonov   
Дата:   23-11-09 18:33

krist не знам какво точно се е случило и каква е причината за леталния изход, но практиката е следната- при анамнеза или съмнение за свръхчувствителност към каквото и да е задължително се прави скарификационен тест за поносимост към всички анеститици, който тест се прави в кожен диспансер. Ако няма такива данни в анамнезата в отделението се прави кожна проба за алергия към антибиотиците, които евентуално ще бъдат използвани. Естествено задължително е да има предоперативна епикриза и предоперативна консултация с анестезиолог

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   23-11-09 18:37

Благодаря! Ами дано се окаже, че причината е друга, щото ако не са направени въпросните тестове, си е престъпна немарливост! Ех, какво да кажем - всички тия хора между другото по един или друг начин си отиват и заради всички нас - с всяка такава грешка, надявам се, се взимат съответните поуки и всеки следващ път рисковете би трябвало да са по-малки поне на теория! Да почива в мир още веднъж!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atrifonov   
Дата:   23-11-09 18:40

съдейки от първия пост май става въпрос за някакво кардиологично заболяване[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: princess_Lia   
Дата:   23-11-09 18:52

Сори, но "тест за поносимост към упойката" няма. Медицината колкото е точна наука, толкова и не е. Никой не може да каже предварително какво ще се случи и как "ще понесеш упойката". Всеки човек е уникална машинка, която работи по някакви правила, но има безброй изключения. Това е работата на лекаря, да знае правилата, да знае изключенията, и да прецени в кой случай как да постъпи на базата на знанията си и опита си. Няма точна формула, има правила, които ти помагат да вземеш решение.

Алергична реакция се получава при втората среща с алергена, т.е, нещото, предизвикало реакцията. При първата среща се изработват антитела - частици, които улавят алергена при втората среща и предизвикват алергията. Затова, когато няма предшестваща информация за алергии, не правим тестове, защото това означава да срещнем организма с потенциалния алерген за първи път.

И, Крист, може да не е било грешка, казах ви, че риск винаги има. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   23-11-09 19:04

Хмм, абе нещо си противоречите с Трифонов - последно има или няма такъв тест, и ако има, на колко процента е сигурен? Никъде не съм казал, че на всяка цена е грешка..! Но и май не съм чул дори веднъж в България поне да е имало официално признат случай на лекарска грешка, а съм сигурен, че не при всички случаи е само от риска и случайността.. Но, наистина не ми се иска да се заяждам при такава тема..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atrifonov   
Дата:   23-11-09 19:16

пак казвам, че при анамнеза за алергия се прави скарификационен тест в кожен диспансер към най-често използваните анеститици, антибиотици, обезболяващи медикаменти и транквилизатори

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   23-11-09 19:22

Вярвам ти, а и аз така съм чувал, ама принцесата казва по-горе, че нямало тест за упойки? Или аз не разбирам добре това, което ти казваш?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: princess_Lia   
Дата:   23-11-09 19:38

Автор: princess_Lia
Дата: 23-11-09 18:52

Затова, когато няма предшестваща информация за алергии, не правим тестове, защото това означава да срещнем организма с потенциалния алерген за първи път.

Когато има анамнеза за алергии, разбира се, че се правят тестове, както каза по-горе Трифинов. Тестове за алергия към анестетици не се правят задължително на всеки, защото той може да сенсибилизира организма.

"Поносимостта към упокойка" е нещо друго. Хората реагират различно. Някои са много чувствителни, трябва им малко количество упойка(като на циганите и азиатците), кръвното им пада лесно, други пият по много или са много нервни и трябва да им направиш една кофа, за да ги приспиш, трети се скъсват от повръщане след всяка анестезия, каквото и да правиш, четвърти я разграждат много бавно и после спят с часове, пети ги боли глава, щести...и т.н., и т.н.

Смъртта на Майкъл Джексън е била подобен инцидент, лекарството, което му е било направено, е същото най-вероятно (за него се знае, не знаем за момичето).

Трифонов, ако е имала наистина сърдечно заболяване, са щели да имат кардиолог. Просто нещо се е случило. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atrifonov   
Дата:   23-11-09 19:53

какво са искали да кажат с това "Нямахме кардиолог"[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   23-11-09 20:09

Е от къде да знам а и не ми е удобно да разпитвам, много, много.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: princess_Lia   
Дата:   23-11-09 20:18

Това ме навежда на мисълта, че е било или някой шок, или някое ритъмно разстройство, фибрилации, тахикардия, бради, може да стане какво ли не.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   23-11-09 20:29

Можеше ли все пак това да се предвиди и ако въпросният кардиолог присъстваше, да се избегне?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: princess_Lia   
Дата:   23-11-09 21:10

Не мога да кажа със 100% сигурност, но с 95% - не. Освен ако не е ставало въпрос за поставяне на пейсмейкър по спешност.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PuertoVaras   
Дата:   23-11-09 21:50

Бог да прости
и нея
и нас

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exo99   
Дата:   23-11-09 22:51

Не му е мяй мястото в тази тема / Бог да го прости момичето/, но се сетих за стария лаф:
"Като знам какъв инженер съм, страх ме е да отида на лекар".
Та така - едното или другото - омичето го няма.

Щото ако това се беше случило в голяма болница, момичето е имало повече шанс да му се помогне.
Ама пустото желание за печалба на собствениците на малките лъскави но недооборудвани клиники.
Дето и персонал не достига, щото трябва да му се плаща от печалбата [smilie2]

Жена ми работи в Спешна помощ и ми е казвала колко често превозват пациенти от разни малки частни клиники до големите болници - това след настъпили усложнения.

Спомнете си широко коментирания случай с онази Мазнейкова, дето се е чудила как по-бързо да се отърве от пациентката си.

Близък мой приятел / лекар / ми е казал, че до малките частни клиники да се обръщам само за преглед или за превръзка.
И за превръзката само ако не мога да отида в нормална болница.

Та така [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   24-11-09 00:05

Автор: exo99
Дата: 23-11-09 22:51

Не му е мяй мястото в тази тема / Бог да го прости момичето/, но се сетих за стария лаф:
"Като знам какъв инженер съм, страх ме е да отида на лекар".
Та така - едното или другото - омичето го няма.

Щото ако това се беше случило в голяма болница, момичето е имало повече шанс да му се помогне.
Ама пустото желание за печалба на собствениците на малките лъскави но недооборудвани клиники.
Дето и персонал не достига, щото трябва да му се плаща от печалбата




И е така, и не е съвсем така. [cool] Това са гадни теми, по които изобщо не ми се разисква, но ще ти кажа за 2 случая, които лично знам отпреди 2-3 години. Единият с моя позната, много красива жена, която роди в нова частна клиника, където всичко изглежда много шик и си избираш каквото искаш. Едва не умря там - след операция и една или две ревизии, при което нищо не установиха, антибиотична терапия и т.н., а жената ставаше все по-зле - вече не спомням подробностите. Понеже мъжът й може да си позволи, заминаха за една европейска страна, където успяха да я въстановят и сега живеят там. [smilie8] Другият случай е в една от най-голямите БГ болници - също едно много красиво момиче, което току що беше родило. Ами мога да ти кажа - направо го убиха там. [cool] Не знам майката дали го преживя, момичето беше като капка. [smilie2] Знам и още гадни случаи, знам и други, при които лекарските екипи са били [smilie24]
Проблемът е комплексен и обобщенията не вършат работа, но проблемите идват от високите етажи на властта, която разби и образование, и здравеопазване, и наука, и какво ли не, и настройва хората едни срещу други, а тя краде като за световно през това време и може да си позволи лукса да се лекува където си поиска. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   24-11-09 00:25

Проблемът е комплексен и обобщенията не вършат работа, но проблемите идват от високите етажи на властта, която разби и образование, и здравеопазване, и наука, и какво ли не, и настройва хората едни срещу други, а тя краде като за световно през това време и може да си позволи лукса да се лекува където си поиска.

[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.