Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Пожар в Бургас
Автор: atrifonov   
Дата:   21-11-09 15:34

Пожар в университет в Бургас. Имало жертви и много интоксикирани
Някой да знае нещо повече

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Marillion   
Дата:   21-11-09 15:39

Осем пострадали при пожара във ВХТИ
Добавена на: 21.11.2009 13:37



Горя един от корпусите на сградата на Висшия химико-технологически институт в Бургас, това съобщиха от полицията. Днес малко преди обяд във Второ Районно управление на МВР Бургас е получено съобщение за възникнал пожар в един от корпусите на сградата на ВХТИ, разположена в к-с “Славейков”.

Изпратени своевременно към мястото на инцидента са два противопожарни автомобила с осем огнеборци и екипи на “Спешна медицинска помощ”. Установено е, че запалването е възникнало вследствие на извършвани строително-ремонтни дейности, вероятно от искри на флекс при рязане на входна метална врата.

Към момента в бургаската болница са откарани осем човека, но все още няма данни за тяхното състояние.
Пожарът е потушен за 16 минути в резултат на действията на бургаските огнеборци, като стойността на нанесените от него материални щети / опушени стени и тавани/ са в
процес на установяване от служители на Второ Районно управление на МВР Бургас.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atrifonov   
Дата:   21-11-09 15:41

слава богу че няма загинали

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Marillion   
Дата:   21-11-09 15:41

Пострадалите при пожара са по домовете си
Добавена на: 21.11.2009 14:10



Всички пострадали при инцидента са пуснати по домовете си това заяви д-р Бойко Миразчийзки, зам. Директор на МБАЛ- Бургас. В Шокова зала са приети общо осем пациента .

“Те веднага са били прегледани от реаниматор. Всички са в стабилно състояние, без опасност за живота.Оказа се че при тях е повече страха, отколкото обгазяването. Двама - трима бяха с по- сериозно обгазяване. Те са били непосредствено близо до мястото на възникване на пожара, но тъй като са химици и поради спецификата им на работа са успели да си създадат предпазни средства. Намокрили са чаршафи, направили са си маски така, че няма нищо сериозно и при тях. Всички са обработени и изследвани”, каза д-р Миразчийзки .

На обгазените им е предложено да останат за 24 часово наблюдение в болницата, но те са отказали и вече са по домовете си.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Marillion   
Дата:   21-11-09 15:41

Всичко е ОК.... само материални щети.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   21-11-09 15:43

Пожар е възникнал малко след 11 часа днес в Бургас в корпуса по неорганична химия на университет "Проф. д-р Асен Златаров" (бивш ВХТИ). Пострадали са осем души, предава агенция "Фокус", позовавайки се на Националния медицински координационен център в града.

Един човек е приет с обгазяване в болницата след инцидента. В момента пострадалият е в Шокова зала. Други седем са в болницата за преглед, но не са в тежко състояние.

Всички прегледани са с различни степени на интоксикация от горелите газове. Всички са преподаватели и студенти - 61-годишен мъж, 33-годишен мъж, 57-годишен мъж, 57-годишна жена, трима 24-годишни мъже. Тридесет-годишна жена е с нервна криза.

Изпратени своевременно към мястото на инцидента са два противопожарни автомобила с осем огнеборци и екипи на "Спешна медицинска помощ", които установили, че запалването е възникнало вследствие на извършвани строително-ремонтни дейности, вероятно от искри на флекс при рязане на входна метална врата.

От пресцентъра на полицията заявиха, че не е имало взрив, а огънят е овладян за 15 минути в резултат на действията на бургаските огнеборци.


Не можах да сложа линка, че е много дълъг. Дано се е разминало без жертви . До преди седмица живях на метри от мястото [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atrifonov   
Дата:   21-11-09 15:45

всичко е О.К Диди
Да не си драснала ти клечката в знак на протест[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   21-11-09 15:47

Аааа, Бургаско чедо съм, от дете знам, че клечка в Бургас е опасно да се пали... много Нефотзавод, много нЬещо [ezik] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atrifonov   
Дата:   21-11-09 15:49

[smilie18] Ми щото предвидливо си се изнесла седмица по рано[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   21-11-09 15:53

Ааа, аз съм се изнесла преди 13 години, но пък сега ми беше кеф да си почина месец из Бургас и около морето [smilie5] . НЕмам лоши чувстФа, не съм аз [ezik] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atrifonov   
Дата:   21-11-09 15:55

виновна до доказване на противното[smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   21-11-09 15:58

https://photo-forum.net/joro/emoticons/1087.gif [smilie10] Знаех си, че трябваше да подпалвам Пловдив през тоз месец, ама аз не та не, на моретУ... [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marchello   
Дата:   21-11-09 15:59

живи сме [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atrifonov   
Дата:   21-11-09 16:00

[smilie10] Междуградски терорист[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikonnfans   
Дата:   21-11-09 20:50

Аз живея срещу сградата, където е станало,а разбрах от новините за случилото се [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   21-11-09 21:03

Я, съсед [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caprichosa   
Дата:   21-11-09 21:34

В 51-ви ли?[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   21-11-09 21:39

тоя противен нефтохим трови целия град https://photo-forum.net/joro/emoticons/eck16.gif не знам там как стои въпросът с астмите и раците, но смърделът е ужасен, особено в определени моменти и места [smilie8] аз като ходя на мои приятели на гости и сутрин винаги се будя от ужасната миризма, която се носи от това зловещо място [smilie9] [smilie8]



Публикацията е редактирана (21-11-09 21:40)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: georgi969   
Дата:   21-11-09 21:45

Амиго-ми те му спряха повечето производства и сега въздуха е кристално чист.Почти.Всравнение с преди де.[smilie21] [smilie21]
Пък Мандрата как миришеше.....зради утайниците.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   21-11-09 21:46

Амиго, със сигурност концентрацията на астматиците и раково болните е една от най-големите в Бг. Скоро не знам дали са правили изследвания, но през комунизма имаше такива... Имаше най-много новородени с малформации... Предполагам и сега е така, просто не се вади нарочно тази информация... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   21-11-09 21:49

Георги, добре е наистина, че едни от най-замърсяващите въздуха производства ги спряха. Но ... пак мирише, сутрин рано ... Бургазлии са свикнали и не усещат миризмата, но аз като се прибирам за седмица , две я усещам...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: georgi969   
Дата:   21-11-09 21:51

Така е.Свикнали сме сигурно.Преди живеех в 42 в Славейков и там повече миришеше,отколкото в Изгрев където съм сега.(долният край)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   21-11-09 21:54

Да, от това ще е [smilie24] . На високите етажи на 53 мирише, пък и самолетите само раздвижват въздуха [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: georgi969   
Дата:   21-11-09 21:57

Раздвижват въздуха и вдигаха шум.Сега са по-тихи.
[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikonnfans   
Дата:   21-11-09 21:58

Аз съм в 53-ти и нищо не усещам :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.