Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Токуда?
Автор: Insight   
Дата:   20-11-09 16:42

Мой близък тази седмица го изписаха след операция от Токуда и сега разбирам, че за да си вземе документите (епикриза ли ... нещо такова) са му поискали да представи бележка от банка за внесени ХХХ лева (каза ли са му точна сума) като СПОНСОРСТВО на болницата...

Това нормална практика ли е? Ако да - само в Токуда ли?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HP   
Дата:   20-11-09 16:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   20-11-09 16:46

На мой близък му правиха няколко операции неотдавна там. За съжаление, да - доста големички суми, които обаче биха били още по-големи и ако не беше осигурен.. Интересното е обаче, че след някои от операциите някак си забравиха и мина без да плати[smilie10] [smilie18] И, да - плащането става чрез "Дарение"[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Insight   
Дата:   20-11-09 16:50

Това не е ли вид рекет?!
По някакъв начин бих го приел, сумата не е размазваща (400), обаче са му го сервирали в деня преди изписването, преди това изобщо не е ставало дума за такова нещо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   20-11-09 16:51

Ами че в щатите дори линейката си плащаш !!!

С 20-30 лева осигуровка какво лечение очаквате ????

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   20-11-09 16:52

рекет щеше да е преди операцията, а така може да се измъкне някак предполагам

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-11-09 16:55

Токуда е частна болница. Храни се от Здравната каса и от пациентите. Твоят човек да си направи сметката какво плаща касата и да не си мисли, че някой друг ще доплати.

Преди 10-тина дена си оперирах рамото в Токуда. Взеха ми 200 лева за "избор на екип". Не може да се заобиколи. Съгласих се и ги дадох доброволно. Можех да си потърся болница, дето няма да плащам.

Тези средства могат да се приспадат като социални разходи на фирмите - използвайте го.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   20-11-09 16:55

Какво пише в договора ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   20-11-09 16:56

интересно ако си допълнително здравно осигурен към същата тази Токуда, пак ли ще ти искат пари за избор на екип? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   20-11-09 16:59

Автор: tnt
Дата: 20-11-09 16:56

интересно ако си допълнително здравно осигурен към същата тази Токуда, пак ли ще ти искат пари за избор на екип? [smilie8]
---
Ами аз знам случай за колега, когото са се опитали да рекетират в Пирогов с "избор на екип", при абсолютнио изрядно плащани осигуровки и налично направление.

Не виждам причина и в Токуда да не се опитат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zizero   
Дата:   20-11-09 17:00

Значи аз както си имам направление за кардиолог и съм осигурен от здравната каса ( при това не малка сума), ако ида на преглед в токуда, ще трябва да плащам допълнително ли?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   20-11-09 17:01

говоря за допълнително здравно застраховане, а не за задължителното осигуряване,.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   20-11-09 17:03

Няма значение, изнудването си е изнудване, независимо по какъв параграф си осигурен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   20-11-09 17:05

зададох въпроса, защото самата банка Токуда предлага допълнително здравно застраховане и те препраща съответно към болницата си /не задължително, но пожелателно/... та за този случай ми беше въпросът

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fory   
Дата:   20-11-09 17:08

Рп;д;кршр

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mun4o   
Дата:   20-11-09 17:10

Вярно, "Токуда" е частна болница и с това се храни. Ама що не плаща данъци, като всички търговци в бантустана БГ? Даваш пари - фактура или касов фискален бон. Дарения,а! Бах ти тарикатите токудски.[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thingfish   
Дата:   20-11-09 17:13

Нека някой да обясни, какво точно следва кагато си платиш " за избор на екип".
Имаш право да избираш специалиста, който ще те реже ли? Не ми се вярва[smilie5]
Може би значи: " да се задейства екипа, щото си си платил"[smilie3]
Любопитна ми е формулировката. Ясно ми е също, че алтернатива няма. Не и ако наистина си закъсал.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Insight   
Дата:   20-11-09 17:14

Абе приемам, че вероятно трябва да се плаща/доплаща, ама да си обявят официално цени, да си регламентират плащанията като такси и да си ги взимат като такса. Така бих го разбрал и приел.

Каква е таз олигофрения - Спонсорство?!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emovla   
Дата:   20-11-09 17:30

В държавните болници си плащаш примерно пироните (метала) при счупване, на трета фирма, мое ти издадат фактура ако искаш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stew   
Дата:   20-11-09 17:30

Иизбереш кой да те реже и оперира..

Жена ми роди в Токуда преди две седмици. А и доста познати имам, които ползват услугите на болницата.

В интерес на истината има си и ценоразпис. Друг е въпроса дали един специалист го споменава а друг не, предварително.

Със здраве!

Лапсус...



Публикацията е редактирана (20-11-09 17:31)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-11-09 18:08

Имат ценоразпис, издават фактури. Може и да им адалавера някаква, но е убегнала от зоркия ми поглед.

За ремонт на колата колко плащате? Всичките 100%, даже и отгоре.
Здравеопазването в България не е безплатно. Тва е положението.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thingfish   
Дата:   20-11-09 18:19

Няма ли някой да обясни, какво точно е " избор на екип", защото на мен формулировката, която "не може да се заобиколи" ми изглежда абсурдна, хеле пък ако акцентираме на ИЗБОР ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-11-09 18:24

Щото се хващаш за думите. Гледай фактите и всичко се нарежда, а именно:
В Частна болница се плаща всичко.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thingfish   
Дата:   20-11-09 18:31

Е, как да не се хванеш за респектиращата фраза "избор на екип"? Тя броди из всички болници, но в нея няма особен смисъл.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Magnifico   
Дата:   20-11-09 18:37

Ако отидете на преглед с направление от личния доктор, не плащате нищо, само потребителска такса ако е нужна.
Обаче прегледите по тези пътеки са в определени дни от седмицата, хубаво е да попитате първо и да се запишете час [beer]
Ходил съм там два пъти на уши-нос-гърло.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.