Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19     всички  напред  последна
 Дали пък да не закрием БАН?
Автор: IDA   
Дата:   18-11-09 20:26

Естествено! Там наука не се прави, а само някакви феодални старци събират заплати от моите данъци. Откъде накъде ще ги хрантутя. Бахти и учЕните!

А като закрием БАН, кои ще са следващите?

Как кой? Университетите, разбира се! Полза от тях никаква. На мен ми е много по-лесно и в пъти по-евтино, на моя калпазанин да му купя диплома, отколкото да го пращам 4-5 години да си губи времето и да си купува всеки изпит по отделно. Пък и каква красива сграда имат баш на пъпа на София. Да лапнеме ние тая сграда, пък да пренесем Илиянци в нея, пък да си опъна аз сергийката с турските маратонки в най-голямата аудитория, че да видиш, какви пари ще потекат. Е-ееех, мечти, мечти ... !

А какво ще кажете за училищата? Тях да ги оставим ли?

И от тях няма никаква полза. Учат по 12 години и накрая излизат неграмотни. И за тях балтията!

А детските градини?

И тях под ножа! Дечурлигата си имат баби. Те ще ги гледат. Няма да хрантутя и детски градини я!

Но болниците и поликлиниките все пак трябва да ги оставим. Не мислите ли?

За какво са ми тия болници и поликлиники? В Конституцията пише, че здравеопазването било безплатно, а в която и болница и поликлиника да отидеш, все плащаш.

А какво Ви е мнението за театрите, операта, музеите, художествените галерии?

От тях пък хептен никаква полза няма! Само тъпчат гушите на чиновниците в министерството. И тях - с голямата лопата на боклука!

А армията?

На тия пък най ме е яд. Само ми цицат от данъците, а полза от тях абсолютно никаква! Ходят на майната си да бранят чужди интереси, а ние тука плащаме ли плащаме!

А полицията?

Същата работа. Само ги хрантутим, а не са се справили нито с организираната, нито с битовата престъпност, нито с войната по пътищата.

Ами то май най-добре да закрием цялата Държава, а?

Абе да ти кажа, полза от тая държава никаква! Не стига дето и плащам данъци, ами ме гони като империалист да и плащам и акциз за домашната ми ракийка. Няма да хрантутя такава държава!

Е как ще живеем без Държава?

Че в Нигерия, като нямат държава да не би да им е лошо? Събират се десетина момченца, купуват си една моторница, отвлекат някой кораб и всеки гушне по 5-6 милиона в зелено. Няма държава да им пречи, няма армия, няма полиция! Живот си живеят! Аз да имах толкоз пари, голи мадами щяха да ми танцуват по масата и най-добрите лекари на крака щяха да ми идват да ме лекуват!

Ами то накрая ще остане май само чалгата.

А-ааа, чалгата няма да я пипате. Аз нея много си я обичам. Като си седна вечер пред телевизора с ракийката и салатката, па като разтресат ония поп фолк диви ония ми ти разголени силиконови цици, па като си пусна и турската сапунка - живот, стой та гледай. А в края на седмицата, като изкарам тунингованото голфче двойка, па като издуя стереото на мах, па като ми запее оная Ивана "Карай бясно на червено", та чак се разтресат прозорците на блока отсреща, па като дам газ, гаджето ми с големите цици, дето ми бяха мечта още от детските години, направо се разчеква от кеф на предната седалка! Колко му трябва на човек да се чувства щастлив?

Знаеш ли, какво? Тука с едни аверчета от махалата сме направили една подписка до Парламента за смяна на името на страната - от България на ЧАЛГАРИЯ. Вече половината град се подписа. Ето, подпиши и ти, че да окнеме всички:

ДОБРЕ ДОШЛИ В ЧАЛГАРИЯ-ЯЯЯ !!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   18-11-09 20:28

oh!

the drama!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danvan16   
Дата:   18-11-09 20:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   18-11-09 20:31

Не е ли по-добре да пиеш чаша вода?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   18-11-09 20:37

А БДЖ? Къде забрави БДЖ! И него ще закриваме.

Ами Фото-Форум! Мани го Фото-Форум, напоследък само боклуци качват хората, само черно-бели депресарски мазни! Да го закриваме [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lumix   
Дата:   18-11-09 20:37

....ами аз съм съгласен с всички точки!

Само дето не слушам чалга.....но то няма пълно щастие.....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: LSK_Lindemann   
Дата:   18-11-09 20:43

IDA, преувеличаваш. И не изкарвай БАН най-чистата и свята институция, за която е такъв голям грях да кажеш, че не си върши задълженията като хората.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   18-11-09 20:47

я по-добре да закрием БСП....а?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   18-11-09 20:47

Чакайте , чакайте малко !!

Не може всичко наведнъж !!! Едно по едно !!!

Българина е най добър в това да унищожи нещо направено !!!!

Деба и египетските пирамиди добре че на са ги направили по нашите земи - даже немаше да знае света че са съществували .

Толкоз сме добри !!!

Всъщност даже колелото сме го изобретили повече от 1000 пъти !!!

Затова винаги сме в началото на развитието си ..........за нас напредъка е назадък към старта !!!

За 20 години 4-5 пъти даже успяваме .....

Съдба ......на мизерници !

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   18-11-09 20:54

Хехе, като гледам какви сте нихилисти (говорим за закриване на всичко), се сетих за една партийна брошура, която ми попадна оня ден (вчера бяха местните избори, и затова имаше тук-там агитация).

Брошурата беше на Нихилистичната Народна Партия (Nihilistisk Folkeparti).

Основен лозунг:

"Тъй като и без това няма значение - пропилейте си гласа за нас!"

Давам и една от партийните цели за пример:

1. "Закон за сладките животинчета"
Датчаните обичат сладки животни. Всичко е маловажно - с изключение на сладките животинки. За датчаните пухкавите животинки са по-важни от хората. ННП никога не изневерява на ролята си на глас на народа. Следователно ННП изисква изготвянето на закон за сладките животинчета - на базата на обективни критерии, като козина, непохватност, и размер на очите - така можем да вземаме рационални решения, кои животни имат право на хуманно отношение.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   18-11-09 21:10

СОМАЛИЯ, бе, не НИГЕРИЯ. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   18-11-09 21:12

Chill,

Благодаря ти за уточнението.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fisk   
Дата:   18-11-09 21:30

*anonymous facepalm*

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejel   
Дата:   18-11-09 21:33

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   18-11-09 21:42

Сами сме, други няма.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   18-11-09 21:45

ДПС-то не е зле да позакрием.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: explorer   
Дата:   19-11-09 11:41

Предложението не е лишено от смисъл. От гледна точка на обикновения гражданин, в България на практика държава наистина почти няма. Ако тук например започнем да обсъждаме на кого с какво е помогнала "държавата", мисля че мнозинството ще са на мнение, че държавата по-скоро ги ограбва и им пречи, отколкото имат някаква полза от нея.

Изказването на Дянков за БАН разбира си беше обикновен популизъм. В момент, когато т.н. "елит" е заграбил милиарди от схемите с РМД-та, източване на банки, еврофондове и т.н., в държава където в държавната администрация работят десетки хиляди ненужни шуреи и баджанаци, да се насочва вниманието към науката и да се настройват хората едни срещу други е просто нелепо. Но за съжаление, крушката си има опашка - в БАН наистина има нужда от реформи (както и във всичко друго в държавата), и това е всеизвестно - Дянков иначе не би си позволил подобно изказване.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matataupa   
Дата:   19-11-09 11:42

Аз съм за. Ако с това ще се четат по- малко идиотски коментари[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dephil   
Дата:   19-11-09 12:58

Да - ако БАН не успее да намери начин, да се реорганизира, рано или късно трябва да бъде и ще бъде закрита и над 50% от пансионерите - оставени на социални помощи, поради тотална некадърност и нежелание да се учат и променят. И ТОВА Е СУПЕР! [smilie24]

Впрочем, на мен много ми харесаха началните части на концерта "Лисабонска стратегия за валдхорна и оркестър" (Allegro разревато & Largo имотале), в изпълнение от ИДА, но успяхме да чуем финал. Нека не се лишаваме от него..

Та (да повторим) --> "Всяка страна от ЕС трябва да отделя 4% от БВП за научни изследвания, от които 1,25% да са държавни пари. За България понастоящем този процент е едва 0,5%"

Българският БВП е 66'728'100'000 лева (Източници: БНБ, ЕЦБ).
Тоест, по Лисабонската стратегия, в рамките на идващите няколко години България ще трябва да започне да заделя всяка година по около 2'669'000'000 лева за наука.

Това са почти ТРИ МИЛИАРДА ЛЕВА.
От тях - около ЕДИН МИЛИАРД ТРЯБВА ДА ИДВА ОТ БЮЖЕТА (ДАНЪЦИ). ВСЯКА ГОДИНА!

Знаете ли колко пъти това надхвърля всичките имоти на БАН?
И къде се изстрелва, като разход, сред националните приоритети?

Дянков никак не ми е симпатичен, но като финансов министър е погледнал в какво застояло блато ще трябва да излива по един милиард годишно и какви кухи лейки ще ги управляват и разпределят, та просто му е прилошало. Това не е популизъм, а реализъм.

А това, че "учените" в БАН, втренчени в доживотните си абонаменти за заплатки, вместо да се опитват да разберат какви възможности има пред тях и да се опитват да ги спечелят, вряцат обходни маневри на тема "грабят ни!" - това само показва качествата им като учени.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vinsent   
Дата:   19-11-09 13:03

Що ли ми се иска да цитирам тук две мисли от Гьоте?

Няма нищо по-страшно от активната глупост. [smilie2]
Човек вижда толкова, колкото знае. [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dephil   
Дата:   19-11-09 13:28

Vinsent

Щом си чувал за Гьоте, сигурно си чувал и за Сократ?
"Аз знам, че нищо не знам" - пълен слепец и активен глупак, да разбираме?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   19-11-09 13:38

Подкрепям ИДА - некога Бенковски е наредил на селяните да си запалят къщите, за да нема връщане НАЗАД......
Да се последва неговия пример....!

п.п. Имаше и приказка дето един цар искал да изтрепи старите ора, че немало файда от тях.....

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vinsent   
Дата:   19-11-09 13:56

dephil, израза "Аз знам, че нищо не знам" е символ на вечната и ненаситна жажда за знание. [smile]

Известна е алегорията с окръжността - вътре са нашите знания, отвън е онова, което не знаем. Досега между двете е по периметъра на окръжността. Колкото повече знаем, т.е. по-голям е диаметъра, толкова е по-голям и периметъра, т.е. толкова повече разбираме колко не знаем.

Всъщност практично е да си войнстващ невежа, защото знанието е тъга.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dephil   
Дата:   19-11-09 14:57

Vinsent

Хубаво е, че имаш знания, жалко, че ги използваш за цитиране, а не за собствено мислене. Но това си е твой проблем, лично кръстословична интелигентност не ми пречи, не ме и впечатлява.
За знанието и тъгата - ВЯРВАЙ СИ! [smilie18]
Ето ти един тъжен човек
:
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/kbpe1141.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/atru6216.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-11/uext8749.JPG

http://msnbcmedia3.msn.com/j/msnbc/Components/Photos/z_Projects_in_progress/050418_Einstein/050405_e


Знанието е тъга, когато е пасивно и съзерцателно и когато е в главите на хора без топки, без воля за живот и без желание да се борят за нещата, в които вярват.

Хората, които не само знаят, но и си използват знанието - работят, изграждат, намират смисъл и радост в това, което правят, хората, които се борят, хората, които наистина са живи, рядко са тъжни. Ето ти още едно ридание от "тъжния" знаещ по-горе:
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/kbpe1141.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/njze5367.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/anvm7726.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-11/clci8981.JPG

http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2008/05/12/einstein460x276.jpg


Впрочем тези, които сте толкова тъжни - ми лошо няма - съберете се, поплачете си, ожалете как нацията, неразбрала ви се потапя в простотия и чалга, пък вземете и издъхнете най-накрая, а?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vinsent   
Дата:   19-11-09 15:09

dephil, това е последния ми постинг към теб.

НИКОГА през живота си не съм решавал кръстословици!!!!!!!
Те са измислени в затвора да заместват липсващия на затворниците информационен поток. Попълването им в реалния свят е губене на време.

Нямам нищо общо с БАН до момента, освен няколко познати работещи там!!!!!!!

Не ми пука как познаваш и разбираш света!!!

Искрено съжалявам, че споделях мнение с теб!!!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  18  19     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.