Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ето как протестират хората за наука
Автор: Amigo   
Дата:   18-11-09 11:48

Десетки хиляди студенти на протест в цяла Германия

Десетки хиляди студенти протестираха в цяла Германия срещу промените в образователната система, съобщи Асошиейтед прес.
По данни на организаторите 85 хил. студенти в 50 града са излезли на протест срещу съкращаването на петгодишния курс на обучение на три години и въвеждането на учебни такси.
В Есен демонстрациите прераснаха в безредици, след като стотици студенти блокираха няколко улици. Полицията арестува 154 протестиращи.
В Мюнхен, където няколкостотин студенти окупираха главната аула на университета, в протестното шествие се включиха 7000 души.
В Берлин демонстрациите преминаха мирно с участието на 13 хил. студенти
По-рано полицията в югозападния град Фрайбург съобщи за протест на 5000 студенти и ученици.
Те издигнаха плакати с надписи "Добре дошли в обучението на конвейер" и "Не мога си позволя образование, но не мога да си позволя и глупост".
Преди 10 години под натиска на ЕС Германия и Австрия намалиха четиригодишния курс на обучение за бакалаври на три години, посочва ДПА.
Студентите обаче се оплакват, че преподавателите, които не са съгласни с промените в десетилетната академична традиция, отказват да реформират учебните програми.
По този начин студентите трябва да взимат повече изпити за една година, което влошава качеството на образованието.

[smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Insight   
Дата:   18-11-09 11:50

Повече изпити за една година - по-малко разни други работи ... знам ги аз тия студенти ... ще ми протестират [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   18-11-09 11:56

Студентите, по принцип, много обичат да протестират.

Това е част от купона.
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   18-11-09 11:57

Аре бе ...наште като са се разучили та е чудо! Студентски град е един огромен бардак! Куцо и кьораво се ръгнало да учи уж , а всъщност се пори кто за световно! Половината се хвалят колко се били напили и ак били си купили изпити и семестри , а другата половина няма с какво да се похвалят! И 6м. са им много за магистри![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   18-11-09 11:57

абе важното е, че протестират [smilie24] [smilie5] [smilie5] организират се, правят го, търсят си правата [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   18-11-09 12:01

...и никой не ги бръсне!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   18-11-09 12:03

абе това с бръсненето не е баш така [cool] ако не показваш несъгласие и не си търсиш правата, ептен няма бръснене [smilie3] [cool] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: netLady   
Дата:   18-11-09 20:15

Не знам не са ли ни множко "университетите". Тази година имаше повече обявени места за студенти от завършващите средно образование. За какъв подбор може да става дума?!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   19-11-09 10:20

Еееех, и журналистите са едни [smilie5] [smilie5]

Намалявали образованието от 5 на 3 години. Бабините им трънкини [smilie18]

5-годишното образование си е магистърска степен, и тя си остава 5-годишна. В Германия по-рано имаше май и 6-годишни обучения (не говорим за лекари!), евентуално тези трябва да станат 5-годишни, но тези степени едва ли са толкова много, че да предизвикат такива масови протести.

Намалили са бакалавъра от 4 на 3 години, и то това е станало преди 10 години, с цел да уеднаквят образованието в целият ЕС - за да може работодатели и т.н, някой като им каже "бакалавър съм" или "магистър съм" да знае колко години и какво е учил, а не да се чуди сега на тия в Горно Нанадолнище бакалавърската степен 3 или 4 години беше, и т.н.

За друго нещо протестират студентите според мен - за паричките. Допреди десетина години обучението беше безплатно, но преди може би 5-6 години няколко провинции промениха закона и разрешиха университетите да искат пари (в определен лимит) от студентите. Някои университети веднага се възползваха (сестра ми примерно тогава учеше в Германия и си плащаше 500 евро на семестър).

Явно сега и други провинции/университети са се наканили да слагат такса, и студентите от тези университети скачат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   19-11-09 10:27

ами скачат - въпросът е, че действат масово [cool] а в БГ... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   19-11-09 10:46

Amigo, какви студенти в БГ, виж по-горе някой писа, че местата са повече от приема, това значи, че трябва да изкараш 2.51 на произволен изпит, и вече си студент [smilie18] [smilie18]

Да не захващаме темата, ама много университети в България са си пансиони, и трябва яко модернизиране и там.

Най-малкото, няма никаква децентрализация - почти всички "престижни" университети са в София - с малките изключения на може би ТУ-Варна, стопанската академия в Свищов и още 1-2 институции.

Виж за сравнение в Германия, дали има изобщо университет от Берлин (или пък Бон, старата столица!) в топ-10 на германските университети. Същото е и в Швеция, Холандия, да не изброяваме всичките.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   19-11-09 10:49

Като бях студент правихме Студентската стачка, сваляхме правителства, борихме се за местни придобивки. И на масовост го докарвахме, и на шум.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   19-11-09 11:24

3.00 не е ли? 2.99 мисля, че все още е оценка "Слаб".
Ама те някои университети вече само по диплома приемат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   19-11-09 11:44

Ексайл, имаше май някакви врътки - в някои университети приемаха и със да кажем "закръглено" 3 чрез някакво измислено правило.. Но може и да си прав - може да се бъркам.

А вярно, че и по диплома приемат - няма нужда и от кандидатстудентски изпити

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.