Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с преинсталация на Win XP
Автор: Lumix   
Дата:   17-11-09 20:33

Искам да си преинсталирам Win - на. След рестартиране не желае да буутне от ЦД-то ...(в биоса съм му сложил Първо да буутне от ЦД, Второ да бутне от ЦД) ...

Имам ЦД и ДВД ...и в двете съм сложих по 1 инсталационен диск ....е не ще и не ще да стартира инсталация от диска! Някакви идеи? ...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Marillion   
Дата:   17-11-09 20:34

Ти ли си записва уиндоуса на ЦД? Ако е така... е възможно да не си го записал правилно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   17-11-09 20:34

След рестартиране не трябва да буутва от ЦД-то.
Да разирам ли, че не си завършил инсталацията?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kudra   
Дата:   17-11-09 20:35

Скапани са ти дисковете.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lumix   
Дата:   17-11-09 20:44

Значи, не съм съм кой знае какъв спец ....но си преинсталирам Win -новете от Win 95 ...до сега!
Свалих си някакъв последен ХП сп3 той е в ЦД-то(не иска), сложих си диска с който преинсталирах последно в ДВД-то ....и с двата не иска!
Просто като натискам клавиш за да буутне от ЦД ...и ми излиза че ще буутне от последното успешно бутване ....и това! Не иска да тръгне инсталация!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Marillion   
Дата:   17-11-09 20:46

хм... не знам. Намирисва ми на смотани дискове.

Аз със преинсталации не се занимавам. Имам си снимка на харда. Кат' ми е кеф си я слагам за около 10 мин. и ЛЕТИ....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   17-11-09 20:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lumix   
Дата:   17-11-09 20:50

....и аз нямам обяснение! Имам чувството, че като натискам "кой да е клавиш" за да буутне от диск ....все едно не натискам ...сложих още една клавиатура (на сп2) ...натискам и с двете ....и го "прескача" и си стартира стария Вин! [smilie10] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vinse   
Дата:   17-11-09 22:11

Да не би Win-a който искаш да инсталираш да не ти е бутващ ? Има го и тоя вариант - ако не е бутващ инсталацията се прескача и си зарежда каквото има на харда.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: niki_777   
Дата:   17-11-09 22:18

Ако проблемът е в начина на записване на ЦД-то, ей това трябва да помогне:
http://www.boot-cd.hit.bg/

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Marillion   
Дата:   17-11-09 22:18

Направи си един експеримент. Свали си Hiren's BootCD http://www.hiren.info/pages/bootcd, изпечи го на един диск и пробвай. Ако това не тръгне, значи или смени дисковете на които записваш, или проблема ти е в настройки на биоса.

Бутващия диск се записва с неро. Исо файла не се разархивира, а направо се отваря нерото и търсиш къде пише Burn Image to disc. След това си намираш къде е исо файла и го зареждаш. След това записваш на БАВНА скорост - 4х примерно.

Потърси информация из нета - може да грешиш в процедурата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tenax   
Дата:   17-11-09 22:22

може да не ти чете устройството, може да не ти е бутващ диска...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: denyo   
Дата:   17-11-09 22:48

Щом те подканя да натиснеш клавиш за да заредиш от оптиката, значи оптиката си чете... случайно по някое време да си минал на USB клавиатура? Също, на мен ми се случи веднъж, някакъв вирус ми осра един компютър и не си възприема клавиатурата преди да зареди уиндоус... махнах му вирусите на друга машина, но прецакването си остана и до днес. Причината е ясна, не ти приема клавиатурата на "ниско ниво" ама защо ли... пък казваш че влизаш в биоса с нея... много странно и необяснимо...

EDIT: това от 17-11-09 20:50 съм го пропуснал преди малко, махни я тая USB клавиатура и джъткай само на PS/2 ... предусещам успех :)



Публикацията е редактирана (17-11-09 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lumix   
Дата:   17-11-09 23:24

Благодаря на всички отзовали се!
Оправих се частично за сега.
Значи бях с вин сп3 ....но нещо се омаза, свалих си някаква последна версия от октомври, но не искаше да буутне! Сложих и в двете и в цд -то и двд-то по 1 диск ....не ще! В Биоса направих :
first boot - CD
second boot - CD
third boot - CD, не ще!
Сложих още една клавиатура на сп2 ...не иска!

...............
( От дисковете ЦД ...само от последния не съм преинсталирал преди!)
Изрових и дискове с sp2 ....от които съм инсталирал и с тях не пожела!

Накрая буутна от един диск от 2003-4г сп1! [smilie10] [smilie10]

Сега ме е "страх" пак да пробвам дали ще бутне от сп3 ....уморих се ....утре!

Като, че ли не искаше при натискане на клавиш да зацепи ....или времето ли му беше малко ....но пък и с 2 клавиатури? ...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbdesign   
Дата:   18-11-09 00:16

Не съм виждал оргинален релийз със СП3. Всичко дето ми е попадало в ръцете са пиратски зглобки вървящи в комплект с вируси. Носят се слухове в ИТ средите че зад масовите атаки на последък над Уиндос ХП, стои Майкрософт, с цел да си продава новите ОС. В много случаи ХП-то се скапва след първата завряна флашка в компютъра или просто включване към мрежата. От година съм напляскал и на 3-те си компютъра Виста и не съм виждал дори намеци за вируси или проблеми причинени от тях...само дето е малко по-тромава от ХП-то.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: loveforever   
Дата:   18-11-09 00:39

Що не опиташ да преинсталираш от флашка (стига биоса да го поддържа)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lumix   
Дата:   18-11-09 00:51

....компа ми е старичък, биоса ми не поддържа флашка, или поне аз не я виждам някъде в биоса.
Интересно, че с сп1 сега компа е много по бърз ....или поне така ми се струва визуално!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbdesign   
Дата:   18-11-09 01:03

Не ти се струва...по-бръз е. Уиндоус ХП, като излезе вървеше и на 64 мегабайта рам. След 3 сървис пака, се влачи и на гигабайт[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   18-11-09 08:14

въобще и не се опитвай със тези вградени глупости.
Слагаш си най-чистия уин, който имаш и евентуално, ако имаш желание слагаш сървис паковете отгоре. Нямаш ни най-малка представа кое 15 годишно хлапе си е играло да ти слипстриймва тези пакети в замундата. Както и какво е орязало и какво прибавило. Ако нямаш желание да се занимаваш с допълнително слагане на сървиспакове и преинсталираш често, не е ядрена физика да си направиш сам уин с вграден сървиз пак. Важното е да стъпваш на здрава основа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lumix   
Дата:   18-11-09 08:32

didesignbg ....благодаря!

Ще карам известно време със СП1 ....чудя се дали някоя програма ще иска изрично СП3 за да работи?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Marillion   
Дата:   18-11-09 10:27

lumix, съветвам те да ъпгрейднеш до SP2. SP1 лепи вируси като за световно. Свали си релийза на SP2 от сайта на M$, поне знаеш, че ще е читав.

После забрани всички ъпдейти и... да не ти дреме.

Аз ъпдейти не ползвам, няма и да ме накарат, макар че уиндуса ми е оригинален.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: denyo   
Дата:   19-11-09 00:34

Не че нещо, ама пробва ли "джъткай само на PS/2"? С изключена USB?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lumix   
Дата:   19-11-09 07:58

denyo,
не се сетих да изключа УСБ-клавиатурата, щраках и с двете като луд ...и от 10-тия път зацепи! [smilie5]
Я обяснете какво имате в предвид под РЕЛИЙЗ ...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: denyo   
Дата:   19-11-09 12:06

Да, и на мен ми се е случвало, за това ти казвам. На практика с тоя експеримент (включена USB клавиатура), пробваш дали програмчето (бут лоудъра) което се зарежда от CD-то (и те подканя да натиснеш кой де клавиш) отбира от USB клавиатури. Даже и да имаш включена PS/2 клавиатура, моя опит показва че обикновено не помага, ако USB KB е също включена.

EDIT: release ще рече вариант или версия... най-разбираемо казано, иначе има значение на пускам, разрешавам (филм да се прожектира в кината, книга да се печати в печатница, софтуер да се продава, статия във вестник...)



Публикацията е редактирана (19-11-09 12:14)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lumix   
Дата:   19-11-09 12:18

denyo ...благодаря[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.