Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Хитлер & Сталин / History ТВ / Наука и т.н.
Автор: Coincidentia   
Дата:   15-11-09 23:15

Hitler & Stalin. Roots Of Evil - в момента по History (НЕ Viasat History, а само History - дето преди беше The History Channel)

То хем (почти) всичко си е ясно, хем има и интересни и за мен нови подробности... примерно по случай артистичните им търсения, за които бях чувал, разбира се, но не знаех, че Хитлер не щял да рисува хора, а само пейзажи... не че намеквам нещо де [smilie18]
Не, наистина, бъзикам се само с това де [shtrak] [beer]

То скоро ще свърши, ама, ако ви влече, може да хванете някое повторение, още утре ще го дават пак - http://tv.dir.bg/tv_kanal_dnevna.php?d=16&month=11&year=2009&id=143


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   15-11-09 23:17

Аз пък имам едно филмче - "Хитлер и Сталин - тирани с еднакви лица" [smilie8] [smilie6] Във всеки случаи корените на злото са по-дълбоки и в такива филмчета не ги обясняват. [smilie3] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   15-11-09 23:25

И аз като малък не обичах да рисувам хора, само пейзажи и/или геометрични форми. И ся к'во? [smilie7] [smilie7] [smilie7] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   15-11-09 23:26

Намерих филма в торънтите, ама като гледам как бавно се тегли, чак до утре по някое време ще го дърпа [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-mil   
Дата:   15-11-09 23:29

Джога, това дето не си искал да рисуваш хора, как да е. Ама това, че си отишъл в Дания, пък Хитлер също пратил войски там... съмнителна ти е работата. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   15-11-09 23:36

Хитлер много ясно, че ще прати войски в Дания - щото датчаните контролират изхода от Балтийско море, тоест изхода за голямата част от руската флота [smilie18] [smilie18]

(то затова и руските царе са напирали да се женят за датски принцеси - например "моминското" име на жената на Александър 3 - Мария Федоровна - е Dagmar).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fisk   
Дата:   15-11-09 23:36

Viasat seals it all! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   15-11-09 23:38

djogata, айде сега, нали си казах, че се бъзикам... донякъде [smilie18] [smilie8] [shtrak] [beer]

Amigo, знаем те тебе с твоите езотеричности и всякакви предателства на отговорния и сериозен научен подход... а хем май ти беше пуснал онова за вярването във врачки... изобщо явно го раздаваш повече coincidentia oppositorum и от мен [smilie25]
Ама, да де, то проблемът идва най-вече от желанието адски да се опрости всичко и едва ли не да се обясни с 1 изречение, което да пуснем във форума... леко в стил на онзи лаф за великите евреи, дето обяснявали света в стил: Фройд - всичко е секс... и т.н., докато се стигне до Айнщайн, който да им каже, че всичко е относително [smilie25]

Идеята на всички тези филмчета е да ти доставят поредното парченце от пъзела и независимо как доста учени ги влече да си дърпат чергата към себе си, демек към своите области, максимално сериозните обикновено си признават, че това е най-доброто, което могат да направят - да помогнат да се изясни едно парченце от пъзела... после следващото и т.н...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   15-11-09 23:39

E-mil, сега се сещам за нещо, което наистина показва, че е нечиста работата - в петък пътувам за Варшава [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   15-11-09 23:41

Аз не изключвам никакви версии, за разлика от някои съдискутори, които наблягат изключително само на "достоверни" и/или "официални" източници [smilie3] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-mil   
Дата:   15-11-09 23:43

"...в петък пътувам за Варшава"

Тъй, тъй... ще си признаеш ти, че ветрогенераторите само прикриват разработката на летящи чинии. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   15-11-09 23:48

Но като цяло всъщност бая готинки нещица гледам по History тези дни, съвсем прилична конкуренция са на Discovery & NatGeo [smilie24]

Примерно вчера имаше едно много интересно, издържано и балансирано филмче (т.е. съвсем филмище - час и половина) за т.нар. “малка ледникова епоха”. Дори и за мен имаше някои нови нещица, а и такива, на които преди не бях обръщал особено внимание ... като за влиянието на промяната в климата върху избора на предпочитано алкохолно питие и защо на северняците, а от там и на американците им се е наложило да преминат най-вече на бира и концентрати за сметка на виното... и още сума ти любопитности... за начина, по който картофите започват да се предпочитат, Френската Революция и какво ли не. И, както се полага за читав научен подход, обръща се сериозно внимание на различните хипотези... имеше една любопитна за опитите да се обясни уникалния звук на Страдивариусите...

Към края отдават заслуженото внимание на модерния казус с глобалното затопляне, като го правят по доста читав начин, без истерии и дивотии. Всъщност включително самите футуристи, които се пробвали да предвидят евентуалните последици, си признават, че най-страшните им предсказания едва ли имат повече от 1 % шанс да се случат...
Абе, сериозно си е филмчето и най-малкото, поне за моя доста информиран и бая скептично научно настроен разум е доста по-подходящо, отколкото разни истеричности, преувеличения, та дори и завоалирани (или открити) манипулативности, по каквито доста си падат “някои хора” [smilie8]

Като го потърся из нета ми излизат разни резултати, но едните са в veoh, който пък не можело да се гледа от България... има го и на части, но пък в началото не ми тръгва образа...

Little Ice Age. Big Chill [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kkkolelo   
Дата:   15-11-09 23:50

djogata, внимавай да не те разкрият в Полша. [smilie5] [smilie18]

Имаше една поредица книжки "Панорама". От нея поредица четох една книжка за Дания и съпротивата на датчаните - много свежо чувство за хумор, ирония и поглед върху нешата ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   15-11-09 23:55

По случай на НЕизключването на версии се сетих за Дъглас Адамс. Обясняваше как модерният мултикултурализъм отивал бая далече с твърденията си, че на всяко мнение трябва да се гледа като на заслужаващо си същото внимание като всички останали. Беше нещо в стил, че той (Дъглас Адамс) по никакъв начин не е съгласен на мнението, че Луната е съставена от меко швейцарско сирене, да му се полага точно толкова внимание и същото отношение, колкото на това, че всъщност Луната е твърдо тяло от скали [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   15-11-09 23:55

Ето какво пише д-р В. Ланге-Айхбаум за Хитлер:

...шизоиден при депресивни личностни качества, истеричен, агресивен, садистични склонности, саморазрушителен, параноик, екзалтиран, фразьор с мания за величие, войнствен, хипохондрик, демагог, склонен към показност, неумерен... импулсивност, лабилност на настроениета. Несъмнено Хитлер е анормална личност със силно психопатен уклон. Може да се определи като привидно приспособил се шизофреник... Ако искаме да говорим за някаква гениалност, трябва да отбележим владеенето а целия регистър от човешки емоции. Иначе Хитлер е социодеструктивна личност... [smilie8]

За Сталин:
...безсърдечен, интригант, доносник, брутален, коравосърдечен, опортюнист, притворен, безпощаден, демагог... [smilie8] Чудно ми е защо д-рът пропуска параноята на Сталин, за която дори той самият признава [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-mil   
Дата:   16-11-09 00:02

Щото докторите сте такива. Четете, четете, па току пропуснете нещо. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   16-11-09 00:04

ем не моем сме идеални [smilie8] [smilie8] [smilie5] [smilie5] утре може да продължа по темата, след като изгледам и филма, че вече е време за нанкане [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   16-11-09 00:12

Пълни глупости. Корени били. Цветя на злото саааа[smilie25]

Злото ги е породило а не те злото.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   16-11-09 00:18

Тук едно ала ревю на Little Ice Age. Big Chill [smilie24]

Да де, мен пак си ме влече да спомена и за вече може би любимия ми учен, който май го гласяли за бъдещ шеф на НАСА - дето ви го пуснах в онази темичка DON'T PANIC... абсолютен пич с адски читава нагласа по отношение на... като че ли всичко... за "хем така, хем иначе"... и после за иначето на иначето и т.н... там беше за любимия 2012 [smilie18]

Neil deGrasse Tyson [thankyou] [smilie24] [beer]

Не само че няма нищо лошо едновременно с всичко сериозно научно да можеш да си и забавен и харизматичен, ами напротив, още по-гот е [cool]

The Daily Show with Jon Stewart [smilie18]

Да де, той е нарочен, че е човекът, който "уби" Плутон [smilie8]

А пък който го вълнува The Въпроса - Does the Universe have a Purpose? [cool] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   16-11-09 00:33

Аз пък не ща да снимам хора, правя изключения най-вече за приятелката ми от време на време. И кво ся?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   16-11-09 00:38

ivodam, че не стана ли ясно - явно си потенциално нацистче [smilie23]

Като бях малък имаше един виц за логиката и "имаш ли аквариум?" (а ако нямаш, значи си педал) [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   16-11-09 00:40

Автор: Coincidentia
Дата: 15-11-09 23:48

Little Ice Age. Big Chill [smilie24]
---
Найш к'ъв Big Chill ще им дам, плагиати нагли. [smilie19]

И аз не снимам хора, само ми загрозяват природата. [smilie21]



Публикацията е редактирана (16-11-09 00:45)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   16-11-09 00:46

[smilie18] Е, айде де, те все пак са на Big... ама пък и ти си прав, щото ще е кофти за да се отличаваш да трябва ти да си примерно small... така че може би трябва овреме да се изтъкнеш като оригиналния - The Chill - The One & Only [cool]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   16-11-09 00:53

Абе една тема дали ще можете да обсъдите сериозно [cool] [smilie8] Интересно нещо е казал Достоевски: “Ако има някой, който ще бъде отговорен за затриването на този свят, то това ще бъдат либералите” [cool] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   16-11-09 01:05

"Либерал" е доста широко понятие... а пък Достоевски не е мерило за кой знае какво... ако се присети човек как според Бърнард Шоу няма по-читав и "богоугоден" режим от този в Съветския съюз и по-прекрасен лидер от Сталин...
Една от поуките и от тази история е, че наличието на артистични аспирации и дори талант ни най-малко не те правят нито умен, нито добър човек, даже явно не рядко е по-скоро обратното [smilie2]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.