Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ай-м-сори - PS-3 неволи!
Автор: PeterPAN   
Дата:   12-11-09 17:50

Затвърдих си мнението за Айм-Сори Форевър.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PeterPAN   
Дата:   12-11-09 18:01

Типично в техен стил да наакат нещата в по финните неща и стремежа им към Юзер Ънфрендли ...

Малко наблюдения и питания относно ПС3.

Първоначалното ми впечатление беше за мултимедийна конзола - ВЪРХЪТ на сладоледа, но това само на пръв поглед.

Има много готин браузър за снимки с прекрасна навигация[smilie24]

Не може да се прави файл трансвер от PC[smilie23]

(За да се избегне трябваше да пусна ИИС като ввв-сървър и през него, но о чудо изненада неподдржала ХТТП незнам си кво и не стана)

Инсталирах някаква малка програмка за ПС-3 Медиа стрийминг Сървър нещата се 'закърпиха'

но разглеждане на снимки през Ви-Фи не става много бави при смяна от снимка на снимка, пробвах какви ли не опции и варианти по настройките на Ви-Фи рутера, може и от криптирането на мрежата да е, но е безумие да я оставя свободна [smilie5]

Не поддържа Ви-Фи - N стандарта за високоскоростен обмен на мулримедия[smilie23]

Невъзможно да се гледа ХДфилм дърпан през Ви-Фи /накъсва като за световно/ незнам дали ще стане през 'жична' мрежа 100МБит-а


За интернет барузера да не говорим, треа си макък гений да зададеш кой адрес да се зареди, иначе приятно браузерче на 42" монитор като се разпъне [smilie5]


Да е типична кашата за Айм-сори ПС-3 потвърждението е с бутин X a отказ с О, при PSP е обратното да не би някой да свикне да работи по един и същ начин с едната или другата конзола [smilie5]



Публикацията е редактирана (12-11-09 18:18)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PeterPAN   
Дата:   12-11-09 18:06

Та питането ми е ако се инсталне върху нея 2-ра ОС Убунту или Windows, може да има 2 партишъна и ако човек иска да си я ползва като компютър или HD плеър да си ползва убунту, а за игри да си бутва през Айм-сори оса и да си вървят игрите.

Как се хаква да могат да вървят игрите от любимия магазин - Замунда ...

Може ли да се дърпат директно торенти с нея за да не се налага да се прехвърлят вайловете от ПЦ на нея, което през Ви-Фи е равносилно на или по бавно от свалянето им от Интернет [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   12-11-09 18:09

Абе човек, искал си компютър, а си си купил конзола и сега сони са ти виновни...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PeterPAN   
Дата:   12-11-09 18:14

Не съм си купил и едва ли ще направя такава грешка, но си пуснал една супер-дупер конзола и си я осакатил се едно на Трабан1ето да си сложиш колела от каруца, онези дървените с дървените спици същата ртабота.

Хората в кутии за преносими дискове слагат ВебБраузери и торент клиенти и ХД плеъри и т.н.. а тези в мултимедийна конзола със супер изчислителна мощ я орязали като калкулатор елка от 79г. то затова на всеки продаден ПС има 3-4 продадени други конзоли


просто недоумявам как един продукт който може да е супер, е прецакан от неакви недомислици

и кво сега до ТВ-то да наредя Конзоли, ПЦ-та, Видеота и т.н. ма то при айм-сори за мултимедия явно неможе се говори



Публикацията е редактирана (12-11-09 18:17)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: egoucm   
Дата:   12-11-09 18:20

XBox rulz [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PeterPAN   
Дата:   12-11-09 18:25

Някой инсталирал ли е Линукс на ПС-3[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   12-11-09 18:30

Дяволска ралта е това - да го махаш!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PeterPAN   
Дата:   12-11-09 19:04

Интересно

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   12-11-09 22:41

Linux има и за PS2.
Пиратстване на PS3 още реално няма.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PeterPAN   
Дата:   12-11-09 22:53

Как работи Линукс на ПС-2, на цената на ПС-3 май може да се сглоби доста добра Мултимедийна конфигурация само видеото с ХДМИ изход май още доста скъпо, освен ако няма някое на някое вградено видео.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   12-11-09 22:57

Аз честно да ти кажа нищо не ти разбирам от темата.

Какво очакваш от PS3 нещо не те разбрах - да си джъткаш игрите, дето теглиш от замундата през wi-fi-a [smilie18] [smilie5] [smilie10]

Напиши linux ps2 в нета и ще разбереш всичко, което те интересува...

Можел за същите пари да си сглоби яката конфигурация [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie5] [smilie10]



Пич... [smilie5] [beer] Жив и здрав [beer]



Публикацията е редактирана (12-11-09 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fisk   
Дата:   13-11-09 12:14

решението на твоят проблем е да си купиш некой фецки телефон - ем хай-спиид въй-фъй, камера, видео и всичко от което очевидно имаш потребност.

пс3 е екслузивно за игри! 2ри приоритет блурей филми и точка. конзолата е направена да може да обслужва на 100% всички днешни (и бъдещи) гейм решения и успява да го прави.

от както имам пс3 не съм пуснал нито един филм, не съм се и затичал.

да разглеждам снимки на нея [smilie11]


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   13-11-09 12:18

ПС3-то всъщност хич не е толкова лоша като изчислителни параметри.

Има доста успешни опити за ползване на навързани ПС3 като изчислителен масив.

Дават по-добра производителност на единица цена от ИБМ процесорите [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   13-11-09 12:40

Те нали пуснаха facebook приложения и подобни шитове за ps3-то...
PS3 има огромна изчислителна мощ и доста сложна архитектура, казват, че следващите 3 години може би тепърва ще видим заглавия, които да и ползват пълния потенциал, ама я видим, я не... С PS2 беше почти същата история, пуснете си нещо от първите заглавия за нея и после просто вижде god of war 2 - нечовешко е.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   13-11-09 12:53

Хммм. Сони си имат продукти за целите, за които говориш. Така, че не е нормално да очакваш да са нтегрирани в ... игрова конзола. Още малко, само дет не поиска и пуканки да прави...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пърпъла   
Дата:   13-11-09 13:59

Аз пък много съм си доволен от PS3-то. Купих го специално заради вградения slide show. И на 120 инча стена (HD прожектор), пейзажите направо оживяват.
Ако чакаш HD в real time --->[smilie5] . Ти ся кво искаш - за 2.50 персийски килим ли [ezik]
Зраеждам директории със смимки по wireless дирктно от компа горе. Вижда всякакви FAT памети, включително Western Digital passport external hard drive.
За цветови профили не съм се замислял още, то трбва да търся на прожектора профила.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PeterPAN   
Дата:   13-11-09 18:03

Слайд шоуто им е върха, ма как си настроил да виждаш компа инсталираш медиа-сървър?

Аз намерих някакъв безплатен данеби той да ми бави нещо или файловете са големи по 3-4МБна снимка.

Но забавянето е дрзнещо ако са на флашка е ОК.

Но идеята е сичко да е на 1 или 2 компа и да не дърпам кабели копиране и т.н.. се пак не сме в 80-те


ползвам това

http://ps3mediaserver.blogspot.com/

Най тъпото е че не може да си мапнеш диск от компа, това вече се прави дори с ПИЦ процесорче баси, да не говорим за супер-изчислителна машина поддържаща 9-10 нишки и незнам си колко ядрена.....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PeterPAN   
Дата:   13-11-09 18:12

А към слайд шоуто може ли да плейваш директно и снимки и музика едновременно, цхе малко тъпо да си гледаш снимки на тихо от телевизора

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PeterPAN   
Дата:   16-11-09 20:10

[smilie23]



Публикацията е редактирана (16-11-09 21:27)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PeterPAN   
Дата:   16-11-09 21:28

Никой ли не е пробвал да гледа ХД филм през ПС3 от компа[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.