Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Изгубено момче в Стара планина...
Автор: zizero   
Дата:   09-11-09 10:55

http://dnes.dir.bg/2009/11/08/news5346492.html

Andonia Doneva Здравейте, Братовчед ми Виктор изчезна преди 6 дни. Вторник тръгна с неговия приятел да изкачва връх Ботев. Към обяд двамата се разделят на хижа Рай и Виктор продължава сам нагоре. От тогава нямаме новини за него. Имаше доброволци, които го търеха, Планинската спасителна служба, но никой не можа да го намери. Вече почти нямаме надежда. Вчера съобщиха, че спасителната акция се прекратява.

Andonia DonevaОпитваме се да съберем хора - доброволци, които да го търсят, хора които имат достатъчно опит в планината и добра екипировка, впредвид лошите метеорологични условия! Надяваме се да го намерим и да е жив!
Естествено ще има заплащане!
Моля, помогнете – ако познавате такива хора, пишете ми! Вече шест нощи е сам в планината. И незнам колко още може да издържи!


Пускам го тук, понеже знам, че има планинари и може да се намерят хора с желание да помогнат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zizero   
Дата:   09-11-09 11:23

Andonia Doneva Здравейте, оставям телефон на Мартина Колева - сестрата на Виктор, ако има хора, които имат възможност да помогнат, нека се свържат с нея - 0886796045

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   09-11-09 11:29

[smilie24] Дано намерят момчето!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   09-11-09 11:48

Дано го намерят, макар че след 6 дни... [smilie2]

Ядосвам се като чета, че са се разделили - най-голямата грешка, за която се плаща много скъпо. При все, че спасителите при всеки подобен случай повтарят, че разделянето на групата често е фатална грешка...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   09-11-09 11:54

ако спасителите не са се справили, едва ли ще се справят други. освен това се създава предпоставка за нещастни случаи, ако се заемат хора, склонни да надценяват възможностите си. дано се върне сам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   09-11-09 12:00

Тарзановата пътека е много специялно място, трябва да се минава с много предпазливост, и при лошо време може да е опасна. [smilie2]

Чух за изчезването преди няколко дни, учудва ме, че досега няма информация, и не са го намерили още

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   09-11-09 12:48

А дали не го е свитнал? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nastradin2   
Дата:   09-11-09 12:52

Възможна версия, Иве...[smilie2] Дано не излезе истина!
Дано оцелее момчето!!![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   09-11-09 12:52

Стискам му палци и дано е имал хубави дрехи, че горе си е сурово!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tofo   
Дата:   09-11-09 12:55

Мнооого кофти е прогнозата. Както и да е облечен- 6 дни...[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivanov_id   
Дата:   09-11-09 12:56

Дано да се намери момчето, макар че след 6 дни без топла храна и подслон на 2000 м ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: godmoney   
Дата:   09-11-09 15:54

ако спасителите не са се справили, едва ли ще се справят други

абсолютно правилно, това ме подсеща, че неотдавна четох във форума на ПСС тема, публикувана от жена чийто брат е безследно изчезнал в Рила преди ок. 20 години и до ден днешен не са намерени никакви тленни останки, това дава много добра представа как може да те "погълне" планината

а тук е описан случай на пострадал, намерен на третия ден в полусъзнание върху скала и евакуиран на петия

ако имах възможност, щях да се присъединя към доброволците за намиране на заралията, дано да стане чудо и да го намерят жив



Публикацията е редактирана (09-11-09 15:56)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tofo   
Дата:   09-11-09 16:51

Да. В края на май може и повече да устиска.[smilie8]



Публикацията е редактирана (09-11-09 16:52)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seymour_sz   
Дата:   09-11-09 16:54

Тарзановата пътека, по която вероятно етръгнало момчето, по това време на годината - особено както е имало сняг и заледявания, си е живо самоубийство без надеждна зимна екипировка - котки, пикели и прочие. От Стара Загора съм и често ходим в този район, така че мога да ви го кажа със сигурност. Ако е паднал по някой от улеите там, има много малък шанс да бъде намерен, за съжаление. Съществува, макар и малка вероятност да е останал на някоя плрощадка, ако се е плъзнал, така че не губете съвсем надежда. Дано се намери скоро момчето [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   09-11-09 16:57

Ами трудно, номера обаче на множество доброволци е, че може да обхванат по-голям район, ако са много. Хубаво е да се направи оглед с въртолет на склона, май е към 500лв/ч...
Трябва да се разбере: качил ли се е на ботев, слезнал ли е на рай после- мен хижарите там ме упътиха за някаква пряка пътека, дето слезнах на другия ден...
И вече времето се развали- досега?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rand   
Дата:   09-11-09 17:14

http://dnes.dir.bg/2009/11/09/news5350269.html

Борисов нареди да търсят изчезнал в Стара Планина
09 ноември 2009 / News.dir.bg
По разпореждане на министър-председателя Бойко Борисов два екипа от "Гражданска защита" се включват в акцията на Планинската спасителна служба (ПСС) по издирването на 24-годишния мъж, изчезнал в сряда в района на хижа "Рай" в Стара планина.

...

Междувременно от вчера в същия район е в неизвестност и Емилия Димитрова, на 42 години от Велико Търново, предаде БНТ.

Дано ги намерят.



Публикацията е редактирана (09-11-09 17:15)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   09-11-09 17:22

оф, боже....поне като са в един район, да се включат повече хора...[smilie8] на тва кофти време и никва видимост....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: godmoney   
Дата:   09-11-09 17:55

не само видимостта е проблем, заради силният вятър и виковете са безполезни

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   11-11-09 00:59

http://dnes.dir.bg/2009/11/10/news5356211.html

Писах му на ицк на ръкожодителя на ПСС Кирил Русев, ама не ми отговори..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: livinginchaos   
Дата:   11-11-09 01:25

Не случайно му викат Джендема. Коварно място е там. Времето там е доста променливо. Особено близо до върха. Буквално от слъне в буря за минути. Сам горе не е препоръчително дори за опитни и уверени планинари. ещата се случват прекалено бързо. Мен лично там ме е хващала най-силната буря в живота ми. Носеше ме на полянката пред х. Рай като листо. А 15кг ми раница едвам я настигах по поляната да си я прибера. Валеше настрани. Зимата е още по интересно. Миналият четвъртък ден след като се беше загубило момчето бях тръгнал към хижата, но след като видях условията и срещнах спасителите се отказах и се прибрах. С планината шега не бива особено когато времето не се е закрепило. Снегът се топи и е мокър и хлъзгав на приятни преспи по серпентините на лятната пътека. Зимната изглеждаше недоверчиво също. Неприятен момент е уцелило момчето. Още по-неприятен го е направила раздялата. Сега горе доколкото разбрах положението е още по тежко. Дано някой спасител извади късмет и да го намерят, пък и той да е извадил късмет и да се оттърве с някое измръзване. Зависи много къде е и попаднал де. На два часа ходене от хижата може да се стигне на много места и то доста неприятни.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: livinginchaos   
Дата:   11-11-09 01:27

Ам доколкото разбрах момчетата от ПСС са слизали по корем отгоре заради вятъра. Е лично аз също съм го пъплзял тоя терен през лятото и мога да ви кажа, че не е много приятно. За мен наличието на доброволци горе може да обърка нещата още повече. Да чукнем на дърво да не се губят повече хора там. Май всяка година някой се губи там

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vladimir666   
Дата:   11-11-09 08:42

Никой не го е свитнал. Балкана е суров. Може и въобще да не го намерят.
Примерно на стария хижар на Дерменка му намериха кокалите година по - късно.
Преди дни бях по Централен Балкан. Сняг, мъгла с видимост до два метра, много силен вятър на пориви и гръмотевична буря вечерта.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danvan16   
Дата:   11-11-09 09:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nastradin2   
Дата:   11-11-09 20:24

Уф...дано имат късмет!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nastradin2   
Дата:   13-11-09 11:01

Какво стана? Чу ли се нещо за хората? Има ли някакви новини?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.