Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 съвет - Windows 7 - инсталация
Автор: palmenpep   
Дата:   10-11-09 22:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ARGO   
Дата:   10-11-09 22:33

друг релийз?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: palmenpep   
Дата:   10-11-09 22:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Tonidi   
Дата:   11-11-09 09:55

да нямаш включен телевизор при инсталацията

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vga   
Дата:   11-11-09 10:10

На мен ми се наложи вече на два лаптопа да сложа 7 и на един нормален компютър. С тоя релийз от замунда от 1.11. Форматирах с Hiren's Boot и инсталацията си върви идеално винаги. на първи рестарт обаче заспива, както казваш ти. и на трите машини. пусках пак сетъп-а и този път правех контролно един формат с вградения при инсталацията софтуер. след това и на трите тръгна без проблеми. просто от втората инсталация натам зацепваха.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   11-11-09 13:18

Като прави инсталацията в кой режим за достъп до дисковете беше - сата или иде?

Отиди в биоса, превключи достъпа към дисковете да става по спецификациите на ИДЕ. После инсталираш Уина7. Ако не тръгне така, значи наистина има проблем в дъното.
Ако тръгне, когато приключиш с инсталацията, изтегли от производителя на дъното драйверите за САТА на дисковете или дъното. Инсталираш драйверите. После от Биоса превключваш достъпа до дисковете да става по САТА. Рестартираш и стискаш палци, трябва да стане....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   11-11-09 13:22

Ето един гайд за виста, мисля, че и за седмицата стане [smilie24]

http://www.youtube.com/watch?v=FVbf9tOGwno

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: netLady   
Дата:   11-11-09 14:04

Da не би да си включил "system standby" ?!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   11-11-09 14:28

Драйверите!
90 на сто съм сигурен, че е това.

Засега няма драйвери за всички дивайси ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: irusev   
Дата:   11-11-09 18:16

Не е от драйверите, защото забива още докато бутва от харда, преди да е тръгнало да зарежда уин-а. Когато проверя с партишън меджик харда, се оказва, че след преинсталация няма активен дял. При създаване на активен дял всичко тръгва... до следващият рестарт обаче. После пак увисва. Много странно. Последният официален фирмуер на биоса от 2007 г. и мисля, че няма да помогне.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   11-11-09 22:17

Аз съм със същата конфигурация, само че с 1ГБ рам. от нова г до скоро я карах само на 7 и съм нямал проблеми. С последната версия не съм пробвал. НАй- вероятно е дето пише Д256- проблемът при един нотбук се оправи така.[smilie25] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dreamer   
Дата:   12-11-09 09:44

Това да не е от тия уиндоуси които след като ги инсталираш са директно активирани :)

Лоудъра който го е активирал не отговаря на хардуера ти и като си пуснеш компа няма тръгване и сам си срива всичко :)
Хи хи хи :)

Докато буутва натискай M или R ако ти се покаже скрийн за лоудър, му дай стандарт лоудър или там квото е по-дифоут, ако има алтърнатив можеш да опиташ и с него...

Преди това се убеди че си извадил кабела към телевизора (ако имаш такъв пуснат от видео картата).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   12-11-09 11:00

Аз не разбрах, провери ли в кой режим работят дисковете? В IDE или SATA ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: irusev   
Дата:   12-11-09 16:24

Пробвано е в двата режима- същото!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vinse   
Дата:   12-11-09 19:52

Имаш ли някакъв по-екзотичен хардуер като например звукова карта Криейтив или някой ТВ тунер, някоя по стара видео карта ? На мен 7 ми е правил мизерии именно заради звукова карта. Изключи всякакъв друг хардуер който имаш закачен на дъното. Остави само процесор, рам (по-добре махни 2ГБ и остани само с 1 по време на инсталацията), видео и оптично устройство и пробвай пак.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   12-11-09 19:55

Сменяй БИОС-а. Ако не става - сменяй дъното.
Всъщност ако изчакаш 2-3 месеца сигурно ще фикснат проблема.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   12-11-09 20:14

Не е от чипсета- с същият съм само че дъното ми е МСИ. Незнам дали може да е от производителя? Пробвай с оригинален диск и с масторски- дето си пише че са "оправени"?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: irusev   
Дата:   12-11-09 23:42

vince, няма никакъв хардуер. Рам, хард и двд, дори видеото е интегрейтед. Всичко сме махали без процесора и рамта [smile]- същия чеп.

Асахи, най-новия биос е от 2007-ма, затова не сме го пробвали, но ще опитаме и с това.

Я един ъпгрейд на дъното да си направи Palmenpep най-добре! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vinse   
Дата:   13-11-09 07:47

Преди да направиш ъпгрейда пробвай една последна инсталация, но на Windows Tiny7 (има го из някой тракери, може и да пробваш да го потърсиш в гугъл, ако не го намериш ми пиши ЛС ще ти дам линк за да го свалиш) 700МБ ИСО файл. Ако и него не може да инсталираш - сменяш дъно

Отговори на това съобщение
 Re: съвет - Windows 7 - инсталация
Автор: ivodam   
Дата:   14-11-09 20:35

Въпрос по Уин 7 - днес ми се появи, че не било genuine и не ми зарежда картинка за тапет, ами фонът е черен. Сигурно има някакви решения по въпроса?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.