Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Кисело зеле по ....
Автор: юнга   
Дата:   11-11-09 13:53

Дойде време за киселото зеле.
Как се прави киселото зеле по вашата рецепта?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   11-11-09 13:56

250гр. на 10л вода

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   11-11-09 13:57

Що да си товариш организма.....просто го надроби и го изсипи в тоалетната[smilie5]



Публикацията е редактирана (11-11-09 13:57)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   11-11-09 13:58

разбира се...хрян, царевица, 5,6 ябълки, по късно сок на 2 лимона.....1л.вино

по някои автори нарязана глава две червено цвекло



Публикацията е редактирана (11-11-09 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   11-11-09 14:00

Мом го прай ..язе само го ручам .С кървавица и свински мръвки ......

И [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

[smilie24] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   11-11-09 14:05

Ми как, зале, морска сол и вода. Нищо друго.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: юнга   
Дата:   11-11-09 14:10

Е убу де, ама само Сашо дава колко сол?
Аз пък знам 2,5 процента на целият обем на кацата или бидонът + една шепа отгоре. Хрян и царевица.
А как и кога претакате?
С какво затискате, тензух ползвате ли, как лекувате, кога пресичате и т.н.?
Има и млади хора тук и млади домакинства.
Трябва да се знае.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   11-11-09 14:17

този номер с претакането опитно съм го отрекал (в рамките на шегата де)....защото една година след като го сложих месец и половина се наложи да не съм в града и никой не го е претакал....след което един ден реших да отида и да го изхвърля за да приключи тази мъка,но се оказа,че зеленцето просто си беше станало отлично.....[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: milen   
Дата:   11-11-09 14:19

От 3-4 години слагам зеле. Първо беше на терасата, но бавно втасва. Бидона е 110литра, събира към 50кг зеле. Всяка зелка се цепва на кръст откъм кочана, нареждам в бидона, така че разрезите да гледат нагоре. След това разтварям 2-2,5кг морска сол във вода и заливам така че водата да покрива зелето. По желание може да се сложи царевица (газира сока) или пък червено цвекло за оцветяване на сока- 1-2 броя, реже се на парчета. Първите 3-4 дни не се претаква. След това всеки ден докато втаса. Аз съм сложил канелка на бидона, ако нямаш- може и с маркуч, така че да слиза до долу. Претакването се прави с цел равномерното разнасяне на солта. Иначе по солената вода остава отдолу а горе по следката и може да се развали зелето. По- често претакване- по хубав сок. Когато забележиш че започне да превтасва, можеш да го извадиш и нарежеш и в буркани. Това е!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: юнга   
Дата:   11-11-09 14:20

Оооо! Това нищо не е.
Слагам всяка година 10-12 зелки.
Изяждаме 2.
Подарявам 2.
Останалото хвърлям.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   11-11-09 14:31

У нас на сока никой не му обръща внимание, та за това не слагаме нищо освен сол. Веднъж опитах зеле, дето имало разни добавки... Не ми хареса. А иначе за претакането - с маркуш го правим, но това само докато се разтвори добре солта. Слет това тя не се утаява.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: totosea   
Дата:   11-11-09 14:37

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   11-11-09 15:11

Автор: NeDDRaG
Дата: 11-11-09 14:31

У нас на сока никой не му обръща внимание ....


Значи ви са малко ракията и виното ![smilie21]

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   11-11-09 15:17

Автор: Todd
Дата: 11-11-09 15:11

Автор: NeDDRaG
Дата: 11-11-09 14:31

У нас на сока никой не му обръща внимание ....

Значи ви са малко ракията и виното !

Тоде, предпочитам компот от вишни! И без това съм зле с очите, остава и със солена вода да се наливам...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: юнга   
Дата:   11-11-09 15:35

И после?
В тенджерата.
С едни хубави свински гърди, малко праз и зелена ябълка.И разбира се пушен бекон.
От там в тавата. За препичане.
И още по после - [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lillia   
Дата:   11-11-09 15:38

Мале какво разстройство ще ви хване от тая злоупотреба зелева[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: юнга   
Дата:   11-11-09 15:40

Няма пък. Първо ще си вземем ракията.
Тя затяга, а ние ползваме много.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   11-11-09 15:48

Ядем кисело зеле веднъж годишно - на Бъдни вечер.
Купувам го на дружбенския пазар от бабите, заедно с други туршийки - чушки, карфиол, моркови - май ги вадят от същия бидон, в който е зелето им.

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: юнга   
Дата:   11-11-09 15:54

Автор: Lalinda
Дата: 11-11-09 15:48

Ядем кисело зеле веднъж годишно - на Бъдни вечер.
Купувам го на дружбенския пазар от бабите, заедно с други туршийки - чушки, карфиол, моркови - май ги вадят от същия бидон, в който е зелето им.

[smilie7]

Възможно е да е от същия бидон.
Един от начините да се лекува пресолено зеле е да се слага в него моркови и карфиол. Те поемат от солта.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   11-11-09 16:19

По нашия край слагаме сурова трушия - зеле, моркови, карфиол, целина, зелени домати, краставички, целина, чушка, пак само с вода и сол.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: da.fo   
Дата:   11-11-09 18:24

Бидона - 120 литров
зеле - 70/80 кг
сол - 3,3 на 100л вода макс. 4 /100
царевичен кочан на който изпилявам глечта
зелена ябълка нарязана на 4
2 коренчета хрян нарязани в края на ивици
глава лук нарязана на 4

Бидона го измивам с гореща вода в коята съм сложил една глава лук нарязана на ситно за дизенфекциране на бидона от предната година. Слагам и една глава нарязана на 4 за новата реколта - вкусът не се променя но не хваща така наречената сага. Първите 20 дена преточвам по 2 пъти на ден а вторите по веднъж.

Когато вадя зеле - винаги обръщам по 1 кофа от чорбата. Зелето през цялото време стои твърдо и крехко. Ако времето е топло през ноември както тази есен - пресичам с натриев бензоат - 1гр. на 10 литра чорба.На бидона съм сложил канелка за по лесно преточване - духането през маркуч е за друга тема [smilie18]

иии забравих ... с червен пипер, олио иииии .... кайсиева ракия



Публикацията е редактирана (11-11-09 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   11-11-09 18:59

da.fo ...[smilie24] ...му разбира!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: agop4o   
Дата:   11-11-09 19:00

абе вие друга работа нямате ли си та ме дразните .моето още малко и ще стане.зима без кисело зеле е как ще стане това[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: samara   
Дата:   11-11-09 19:37

... мдам, кисело зеле, червен пипер, олио и ракия [smilie24] [smilie5] ... ама пък го усложнихте до безкрайност, да му се отще на човек да се захване [ezik] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: da.fo   
Дата:   11-11-09 21:42

Taзи вечер без малко да остана без кисело зеле ..... взе , че изпусна една врътка канелката но от към затягането към бидона и .... почна да сълзи(а бе направо си течеше ). Хубаво , че имах 5/6 шишета от минерална вода от по 10л - та вади зелето, отливай чорбата и затягай канелката. После сложих маркуч на дъното и тази година така ще е. Та се сетих за още кяколко хитринки които ще споделя тук :
- купувам само големи зелки - малките не са узрели достатъчно и вкусът им е друг. Големите зелки ги режа на по 1/2, 1/4 и така уплътнявам около целите.
- зелето като прдстои 6 часа без чорба му се губят всички качества ( най вече витамин D). Та затова винаги правя повече и никога не ям останало от обяд или вчера зеле.

А наздраве [smilie21]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.