Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 "Направи си сам" хостинг?
Автор: exile   
Дата:   11-11-09 14:12

При наличието на сървърна машина и кадърен програмист, ups - какви са вариянтите за интернет доставчици?

Естествено не става въпрос за продаване на хостинг, ами за хостване на малки сайтове като портфолиа за ограничени периоди и време и тестване на някои по-големи проекти пак за ограничен период от време, примерно до 100 души онлайн по едно и също време в рамките на 2 месеца...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vladomatev   
Дата:   11-11-09 14:13

Нема ядове само треа статично ИП и кадърен админ да те пази от атаки...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   11-11-09 14:18

От административно-прогармистка част няма никакви зорове [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   11-11-09 14:23

Трябва да имаш домейн. Реален статичен ИП. Този домейн да се запише в DNS сървърите и да се осигури рутиране до машината. Доколкото знам, ИП-тата се продават. Както и домейните. При фирмите предлагащи хостинг, тези такси ти ги взимат от абонамента.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-mil   
Дата:   11-11-09 14:24

И домашният доставчик може да ти свърши работа ако си доволен от него - просто се договаряте за по-бърза изходяща връзка.

Да не забравиш и че трафикът ще ти излиза от джоба. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   11-11-09 14:28

NeDDRaG това е ясно, аз питам конкретно изисквания към доставчика, освен статичното IP... Някой ако има опит с доставчици може да се включи, кой става, кой не.
Какво имаш предвид за това, че трафикът ще ми излиза от джоба?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: solar_sea   
Дата:   11-11-09 14:30

exile - изисквания - да няма ограничение или да е разумно на изходните конекции, добра скорост, статично ип

Само това е, след това си купуваш домейн, правиш А записът към твойто ИП и си готов.

Ако доставчикът ти е пич срещу 5лв / 1 бира ще ти направи и обратен resolve, но последното не е необходимо :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   11-11-09 14:30

Преди време, в офиса бях пуснал един ФТП сървър да се вижда от вън...

На втория час от стартирането, ВрагЪт напипа адреса ми и започна да го човърка за да влезне. За удоволствие, си бях пуснал лога от конзолата на сървъра да ми тече на отделен монитор... и така година и половина! Една сутрин влизам при сървъра и опааааа, ВрагЪт влезнал, разходил се, видял, че няма нищо интересно, оставил едно съобщение на админа, че е влизано и си излезнал. Паролата беше от 6 символа и нарочно я бях оставил относително трудна за разбиване за да видя за колко време ще я праснат. Успяха за година и половина. На другите ми машини паролите са дълги изречения, които не мога да пресметна, колко години ще им трябва...

Та админ си трябва за хостовете...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   11-11-09 14:33

Има админ бе хора [smile]

http://dreadsociety.com - който иска да му се пробва [smile]

Значи нищо страшно няма в цялата работа [beer]
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   11-11-09 14:37

exile, казах ти го защото домейна трябва да се купи, но от домейн администратора (за БГ например това е Цифрови системи), а не например през фирма за хостинг. както и ИП-то - едно или няколко. С домейна и ИП-то вече се регистрираш в ДНС-ите. Цялата процедура не е толкова проста, има подобно описание в kaldata.com. Ако имам време, ще изровя и ще ти пусна процедурата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   11-11-09 14:44

Заповядай. Писано е за маил сървър но с веб инерфийс. Повечето неша са общи.
http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=16663
[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   11-11-09 14:48

Благодаря [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   11-11-09 14:53

Общо взето, трябва ти компютър и Интернет. [smilie5]

Сериозно!

Сега, усложненията идват от това, че повечето "Интернет доставчици" у нас, всъщност не ти предлагат Интернет. Предлагат ти да се свържеш чрез техни сървъри и да ползваш разни приложения -- най-вече браузър. Поради което и се появиха през последните години толкова много приложения за ползване през браузъра, за които си има услуги и протоколи откакто го има Интернет (като чатовете например).

Предвид това, нужен ти е статичен IP адрес и възможност за повече изходящ трафик от твоя компютър (поради това, BTK ADSL е лоша идея).

Най-добре е да се свържеш към доставчик, който ще ти маршрутизира цяла мрежа (от IP адреси), за да може да имаш повече от един за сървъра и за компютрите от които работиш.

Разбира се, пак в предвид горното, може да минеш и само с един адрес, за тази цел хората преди години изобретиха "Network Address Translation" и "Port Forwarding".

Достатъчно е да имаш един IP адрес за сървъра, за да хостваш различни домейни. По-добре е с отделен за всеки, обаче -- в България има може би 3-4 доставчика дето биха ти предложили подобна услуга. Т.е. може да няма в твоето село :)

А за админа няма да се стряскаш, повечето пробиви стават поради дефекти на софтуера и ако е наясно какво прави няма да имаш грижи.

Мда, забравих най-важното :) Не е нужно да поддържаш собствени DNS сървъри освен ако не ти се занимава (най-вече на админа ти). По света има безброй места, където можеш да си ги хостнеш и управляваш дистанционно. Евентуално ти трябват при теб ако са ти нужни статистики и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   11-11-09 14:53

exile, тоя последния линк дето си го дал не е както трябва, дизайнът на сайта е добре, но не може да се влиза... Оправете го [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-mil   
Дата:   11-11-09 14:53

"домейна трябва да се купи, но от домейн администратора (за БГ например това е Цифрови системи), а не например през фирма за хостинг. както и ИП-то - едно или няколко. С домейна и ИП-то вече се регистрираш в ДНС-ите. Цялата процедура не е толкова проста,"

Аз имам реален IP адрес за домашния си интернет. И съм пускал обикновен сървър, за да могат колегите да теглят някои файлове по работа.
Без регистрация в DNS, без купуване на домейн. За работни цели, не е чак толкова сложно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   11-11-09 14:57

ежко [smilie5] там ни дизайн има ни сайт бре [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   11-11-09 15:00

черен фон и бели букви- класика...[smilie18]
Ама не баца! Какво продавате в него?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   11-11-09 15:00

Резонно е да си направи сметката човек, дали да се занимава и да си губи времето, защото цените толкова са паднали за хостване и управление на сървъри и домейни, че се чудя тия хора как печелят от цялата работа..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   11-11-09 15:16

ежко, като почнем там да продаваме първи ще те уведомя [smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   11-11-09 15:20

d256h, така е, но самостоятелният хостиг си има предимства. Докато при платения - имаш някакви ограничения.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   11-11-09 15:24

е да, винаги има плюсове и минуси...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   11-11-09 15:29

Всъщност не по-малко удачен вариант е колокация на твой сървер при доставчик на такава услуга. Тогава "Интернет" не ти е нужен за целта. Там където ще колокираш адрес(и) ще ти дадат.

Не се грижиш за: Интернет, електричество, UPS, климатизация и подобни.
Останалите неща са същите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   11-11-09 16:10

айде ежко за теб специално:

http://dreadsociety.com/


уек редизайн [smilie5]



Публикацията е редактирана (11-11-09 16:11)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   11-11-09 16:24

зариби ме...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   11-11-09 17:07

[17:03:06] ***: пич кво направи...
[17:03:21] ***: някъв брутален трафик настана от photo-forum.net
[17:03:56] eXile: (rofl)
[17:04:26] ***: кажи харабия...
[17:05:59] ***: 20/30 клика на минута човек

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.